Výpravná fantasy založená na severských bájích a mýtech o Valhalle, kam za doprovodu valkýr přicházejí padlí bojovníci. Odin, Thor, Loki a další bohové z Valhally se musí postavit svému osudu a odvrátit Ragnarok, zánik svůj i celého světa. Ze zajetí se totiž osvobodil obrovský vlk Fenrir a bohům hrozí ta úplně poslední bitva s odvěkým nepřítelem, s divokými obry. Svou roli v jejich boji sehrají i dvě děti, které si ze světa lidí přivedl Thor jako své sluhy. Po pestrobarevném zpracování od Marvelu přinášejí pohled na severské báje samotní seveřané, v opravdovějším, drsnějším a temnějším stylu Vikingů. (Bontonfilm)

a0001

Nechápem také nízke hodnotenie tu na csfd. Tomuto filmu aj napriek nízkemu rozpočtu nechýba absolútne nič a to ani po tak kritizovanej vizuálnej stránke. Atmosferické fantasy podľa severských bájí. Thor tu nie je žiadny metrosexuál s usmevom do reklamy na zubnú pastu, všetky postavy sa držia severskej mytológie a prostredie dokonale dotvára atmosféru, nie nechýba mi tu Tony Stark ako Ironman ani precukrovaný look Holéhoúdu. 70% ()

Pecan206 odpad!

Tak hloupé, že to odmítám dokoukat. Proboha jak je možné, že takovou pitomost dávali i v kině? Nechápu, ušetřete si čas a nepouštějte si to ()

blondboss

No čo vám poviem, Marvel to nie je :) Žiaľ, tento snímok sa tomuto porovnaniu nevyhne ani náhodou, lebo tu je výrazne cítiť absencia lepšieho rozpočtu, dialógy čistá katastrofa, dejovo tiež žiadne terno, akurát ten vizuál sa dal ako-tak pozrieť. Celkovo ale tento "výlet do Asgardu" stál akurát tak za veľké guľové. 30 % ()

jungewolf

Na dobrodružnou (fantasy) pohádku pro starší děti to nebylo tak špatný, je fajn, že kostýmy odpovídaly době a vizuální efekty taky nebyly špatný : 3,5 - 4 * . ()

Paserak

Jak mohlo tohle vůbec vzniknout? Thor, takový pán v létech? To má být ryšavý silák! Odin? Taková troska? Co to jako..... ()

Yenda.F

Jedna absurdní situace střídala další a ještě absurdnější. Film nemá hlavu ani patu. V půlce filmu začali lidé odcházet z kina nebo si mezi sebou povídat a smát se jak moc hloupý a zbytečný ten film je. Bavit se o tom, že to je jedna velká splácanina severské mytologie nemá ani smysl. Zarážející ovšem je, že si po své mytologii šlapou sami seveřani, nikoliv žádný Hollywood jak tomu bývá zvykem. ()

Kaunmann

Pokud očekáváte vydatnou porci kvalitně zpracované severské mytologie v norštině jako já,tak na to vážně nechoďte, kruto zapláčete. Jediný komu si dokážu představit,že by se to mohlo trošku líbit sou malé děti...ale film je od 12ti...tka to nedává smysl....jako celý film...jediný jak si to dokážu vysvětlit,že to je islámská pomsta a pošlapání víry nevěřícím psům od režišéra a scénáristy... ()

MoziMedve

Překvapivě nízké hodnocení tohto filmu mě přimělo k tomu, si založit účet, ohodnotit 200 filmů a projít testem,.. Hodnotil jsem 5 hvězdiček z toho důvodu, že chci trochu kompenzovat průměr na druhou stranu, osobně mám z filmu dojem, že by si zasloužil tak 50-60% Na IMDB má třeba zrovna 7.3/10 hodnotilo přes 1000 uživatelů. Člověk by při hodnocení měl brát v potaz, že rozpočet tohto filmu byl kolem 5 milionů Eur. Nízkorozpočtové nahovno horrory mají často několikanásobný rozpočet, takže jde prakticky o lepší Fan Film (což je dojem který jsem měl během finální "bitvy"). Děj vychází z norské mytologie a nijak se z divákem nesere, nevysvětluje, prostě předpokládá, že kdo jde na film o norských bozích snad něco bude taky znát. Jde o Remake animáku z 80tých let, který jsem neviděl, takže děj jako takový beru s rezervou. Kdyby šlo o originální příběh, vyhodil bych ty 2 děcka co byli mnohdy na facku, ale holt je to Remake. JInak jde o příjemný odpočinkový film v norském prostředí. Hezká cinematografie, scény a překvapivě dobré efekty na Fenrifa, Bifrost, atd. Za ty prachy to mohlo být mnohem, mnohem horší a definitivně si to nezaslouží to nízké hodnocení co tu je. Když na film půjdete s očekáváním dalšího Endgame tak Vás holt zklame. Chce to dát si věci do kontextu a já jako fanoušek mytologie, historie a fantasy mohu film doporučit. ()

Mejkby

Dánové si svejch božstev zřejmě moc nevážej, šílená šlichta. Maximálně tak jako televizní pohádka pro děti. fuj. ()

finkie

Uměřeně pojatá eurofantasy, která proti hollywoodským žánrovým spektáklům vypadá jako československý televizní film z roku 1989. Většina lidí si od dob Pána prstenů vypěstovala natolik otupělou a zamerikanizovanou senzitivitu, že jakmile něco nemá sice bolestně naivní, ale zato melodramatické, dojímavé dialogy, kýčovou hudbu, která i oligofrenního diváka okamžitě navede, kdy se má smát, kdy naštvat a kdy vytáhnout kapesníček, postavy napsané tak prvoplánově a šablonovitě, aby jejich psychologii pochopil každý osmiletý Číňan, a především desetitisícové CGI armády strašně strašlivých monster, nemilosrdně film zavrhnou jako nudný a unylý, a hodí ho do odpadu. Z mého pohledu naopak snímky jako je tento, kde je všechno méně kořeněné, méně oslazené a tak nějak celkově decentnější, poskytují daleko více prostoru představivosti mladého diváka. A hlavně ho nechávají přemýšlet a nekazí mu vkus. ()

DenyK

Těšil jsem se a odcházel jsem z kina zklamán. Vyhozené peníze, nuda, trapnost, předvídatelný děj. I děti vedle mě se nudily. Ty dvě děcka mě brzo začaly srát. Dlouho jsem tak nudný film neviděl. Propadák... ()

PhoenixTears

Krásná mytologická pohádka, ve stylu 80/90 let. Hodilo mně to do časů Ronji, dcery loupežníka a Legendy s Tomem Cruisem apod. Vlk byl celkem dost dobrý, efekty také (vzhledem k rozpočtu), jen Kvark mohl být trochu lépe zpracovaný. Za mně jednoznačně ano, stojí za to se na to podívat. ()

Lvísrdce

Pomalé, ne zcela logické, chování postav poněkud nesrozumitelné. Ale mě se to líbilo, působilo to na mě patřičně tajemně, tedy že hodně motivů a vysvětlení zůstává kdesi za kulisami. ()