• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Hudební / Muzikál / Animovaný / Fantasy

Velká Británie, 1982, 95 min

• boshke

Ze začátku jsem dával svědomitě pozor, abych se v tom neztratil a chytil pointu či smysl této koláže či jak to nazvat. Zhruba po půli mi došlo, že ať už tam nějaký je či není, já ho tam neobjevím, takže jsem to vypnul, protože mne to nebavilo. Nevýrazná hudba Pink Floyd (kamenujte mne) tomu také přispěla... 40%(11.12.2012)

• gudaulin

Album Pink Floyd: The Wall patří k těm, ke kterým se s železnou pravidelností vracím, a ústřední hudební motiv přiváděl mé sousedy k šílenství, když jsem si jej neustále přehrával. Přesto jsem se dlouhá léta snímku vyhýbal, protože jsem tušil, že si s Parkerem nebudeme rozumět. Už jsem se v minulosti setkal s celovečerními filmy koncipovanými jako stominutový videoklip a podle mě tyhle projekty troskotají na tom, že rozsekány na řadu jednotlivých písniček doprovázených obrazem by fungovaly skvěle, ale pohromadě nedrží. Působí příliš nesourodě a The Wall je toho jasným důkazem. Šestiminutový videoklip Another Brick in the Wall na YouTube bych ohodnotil 100 %, ale tady jsem už po 10 minutách cítil, že se naplňují mé neblahé předtuchy a s každou další minutou jsem si uvědomoval, že bych pouhý poslech ocenil mnohem víc. Obraz zkrátka ruší. Nic na tom nemění spousta nápadů, zajímavých animací a skvělých záběrů, protože film má fungovat jako celek, ne jako soubor složek. Celkový dojem: 45 %.(27.3.2020)

Slovy nelze vyjádřit pocity, které mnou probíhaly při sledování tohoto skvostu. Jednoznačně nejlepší hudební film všech dob. 100% (jediný co zamrzelo bylo zkrácení písně Waiting for the Worms a vynechání písně Hey you a The Show Must Go On)...... || "All alone, or in twos. The ones who really love you walk up and down outside the wall. " (10.6.2012)

Těžko pochopitelný a přesto strhující film. Rád bych věděl, jestli měl Roger Waters tohle před očima, když psal původní hudbu, protože jestli ano, tak mu jeho představy a vize opravdu nezávidím. Nejvyšší hodnocení nedávám tomuto nenapodobitlenému kousku jen proto, že se v poslední půlhodině stal nesrozumitelným a asi jsem přesně nepochopil, co jí chtěli tvůrci vyjádřit. Naopak, úvodních čtyřicet minut patří k tomu nejlepšímu, co jsem kdy viděl.(19.5.2006)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $22,244,207Tržby Celosvetovo $31,200,000║ Hudba fajn o tom niet pochýb ale nevyváženosť obrázkov a vizuálu to zrážajú do kolien, skôr by som bral tie animácie tie boli super, miestami úchylné, zvrhlé a príliš agresívne čo sa týka výpovednej hodnoty v tomto ohľade ta spadalo do takej samoúčelnosti. /40%/(26.1.2010)

• - Geldof má také panickou hrůzu z krve, takže scéna, kde si holí obočí a krvácí pro něj bylo velmi těžké natočit. Původně si měl oholit pouze obočí, ale vžil se tak role a začal si holit celé tělo. Scéna byla inspirována, ostatně jako celý film, zakládajícím členem skupiny Sydem Barrettem. Ten se stal bohužel na konci 60. let psychicky nemocným a odešel z kapely. Podle členů Pink Floyd jednou Barrett odešel z večírku, oholil si hlavu a vrátil se zpět, jako by se nic nestalo. Pro lidi, kteří měli k Barrettovi blízko, byla scéna s holením nestravitelná. (don corleone)

• - Jenny Wright nebylo řečeno, že po ní bude Geldof házet sklo, takže její reakce byly spontánní. (don corleone)

• - Filmový debut Joanne Whalley. (HellFire)