Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

The Wall

Drama / Hudební

Velká Británie, 1982, 95 min

9/10. Vlastně se ani nedá hovořit o filmu, jak jej všeobecně chápeme, nýbrž o precizně poslepovaném, depresivně-psychedelicky laděném souboru videoklipů k albu „The Wall“, „achronologicky“ mapujících zlomové momenty Pinkova života. Zkrátka o audiovizuálním klenotu. Vedle té hudební je zde dokonalým unikátem i stránka obrazová, zejména pak nápadité animace z dílny Geralda Scarfa. Právem jeden z nejuznávanějších a nejkultovnějších filmů zaobírajících se hudební tematikou. Právem jedno z nejvýznamnějších alb v dějinách rockové hudby.(17.2.2013)

"Nepotřebujeme žádné vzdělávání. Nepotřebujeme kontrolu myšlení." Utápění v depresích nepatří mezi mé oblíbené činnosti a hudbu Pink Floyd vstřebávám daleko lépe na koncertech než z desek. Jinak samozřejmě chápu, že jsem viděl nadčasové dílo, ale jsem natolik přízemní, že jsem se jím nechal předběhnout a jeho absolutní pochopení si nechávám na dobu až budu velký.(14.3.2016)

Tento snímok sa úplne vymiká filmovým štandardám, no napriek tomu ponúka silné emócie a to, čo si z neho odnesiete. Alan Parker je bohový rozprávač a to, čo s nevídanou, partnerskou pomocou grupy, akou je Pink Floyd, vsunuli do pár piesní a zároveň na plátno je dosť silný zážitok. Ani nebudem menovať, čo všetko film kritizuje. Od vojny, cez spoločnosť, školstvo, mravy, etc. Zapasovanie piesní bolo presné a čo viac, okrem jednej, mali všetky explozívny náboj a šťavu. 80%.(3.9.2007)

The Wall je veľmi zvláštny filmársky počin. Samozrejme, že najviac si ho užijú fanúšikovia tejto skupiny, ku ktorým sa radím, ale aj poslucháči jemnejšej rockovej muziky celkovo. Film nieje muzikálom, nemá to ani súvislý dej a najviac asi pripomína dlhý videoklip zosrihaný z viacerých výborných skladieb. Výber skladieb je pekný a zaznie aj pár mojich srdcoviek. Alan Parker je skúsený režisér a tento kúsok teda namiešal fakt parádne a z filmu doslova sála magickosť. Bob Geldof zahral veľmi solídne a uživil by sa nielen ako muzikant. Ťažko film nejako žánrovo zaradiť, ale v tom čím vlastne je, je ojedinelým dielom a aj preto dávam plný počet. 90%.(6.10.2011)

Těžko pochopitelný a přesto strhující film. Rád bych věděl, jestli měl Roger Waters tohle před očima, když psal původní hudbu, protože jestli ano, tak mu jeho představy a vize opravdu nezávidím. Nejvyšší hodnocení nedávám tomuto nenapodobitlenému kousku jen proto, že se v poslední půlhodině stal nesrozumitelným a asi jsem přesně nepochopil, co jí chtěli tvůrci vyjádřit. Naopak, úvodních čtyřicet minut patří k tomu nejlepšímu, co jsem kdy viděl.(19.5.2006)

• - Válečný snímek, který Pink sleduje v hotelovém pokoji, je Ďáblové v oblacích (1954). (HellFire)

• - Bob Geldof při natáčení poměrně hodně improvizoval, protože neměl k dispozici v zásadě žádný připravený scénář, se kterým by mohl pracovat. (Morttuus)

• - Roger Waters původně plánoval zahrát si hlavní roli sám, ale po prvních kamerových zkouškách mu Alan Parker sdělil, že jako herec je absolutně neschopný. (Zeebonk)