Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

The Wall

Drama / Hudební

Velká Británie, 1982, 95 min

Válka je špatná. Áno? A pane učiteli: ... We don't need your education, we don't need your thought control! Ale mašinerie společnosti nás semele a staneme se "...just another brick in the wall".--- Obsahově, střihově i hudebně velmi intenzivní zážitek, těžce stravitelný a strhující. Zajímavé myšlenky, výborná hudba a forma. Jen jsem měla velký problém dokoukat film až do úplného konce.(13.12.2007)

Naprostý vrchol tvorby králů psychedelického rocku! Pink Floyd převedly svoji geniální muziku na 90 minut trvající videoklip, který pro mne byl naprosto neuvěřitelným zážitkem a nad kterým jsem ještě pár dní přemýšlel (hlavně nad skvělými texty a vynikajícím kytarovým sólem v Comfortably Numb). Jeden z nejlepších a nejkultovnějších hudebních snímků......(30.9.2007)

Asi za to môžu prehnané očakávania, aj keď som nemal predstavu, čo mám od filmu vlastne očakávať. Videl som už dávnejšie v rámci filmového klubu, ale moje prapodivné pocity po vzhliadnutí filmu, keď som nevedel, čo si mám vlastne o ňom myslieť, si ešte dobre pamätám. Typ filmu, ku ktorému sa asi pre objektívnejšie hodnotenie treba po určitom čase vrátiť. Možno až potom, keď začnem počúvať Pink Floyd, čo som ešte neučinil, ale mám to v pláne.(8.1.2013)

There must have been a DOOR there in the WALL.......... Dočerta. Nie. Dočerta! Pred nejakými dňami som si dala The Wall prvý raz, v blbom rozpoložení a navyše bez tituliek textov songov mi množstvo významov odplávalo do diaľav. Celé sa mi to zdalo nejaké okaté, prehnane snaživé vychyľovať do extrémov. Hm. Raz za dlhočizný vek mám podobne hnusný splín a odskáče si to chudák Pinky! Pretože Wall je BOMBA. Ste voči nej bezbranní, nemáte sa kam skryť, dostane vás, exploduje vo vás, rozpráši vás, na prach. Mnohonásobne. Ohromne. Nijaká prehnanosť ani prázdne balamutenie obrazmi a zvukmi. Všetko je plnovýznamové. Jasné?! Poučenie: ak vás- nedajbože- chytí splín a budete sa ho chcieť striasť filmom, vyberajte poctivo. A ja siahnem napr. po Carlitovej ceste alebo Forrestovi alebo Večnom svite, to ma vylieči zaručene.......... Na MÚRY a STENY odteraz hľadím celkom inak. Zaujímavé komentáre: Djkoma, kitano, wipeout, Legas, venus(31.8.2008)

V době, kdy se mi poprvé prorašilo chmýří nad ohanbím, zasáhl mě tento umělecký počin s neskutečnou silou. Dovoluji si odhadnout, že poměrně významně ovlivnil budoucí vývoj mého myšlení i osobnosti. Co se týče odporu k nesmyslným válečným konfliktům, řadím jej na úplnou špičku. Zároveň se jedná o snad jediný film, ve kterém mne vložená animace nerušila, ba naopak, dokázala skvěle umocnit a zdůraznit samotné vyznění díla. Klaním se tvůrcům.(15.5.2012)

• - Na začátku filmu zapaluje Pinkův (Bob Geldof) otec petrolejovou lampu. Když se pozorněji podíváte, zjistíte, že jde o československou petrolejku značky Meva. (Morttuus)

• - Na premiéru snímku byl pozvám i Steven Spielberg. Ten se po konci představení otočil na člena skupiny Pink Floyd Nicka Masona, který vzniklou situaci popsal slovy: "Tak divně se na mě podíval, potom pokrčil rameny ve stylu "Co to sakra bylo" a odešel ze sálu." (Beckett51)

• - Roger Waters původně plánoval zahrát si hlavní roli sám, ale po prvních kamerových zkouškách mu Alan Parker sdělil, že jako herec je absolutně neschopný. (Zeebonk)