• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Hudební / Muzikál / Animovaný / Fantasy

Velká Británie, 1982, 95 min

• Dever

// Distribútor: MGM // Počet premietajúcich kín v USA: 673 // Otvárací Víkend USA: $2,712,095 // Tento film som si pozrel len z jediného dôvodu a to aby som mal odpozeraných prvých 300 najlepších a prvých 300 najobľúbenejších filmov. Nie som fanúšik Pink Floydu a ich hudby a očividne ani nikdy nebudem. Film sa mi nepáčil z niekoľkých dôvodov ako napríklad: obraz, hudba, stopáž a animácia. Jedno pozretie na celý život úplne stačí.(13.7.2012)

Asi za to môžu prehnané očakávania, aj keď som nemal predstavu, čo mám od filmu vlastne očakávať. Videl som už dávnejšie v rámci filmového klubu, ale moje prapodivné pocity po vzhliadnutí filmu, keď som nevedel, čo si mám vlastne o ňom myslieť, si ešte dobre pamätám. Typ filmu, ku ktorému sa asi pre objektívnejšie hodnotenie treba po určitom čase vrátiť. Možno až potom, keď začnem počúvať Pink Floyd, čo som ešte neučinil, ale mám to v pláne.(8.1.2013)

Pink Floyd neposlouchám a kromě jedné písně žádnou z těch, oc ve filmu zazní, neznám. Zpočátku jsem neztušil, o co ve filmu go, ale pak jsem pochopil, že je to sonda do života zpěváka? Pink Floyd. Jako malý přišel o otce a snažil se ho všude najít, ve škole ho šikanovali učitelé, jak zestárl a oženil se, tak mu zahýbala žena a poněkud se z toho zcvokl, beztak určitě proto, že bral drogy. Na koncertě, kde vypadal jako novodobý Hitler, si pak na publiku vybíjel svoje traumata.(1.9.2009)

Začátkem 90 let mě kámoš půjčoval VHS na které bylo napsáno "Pink Floyd - The Wall" a dodal "Tohle tě rozmrdá". A ano, ani Mike Tyson by mě nedokázal srazit větší silou k zemi než tohle nadčasové, po všech stránkách geniální dílo. Dostat ze sebe tolik úzkostí a deprese a převést je do takové formy, že se okamžitě dostanou do každého diváka The Wall je skoro na kriminál. Těžko se mě už někdy vymažou z paměti scény ze školy, kde probíhá hlavní genocida osobnosti každého z nás. Nikdy po mě nepřestane běhat mráz po zádech když Bob Geldof v černé uniformě fanatizuje dav. Ovšem teď mě dochází, že kdybych zde vypsal úplně všechno na co z tohoto díla niky nezapomenu nebyl by to komentář, ale kniha. Tak moc mě to "rozmrdalo".(25.5.2007)

Přesto, že nejsem přímo fanoušek Pink Floydů, tuhle muziku fakt uznávám. A pořád přemýšlím, co jsem vlastně viděl. Pink Floyd: The Wall je pozoruhodné hudebně-umělecké dílo s mnoha myšlenkami a vizemi. Jakási vnitřní zpověď v obrazech, které tvoří jeden dlouhý videoklip. Hodně, hodně zajímavá záležitost, nad kterou se dá dumat ještě dlouho.(24.5.2007)

• - Deska "The Final Cut" měla být původně soundtrackem k filmu. Singly "When the Tigers Broke Free" a "Bring the Boys Back Home" byly v UK vydány jako singly z další desky. (don corleone)

• - Během natáčení filmu odstoupil Alan Parker několikrát od projektu kvůli neshodám s Rogerem Watersem. Waters chtěl natočit spíše kultovní snímek, Parker hollywoodský film. Na dalším albu Pink Floyd "The Final Cut" se do Parkera opřel Waters v textech, Parker zase po letech prohlásil, že jde o nejdražší studentský film. (don corleone)

• - Válečný snímek, který Pink sleduje v hotelovém pokoji, je Ďáblové v oblacích (1954). (HellFire)