• Nový Zéland

• Austrálie

• Irsko

Drama / Hudební / Muzikál / Animovaný / Fantasy

Velká Británie, 1982, 95 min

Působivé, ohromující. K hudbě mám dost blízko, hodně se jí od mala věnuju a studuju ji, tak jako filmů už jsem taky pár nakoukal a škol s tímto zaměřením navštívil, takže jsem se na film těšil jak malé dítě na kolotoč. Každopádně tohle veledílo je svou originalitou a uměleckou ztvárněností snad nezařaditelné. Jjde o vysoce umělecké audiovizuální dílo, které jistě předčí veškeré divákovy předtuchy. Ano, prakticky jde ve skutečnosti o jeden veliký videoklip na stejnojmenného alba. Pink Floyd je hudební legenda. Pink Floyd: The Wall je filmová legenda. Myslím že tyhle fakty nezmění ani to, že někteří lidé bohužel nemají cítění pro takové umění. Už teď se těším až si najdu tu nejvhodnější chvíli, opravdu zvláštní chvíli, kterou vyplním skvělým zážitkem v podání tohoto filmu.(11.7.2007)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $22,244,207Tržby Celosvetovo $31,200,000║ Hudba fajn o tom niet pochýb ale nevyváženosť obrázkov a vizuálu to zrážajú do kolien, skôr by som bral tie animácie tie boli super, miestami úchylné, zvrhlé a príliš agresívne čo sa týka výpovednej hodnoty v tomto ohľade ta spadalo do takej samoúčelnosti. /40%/(26.1.2010)

V současné době Floydy poclouchám docela dost. Album the Wall se mi líbilo ze všech jejich alb téměř nejméně a nechápal jsem proč je zrovinka okolo tohoto alba takový humbuk. No a tak jsem se pustil film a už to chápu. V kombinaci s tímto filmem dostává hudba zcela nové obrysy a kombinace písniček, filmu a kreslených scén je úžasná. Waters si to tady účtuje s celým světem a jeho vztek/smutek efektivně přenáší i na diváky.(7.9.2005)

Začátkem 90 let mě kámoš půjčoval VHS na které bylo napsáno "Pink Floyd - The Wall" a dodal "Tohle tě rozmrdá". A ano, ani Mike Tyson by mě nedokázal srazit větší silou k zemi než tohle nadčasové, po všech stránkách geniální dílo. Dostat ze sebe tolik úzkostí a deprese a převést je do takové formy, že se okamžitě dostanou do každého diváka The Wall je skoro na kriminál. Těžko se mě už někdy vymažou z paměti scény ze školy, kde probíhá hlavní genocida osobnosti každého z nás. Nikdy po mě nepřestane běhat mráz po zádech když Bob Geldof v černé uniformě fanatizuje dav. Ovšem teď mě dochází, že kdybych zde vypsal úplně všechno na co z tohoto díla niky nezapomenu nebyl by to komentář, ale kniha. Tak moc mě to "rozmrdalo".(25.5.2007)

Velmi působivé!!! Hodně emotivní příběh Pink Floyda, který si kolem sebe staví zeď, aby unikl ranám z okolního světa, každá je "another brick in the wall"... Vše dobarvují originální a revoluční animace Geralda Scarfeho. Myslím si, že lepší milostná scéna, než jsou jeho květiny, snad ani neexistuje! Vše je velmi nápadité, žádné ohrané fráze a momenty - tak se mi to líbí!(21.5.2006)

• - Přímou inspirací pro Pinkovu metamorfózu ve fašistického diktátora byl Watersův zážitek z koncertu v Montrealu, kde plivnul jednomu z fanoušků do obličeje a uvědomil si, jakou má rocková hvězda moc nad davem. (markyzgero)

• - Projekt Rogera Waterse byl u společnosti EMI zamítnut, jelikož tento filmový žánr do té doby pokaždé končil jako kasovní propadák. Když se však do projektu vložil Alan Parker a využil svých kontaktů v branži, vznikajícího snímku se ujalo hollywoodské studio MGM a přidalo štědrý rozpočet 10 mililionů amerických dolarů. (Zeebonk)

• - Při řádění v hotelovém pokoji si Bob Geldof ošklivě pořezal ruku. (HellFire)