Pink Floyd: The Wall

The Wall

Drama / Hudební

Velká Británie, 1982, 95 min

• Superpero

Fakt nevím jak hodnotit, je to totiž tak JINÉ. V podstatě se jedná o hodinu a půl trvající videoklip (dost hutný videoklip). Hudba je samozřejmě výborná, ale zase si nemyslím že by The Wall bylo nejlepší album od Floydů (takové Animals si to s tím může v klidu rozdat), ale to je samozřejmě pouze můj názor. Co se týče obrazové části, tak musím říct že animované sekvence jsou GENIÁLNÍ a patří asi k tomu nejpůsobivějšímu animovanému materiálu co jsem kdy měl možnost vidět. Chvílema mě ten film naprosto strhnul a jen jsem lapal po dechu, zato jiné části mě zas tak nezaujaly. Samozřejmě, že na "The Wall" se člověk musí umět koukat a jedno shlédnutí určitě nestačí. Myslím si že kdybych se na to kouknul v té správné Pink Floydovské depkoidní náladě, tak bych pro tento film byl ochoten zabíjet. Dojem to na mě zanechalo příznivý, ale s hodnocením počkám pár desítek let až se mi to pěkně uleží v hlavě :-) Samozřejmě nelze jinak, než doporučit.(23.2.2006)

"Floydi" na velkým plátně. Funguje to a hodně. Roger Waters poskytl hudbu a o zbytek se postaral Alan Parker. Waters by se sám postavil do čela, ale jelikož dostal do vínku spíše hudební vlohy, hlavní role se ujal Bob Geldof. Zřejmě poslední vrcholové LP Pink Floyd a jedno z mých nejoblíbenějších (lepší už je snad jen Wish You Were Here). Vysoká kvalita hudby je i dnes nezpochybnitelná, stejně tak filmového provedení.(18.7.2005)

Budem v menšine, ale čo už. Film mi prišiel prázdny, plný lacných myšlienok, ktoré sú ešte lacnejšie podané (ale na druhej strane ma nenudil). Nejako extra nemusím ani Floydov, texty mi tu navyše prišli občas až katastrofálne. Zabite ma za to. Aj tak som to pozeral viac menej len kvôli (inak úžasnému) Bobovi Geldofovi, ktorého (tak ako jeho kapelu The Boomtown Rats) na rozdiel od Floydov počúvam veľmi rád. Koniec koncov nie som na tom až tak zle, ani Bob Geldof nemá rád Pink Floyd ...(15.9.2007)

Tento film je surrealistické dielo s neskutočne veľkým množstvom symbolizmov, ktoré pre tých čo sú nezasvetení zostanú skryté. Ten čo je od fachu v nich nájde pravdy, ktoré obohatia zážitok s tohto filmu, zo sveta a hlavne ukáže čo sú vlastne tí pink floyd. Pre nezasvetených to bude len morbídna hlúposť ale pre NÁS zasvätených je to pamätné dielo , ktoré poukazuje na ľudskú demenciu a to všetko s hudbou od legendárnych Pink Floyd. Toto je jeden s tých mála filmov, ktoré sú podla mňa dokonalé. Nemám mu absolutne nič vitknúť. Animácia , ktorá je tam pridaná len na to aby zvýšila morbídnosť, ale zase aby nebola taká poburujúca ako v reáli je skvostná a neskutočne silná. Ide z nej strach a núti myslieť, kedže je toto dielo tak trochu muzikál hudba je hlavná ale dôležitý je aj príbeh a príbeh tu rozhodne není. je to len akoby načtrtnutá osnova a sled udalostí , ktoré boli, sú a budú sprevádzať hrdinu jeho životom. Herecké výkoni sú fantastické a réžia Alana Parkera je jednoduchá ale pôsobivá, zvolil si vlastný štýl a tým pracuje do konca- u neho je vidno záľuba v detailoch a v pozadí. Klobúk dole. Jeden z najlepších filmov aké som kedy videl.(27.2.2008)

Těžko pochopitelný a přesto strhující film. Rád bych věděl, jestli měl Roger Waters tohle před očima, když psal původní hudbu, protože jestli ano, tak mu jeho představy a vize opravdu nezávidím. Nejvyšší hodnocení nedávám tomuto nenapodobitlenému kousku jen proto, že se v poslední půlhodině stal nesrozumitelným a asi jsem přesně nepochopil, co jí chtěli tvůrci vyjádřit. Naopak, úvodních čtyřicet minut patří k tomu nejlepšímu, co jsem kdy viděl.(19.5.2006)

• - I když je nakonci filmu napsáno, že soundtrack vyšel na Columbia records, tak to není pravda, soundtrack jako takový nikdy nevyšel. (don corleone)

• - Několik animací ve filmu navrhl Gerald Scarfe pro koncerty Pink Floyd. (HellFire)

• - Skladbu "In the Flesh?" zpívá ve filmu skutečně Bob Geldof. Opět se to neobešlo bez protestů Rogera Waterse, kterému se zdál přízvuk Geldofa příliš irský. (don corleone)