Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

The Wall

Drama / Hudební

Velká Británie, 1982, 95 min

Přesto, že nejsem přímo fanoušek Pink Floydů, tuhle muziku fakt uznávám. A pořád přemýšlím, co jsem vlastně viděl. Pink Floyd: The Wall je pozoruhodné hudebně-umělecké dílo s mnoha myšlenkami a vizemi. Jakási vnitřní zpověď v obrazech, které tvoří jeden dlouhý videoklip. Hodně, hodně zajímavá záležitost, nad kterou se dá dumat ještě dlouho.(24.5.2007)

"Floydi" na velkým plátně. Funguje to a hodně. Roger Waters poskytl hudbu a o zbytek se postaral Alan Parker. Waters by se sám postavil do čela, ale jelikož dostal do vínku spíše hudební vlohy, hlavní role se ujal Bob Geldof. Zřejmě poslední vrcholové LP Pink Floyd a jedno z mých nejoblíbenějších (lepší už je snad jen Wish You Were Here). Vysoká kvalita hudby je i dnes nezpochybnitelná, stejně tak filmového provedení.(18.7.2005)

Válka je špatná. Áno? A pane učiteli: ... We don't need your education, we don't need your thought control! Ale mašinerie společnosti nás semele a staneme se "...just another brick in the wall".--- Obsahově, střihově i hudebně velmi intenzivní zážitek, těžce stravitelný a strhující. Zajímavé myšlenky, výborná hudba a forma. Jen jsem měla velký problém dokoukat film až do úplného konce.(13.12.2007)

Tento film je surrealistické dielo s neskutočne veľkým množstvom symbolizmov, ktoré pre tých čo sú nezasvetení zostanú skryté. Ten čo je od fachu v nich nájde pravdy, ktoré obohatia zážitok s tohto filmu, zo sveta a hlavne ukáže čo sú vlastne tí pink floyd. Pre nezasvetených to bude len morbídna hlúposť ale pre NÁS zasvätených je to pamätné dielo , ktoré poukazuje na ľudskú demenciu a to všetko s hudbou od legendárnych Pink Floyd. Toto je jeden s tých mála filmov, ktoré sú podla mňa dokonalé. Nemám mu absolutne nič vitknúť. Animácia , ktorá je tam pridaná len na to aby zvýšila morbídnosť, ale zase aby nebola taká poburujúca ako v reáli je skvostná a neskutočne silná. Ide z nej strach a núti myslieť, kedže je toto dielo tak trochu muzikál hudba je hlavná ale dôležitý je aj príbeh a príbeh tu rozhodne není. je to len akoby načtrtnutá osnova a sled udalostí , ktoré boli, sú a budú sprevádzať hrdinu jeho životom. Herecké výkoni sú fantastické a réžia Alana Parkera je jednoduchá ale pôsobivá, zvolil si vlastný štýl a tým pracuje do konca- u neho je vidno záľuba v detailoch a v pozadí. Klobúk dole. Jeden z najlepších filmov aké som kedy videl.(27.2.2008)

Videoklipovitě vizionářský Parkerův režijní styl prokládaný pološílenými animacemi zprostředkovává divákovi v dokonalé symbióze s hudbou Pink Floyd hodně netradiční audiovizuální zážitek plný nanejvýš podivných výjevů. Áda Hitlerů jako rocková hvězda, škola jako továrna na dětskou paštiku, prostě takový roztodivný amfetaminový úlet. Každopádně Boba Geldofa už teď nebudu mít zafixovaného jen jako někoho, kdo "nemá rád pondělky", ale spíš jako chlápka, co dal výrazu "hladce oholen" poněkud nový rozměr:-)(30.5.2007)

• - Školnímu sboru, zpívajícímu ve skladbě „The Wall“ dětské vokály, nezaplatila kapela Pink Floyd honorář, namísto toho jim dali k dispozici své nahrávací studio, za což byli anglickým tiskem kritizováni. (markyzgero)

• - Projekt Rogera Waterse byl u společnosti EMI zamítnut, jelikož tento filmový žánr do té doby pokaždé končil jako kasovní propadák. Když se však do projektu vložil Alan Parker a využil svých kontaktů v branži, vznikajícího snímku se ujalo hollywoodské studio MGM a přidalo štědrý rozpočet 10 mililionů amerických dolarů. (Zeebonk)

• - Na začátku filmu zapaluje Pinkův (Bob Geldof) otec petrolejovou lampu. Když se pozorněji podíváte, zjistíte, že jde o československou petrolejku značky Meva. (Morttuus)