Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

The Wall

Drama / Hudební

Velká Británie, 1982, 95 min

Nicota, zmar a rouhání životu - to vše zabalené do (nutno uznat) vysoce uměleckého roucha. Proto chápu celkem vysoké hodnocení, ale já ho pro obsah dát nemohu. (Umělecké hodnocení 5!): tohle ovšem naprosto skvělé: https://www.youtube.com/watch?v=P2zpA5dvUl4(12.7.2011)

Nebudu dlouho chodit kolem horké kaše, The Wall je neuvěřitelně působivá a nadčasová záležitost, mnohem víc, než jen hudební film o /nějaké/ kapele. Nemohu s určitostí říct, zda vizuálno je plně podřízeno zvukové stránce s hlavním úkolem - zvýraznit její emocionální dopad, či naopak zvuk podbarvuje fantastické, psychedelické obrazy, kterými nás, múzou přímo znásilněný, Alan Parker bombarduje od začátku do konce. Každopádně, já po tu hodinu a půl zkrátka NEMOHL odrthnout oči (a uši) od obrazovky... Je to odvážné, je to depresivní, je to mnohovýznamnové (pravda, budováno z velké části "jen" na efekt), je to šílené, je to geniální... A nejvíc si cením toho, že k The Wall není vůbec potřeba býti fanouškem Pink Floyd, já se k nim, jako takovým, stavím naprosto lhostejně. 9/10(26.10.2008)

Pink Floyd neposlouchám a kromě jedné písně žádnou z těch, oc ve filmu zazní, neznám. Zpočátku jsem neztušil, o co ve filmu go, ale pak jsem pochopil, že je to sonda do života zpěváka? Pink Floyd. Jako malý přišel o otce a snažil se ho všude najít, ve škole ho šikanovali učitelé, jak zestárl a oženil se, tak mu zahýbala žena a poněkud se z toho zcvokl, beztak určitě proto, že bral drogy. Na koncertě, kde vypadal jako novodobý Hitler, si pak na publiku vybíjel svoje traumata.(1.9.2009)

There must have been a DOOR there in the WALL.......... Dočerta. Nie. Dočerta! Pred nejakými dňami som si dala The Wall prvý raz, v blbom rozpoložení a navyše bez tituliek textov songov mi množstvo významov odplávalo do diaľav. Celé sa mi to zdalo nejaké okaté, prehnane snaživé vychyľovať do extrémov. Hm. Raz za dlhočizný vek mám podobne hnusný splín a odskáče si to chudák Pinky! Pretože Wall je BOMBA. Ste voči nej bezbranní, nemáte sa kam skryť, dostane vás, exploduje vo vás, rozpráši vás, na prach. Mnohonásobne. Ohromne. Nijaká prehnanosť ani prázdne balamutenie obrazmi a zvukmi. Všetko je plnovýznamové. Jasné?! Poučenie: ak vás- nedajbože- chytí splín a budete sa ho chcieť striasť filmom, vyberajte poctivo. A ja siahnem napr. po Carlitovej ceste alebo Forrestovi alebo Večnom svite, to ma vylieči zaručene.......... Na MÚRY a STENY odteraz hľadím celkom inak. Zaujímavé komentáre: Djkoma, kitano, wipeout, Legas, venus(31.8.2008)

9 / 10 Pink Floyd: The Wall podľa mňa už ani nie je film, ale obraz - osobná a osobitá výpoveď, spleť motívov a tém, čiar a kontúr, farieb a ich odtieňov, ktoré sa rozlievajú plátnom v pomalom, snovom tempe, ako krv vytekajúca z prerezaných zápästí vyplavujúc všetko zlé a nečisté. A rovnako ako púšťanie žilou, aj sledovanie tohoto kusu umenia bolí a nemusí nám byť vždy príjemné. Kiež by tento film-nefilm nikdy nevznikol. Kiež by na to nikdy nebol dôvod...(31.10.2005)

• - Úvodní píseň "In the Flesh" paradoxně kapela Pink Floyd nikdy nezahrála naživo. Na tematických koncertech k albu The Wall ji ve skutečnosti hrála zástupná kapela v maskách a Pink Floyd jiné koncerty s touto skladbou nikdy neměli. (Morttuus)

• - Při přípravách filmu vrcholila krize mezi Rogerem Watersem a Davidem Gilmourem, později ústící v rozpad kapely. Během tohoto sporu si nechal Waters vyrobit toaletní papír s potiskem podobizny Gilmoura. (markyzgero)

• - Několik animací ve filmu navrhl Gerald Scarfe pro koncerty Pink Floyd. (HellFire)