Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

The Wall

Drama / Hudební

Velká Británie, 1982, 95 min

We don’t need no education, we don’t need no thought control, no dark sarcasm in the classroom, hey, teacher leave them kids alone, all in all it's just an another brick in the wall. Zážitek (ať filmový či hudební), který nelze popsat slovy. Zážitek, pro jehož objektivní zhodnocení je málo hvězdiček. Film, který se vám bude líbit, nebo ne, ale nikdy na něj nezapomenete.(25.5.2007)

• mandes

Rozpočet $-miliónov Tržby Celosvetovo $29,750,000(26.1.2010)

Tak tohle šlo kompletně mimo mě. Vím, o co se film snažil, spíše na co se snažil upozornit, ale nějak mu to nevyšlo. Navíc Pink Floyd všeobecně nemám rád. Tenhle film mi potvrdil proč. Opravdu jak říkám, šlo to mimo mně. Zřejmě si to už nikdy nepustím.(19.4.2008)

Těžko pochopitelný a přesto strhující film. Rád bych věděl, jestli měl Roger Waters tohle před očima, když psal původní hudbu, protože jestli ano, tak mu jeho představy a vize opravdu nezávidím. Nejvyšší hodnocení nedávám tomuto nenapodobitlenému kousku jen proto, že se v poslední půlhodině stal nesrozumitelným a asi jsem přesně nepochopil, co jí chtěli tvůrci vyjádřit. Naopak, úvodních čtyřicet minut patří k tomu nejlepšímu, co jsem kdy viděl.(19.5.2006)

Prostě dokonalost.(20.5.2008)

• - Deska "The Final Cut" měla být původně soundtrackem k filmu. Singly "When the Tigers Broke Free" a "Bring the Boys Back Home" byly v UK vydány jako singly z další desky. (don corleone)

• - Při přípravách filmu vrcholila krize mezi Rogerem Watersem a Davidem Gilmourem, později ústící v rozpad kapely. Během tohoto sporu si nechal Waters vyrobit toaletní papír s potiskem podobizny Gilmoura. (markyzgero)

• - Geldof má také panickou hrůzu z krve, takže scéna, kde si holí obočí a krvácí pro něj bylo velmi těžké natočit. Původně si měl oholit pouze obočí, ale vžil se tak role a začal si holit celé tělo. Scéna byla inspirována, ostatně jako celý film, zakládajícím členem skupiny Sydem Barrettem. Ten se stal bohužel na konci 60. let psychicky nemocným a odešel z kapely. Podle členů Pink Floyd jednou Barrett odešel z večírku, oholil si hlavu a vrátil se zpět, jako by se nic nestalo. Pro lidi, kteří měli k Barrettovi blízko, byla scéna s holením nestravitelná. (don corleone)