Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod

• Česko Řada nešťastných příhod (více)

Poté, co tři mladí sourozenci Baudelairovi následkem požáru jejich sídla osiří, jsou odvezeni ke svému vzdálenému příbuznému hraběti Olafovi (Jim Carrey). Olaf je však krutý a lstivý muž, který usiluje pouze o dědictví, jež má získat nejstarší Violet (Emily Browningová). Děti utečou a najdou útočiště u svérázného strýce Montyho (Billy Connolly) a následně u své úzkostlivé tety Josephine (Meryl Streep), ale Olaf je jim stále v patách. (Cinemax)

eagle-eye

Obrazově dokonalý film, stylizovaný do Burtona. Herecké výkony s výjimkami velmi dobré, Carrey je pěkně nechutný padouch a náležitě si to užívá, talent má i Emily Browning, ta holka má něco do sebe. Filmě měl velmi slušný rozjezd, nicméně konec mi přišel trošku useknutý a nezajímavý, vyvrcholení se nekonalo, škoda. Dávám slabší čtyři, za prvně zmíněné atributy a za celkově sympatický počin. ()

wosho

Krásné po vizuální stránce, horší s příběhem. Ten sice u filmu pro malé děti není rozhodujícím prvkem, ale i tak tomuto filmu chybí. Několik neustále se opakujících částí, které se nepletou jen proto, že v nich poručníka hraje někdo jiný, prostě nestačí k udržení pozornosti dospělejšího diváka. Naštěstí jak dětští tak dospělí herci (s výjimkou Jima Carreyho) jsou trefou do černého. Jim Carrey není špatný, krásně se pitvoří a svou roly Olafa si přímo užívá, bohužel strach z něj jde asi jak z opice v županu. Nená onu démoničnost, která je pro tuto postavu prioritou. Celkově je tento filmem příjemným stráveným časem, i přesto že se jedná o promarněnou šanci, ale jako desetileté dítě bych byl z něj nadšený. ()

Pussycat18

Vydařený počin, těším se na pokračování. Mám ráda příběhy s dětskými hrdiny. Jediné, co mi tak trošku nesedlo byl Jim Carrey. Považuju ho za dokonalého herce a jeho výkony v blbinách typu Maska.... prostě neuznávám. Tady mi připomněl stupidního Ace Venturu....a to mě mrzí. Jinak krásný film, dle krásné předlohy. ()

VIPerson

Nejdřív jsem slyšel soundtrack a ten jsem si nemohl vynachválit.Představoval jsem si scény při,kterých by mohla hrát takhle krásná hudba.Většina z nich tomu byla poplatná,ale opravdu mě naštvala závěrečná scéna s dopisem.Ta hudba byla jen tak v povzdálí a neměla zdaleka takovou sílu jakou jsem si představoval.Newman a jeho lepší forma v plné palbě **** oproti tomu film jako takový nejni nic co by mě dostalo do kolen. ()

Ilhan

Je to spíš taková pohádka pro děti, u níž se většina dospělých bude nudit. To se změní pouze v případech, kdy je na scéně Jim Carrey a jeho kníže Olaf, jehož ztvárnění si jistojistě dokonale užíval a i když tu postavu musíte upřímně nenávidět, tak právě ona je tím nejlepším na celém filmu. Fantasy prvků tam moc nenajdete až na pár opravdu ztřeštěných postav. ()

arexam

***** za tu šestsettrojku. Každopádně Jim to vystřihl s velkým stylem. A kdyby posledních pět minut filmu chybělo, líbilo by se mi to ještě víc. ()

kolemjdouc

nic pro intelektuály ale pro ty co chtějí nechat pobavit.Scéna kdy Carrey představuje dinosaura vás dostane.je tam pár hluchých míst ale celkově dobře udělaný film.Masky výprava to se opravdu povedlo a Carreyho dabér se opravdu nadřel ale odvedl obdivuhodný výkon. ()

Radim

Začnu klady. Vizuální bomba, digitální kulisy jsou někde mezi fantaskním Moulin Rouge, temným Fantomem Paříže a industriálním Ocelovým městem a tvůrci předvedli opravdu velkou dávku invence. Za zmínku stojí také hudba. Nadchla mě především role Meryl Street v roli trhlé tetičky. Také Jim Carrey byl místy skvělý, i když jeho pitvoření opravdu nemám rád. Jistě potěší štěky Dustina Hoffmana, Billy Connolla a Catherine O'Hary a hlas Jude Lawa. A co je špatné? Film na počátku nasadil hodně silné tempo, které během filmu značně kolísalo a závěr tak nějak vyšel do ztracena. Přesto nadprůměrná rodinná zábava, která stojí za shlédnutí. ()

Anderas

Možná nebyla knížka přepracována dokonale, ale mně se tenhle film moc moc líbil. Vizuální styl je ve větśině scén opravdu nádherný a musím říct, že mi vyhovoval na 100%. Jim Carrey, jakožto můj velký oblíbenec, se do role hraběte vtěsnal tak dokonale, až jsem slyšel bušet jeho modrou krev. A byl opravdu velmi vtipný, i kdybych byl býval nechtěl, musel jsem se pořád smát všem těm jeho grimasám a poznámkám a opravdu si ani teď nedovedu představit kohokoliv jiného, kdo by stvárnil tuto roli tak fantasticky. Jako velké plus ke všemu ostatnímu je pro mě i jisté Poeovské ladění celého filmu (ne nadarmo se jistá postava jmenuje Mr. Poe), no a když už toho Poea tak zbožnuju, není se co divit, že se do jakéhokoliv podobného výtvoru zadrápnu všemi deseti. No jen doufám, že poměrně kritické reakce veškerenstva neodradí režiséra, či snad producenty od filmování dalších dílů. ()

Káronoš

Jako obdivovatel zplašeného až uhozeného humoru Jima Carreyho jsem si tuto vizuální "bombu" dosytosti užil. Kouzelně jednoduchá zápletka, skvělé herecké výkony všech zůčastněných, krásně poučná (výchovná) moudra a nezaměnitelná zábavná výprava. Ta nepopsatelná stylizace prostředí s přenádhernou Tatrou v záběru mi vyčarovala úsměv na tváři. Na chytré monology a úšklebky zlochtivého strýčka "zákeřného prehistorického dinosaura" Olafa budu ještě dlouho směle vzpomínat. Jednoduše dobrodružná pohádka nejen pro děti, plná filmové krásy. Hodnocení: 9/10. BTW: vsadím se, že Carrey opičím jazykem umí, jen to nechtěl prozrazovat do kamery =) ()

Wishkah

Rozumím, že tenhle film není dokonalý, ale u mě má jasných pět hvězd. A to z jednoduchího důvodu, že se mi ten film hodně líbí a nevidím na něm žádnou chybičku. Líbí se mi ta atmosféra, která mi připadá jako bych opravdu četl knížku. Může za to i výprava, která je dokonalá. Líbí se mi ústřední trio hrdinů. Tak sympatické dětské herce aby člověk hledal lupou. A Ze všeho nejvíc se mi líbil Jim Carrey. Ten chlap je v téhle roli démonický, zlý, zábavný a naprosto dokonalý. Tenhle film se mi zkrátka líbí se vším všudy ()

ClimbVibe

Výborná pohádka pro děti a skvělá podívaná pro dospělé, kteří mají rádi estetiku T.Burtona. Jediné co mi přišlo líto bylo, že výborný rozjezd docela brzo skončil. Uvítal bych ještě minimálně jednoho příbuzného pro sirotky... ()

Prochy38

Netypický Jim. Výborně esteticky vytvořeno. V ději nemá smysl se šťourat, to už udělali ostatní:). Já byl spokojen s filmovým zážitkem. Až na toho hada. To jako poloviční terarista nepokoušu... ()

shimpy(CZ)

Vizuální pecka, Burtonův look mě opravdu dostal. Jim Carrey opět boduje, Meryl Streep taky. Hudba Thomase Newmana opět nezklamala. Tleskám ()

Asmodin

Velmi netradiční film, který dokázal využít skvěle počítačové animace i neokoukaných herců, které obsadil do hlavních rolí a na opačné straně známé herce zasadil mezi komparz. No a poselství filmu? Přemýšlela jsem nad tím, celý film a řekla bych, že i z té nejhorší situace se lze nějak dostat pokud se člověk nebude vzdávat a bude si věřit. ()

Lemony Snicket se vrací

Lemony Snicket se vrací

05.09.2015

Populární fantasy Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod se bohužel nikdy nedočkala pokračování. Tržby nebyly tak velké, aby pro studio Paramount dávalo finančně smysl, fanoušci hraběte Olafa ale… (více)

Neeson s bílou parukou a plnovousem

Neeson s bílou parukou a plnovousem

05.12.2010

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

09.07.2007

Filmová veřejnost začíná být ze Zemeckisova Beowulfa pěkně nervózní. Digitálně animovaná adaptace staroanglické poémy, v níž podobně jako Tom Hanks v Polárním expresu ožijí díky technologii motion… (více)