Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod

• Česko Řada nešťastných příhod (více)

Poté, co tři mladí sourozenci Baudelairovi následkem požáru jejich sídla osiří, jsou odvezeni ke svému vzdálenému příbuznému hraběti Olafovi (Jim Carrey). Olaf je však krutý a lstivý muž, který usiluje pouze o dědictví, jež má získat nejstarší Violet (Emily Browningová). Děti utečou a najdou útočiště u svérázného strýce Montyho (Billy Connolly) a následně u své úzkostlivé tety Josephine (Meryl Streep), ale Olaf je jim stále v patách. (Cinemax)

Jaroslaf

Knihy sem přečet snad skoro všechny a měly něco zvláštního do sebe, i když byly často velice repetetivní. Film měl, co si pamatuju, dokonalý vizuál, ale zaujmout moc nedokázal. ()

waits

Krásně stylizovaný, atmosférický, ponuře vyprávěný příběh s parádním obsazením a případně švihlými dialogy/monology. Sebekriticky doznávám, že jsem tuto obrazovou variaci na Burtona docenil až na třetí shlédnutí. ()

Atheas

Tento film je show Jima Carreyho, který je v tomto filmu hlavním tempomatem a také hlavním důvodem proč se na film podívat. ()

Šmoula

Ne nijak příjemný a šťastný děj. Ba naopak asi se vůbec nezasmějete. Jediným úsměvným a trochu komickým prvkem je vystoupení J. Carreyho, který zahrál svým obvyklým způsobem jako například v Ace Ventura. Prostředí, ve kterém se příběh odehrává je dosti depresivní a nepůsobí kladným dojmem. Jinak se ale jedná o velmi povedený příběh se skvělým obsazením a pár slzami. ()

Nathie

Velmi příjemné a milé překvapení, nečekala jsem, že film bude tak výtečný. Skvělé je herecké obsazení - Jim Carrey opět předvádí svou dokonalou komiku, zde je to jen ku prospěchu věci. Meryl Streep v roli tetičky je opravdu roztomilá. Nenechte se odradit tím, že film je prvotně určen dětem, ne ne, u tohoto filmu si užijí i dospělí - troufám si říct, že i více... Pro děti je to možná až příliš hororové. ()

Saara

Nemůžu si pomoct, ale jsem asi příliš velikou milovnicí literární ságy... Sice nesnáším srovnávání literárních předloh s filmem ale v tomto případě to nejde jinak. Dvě hvězdičky dostává ten, který obsazoval herce a herci samotní, bohužel všechny ostatní strhává ten, který dostal nápad Řadu nešťastných příhod natočit. ()

vojtaz

Atmosféra filmu: špičková, hudba: dokonalá, masky a kostýmy: legendární. Musím sice přiznat, že poprvé jsem se na tento film díval značně skepticky, protože jsem si neuměl představit jak dopadne zfilmování této abstraktní knižní předlohy, kterou jsem v mládí miloval. Ale jelikož se role hraběte Olafa uchytil můj oblíbenec Jim Carrey, věděl jsem že ten film nebude propadák - ne jen že to propadák nebyl (jako u hodně zfilmovaných knih) ale naopak, i když se to často od předlohy odchylovalo, bylo to výborné. Jim byl unikátní, podle mě ve své životní roli, dokázal se na ni hodně vyřádit. Kdybych mu měl přisoudit za nějakou roli Oskara, byla by to asi tato. Perfektně nalíčený, perfektně zahraný zloun. Je to prostě Jim, který si údajně 80% textu sám vymyslel na place, který se převlékl za reportéra a zjišťoval co si o něm lidé myslí. Jeho výkon zakryl nedostatky jeho kolegů natolik, že s klidem můžu dát tomuto filmu 5* -88% PS: vřele doporučuji bonusový materiál na originálním DVD ()

RickyFitts

není to dokonalý, především výstavbou děje apod., ale nějak se k tomu rád vracím a moje potencionální děti to asi v blu-raytéce mít budou... tohle by si bylo bývalo pokračování zasloužilo, 3+ ()

xargos

Chvílemi mi to připadalo jako parodie na fantasy, chvílemi jsem se bavil. Lehce naivní příběh, kde dobro nevítězí vždy, ale hraje se zlem přetahovanou, aby snad nakonec tedy zvítězilo.. Chybí mi větší propracování toho tajemného společenství "lidí s dalekohledy", spousta otázek zůstává nezodpovězena. Na konci "předání štafety" s dost otevřenou budoucností - chystá se snad nějaké pokračování? Nečetl jsem v obsahu uváděné knihy, nemohu posoudit, nakolik je film vzdálen od předlohy. Přes předcházející výčet to není špatný film, své diváky si rozhodně našel a Oscara získal.. Zvláštní pohádka pro trochu otrlejší děti, koukatelný rodinný film, příběh, který se nesmí brát moc vážně:) ()

Brambu

Opravdu nevím a hodně se to ve mě pře zda dát 3 nebo 4 hvězdy, ale nakonec zvítězila moje umírněnost a dávám tedy 3 hvězdy. Ovšem Jim Carrey předvádí brilantní herecký výkon a opravdu mě bavilo pozorovat jeho herecké umění. Bravo! ()

Dr.Manhattan

Veľmi pekne natočené aj zahrané. Skvelá atmosféra filmu. A padlo to tu už veľa veľa krát, ale aj tak... úžasný Jim Carrey, neviem čo by som k tomu dodal. Každú scénku s ním som si neskutočne užíval. ()

pirko7

První film u kterého nechci uvěřit, že to je pod střechou DreamWorks. Jedna hvězda za Jima. Jinak jedná se o jeden velký nesmysl a humor jsem zde nenašel. Hodnocení na CSFD prostě nechápu. ()

Matli

Jim Carrey perlí, takže hvězdička za něj, ale jinak nadprůměrně průměrné:-) Výprava je výborná, to každopádně, ale ten scénář, trošku pokulhává, ale jinak to bylo moc hezky udělaný. Dustin - překvápko :) 68% ()

Bozvav

Tak trochu schizofrenní příběh, jenž o smutku a tragédii vypovídá velmi specifickým způsobem. Film má skvělé kulisy, krásnou hudbu i vynikající herce (zvláště Jim zářil), ale sám o sobě je velmi mělký, povrchní. Vůbec jsem se nedokázala s dětmi ztotožnit. Necítila jsem strach, zlobu, prostě nic. Jako další průšvih bych viděla stopáž, film byl na můj vkus dlouhý až běda. I tak stál za shlédnutí. Za mne 65%. ()

edie sedgwic

Miestami som mala pocit, ze sledujem film Tima Burtona. Dostal sa ku mne o sestnast rokov po jeho vzniku a nechapem, ako mi mohol tento temny rodinny filmovy skvost ujst. Skvela zalezitost ako alternativa k vianocnym traposinam. Tlieskam. ()

Puol

Vizuálne uchvatný film so zaujímavým hereckým obsadením. Obsadenie J.Carreyho ako st.Olafa je dobrý ťah. Poteší hudba i animované záverečné titulky. Sňáď len ten príbeh by mohol vtiahnuť trošku viac. Knižné originály nepoznám. ()

Zalost

Je zvláštní, že se mi film, který se svým stylem přece jen odchyluje od pěkné knižní předlohy, tak líbil, ale vida - stalo se. Svým způsobem za to může vizuální stránka filmu, od kostýmy po kulisy. Ne, není to jako Tim Burton a upřímně nevím, proč by všechno lehce fantaskního mělo být jako Tim Burton (čímž samozřejmě nic proti Burtonovi, zbožňuju většinu jeho filmů zcela nekriticky :-) ), ale styl a "šmrnc" to má. Svůj podíl na kvalitě mají i dozajista sympatická a přesně obsazená lidská mláďata do tří hlavních rolí sourozenců Baudelairových. A ačkoliv mají hlavní role, je tu ještě jedna nadhlavní role. Uber-role. Super-role. Role zastiňující ostatní, byť sebelepší (Billy Connolly nebo Timothy Spall například) role ve filmu. Ano, je to Jim Carrey, který si z tohoto filmu udělal one-man-show nebývalých kvalit. Jeho dedikace roli je úžasná, jeho improvizace bezchybná a jeho "zabírání-si-plátna" maximální. Ať už je v kterémkoliv ze svých převleků, jeho hrabě Olaf je odporně padoušský a přitom pro diváka velmi zábavný, dokonce bych snad i řekl sympatický. Ne vše, na co Carrey sáhne, zlatem jest, ale v tomto případě jeho obsazení vyzdvihlo film do nebývalých výšin. ()

Lemony Snicket se vrací

Lemony Snicket se vrací

05.09.2015

Populární fantasy Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod se bohužel nikdy nedočkala pokračování. Tržby nebyly tak velké, aby pro studio Paramount dávalo finančně smysl, fanoušci hraběte Olafa ale… (více)

Neeson s bílou parukou a plnovousem

Neeson s bílou parukou a plnovousem

05.12.2010

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

09.07.2007

Filmová veřejnost začíná být ze Zemeckisova Beowulfa pěkně nervózní. Digitálně animovaná adaptace staroanglické poémy, v níž podobně jako Tom Hanks v Polárním expresu ožijí díky technologii motion… (více)