Proroctví z temnot

• USA The Mothman Prophecies (více)

Mr. Zero

Na horory zrovna nejsem a tenhle sem viděl když sem byl malej a fakt sem se z toho podělal:D Když jdu spát a je tma a vzpomenu si na tohle tak se vystaršim i teď ()

Mr.Lordi

Velice dlouho se mi nestalo, abych z nějakého filmu měl tak nervy na pochodu, že jsem se musel poté dívat na nějakou krávovinu abych se urovnal. Většina hororů mi přijde nezajímavá nebo předvídatelná, ale tento je jiný. Nejasná temná a tajemná atmosféra dodává filmu opravdu grády. Ještě teď mě mrazí.. Inteligentní bylo také zapnout tento film, který se vysílal ve 23:35 do systému 5.1 - opravdu mrazivý zážitek, doporučuji :-) ()

kyblik2

Perfektná kamera, perfektný scenár, neamerický stýl natočenia....Záver pri ktorom som nedýchal.... Nemám vážne čo vytknúť.....Námet vyčerpaný úplne... ()

Mr.Hackels

Film, který fanoušek tajemna nesmí vynechat. Patří mezi moje nejoblíbenější. Výborná atmosféra, Richard Gere, Will Patton i Laura Linney. Viděl jsem to už hodněkrát a určitě ještě hodněkrát uvidím. Škoda, že na tohle téma toho moc nevzniklo. ()

Lukkyn

Ano!!!!!!!!!!!Takhle nějak si představuju horor!Zvolené téma je výborné nejen proto, že je podbarvené "skutečnými událostmi", ale je také velice orginální (myslím, že téma motýlího muže se zatím nikde neřešilo). Gere je zde opravdu famozní a pro mě bez diskuze jeho nejlepší role!Režie brilantní, skvělé budování napětí, pocitú mrazení a strachu!Kdyby ve mě každý horor vyvolal takovýhle pocity rozplýval bych se blahem tak jako u proroctví z temnot! ()

Drky

Kde se zjeví postava či silueta připomínající motýlího muže tam se stane nějaké neštěstí. Temný thriller o tom jak tajemné úkazy a zjevení změní život novináři ve středním věku a nakonec nejen jemu. Johne Klein novinář se náhodou ocitá v zapadlém městečku, kde se zjevuje tajemný obraz motýlího muže a nakonec zjišťuje, že se zde neocitl jen tak bez důvodu, ale, že tyto úkazy mají hodně společného se smrtí jeho ženy. Začíná tedy pátrat po příčinách a možných následcích. Velice hustá atmosféra někdy ovšem s hodně hloupým vyústěním a předvidatelným koncem. Gere mi v té roli jaksi neseděl. I přes to všechno dávám 3,5* a 75%. ()

Prusovka

Na tento film jsem se podívala díky Vám všem. Četla jsem Vaše hodnocení a byla jsem tedy moooc zvědavá. Hodně na Vaše názory totiž dám. :-) No, abych řekla pravdu...... že to byl totální brak, jak řekl můj přítel, to si nemyslím. Ale je fakt, že jsem ten film sledovala tři večery, protože jsem pokaždé po nějaké době usnula. Tak nevím. Ale každý máme jiný vkus, že. A že bych se já, "bobek", který se bojí i vlastního stínu, bála, tak to už vůbec ne. Možná jsem se asi dvakrát lekla, ale to bylo vše. ()

dennuska

S úvodní nálepkou "Na základě skutečných událostí" čekáte pohlcující a racionálně pojatý thriller bez úporných klišé. Atmosféře filmu se nedá vytknout nic. Zhmotnělá temnota podpořena mrazivou hudbou a vcelku obstojnou kamerou. Horší to bylo s hereckými výkony, které vyvolávaly dojem béčkového hororu, a především se scénářem. Ten byl sice postavený na dobrých základech a v první polovině filmu diváka doslova napínal na strunu. Pak ale jaksi přetáhl, začal se bortit a vyzněl do nicneříkající otřepanosti. ()

avantgardx

Pokud si dáte tu práci a budete trochu hledat, zjistíte, že s reálnými událostmi to má společného směšně málo, totiž už ta kniha, kterou je film inspirován je z 99% slátanina. Žádný film s Gerem, který jsem kdy viděl nebyl zrovna dobrý a toto není vyjímka ale mohlo to být i horší. Dal bych to na desátou večerní na Tv Hovna, tam by se to ještě vyjímalo :) ()

Dataminer

Film s velice hutnou atmosférou, kdy mi v některých okamžicích příjemně přeběhl mráz po zádech a naskočila husí kůže. Snad jen v závěru dochází filmu mírně dech, ale drtivá většina filmu za to opravdu stojí. ()

Butch71

Mysteriózní film natočený podle skutečných událostí, kterému nechybí napětí ani mrazivá atmosféra. Kdo chce, najde si ve filmu i náměty k zamyšlení. ()

UrsusDom

Nejsem fanouškem Richarda "Pretty Woman" Gereho, to předesílám. V tomto snímku mě možná víc uchvátilo zvolené mysteryózní téma "motýlího muže", což je slušná lahůdka pro každého milovníka záhad. Komu je třeba hledat chyby po stránce logiky, zvládnutí filmového techniky, jistě je zde najde. Ani stokrát omleté tvrzení - podle skutečné události, bla..bla..atd, mě neodradilo o absolutního hodnocení. ()

cowee

Velmi mě film překvapil, na začátku mi uniklo, že byl film natočen podle skutečné události a na konci jsem tomu nechtěl věřit. Uchvátilo mě zpracování, které bez zbytečných digitálních efektů lahodí oku. Kamera dle mého gusta, prolínačky z abstrktních záběrů do reality a naopak... krása ()

Xinn

Tento film jsem poprvé viděl 30.1.2015, jinými slovy dneska. Nechápu, jak mohl tolik let unikat mé pozornosti, zřejmě mě nějak podprahově ovlivňoval Motýlí muž :-) Civěl jsem na to s vykulenýma vočima od začátku do konce... v půlce filmu mě moje žena požádala, abych rozsvítil, protože se prý hrozně bojí, čímž jen potvrdila starou známou pravdu, že ta správná horrorová atmosféra se dá vykouzlit i bez potoků krve a slintajících potvor... pro mě asi nejlepší mysteriózní film, kterej jsem kdy viděl, takže bez debat za 5* ()

Popo

Mrazivý snímok s desivou atmosférou. "UFO a iné zjavenia" bola jedna z prvých kníh, ktoré som prečítal od roku 2005. Táto kniha je o týchto udalostiach, ktoré sú opisované vo filme. Kniha je ale tak desivá, že keby všetky zážitky a opisy novinára Johna A. Keela (ktorého vo filme hraje R. Gere) zverejnili a zatiahli do filmu, tak by tento film bol najhrôzostrašnejší horror všetkých čias. Neznámy fotografi, ufo, muži v čiernom, mhoho mothmanov a ludia odnikadiaľ - to všetko vo filme chýbalo. Scenáristi veľa postáv samozrejme pozmenili, veľa ich vymazali a veľa pridali, ale aj napriek tomu je to vkutku neskutočný film. Vrelo odporúčam film, ale hlavne knihu!!! :) ()

Amy Adams terorizovaná duchy?

Amy Adams terorizovaná duchy?

03.09.2011