poster

Proroctví z temnot

 • USA

  The Mothman Prophecies

 • Slovensko

  Proroctvo z temnôt

 • Kanada

  The Mothman Prophecies

 • Nový Zéland

  The Mothman Prophecies

 • Velká Británie

  The Mothman Prophecies

 • Austrálie

  The Mothman Prophecies

 • Irsko

  The Mothman Prophecies

Drama / Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2002, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rocky62
  ****

  Konstrukčně jednodušší, avšak v tomto případě je to putna, neboť veškeré nedostatky zametá brilantně vykreslená atmosféra, jejíž chlad zamrazí víc, než noc na Sibiři. K tomu je nutno přičíst divákovo nutkání přemýšlet o paranormálních jevech a to mě jakožto zájemci o tuto oblast bohatě stačí. Ponuré, mrazivé, poutavé s několika pozoruhodnými záběry. Filmy tohoto typu "žeru".(14.11.2010)

 • salahadin
  ****

  INCLUDING SPOILERS: Je večer 26. 5. 2010, já si jdu pustit film Proroctví z temnot a nemám páru, o čem to je (ale když je někde napsané mysteriozní/thriller, tak to beru automaticky), mám otevřené okno, prší. Oknem do pokoje vlétne můra, naráží o zdi, sundám papuči a mlask, po můře zbyl otisk na parapetu. Pak pustím film a ejhle - můra se mi rozhodla posmtít a reinkarnovala se do Ingrid Colda... Proroctví z temnot není špatný film, ubral bych možná sem tam na stopáži, ale jako atmosférické drama to funguje. Ztráta ženy, podivné úkazy, které nabírají na intenzitě a film se stává každou vteřinou větším psychem. Ale nejde o podivnou bytost jako takovou, ta má úlohu nižšího levelu, jde o nás, o lidi, my jsme ti důležití. Skoro jsem čekal, že se na konci objeví zrůda s křidélky a rozdají si to s Gerem na férovku. Ještěže ne! Ani konec mě nezklamal, což oceňuji = "wake up, number 37". Člověk se ve všech těch smutných tvářích skoro viděl. Nakonec největší slabinou filmu je absolutně zbytečná veselá písnička na konci, tím mě tvůrci fakt nasrali, to musí cpát pop i do thrillerů? Dejte pokoj................!(26.5.2010)

 • Šakal
  ***

  Vše podstatné už tu bylo na adresu snímku vyřčeno (nejvýstižněji to vše zřejmě pojmenoval kolega Isherwood). Nedá se tomu rozhodně upřít slušně budovaná mrazivá atmosféra, nápaditá kamera (při takovýchto náletech kamery jsem si naposledy spokojeně pochrochtával u Raimiho Evil Dead), herecké výkony slušný průměr (což je směrem k „pohádkovému princi“ pochvala), byť botox již i zde, zdá se, nemilosrdně zapracoval, se svou trochou do mlýna přispěchal i Tomandandy, Mark Pellington čaruje jak se dá, ale neodvrátí neodvratné tj; fakt, že s postupujícím časem se více a více dere na povrch děrovatost scénáře, z kterého by měl radost tak max (nejmenovaný) výrobce sýrů. Přirovnal bych to k slušně rozjeté oslavě narozenin, kdy ale už v polovině zjistíte, že to nejlepší jste právě dojedli resp. dopili, ale nechce se vám ještě končit a tak jedete „na dluh“ dál, přičemž spoléháte na půlnoční překvapení. Toho se nakonec (i) dočkáte, jen (možná) ne takového, které jste si přáli resp. doufali v něj aneb z dortu nevyskakuje Alice Bendová, ale (sorry Vojto) T. Vilhelmová. Není to sice úplný průser, dozvídáte se, že v nabídce byla i Helenka Růžičková (neměla prý čas), ale „sázka na jistotu“ vám taky dvakrát radost neudělala. 65% P.S. Zajímá vás taky, co znamenalo snové varování „37-čko probuď se“? Samozřejmě i jám mám svůj tip. Že by (marná) snaha o „nakopnutí“, v poslední době trápícího se gólmana Minnesoty Wild, Joshe Hardinga...?(7.6.2013)

 • Roman.Ticka
  **

  Už tak hutnou atmosféru doplňovala nervy drásájící hudba, aby se divák fuckt strachy pos... Asi jsem nebyla v patřičném rozpoložení dne, protože jsem o depresogeny ve filmové podobě vůbec nestála. Kdysi jsem to viděla zřejmě celé, netuším, jelikož podobná negativa zatím úspěšně eliminuji směrem do nevědomí, bohužel tentokrát jsem nenašla sílu dokoukat do konce. Autosugesce začala nabírat na obrátkách, a když se jeden má strach podívat do zrcadla, a to ještě navíc oproti běžnému dni, pak je něco fest blbě a začíná to být vážné. ;-) Na chvíli jsem se nabila opačným nábojem při gay scéně Bébela, ale když navázal další ještě hutnější soundtrack ke Gothice, bylo načase šáhnout po krizové intervenci. Buď jít ven mezi ztracené anděly a bloudící duše nebo do bezpečí postele. Volím si Tebe, hřejivá hmatatelná peřino!(14.4.2013)

 • Kryton
  ****

  Parádní mrazivý thriller podle skutečné události. Gera moc rád nemám , ale tady zahrál poctivě a chvílema mě stejně mrazilo jako hrdinu. Akorát ten konec mi ubral jednu hvězdu. Zvládnout konec a stupnovat více a více atmosféru tak by to bylo za plný počet. Každopádně zamrazí , že něco takové je pravda!(1.11.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace