Proroctví z temnot

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2002, 119 min

Snímek má tak fantastickou atmosféru, že mi v něm nevadil ani slizký Gere. Po strhujícím snímku čeká divák strhující závěr, který je však stejně strhují asi jako metráková Odetta promenující se v Labutím jezeře. Škoda, převeliká škoda, film měl našlápnuto stát se jedním z nejlepších mystery. No, nestane se.(30.9.2017)

Marka Pellingtona znam jako velmi schopneho klipoveho tvurce (NIN, U2 3D), takze me zajimalo jak mu to slape v ramci filmoveho formatu. Dopadlo to v podstate presne tak, jak by se dalo teoreticky cekat - skvele zvladnuta rezie, efektni zabery, zoomy, hry se svetlem, cele je to zvukove detailne vychytane. Obsah, scenar a podobne uz jsou na tom podstatne hur, totalne me to nezaujalo, prestoze se jedna o mou oblibenou dark sferu. Herci jsou absolutne unyli, nudni, prostredi je nesympaticke atd. Nakonec je to rado, ze se to jen tak tak udrzelo na prumeru. 5/10(22.11.2009)

Pôvodne som mala na robote niečo iné ale zaujala ma veľmi dobrá a napínavá zvučka a tak som si povedala, že pozriem si čo je to za film. Jéé a ono sa vyplatilo dať bokom farbičky a skicár a pozerať tento super napínavý film podľa skutočnej udalosti. Veľmi dobrá hudba dodávala zimomriavky na chrbte napriek, tomu že film vysielali cez deň. Lenže potom ma skoro tresklo o zem keď v tom najlepšom sa mi na obrazovke zobrazilo ŽIADNY SIGNÁL. Za čo však film nemôže, tak som si ho stiahla, a pokračovala som v pozeraní so zimomriavkami na chrbte no a nakoniec som zistila, že druhá polka bola totálne na pitchu a nudná. A to nadšenie akosi zo mňa opadlo. Škoda prvá polka stála naozaj za to ale tá druhá nestojí za zmienku, nič sa tam poriadne nedialo.(7.5.2012)

A já si myslel že mám možnost sledovat po delší době opět originální horor. Richard Gere se snaží co to jen jde, ale mě se moc hodnocení tohoto filmu nepozdává. Proroctví z temnot mě ničím nestrhlo. Je to taková trošku detektivka, která celou dobu spěje k jedinému nevyhnutelnému rozuzlení a čím více se blíží závěr, tím vše dostává jasnější obrysy. Myslím že šlo trošku více vymáčknout z Motýlího muže, ale Mark Pellington bohužel všechny napínavější scény vždy včas utnul. Bohužel.(25.8.2009)

Tajemný film se skvělou atmosférou trochu kazí laciný konec. Chtělo to mnohem honosnější ukončení a hlavně postrádám hlubší vysvětlení předešlých událostí. Richard Gere to odehrál slušně, myslel jsem si, že mi v této roli nebude moc sedět, ale role kravaťáka na maloměstě mu nakonec celkem sedla. 55%(28.9.2010)