Proroctví z temnot

• USA The Mothman Prophecies (více)

VelkyKacko

Skvělý film! Mám rád tyhle strašidelné horory, ve kterých nejde o bezhlavé vraždění a stříkající krev všude kolem. Tenhle je ještě o level výš tou skutečnou událostí. Těžko říct, kolik je na tom pravdy, ovšem rád si čtu o různých nadpřirozených stvořeních a tento film mě právě na jednu další navedl. No a Richard Gere mě teda jako mnoho jiných nepřekvapil, umí zahrát skvělé role (napadá mě například Prvotní strach). Z hudby v napínavých momentech jde opravdu mráz po zádech. Díky za tento film! ()

L_Into

Bála jsem se, jako už dlouho ne. Rozhodně by mě nenapadlo, že nenápadný film s Richardem Gerem v hlavní roli bude TAK dobrý. Konec trochu slabší, proto jen 4 hvězdy, ale... doporučila bych každému. ()

Ben.Ji

Tak takovouto husí kůži jsem z filmu snad nikdy nezažil!Proto pět hvězdiček.Jistěže se dá najít kupa nedostatků,jako např,nevyužití možností strašit krapet víc a nekolísat,zbytečně natahovat a předvídatelně plnit plán,ale i tak je to perlička,která si zaslouží respekt.Richard Gere není můj favorit,ale dlouho jsem přemýšlel nad jiným obsazením a nakonec........představte si kohokoli jinýho!?Sedlo mu to a nepřehrával. ()

pkazi

Velmi dobrý film. Dle mého napínavý od začátku do konce. Atmosféra podmíněná sdělením, že je natočený podle skutečné události. Po prvním zhlédnutí jsem se sama doma nefalšovaně bála, což musím jako náročná divačka hodně ocenit. ()

baronGrga

Dovedu si představit, že nebýt těch nánosů okázalého afektu, přízračných vzdechů a líbivých scén, které cílí na mainstreemového diváka, by z Mothman Prophecies byl docela povedený hororově laděný thriller. Co si budeme nalhávat, obří černá můra levitující nad záhonky by málokomu rozjasnila den. Bohužel v takovémto podání jde naopak do pomyslných květin veškerý pokus o pouštění hrůzy, což v závěru ještě potvrdí nadmíru kýčovité finále. 60% ()

doom.cz

kreslila anděly... a buch, takové zrůdičky v deníčku. kvalitní "zimomriavka". škoda závěrečné scény, která už byla trochu moc akční; kdyby byla komornější, dám 5*. a závěrečná titulková skladba je prostě boží. ()

lahvi

Dle mě s tou policajtkou spal a vystřihli to nebo ten náš dabing je nepřesný, protože od jistý doby, to jak spolu mluví, je takový nepřirozeně moc důvérný tomu, co se mezi nima odehrálo. ()

Jirkacek

Snímek Proroctví z temnot jsem viděl nedlouho po jeho uvedení do kin a tenkrát mne takové mysteriózní příběhy moc nebavily, dá se říci, že jsem se je nesnažil ani pochopit. S věkem se mění názory a proto jsem se rozhodl podívat se po deseti letech na něj ještě jednou a to i kvůli kvalitnímu komentáři. Dobré hodnocení zde na ČSFD a také to, že se hlavní role novináře Johna Kleina ujal Richard Gere, slibovalo slušnou kvalitu filmu. A opravdu se moje domněnky potvrdily, jako bych se na film díval očima někoho jiného, protože mne minimálně dvě třetiny děje hodně bavily. Pouze začátek byl tradičně u takových filmů trochu rozpačitý a poněkud nejasný, ale to tak bývá. V tomto filmu Kleinovi zemřela žena Mary na nádor v mozku, ale ještě předtím se jim stala podivná věc. Při menší autonehodě se před autem objevil jakýsi stín, který před pozdější smrtí v nemocnici namalovala jako motýlí postavu. Pak se chvíli nic moc nedělo až do chvíle, než se novinář vydal autem do Richmondu, jenže namísto toho skončil v Západní Virginii v městečku Point Pleasant. Podivné na tom bylo, že mnoho stovek mil dokázal autem ujet za dvě hodiny a tím vlastně byla odstartována nejzajímavější část filmu. Já jsem byl rád, že interesantní děj pokračoval až do úplného závěru, prostě mne ty události v městečku hodně bavily. Některým lidem se totiž onen motýlí muž začal zjevovat jako před dvěma lety Mary, jiné zase oslňovalo ostré červené světlo a dalším někdo volal v noci, přičemž v telefonu byly slyšet podivné zvuky. Když si pak John Klein konečně uvědomil spojitost se smrtí manželky a podivnými událostmi v městečku, zatelefonoval mu někdo i jemu. Spolu s jedním obyvatelem dostali varování před velkou katastrofou, která měla Point Pleasant postihnout. Byl jsem tedy zvědav, co to bude, jak to bude a kdo při tom tedy zahyne. A pak to přišlo, skoro před koncem filmu a mně to přišlo jako vysvobození z děsivého snu. Nejlepší nebo nejhorší na tom celém filmu pak bylo, že vznikl podle knihy Johna A. Keela "The Mothman Prophecies", kterou napsal na základě skutečné události. Brrrrrr, hrozná představa. Děsivosti pak přidávalo ponuré prostředí a zima, protože ona katastrofa se stala o vánocích. Přál bych si, aby o vánocích nikdo neumíral....Suma sumárum, za skvělou atmosféru, děsivě zajímavý průběh a logický konec dávám Proroctví z temnot čtyři prorokovy hvězdy ****. ()

Dalajlada

Moc fajně natočené. Atmosféra záhadna je opravdu skvělá a člověk má takový pocit jako při Proroctví. Fajn vybraní herci, pěkná zápletka, ikdyž se závěrěrečný "zvrat" dal tak nějak předpokládat. Ikdyž mi Richard Gere jako herec moc k srdci nepřirostl, tohle je jeden z filmů, který ve kterém se mi líbil. ()

sadsammy

Upřímně mám ráda Richarda Gera, ale tenhle film se mi zdal hroznou nudou i když měl docela zajímavý námět. Tak půlku filmu se něco deje a k něčemu spěje příběh s neznámou anomální sílou, ale nakonec dostáváš absolutně nic. Je to podle skutečné události to chápu, ale podle mě nějak to vyšlo příliš jednoduché. Celý film čekáš , že už to bude, že něco se stane podivuhodného a furt se to odkládá nebo spíš já to vnímala takhle a nebylo to na dobré úrovni i když celá ta atmosféra filmu byla celkem napjatá. Jistě mohu říct jenom o hře herců, že jsou naprosto úžasné, ale za mně tak příběh postrádal zajímavosti a lekací scény. ()

andy60

Po shlédnutí jsem se zdráhal uvěřit, že by byl film natočen podle skutečné události. Ale i tak, budování napětí funguje obstojně a závěrečná scéna s mostem se povedla. ()

hypnos11

Ehm, prej podle skutečný události. My, co víme, že papír snese všechno, si myslíme svoje, žejo. Tohle je totiž stejná pohádka, jako mluvící keř, těhotná panna, nebo zmrtvýchvstání. Reálně se to skutečně mohlo stát, ale jedině v nějaký alternativní realitě. Jediný, v čem to je podle skutečný události, je možná to, že se někde něco stalo. Nikdo sice neví, kde a co, ale to už si filmaři domysleli :) Scénář je divnej, rozhodně není bez děr. Například - proč se ty bytosti vůbec zjevujou? A zjevujou se všude a každýmu, kdo má umřít? Jaký to má ale účel? A proč se zjevují Žeremu a zjevovaly spisovateli? Ti přece umřít neměli, evidentně. A proč vůbec komunikovaly s lidmi a vykecávaly jim, co se kdy stane? Aby si z nich udělaly dobrej den? A proč se Žere z ničehonic objevil v tom zapadákově, když on s ním nic společnýho neměl, a se samotnými úmrtími by taky jinak nic psolečnýho neměl, he? Spousta otázek, na který neznají odpovědi ani sami tvůrci. Jiank ale musím uznat, po většinu doby to docela funguje, tajemná atmosféra místy s hororovým nádechem je opravdu povedená a drží film nad vodou. A taky nápaditá režie a kamera. Za tohle a taky za povednou hudbu ty slaboučký 4* dám, i dkyž ten scénář je prostě přitaženej za vlasy a  často jenom vaří z vody. No a upřímně, ani z Žereho nejsem nijak nadšenej, ale nad to se osvícenej člověk dokáže povznýst ()

Amy Adams terorizovaná duchy?

Amy Adams terorizovaná duchy?

03.09.2011