Vojenský tím SG-1 sa dostáva na planétu, kde vyčíňa nebezpečná choroba. Bez toho, aby o tom členovia výpravy vedeli, pri odchode domov si chorobu odnášajú so sebou a vezú ju na Zem. (TV JOJ)

Sa.sa

Danieli ty kanče, jen tak dál a budeš mít holku na každé planetě :)))) kde jsme...? na P3X575. myslel jsem, že jí dáme lepší jméno... kdyby se to nezahojilo, tak už by jste si nikdy nevzala to roztomilé tričko (jak koukala Sam) :))) ()

Xeelee

E03 ⤶ Z minojské kultury jsme toho moc neviděli, ale nakažlivá virová regrese do prapředků člověka to zachraňuje :). Návrat k nízkým pudům na základně, včetně brutální líbačky, první díl s doktorkou Fraiserovou... Fajn díl. Jednohudka co neposouvá děj, i když na začátku epozody o to byla snaha. ⤷ E05 ()

kwoky

Výborný díl, napínavý. Trošku skřípalo vysvětlení léčby, ale to se dá snadno odpustit. Pro mě je nejsilnějším momentem dojemný závěr. A fakt mě mrzí, že se tu řešila hlavně nemoc samotná a už moc ne její společenské dopady. ()

Grogan

Tak to ani netrvalo dlouho a oblíbený motiv nemoci z cizí planety se objevil. Jedním originálním prvkem této nákazy je fakt, že tahle nemoc nezabíjí, jen by uvrhla lidstvo zpět do doby kamenné. Doktorka Fraiserová a plukovník Makepeace poprvé na scéně, slušná atmosféra, několik povedených scén, kdy se u lidí objevuje chování primitivů (za mě vede Teal'cova pacifikace poručíka Johnsona). ()

Damnsinead

Musela být sranda, když to natáčeli, protože tenhle díl je docela haluz. Scéna, kdy Daniel a Melosha poskakují jak párek opic a ohlodávají kosti mi připomněla klasický Star Trek ze 60. let.  Asi pro inspiraci nešli daleko. ()