Svornost (S06E09) (epizoda)

Allegiance

Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

Kanada / USA, 2002, 44 min

Zajímavá epizoda o vztahu Jaffů a Tok’rů. Po tisících letech bojů je velmi obtížné potlačit vzájemnou nedůvěru a nenávist.(12.2.2017)

Tahle epizoda mi trochu připomínala Predátora, hlavně ta úchvatná scéna, kdy Jack rozstřílel kulometem půlku tábora. Zajímavě byla vykreslena i atmosféra nepřátelství v táboře mezi Jaffy a Tok'ry, kde se lidé snažili udržet příměří, i když sami měli nějaký vztah k jedné ze stran. Jako jedinou slabinu vidím závěrečnou pointu se zabitím Ashraka Brata'cem, dosud zcela přesný a nelítostný zabiják z nějakého důvodu nechal svou oběť naživu, aby se mohla vrátit a zabít ho.(5.2.2019)

• mavin

Tak predátor s Arnoldem je totální sračka oproti tomuto dílu 09(28.7.2019)

Menej zaujímavá epizóda o rozporoch medzi Tokrami a Jaffmi, ktorá však bola asi potrebná na nastavenie a ucelenie vzťahov do ďalších epizód. Detektívka s odhalením vraha sa točí v kruhu, ale našťastie to napráva silný akčný záver. Konečne aj O'Neill dostáva primeraný priestor, aby ukázal svoje veliteľské a bojové schopnosti, pretože väčšinou si z neho tvorcovia robia iba prebytočného srandistu.(30.5.2019)

60%(24.4.2018)