Epizody(8)

sonycat

Kniha Hra veží patrí do mojej osobnej top 20. Príbeh Myfanwy Thomasovej ma dostal od prvej stránky, ktorú som pred rokmi prečítala a udržal si ma až do tej poslednej. A že to bola parádna jazda.. Odvtedy som ju prečítala opäť asi 3x a budem si to musieť zopakovať, aby som si napravila chuť po tomto seriálovom guláši. Dopozerala som posledný diel a neviem, čo si o tom myslieť. Je to ako keď si kúpite čo ja viem nový Xbox, dychtivo rozbaľujete parádnu krabicu s nápismi a reklamnými sloganmi a po otvorení sa vo vnútri skrýva Tetris hra 8v1 z vietnamskej tržnice. Seriál má s knihou spoločné tak mená pár postáv, plus tej hlavnej, premisu zobudenia sa na moste s mŕtvymi agentmi, sem tam nejaký ten dopis samej sebe a existenciu agentúry Checquy. Éto vsio. Celý ten parádny príbeh s fantasy prvkami je preč. Miesto neho niekto vymyslel relatívne nezáživnú žánrovú zmesku s agentmi, obchodovaním s ľuďmi ako je Myf a jednu akože spätne šokujúcu bublinu o hľadaní jej pamäte a kto jej ublížil. A popritom ten pôvodný príbeh bol o niečom inom, oveľa väčší, nápaditejší, fantaskný.. O to viac som sa tešila, keď som na Databazeknih v komentári pod Hrou veží objavila, že je aj seriál. Už ma tá radosť prešla. Pozrela som a okrem narastajúceho sklamania z dielu na diel, ten posledný bol ešte aj pekným kopancom do xichtu pani logike. To, čo sa dialo okolo rezidencie diplomata a v nej v podstate takmer do záverečných tituliek nemohli myslieť vážne, či? Horkosmutné dve hviezdičky. A to ani neviem začo vlastne? Otrasná hlavná predstaviteľka, chyby, roztrasené a haluzné výjavy, ťažký rozbeh, tak prečo? Asi za tú atmosféru, britský prízvuk a pár hlášok, ešte si to nechám utriasť. ()