Pokoj

• Francie The Room

Matt a Kate si koupí dům na samotě. Během stěhování objeví zvláštní pokoj, který jim dokáže zhmotnit všechna jejich materiální přání. Po Katiných dvou potratech je ale jejich největším přáním dítě. (Filmbox)

silentname

"The Room"sa ukázalo ako film plný poriadnych a dobre zapracovaných prekvapení. To čo začalo ako veľmi jednoduchý film sa ukáže nakoniec ako veľmi komplexne spracované filmové dielo s niekoľkými zaujímavými zvratmi. Je to podľa mňa celkom šikovne zamotané. Osobne si myslím, že Christian Volckman určite videl Kingove "1408". Pretože niektoré momentky tak na mňa pôsobia. Ale nemyslím to v zlom. Len občas ako diváci nemusíme správne určiť čo sa reálne deje. Pretože to odrazu vytiahne niekoľko tromfov, kde ostaneme s otvorenými ústami pozerať. Najmä ku koncu. Je super, že tvorcovia nešli jednoduchou cestou klišé, ale skutočne zariskovali s niektorými momentkami a výsledok je podľa mňa celkom solídne spracovaný príbeh. A ako tu bolo povedané, stačilo málo na to, aby to nefungovalo. Lenže keď máte dobrý scenár, veci fungujú. Olga Kurylenko je tu podľa mňa dobrá a rovnako aj Kevin Janssens. Myslím si, že jediné čo film drží späť je trošku jeho tempo. Občas som čakal, že to pôjde svižnejšie a na to, že to trvá len väčšiu hodinu a pol tam boli miesta, kedy som pozeral na hodinky. Ale inak neviem čo viac filmu vytknúť. Myslím si, že ak chcete skutočne solídny thriller, tak toto je pre vás to pravé. A musím uznať, film bol plný dobrých prekvapení. Takto si predstavuje využívanie zvratov, atmosféry a konceptu. Hodnotenie: B+ ()

PetrPan

Co byste si přáli, kdybyste si mohli přát cokoliv? Inu s nízkým rozpočtem si toho bohužel moc dovolit nemůžete a při omezeních daných věkovou přístupností taky ne. A tak je nevyhnutelné, že si  z nudy nakonec budete přát  třeba i naprosté hlouposti, třeba dítě. Pokoj plný potenciální rozkoše a ďábelské zábavy (vždyť dokázal stvořit svět!)  se pak  stává třeba i komůrkou s lahvemi plnými sunaru. Ďábelský potomek se poté stará o thrillerovou zábavu, ale ač pokoj své schopnosti neztrácí (ba naopak), tak všichni na ně ve vypjatých chvílích zapomínají. A to vzhledem k potenciálním možnostem hýřivě zvrácených soubojů docela nasere. Ze tří hvězdiček na čtyři zvedá až sice ne až tak překvapivá, ale evolučně vcelku zajímavá tečka na závěr a rád bych dvojku. ()

Chrustyn

Nejdříve to působí jako standardní duchařina o tajemném domě, brzy se to však změní a film přijde s originálním a dobře zpracovaným a využitým nápadem. Nefunguje to po celou dobu ale přesto velice svěží a zábavná podívaná. ()

Marze

Film neni ztraceny pripad az na zmatecne treti dejstvi. Prvni dve dejstvi jsou spise psychologicky horor. Zapletka usti do pasti, z niz se neda uniknout. Olga Kurylenko a Kevin Janssens se prirozene k sobe nehodi. Film je vhodny pro osamele vecery. ()

Jirka_Šč

Líbilo se mi. Zajímavé, originální, směřuje to trochu jinak, než by člověk čekal. Ani žándr není zcela vyhraněný. ()

honajz

Nápad to není špatný a to běhání po baráku před koncem se mi docela líbilo, ale jinak je to tak strašně předvídatelné včetně závěrečné scény s těhotenským testem, až bolí. Když je vám jasné, kdo je John Doe dlouho před tím, že nám to tvůrci slavnostně odhalí, je něco špatně. Přitom ta premisa se dala využít k mnohem zajímavějším hříčkám o tom, co člověk opravdu potřebuje ke štěstí a jestli se není někdy lepší spokojit se s málem, případně rozehrát něco na téma mystiky v pozadí (kdo ten dům vytvořil a proč - nemůže jít o nějakou formu testu, třeba od mimozemšťanů nebo nějakých vědců?), a taky šlo vyzkoušet možnosti pokoje sofistikovanějšími věcmi (takhle z hlavy plácnu lék na rakovinu, který by si ale holt vědci museli zkoumat v tom baráku, superpočítač, perpetuum mobile, kámen mudrců...), a docela by mě zajímalo, kdyby si přáli věc odolnou tak, aby vydržela i mimo dům - takové myšlenky se mi honily v hlavě, ale tvůrci šli nejjednodušší cestou a nakonec natočili cosi, co vlastně je proti dětem a jejich rození, takový ten moderní trend "nemějte děti". Jj, jenže Afričané se na ten film asi dívat nebudou. ()

TheEvilTwin

The Room má na první pohled banální a neoriginální motiv, ale nakonec se z něj vyklube poměrně zajímavý snímek. Film začíná jako divákovi utajená duchařina/home invasion/scifi, no cokoliv nás jen napadne, ale postupem času se děj přesouvá do nečekaných končin, projde si na své cestě do konce několika žánry (horor, scifi, fantasy, drama...) a pokládá existencionální a morální otázky (stvoření smyšleného dítěte...), slušný psychologický vývoj postav a na závěr nabídne i napětí. Co jej ale shazuje, že se snaží být současně tolika věcmi, až nakonec není úplně stoprocentně ani jednou z nich. Pořád se jedná o zajímavý film, u kterého gratuluju za nápad a odvahu pustit se do podobné věci, ale cílovka tady budou hlavně filmoví nadšenci a nejspíše ne běžný televizní divák. ()

Ivoshek

Long story short: Rozjezd celkem fajn, slabí herci, ale snesitelně, pak čím dál víc blbost a na konci úplná WTF blbost. Dokoukal jsem, ale bez nadšení. Tohle je obecně problém hororů, že nějak nastaví atmosféru a takové to natěšení ve smyslu "co to může být?" Ale asi se nedaří najít na to aspoň trochu kvalitní scénáristy, takže v momentu, kdy se ukáže, co to je a jak to funguje, přestane film fungovat jako horor a v horším případě i přestane dávat smysl. Poslední slušný horor s nápadem byl asi Empty Man, to mě bavilo hodně. S filmem Pokoj mi dejte Pokoj. ()

luka4615

The Room Vás zaujme již na první pohled prolínáním několika filmových žánrů, selhává ale ovšem ve špatně napsaných postavách a neuvěřitelně předvídatelném ději. Ve finále tedy dostaneme pouze hrubě nedotaženou vizi jednoho režiséra, jenž šla udělat mnohem, ale mnohem lépe. Škoda. ()

JASON_X

Mám rád filmy, které mě příjemně překvapí. Které začnou úplně banálně, o kterých si hned zkraje myslíte že je máte prokouknuté, že to zase bude stokrát omletá infantilní zápletka o strašidelných domech, které vaše pesimistické předpoklady nějaký čas naplňují ba i překračují, aby však od určitého momentu počaly nenápadně a pozvolna směřovat trochu jinam, pak hodně jinam a ve finále vám naservírovaly nečekaně záživnou a dobře vykonstruovanou pointu, až byste si přáli hned vidět jejich pokračování. A takový je přesně tenhle film. Dalším plusem jsou pečlivá klidná kamera a příjemná hudba, ale herci bohužel jen šedý průměr. ()

Morholt

Tak trochu pohádkové téma. Místo džina či zlaté rybky je tu pokoj plnící přání a tak jako v dětských báchorkách ani tady to není úplně bez podmínek. A dojde i na poučku o tom, že je třeba si na své tužby dávat pozor. Ale to nevadilo, protože když se to vezme kolem a kolem, tak ten koncept je vlastně neotřelý. A nevadila ani předvídatelnost, protože charakteristika zlomového přání byla záhy jasná. Volckman totiž rozehrál lehce moralizující žánrový mix dramatu, sci-fi a thrilleru, u kterého tvůrci přemýšleli, takže i přes hodně kombinovaný závěr nakonec všechno dalo smysl. Možná by se dalo trošku zapracovat na napětí a zahrát na hororovou strunu, ale to jsou spíš kosmetické výhrady. Problém jsem neměl ani s herci. Nejedná se sice o dechberoucí výkony, ale na Olgu se alespoň dobře kouká a Janssens nevadil. Slušné. 75% ()

BoPo

Kto by to bol povedal, že film, kde je ústrednou postavou herečka, ktorej jediným úspechom je titul Bond girl, Vás prinúti premýšľať. Začiatok klasický hororový. Pár sa nasťahuje do domu s tajomstvo. Tým však hororový rozmer hneď aj končí. Následne sa totiž rozbehne akýsi test osobnosti, ktorý pred sebou neustále tlačí nové otázky. Dvojica si najprv prvoplánovo a bezstarostne užíva, aby následne dospela do bodu, že keď môžu mať všetko, tak vlastne chcú len jedno. Má to však svoje ALE. Vlastne jedinou zásadnou vadou celého filmu je to, že dvojica medzi sebou miestami zbytočne nekomunikuje a sú vlastne dosť málo kreatívny, zvedaví čo sa týka testovania (predsa nemalo to rozpočet ako napríklad Inception). Pokoj Vám bude v určitých ohľadoch pripomínať Mother! Nápad z ktorého by 98 zo 100 režisérov/scenáristov urobilo maglajz. Tu všetko funguje, zapadá, dáva zmysel. Škoda, že to do rúk nedostal ten 1 zo 100, čo by z toho dokázal urobiť naozajstnú topovku. Zbytočne prehliadaný film. ()

Astaroth12

Ja som sa každopádne dosť bavil. Je tu veľa zvratov, hlavne ku koncu sa už ani nevie, kto je kto. Je to veľmi zaujímavé i pútavé. Ale zas má i niekoľko hluchších miest a hlavne po scenáristicky mohol byt o niečo vyspelejší. Postavy a to myslím hlavne Kate , ktorá ma po chvíli začala riadne iritovať, byt Mattom asi sa nedožije rana. Finále ponúkne troška komplikovanejší záver, ale nestratil som sa takže pohodička. Je to slušne vygradované s originálnou zápletkou, tak 4* si myslím zaslúži. ()

Praxis

Nechápu nízké hodnocení. Film je takovou hezkou variací na všechny ty holopaluby ze Star Treků, kde maximálně Picard řešil detektivní záhady nebo teta Katka bojovala proti Arachnii. Tady bojuje jeden ujetý chlapeček proti svým stvořitelům. Konec byl zase takovou jinou variací na Počátek a dal nám v levných kulisách a za minimální rozpočet velmi pěkný pohled na jeden les, dům a spoustu hadic a vodičů. Úplný konec byl pak jednoznačným mindfuckem, přesně takovým, jaký jsem si přál. Díťátko si udělalo SPOILER další díťátko. Moc milé překvápko. 80% ()

Remedy

Příkladná ukázka filmu, kde se vlivem nadpřirozených událostí postupně tříští charaktery hlavních postav. Na konci už je možná všech těch vjemů a zvratů trochu příliš, ale nelze tomu upřít originalitu a sympatické komorní pojetí, které k tomu dokonale pasuje. Takový ten nenápadný a přitom až skoro výborný film. ()

Flipnic-RE

Tohle bylo HODNĚ slušný ... Jednak je to dost originální, jednak je to dost šílený psycho a má to taky echt-parádní konec. Jinak se na ten film asi bude dívat a vnímat ho člověk v 20ti, 30ti a ve 40ti. Diváci s pokročilým věkem to asi ocení víc. Parádně zde byl ztvárněnej mužskej a ženskej archetyp. I když se oba dva z toho páru chovali občas fakt blbě, chlap byl typickej chlap, ženská typická ženská. Dům samotnej wtf, ale o ten nakonec moc nejde. Finále působilo trochu moc chaoticky, ale to ÚPLNÝ finále !!! To byl maras!! SPOILER !! (pokud jste si všimli, tak tam došlo k incestu syna s matkou... a jak vyšel pak ten těho-test? ;-) ) KONEC SPOILERU Mazec, v mnoha ohledech hodně silný, v mnoha rovinách (přej si co chceš, ale nemůžeš si to odnést z baráku...). Chvílema se mi u toho filmu fakt doslova tajil dech a bylo to občas na psychiku větší darda, než nějakej násilnej exploit ... ()