Reklama

Reklama

Simpsonovi - Série 1 (1989) (série)


Vánoce u Simpsonových (S01E01)

(epizoda)
  • Česko Simpsonovi: Vánoce u Simpsonových (více)

S blížícími se Vánoci vyrážejí Simpsonovi za dárky. Bart dostane geniální nápad – nechá si vytetovat „Maminku". Marge uprostřed nápisu Barta odtáhne, ovšem na odstranění tetování padnou vánoční úspory rodiny. Homer vybouchne jako Santa Claus, s Bartem vsadí na dostizích na špatného psa – který se nakonec stane jediným dárečkem. (Česká televize)

(více)

Recenze (86)

(mOnkey) 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Co si budeme povídat, Simpsonovi jsou jedním z mála seriálů, které zrají jako víno, čiže s přibývajícími epizodami roste i kvalita (tohle samozřejmě nefunguje donekonečna, láme se to odhadem někdy kolem 12. série). Osobně se mi většina scénářů prvních dvou tří řad zdá až příliš plochá (nerozvětvenost a nevyváženost děje), přesto slouží tato epizoda coby milník "novodobým" animákům a zároveň jako skvělý úvod do jednoho z ... však vy víte čeho. ()

walkingdead 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak takhle to všechno začalo. Teda ono to vlastně začalo jako série krátkých skečů v Tracey Ullman Show s naprosto příšernou animací v roce 1987. Ale tímhle dílem odstartovali Simpsonovi o Vánocích 1989 svou kariéru sólového pořadu. Celou epizodu táhnou hlavně Homer a Bart, ať už jde o jeho osobité pojetí vánoční besídky, tetování a nakonec prohru na psích dostizích, která se ve finále stane výhrou a získáním nového člena rodiny. Stejně jako třeba MASH i Simpsonovi trpí v úvodních dílech trochu porodními bolestmi a snaží se najít svůj styl, ale už po pár dílech se to rozjede do té nejlepší zábavy, která byla v 90. letech na televizních obrazovkách k dispozici. ()

Reklama

Colonist 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První epizoda slavného seriálu. Všechno je jiné. Humor je jiný, kresba je jiná, český dabing je u mnoha vedlejších postav jiný,... Je to začátek jedné legendy a z nostalgie dávám aspoň tři hvězdičky, protože s klasickými díly ze zlaté éry se toto nemůže srovnávat. V prvních dvou třech sériích mi někdy humor přijde až moc dětský, já osobně Simpsonovi "uznávám" až od dílu "U Ohnivého Vočka" v půlce třetí sezóny. To ale neznamená, že by se v první a druhé řadě nenašly dobré díly. Ale je to jen rozjezd. ()

Marcos22 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vůbec první díl toho nejúspěšnějšího seriálu všech dob uchvátí diváka svým originálním stylem humoru, svou osobitostí a těžkou pohodou. Nejsilnějším prvkem seriálu je možnost lehce se identifikovat s některou z ústředních postav. ❗SPOILER "V prvním seznamovacím dílu musí Marge vynaložit všechny své roční finanční úspory, střádané na vánoční dárky, na odstranění Bartova tetování. A jelikož Homer nedostal v práci vánoční prémie, blíží se rodinná katastrofa. Tu zažene Homer prací jako Santa Claus v obchodním domě. Když si z výplaty odnáší pouhých 13 dolarů, dá na rady svého kamaráda Barneyho a jde si vsadit na chrtí dostihy. V nich sice prohrává peníze, ale zachraňuje šťastnou shodou náhod Vánoce, když přinese domu chrta jménem Spasitel, který se tak stane neochvějnou součástí rodiny Simpsonů."❗ O tom, že i prohra může být výhrou. Špica! Plná palba. 👌 (22.04.2021) ()

snebka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

• Vánoce u Simpsonů • Hodnocení IMDB 8,2 • U nás poprvé vysíláno 26. února 1993 v USA 17. prosince 1989 • Marge – není ten náš kluk roztomilý, taťko? Bart: Rolničky, prdlačky, Batman je pako, po hlavě spad do hnoje a smrdí mu sako. • Tak takhle to všechno začalo. Humor ještě není na úrovni pozdějších řad zato příběh je daleko propracovanější než u dnešních dílů. Poznáváme hlavní postavy a jejich chování • 80/100 • První díl pro: Homera, Marge, Lisu, Barta, Maggie,Abea, Patty, Selmu, Barneyho, Vočka, Ralpha, Lewise(ten hnědej klučina), Wendela(ten kluk bledý kluk) Milhouse, Martina, Pana Burnse, W. Smitherse, Skinnera, Neda, Todda, Larga (ten z hudební výuky), Sněhulky II, Spasitele, Sherri a Terri ()

Galerie (11)

Zajímavosti (24)

  • Jde o jedinou epizodu seriálu Simpsonovi, která měla premiéru v 80. letech minulého století. (henrycruel)
  • Epizoda Vánoce u Simpsonových měla být původně až osmou epizodou, ale během Vánoc byla nakonec nasazena jako první. (Kulmon)
  • Epizoda nezačíná typickou úvodní znělkou. (Kulmon)

Reklama

Reklama