Speciální čarodějnický díl. V první části tráví Simpsonovi víkend na Burnsově panství za ztížených podmínek (Homer nemá žádné pivo, nefunguje televize...). V druhé cestuje Homer časem pomocí vlastnoručně opravovaného toasteru, a ve třetí části se záhadně ztrácejí ve škole žáci – souvisí to nějak se školní jidelnou? (Česká televize)

MM_Ramone

"The Simpsons" sú na prvom mieste v rebríčku mojich obľúbených televíznych seriálov. Americká animovaná rodinka zo Springfieldu ma dokáže vždy veľmi dobre pobaviť. Obzvášť rád mám špeciálne horrorové epizódy - "Treehouse of Horror". Prvý krát sa tento špecifický diel objavil v druhej sérii. Odvtedy sa to stalo pravidelnou tradíciou. Je vždy zložený z troch krátkych príbehov. Horrorová epizóda zo šiestej série obsahuje tituly: "The Shinning", "Time and Punishment", "Nightmare Cafeteria". ***** ()

Anderton

Čarodejnícky diel si priam hovorí o paródiu na Shining, avšak mám taký dojem, že z trojice príbehov ide asi o ten najslabší. I keď taký duch Očka je kameňák. Cestovanie v čase ale nemá žiadnu chybu, efekt motýlich krídiel je plne pod kontrolou Homera, takže si môžete domyslieť, akú paseku jeho vraždenie nevinných prehistorických zvierat a hmyzu narobí v budúcnosti. Školská jedáleň patrí k tomu najdrsnejšiemu, čo kedy čarodejnícke diely ponúkli, takže treba sa na to pripraviť a dať si na večeru niečo ľahšie, najlepšie vynechať úplne mäso. ()

Kolárek

Teď jsou prakticky všechny epizody Simpsonů souhrn vtipů, co nemají nic společného s příběhem dané epizody, tedy to co dříve nehrozilo. Pro na nic se neohlížející bláznivosti měli speciálně vyhrazeny čarodějnické díly a v nich se vyřádily. Tady po pouze nadprůměrném Shining, je to případ především druhého příběhu. Homerova fantastického výletu jinými dimenzemi. Zvláštní je třetí část, která funguje jako skvělý horor a zasloužila by celou epizodu. Takhle nějak by měla vypadat kombinace hororu a komedie jak se o ni v 80. letech většinou neúspěšně mnozí filmaři snažili. ()

orkadimenza

Jeden ze starších čarodejnických dílů, opět plný narážek a parodií. První příběh je parodií na kultovní The Shining, paradoxně mě ale mnohem víc zaujaly historky parodující méně profláklé díla. Druhý Dostojevského Zločin a trest je spíš ukázkou Butterfly Effect, ovšem nejvíce mě vždy děsil třetí příběh. Asi budu muset zkouknout Soylent Green z roku 1973 (odehrávající se v roce 2022, což máme za chvilku :-) ). ()

• Hlasy Barta a Homera, které v úvodní scéně říkají "všechny kanály máme pod kontrolou", parodují znělku ze seriálu Krajní meze (od r. 1995). (Duoscop)
  • Spálenina na stole od toustru v garáži mění svou podobu a někdy mizí. (Duoscop)