Dvojí stěhování (S08E02) (epizoda)

You Only Move Twice

Animovaný / Komedie

USA, 1996, 22 min

John Swartzwelder

Alf Clausen

Jeden z bezchybných dílů, napěchovaných odkazy (ten hlavní zabil v názvu český překladatel, netrknula ho ani návštěva Bonda u dokonalého! Scorpia), parodiemi a situačním humorem, vycházející ze simpsnovských charakterů. "Uh- [Reciting] Okilly-dokilly- Okilly-dokilly! - [Tires Squeal] - Bye-didilly-eye! - So long! - God bless you! - See ya! - Good-bye! - Bye-bye, Homer! - Take care! - Adios! - So long! - Fare thee well! - Arr! Bon voyage! - Toodle-oo! - Uh, so long! - Bye-bye! - Ta-ta! - Bye, everybody! - Bye-bye! - Sayonara, dudes. - So long! - [Children] Bye-bye! - Bye-bye now.- Bye! - See ya! - Bye! - Bye-bye! Ha-ha! I'm gonna miss Springfield. This town's been awfully good to us.- No, it hasn't, Dad.That's why we're leaving.- Oh, yeah."(4.1.2019)

"Barte, umíš číst? Ovládáš gramatiku? Znáš násobilku? Víš jak se vůbec dělí?" "Jó, něco jsem o tom slyšel." --- Aneb v této epizodě se odehraje ta největší krize, jakou kdy Simpsonovi zažili. Jedna z TOP epizod seriálu.(4.3.2018)

100%(22.4.2018)

10/10(23.12.2016)

Nenapadá mě důvod, proč nebyl původní název epizody do češtiny přeložen doslovně (Stěhuješ se jen dvakrát). Takto se zcela vytratil zřejmý a záměrný odkaz na bondovky.(23.10.2018)