Líza na větvi (S12E04) (epizoda)

Lisa the Tree Hugger

Animovaný / Komedie

USA, 2000, 22 min

Matt Selman

Alf Clausen

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů, který je plný nezapomenutelných (a mnou často používaných) hlášek. Marge zazpívá písničku o šetrnosti, Homer dokonale využije slovo ledažé, Bart roznáší thajská menu (nezanechává otisky, pouze jídelní lístky) a Líza se zakouká do mladého aktivisty, který kompostuje za každé situace. To Homer chrání životný prostředí po svém, navíc se musí obávat o svůj fet. Objeví se i Luftwafe, ti dostanou vždycky pěkně nandáno...(30.10.2017)

Štvrtá epizóda z dvanástej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "Lisa na konári" (Lisa the Tree Hugger). Lisa Simpsonová sa zamiluje do mladého, blonďavého, nekonvenčného, radikálneho ekologického aktivistu. Aby sa mu zapáčila, začne vlastným telom chrániť starú, obrovskú sekvoju, ktorá má byť vyrúbaná. Vylezie na ňu a zaháji aktívny protest. Ak sa jej podarí zabrániť výrubu toho vzácneho stromu, stane sa oficiálnou členkou ekologickej organizácie Deti hliny. *****(19.3.2017)

"Marge! Chce prásknout, že tady máme fet!" "My tady žádný fet nemáme!" "Neee, nemáme." :D(16.10.2017)

"Děti hlíny", to označení se opravdu povedlo. Je to jedna z epizod kterou mám radši a navzdory tomu, že některé části přitažené za vlasy.(29.1.2019)

"Jsem vegetariánka, ale uvažuji o veganství." - "Já jsem ultravegan. Nejím nic, co vrhá stín."(13.11.2018)

• - Scenár bol inšpirovaný skutočným príbehom aktivistky Julie Lorraine Hill, ktorá 738 dní stanovala v korune tisícročnej sekvoje, aby ju tým zachránila pred vyrúbaním. (whack)