Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V centru vyprávění je tentokrát Vojtěchův bratr Jaroslav (T. Juřička). Práce u koní zhoršila jeho oční chorobu. Po zranění ho Vojta (J. Hanzlík) odvezl zpět do Prahy. Tam se Jarda dostal do vlivu pochybné party a ve rvačce utrpěl vážné zranění. Nic netušící Vojta vyjel sanitkou k záchraně vlastního bratra. Když dostal nabídku na dlouhodobou stáž v Londýně, kvůli Jardovi odmítl. Ten konečně nalezl díky své přítelkyni Alžbětě (I. Andrlová) smysl života v hudbě a přijal místo učitele v Lidové škole umění... (Česká televize)

(více)

Recenze (3)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Režisér Jiří Adamec natočil v roku 1984 na základe scenára Jiřího Hubača dramatický seriál zo zdravotníckeho prostredia, ktorý sa volal "Sanitka". Je zložený z jedenástich na seba nadväzujúcich častí. Každá z nich mala zhruba hodinovú minutáž. V tomto projekte sa objavilo mnoho známych českých hercov. Jednou z nezabudnuteľných častí je epizóda s poradovým číslom deväť. Dominuje jej zápletka z cigánskej svatby, kde sa navzájom pobodalo množstvo našich indo-európskych spoluobčanov. Cigáni sa doklali nožmi a chceli to ututlať. Natočiť niečo podobné dnes by bolo politicky nekorektné. Fanatická liberálna cenzúra by to určite nedopustila. *** ()

Galerie (9)

Zajímavosti (2)

  • Cikánská svatba se točila v Řeporyjích, v lokalitě lomu Požár. (sator)
  • Cikánský tábor s maringotkami a koňmi je vzhledem k roku příběhu již fikce. V roce 1958 byl vydán zákaz kočování a aby jej kočovníci nemohli porušovat, byli jim zabrány koně a kola od maringotek. (sator)

Reklama

Reklama