Chlap na střídačku

Již patnáct let št'astně vdaná Zuzana jednoho dne zjistí, že má její manžel Jiří delší dobu poměr s jinou ženou. Zuzana neváhá a rozhodne se svou sokyni Lenku navštívit a učinit jí tak trochu netradiční návrh. Její plán je přímo skandální. Navrhne jí totiž, že si rozdělí péči o Jirku a udělají z něj tak chlapa na střídačku. Lenka nakonec souhlasí a obě ženy představí tento nový způsob života Jirkovi. Tedy spíše ho postaví před hotovou věc. Co se všem zdá zpočátku jako perfektní plán, tedy jeden týden se svou ženou, ten druhý zase s milenkou, se nakonec může ukázat jako noční můra pro všechny. (Bohemia MP)

bonsetti

Pro mne to byl zábavný a pohodový film. Viděno v kině, a celé kino se bavilo jako já. Na rozdíl od většiny zde hodnotících jsme asi viděli opět jiného, jak se ostatně zde na ČSFD děje často :-). ()

jerzy1976

Ideální scénář pro Sandlera nebo Stillera v Hollywoodu - i když tam by některé zápletky už asi neprošly. Za mě pozitivní překvapení. Nechápu nízké hodnocení... Prostě komedie, místy skoro až groteska... ()

Lucy39

vůbec nemyslím, že je to tak zlé... JEN se na film člověk musí podívat z velkého nadhledu... :-) pravděpodobnost střídavé péče na manžela je sice nicotná, ale zápletka poměrně vtipná, konverzace někdy toporná a pár scén nepovedených, ALE celkově velmi pobavilo..jako oddechovka, když člověk nic nečeká, OK ()

The_Casual odpad!

Jedna hlavní hrdinka hnusnější, než druhá, debilní děj a kdyby se aspoň bylo na co dívat, tak možná 2*, ale takhle odpad. ()

Tom.Brejcha

Pohodová, jednoduchá komedie. Na začátku jsem si myslel, že se nezasměju. Langmajera v roli submisiva, moc nemusím, ale zvykl jsem si a místy i zasmál. 2* Jednu za dobrý výkon Chýlkové a druhou za scény v prádle. ()

wendy221

Jedná z mých nejoblíbenějších nových českých komedií. Chýlková exceluje, Žáčková je roztomilá, super hlášky, skvělý rozuzlení. ()

jethrotull odpad!

Hrozne,trapne a dementne. Ako moze niekto natocit takuto zhovadilost,ktora sa tvari ze komedia a pritom cloveku je do placu ked sa tuto ubohost pozera.Kde su tie casy zlatej ceskej komedie ktora pohladila svojou kvalitou kazdu dusu? Povedal by som ze v prdeli.Ano este stale viete urobit uzasnu komediu,napr Teoria tigra,ale ako sa hovori,jedna lastovicka leto nerobi. ()

tba4u

Nesouhlasím s názory, že tenhle film je odpad. Je to řemeslně velmi dobře zvládnutý film, což u nás není rozhodně samozřejmé (bohužel). Rozhodoval jsem se s hodnocením, dvě hvězdičky jsou málo, ale tři se zdráhám, na to mě na tom dráždí pár věcí, a tři jsem dal lepším filmům. První polovina filmu překvapí všechny pochybovače. Ne, fakt to není další z řady "Špindl a spol." Vtipný, svěží scénář, strhující tempo, a výborná Lucie Žáčková, která převyšuje kolegy, protože opravdu hraje, a uniká rutině "zkušenějších". Osobně mě dráždí Jiří Langmajer, který poslední dobou bere vše od filmů až po reklamy, a jeho výkony se liší jen v názvu filmu. Ale čím tenhle film, bohužel, doopravdy trpí je druhá polovina, kde najednou spadne řetěz, a připadalo mi, že si tvůrci nevědí rady, jak slibně rozehraný příběh dovést k závěru. Což je zvlášť překvapivé u filmu, který má předlohu. A konec už je vyloženě parodický. Což je fakt škoda, protože obě hvězdy jsou za první půlku, a kdyby druhá udržela level, tři by byly jistota. Za podívání tenhle film stojí. Fakt! Ve scénáři je spousta silných momentů, a je to fakt dobře natočený. Podruhé ho už ale vidět nemusím. ()

Calabria

Ty nový český filmy vůbec nejsou tak blbý jako dřív, nebo mi to tak aspoň připadá, hlavně kamera udelala hrozny pokrok. Zajímavá zápletka. V realitě by se tohle asi nikdy nestalo, včetně chování postav což mi nevadí, ale účes co měla Janžurová při první scéně jak jde stříhat květiny se u nás teda nikdy nenosil i u nejbohatších, to mě trochu vadilo. ()

TomQ

Za mě opravdu přestřelená délka (při pohledu na stopáž ale vidím, že na vině je hlavně extrémní množství reklam v TV a sledování v přímém přenosu bez možnosti reklamy přeskakovat) a vyvařování jedné myšlenky až do mrtě. Navíc kvůli opravdu výraznému hraní Ivany Chýlkové a celkové komorní náladě a zaměření na dialogy jsem si připadal spíše jako v divadle než před televizí. ()

Hansolo35 odpad!

Langmajer na to prostě nemá. Hraje divně a ten scénář taky nestojí za nic. No a diktovat tohle v tramvaji by nenapadlo ani úplnou blbku. Je to odpad. ()

gapa466

Mám rád české komedie. Pokud je to české a občas se člověk zasměje, tak dokáži prominout nedostatky. Zde se muselo hodně promíjet. České, občas se člověk zasmál a Langoš (3*). ()

Levice05

Celou dobu jsem přemýšlela, jestli autor scénáře (českého) a režisér v jednom vůbec věděl, co chce filmem vlastně říci. Jedna hvězdička za Langmajera ()

Katka189 odpad!

Konečne to mám za sebou. Jako já mám ráda české filmy ale tohle je level trapnosti. Čekala jsem od toho víc. Šíleně moc zdlouhavý a nudný. Prostě blbost. ()

prskvik

Dlouho jsem se hádal se všemi těmi odpírači CZ filmů. Už to nedělám. Musím uznat, že to jde pěkně do kytek. Na 1 dobrej 10 hroznejch. A taky už je tady trochu "přelangošováno"... ()

Jirkacek

K tomu, abych se podíval na snímek Chlap na střídačku z roku 2020 jsem využil nabídku společnosti NETFLIX a tak se jednoho večera tato česká a lehce hořká komedie objevila na obrazovce naší korejské televize. Na začátku jsme se seznámili s obyčejnou rodinou, čítající dva vysokoškolsky vzdělané rodiče, jednu pubertální dceru (Karolína Lipovská) a jednoho synka školáka. Po 15 letech manželství matka houslistka Zuzana (Ivana Chýlková) zjistila, že jí byl manžel a profesor na vysoké škole Jiří (Jiří Langmajer) nevěrný. Nejdřív mu udělala scénu přímo před jeho studenty při přednášce a pak ho přinutila milenku opustit. Jiří byl ale jako tělo bez duše a Zuzanu to trápilo, což vedlo k neobvyklému rozhodnutí. Po poradě se svou matkou (Iva Janžurová) se rozhodla dát manželovi volnost a zašla za jeho milenkou Lenkou (Lucie Žáčková) do knihkupectví, kde pracovala spolu s homosexuálním kolegou Františkem (Andrej Polák). Manželka milence navrhla, že by se o Jiřího mohly dělit formou střídavé péče, tedy že by týden zůstal u jedné a týden u druhé. Jiří s plánem souhlasil, čemuž jsem se nedivil, ale brzy se ukázalo, že každá mince má dvě strany. Soužití s Lenkou nebylo tak harmonické, jak oba čekali a Jiří už se po týdnu těšil na Zuzanu a na děti. Zuzana se ale rozhodla vzít věci do svých rukou. Začala předstírat, že má milence a požádala matku, aby jí posílala prázdné zprávy a chodila pozdě domů. Další týden poslala Zuzana k Lence s Jiřím i děti. Lenka byla překvapená, ale k problému se postavila čelem, ačkoliv na Jiřího čekala jen ve spodním prádle. Zuzana mezitím poslala Jiřímu svoje fotky v sexy prádle a pozvala ho k sobě večer, aby si užili. Jiří si vymyslel výmluvu, že jde s kolegou ze školy Michalem (Martin Pechlát) na pivo. Tak to dělal, když chodil za Lenkou, a odešel k Zuzaně a doma se vášnivě pomilovali. Kdo by to byl řekl, že ? A Zuzana dál strojila proti své milence, když ji pozvala na pyžamovou párty, ale když Lenka dorazila i se svým kamarádem z knihkupectví v pyžamu, všichni byli v normálním oblečení a navíc se Lenka dozvěděla, že přišla oslavit Jiřího svatební výročí. Zuzana nakonec všem slavnostně oznámila, že se o Jiřího dělí s Lenkou. Později Zuzana Lence řekla, že Jiří byl u ní, zatímco ona hlídala jejich děti. Lenka byla v šoku, ale nehodlala se vzdát bez boje. Natočí se, jak s Jiřím souloží a video pošle Zuzaně...Zbytek filmu pak vyplnil souboj obou žen o jednoho chlapa, mezi které se neúspěšně snažil vložit Jiřího kolega ze školy Michal, který byl dlouhé roky do profesora zamilovaný, ale odmítal se smířit se svou homosexuální orientací. Do konce filmu pak už zbývalo jen nějakých 20 minut a vše vyvrcholilo celkem překvapivým závěrem. Nicméně ani ten nemohl vyvážit můj rozporuplný dojem z filmu, který mne bavil jen občas a spíše jsem litoval Jiřího, mého jmenovce, jak bojoval s dvojicí žen. Samozřejmě si za to mohl sám, ale i tak jsem ho litoval jako chlap chlapa. Občas jsem byl překvapen, co Zuzana dokázala vymyslet, aby si manžela udržela. Co se týče homosexuálních scének, tak ty si filmaři fakt mohli odpustit, ale co už, taková je moderní doba a v nových filmech se to menšinami jen hemží. Každopádně jsem očekával více humoru a méně hořkosti a tomu odpovídá i mé hodnocení. Suma sumárum, česká komedie Chlap na střídačku ode mne získala dvě střídavé hvězdy **. () (méně) (více)