Chlap na střídačku

Chlap na striedačku

Komedie

Česko, 2020, 109 min

• Streeper

Těšila jsem se na pohodovou veselou komedii ve stylu Ženy v běhu, ale tohle se tomu nemůže ani vyrovnat. Herecké výkony ok, Chýlková mi trochu lezla na nervy, jak byla snaživá a až moc hysterická. Naopak Žáčková mi přišla sympatická. A pak mezi nimi Jirka Langmajer, který to zahrál nejlépe ze všech. První polovina super, pak už se to až moc a zbytečně protahovalo. Opakovaný vtip není vtipem. A ten konec? Za to by se tvůrci měli raději stydět, to už na mě bylo trochu moc. Bylo by lepší, kdyby tu postavu nechali zemřít a ukázali jak spolu vycházejí ty dvě. Očekávala jsem něco lepšího.(14.2.2020)

Tohle , že je ten nejhorší film , který někteří tak hejtují tak to ani omylem jak takový Špindl, Kameňáky kterýkoliv (Vánoční jsem neviděl, ale tipuji, že to bude sračka taky) jsou daleko horší o takovém Čarovném Kamínku nemluvím radši . Nechápu co lidi od těch českých komedií jako čekají něco světoborného co by získalo 5 oskarů nebo fakt nevím. Totálně průměrný film na 3 hvězdy , ale čtvrtou přihodím jelikož filmové dno si představuji jinak navíc, když ten film dokáže pořád naplnit kina tak to asi zase taková sračka nebude.(22.2.2020)

Pobavilo nás to a to bylo v plánu. Čekal jsem to horší, takže to pobavilo nad plán. Do kina pro dva, kdy ti dva mají přeci jen trochu jiné nejtipy pro filmy, je takováto komedie ideální "spojovák"... První třetina až polovina lepší, čekal jsem že už bude konec (nevnímal jsem čas, to je dobrá zpráva, asi jsem se vážně bavil). Pak už to začínalo být trochu překombinované, ale jo, celkem se z toho všeho vybruslilo... Tak za 3,5 kdyby v TV. Když k tomu přičtu opravdu přijemné odreagování v kině tak zaokrouhlím na 4*.(22.2.2020)

• Slepejsek

Současnou bídu českých komediálních scénářů obešel Petr Zahrádka "počeštěním" francouzské předlohy (film GARDE ALTERNÉE z r.2017 - mimochodem i český plakát je počeštěnou verzí francouzského). Originál bohužel neznám, takže nemohu posuzovat nakolik se počeštění povedlo a nakolik ne. Ať tak či onak, stačí to v každém případě na to, aby měl scénář hlavu a patu. To samo o sobě už film vystřeluje k výšinám. Výchozí situace obecně dobře známá, použitá cesta neortodoxní, výsledkem je celkem inteligentní zábava. Škoda jen pár laciných momentů, které film sráží ("pindíci" a "kašpárkové", homoušské pitvoření či občas přehnané přehrávání Chýlkové). Za zmínku stojí ještě hodně okatá podobnost s jiným českým filmem - MUŽI V NADĚJI, co se týče náhledu na manželskou věrnost mužů a roli žen. V obou to vypadá, jakoby muži byli nezkrotní rozsévači (tady Nový, v MUŽÍCH Polívka) a ženy velkorysé udržovatelky rodinného krbu (tady Janžurová, v MUŽÍCH Stašová). "Kdybych měla nabídnout střídavou péči každé, se kterou mne podvedl, potřebovala bych dispečera!" Mám pocit, že jde o brutální vztahové klišé, které je vytvořené víc fantazií než realitou. Jinak bych dřív nebo později musel dojít k závěru, že tyhle filmové manželky jsou jediné vdané široko daleko anebo je výskyt takové ženy možný jenom mimo běžnou realitu. Možná je to dokonce tak, že tohle klišé vytvořily a šíří samy ženy, aby podepřely svoje ego (jakoby říkaly: jsem lepší než vy všechny kolem, protože MÝHO chlapa byste chtěly - a na chvíli i můžete - mít všechny, ale on se nakonec vždycky vrátí ke MNĚ. Jakoby si tím chtěly dokázat, že JEJICH ženství má vyšší hodnotu než ženství těch OSTATNÍCH flunder a cour, pardon, žen...)(7.3.2020)

• Brtniik

Viděl jsem v kině. No, ne že bych se nezasmál, ale celkově to není příjemný film. Nerad bych moralisoval, ale nemohu se zbavit dojmu, že adoruje nevěru. Také ženy staví do nezáviděníhodného světla. Myslím za tu permanentní vypočítavost a pohříchu latentní nevraživost. Ušlo mi, zda je manželka tak osvícená (či snad unuděná), že se míní podělit o chotě, či se tváří vstřícně, ale dělá vše proto (např. děti odeslané k milence), aby se záletník vrátil. Proto mne fascinuje, jak ochotně se druží s milenkou a dokonce s ní leze do vany... Ovšem jak milenku pozve na pyžamovou párty, to mi tedy zatrnulo – to byla silná káva – vzpomněl jsem na fenomenální Čas sluhů. Bohužel ta potupa dějem jen tak nějak proletěla. Odveta byla jen pro zasmání. Milenka: že by to byla krasavice, to se říci nedá, z čeho žila (do antíku nepáchla noha a uživit bylo třeba i zaměstnance), co její osobní život – nechtěla mít někoho vlastního - rodinu? Dětičky: Dceruška mi připomněla Jindřišku z Pelíšků, ale měla malinko prostoru, čili nešlo si ji oblíbit, spíš se jevila jako fracek. Bratříček: poslední dobou klasika - lehký retard zpotvořený brýlemi. O plochých zúčastněných jsme se v plochém ději téměř nic nedozvěděli a nebylo možné si je oblíbit anebo alespoň s nimi cítit. --- Tvůrcové se snažili zahrát na všechny struny (čtyřprocenťáci atp.), ale vznikla tím podivná kakofonie. Vrcholem byly v podstatě vtipné zmatky, kdy si Langoš neuvědomil, kde zrovna přebývá, ale cítil jsem se manipulován, když se po prozření tloukl pěstí do přilby – nemohl se mi nevybavit kultovní Mrazík... O všelikých účelových lascivnostech ani nemluvě. Podivný, umělohmotný, nehezký, amorální film - nedoporučuji. Edit: Pročítaje Matti_ho komentář jsem si vzpomněl na co jsem zapomněl. Vysvobozující mrtvička, neviděli jsme to v Teorii tygra? ---- Docela nápaditý plakát.(18.2.2020)

• - Film je remakem francouzské komedie Garde alternée (2017). Režisér Petr Zahrádka si původní scénář pouze poupravil. Oba filmy mají i podobné plakáty. (Bernyz)