Quark (TV seriál)

Komedie / Sci-Fi

USA, 1977, 30 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (3)

Garbage, the final frontier. Kebyže nebolo neohrozeného Quarka a jeho posádky, vesmír by bol okrem zákerných mimozemšťanov preplnený tonami odpadu. Myslím, že by mu toto poslanie závidel aj samotný kapitán Kirk.(23.8.2011)

Povedený americký sitcom, parodující ty největší sci-fi legendy. Ať už Star Trek (Většina příběhů a rostlinný důstojník Ficus u něhož fakt, že vychází přímo ze Spocka přímo číší a zárověň moje asi nejoblíbenější postava), Star Wars (prakticky celá epizoda 'May the Source Be With You') či Kubrickova slavná 2001: Vesmírná odyssea (epizoda 'Vanessa 38 24 36') a to v opravdu vtipném provedení ve stylu 'Spaceballs'. Pro mě rozhodně pětihvězdičková záležitost s jednou nejroztodivnějších posádek vesmíru. Nejlepší díl: 1x02-03 - May the Source Be With You(5.9.2010)

Díky burině a PanuCitronovi za nepřímé doporučení. Jinak by se ke mně tato nadmíru zábavná sci-fi taškařice asi nedostala. Seriál paroduje nejslavnější sci-fi záležitosti, jako jsou Star Trek, 2001: Vesmírná odysea či Star Wars (jistě by si vzal na paškál i další klasiky, kdyby neměl pouhých osm dílů), ovšem znalci žánru v něm jistě najdou fanouškovských pomrkávání celou řadu. Pokud výše zmíněným sériím/filmu neholdujete (a máte například jen rádi Červeného trpaslíka), nezoufejte, Quark je i pro vás, protože znalost universa není k pochopení většiny slovního humoru nezbytně nutná. I já, který viděl ze seriálového Star Treku vždy pouhé fragmenty (a to ještě se škodolibým záměrem vysmívat se mu), jsem okamžitě vypozoroval zřetelnou paralelu mezi kapitány Kirkem a Quarkem. Quark má podobné jméno jako jeho slavnější bratříček, takřka identické vzezření, a kdesi hluboko v kosmu velí korábu, který po většinu času zachraňuje vesmír od nebezpečných... odpad(lí)ků.(30.8.2011)