• Enšpígl
  **

  Nečekal jsem, že Věra Plívová - Šimková ode mě někdy nafasuje tak nízký hodnocení, ale nedá se nic dělat. Naprosto žádná souvislost nic, prostě jen si tančíme, zpíváme, žvatláme a spějeme ke svýmu konci. Dobrý byly pouze scény kdy se točí Rozmarýny a režisérka v podání Ivy Janžurový musela působit i jako psycholog aby děti danou scénu zahrály v tom jsem poznával samotnou Věrů Plívovou Šimkovou, ale jinak hrůza a děs obchází naší televizí. Vlastně abych se přiznal nepochopil jsem proč se kvůli roli v "rozmarýnech" hlavní hrdinka musela hodit do hola, alespoň že "leontýnku" nevzali trojkou, to bych asi nepřežil. Velký očekávání se změnilo ve velký zklámání.(12.4.2010)

 • rakovnik
  ***

  Slušná dětská rodinná komedie, na kterou se já celkem rád dívám, i když nevyhledávám jí a čekám na reprízu. Musím ale říci, že se mi zde nelíbila ve své roli paní Iva Janžurová, kterou mám jinak velmi rád. Děti hrály celkem hezky, i když některé pasáže mi připadaly nudné a písničky mě tolik neoslovily. Dost mi splývalo, co je film a co natáčení.(24.11.2010)

 • B!shop
  **

  Neskutecne debilni film. Jedinej klad je asi v tom, ze se tu vyskytuje spousta znamejch ceskejch hercu coby deti, coz ovsem neznamena, ze by nejak uzasne hrali. Navic sem misty nestihal co je film a co skutecnost, pisnicky mi po chvily lezly na nervy a je tu spousta naprosto nelogickejch situaci, ze sem si rikal o co zrovna de. Navic, i kdyz to je dost kratky, mel sem co delat, abych film dokoukal. Nevim jak detem, ale me se to nelibilo. 2* za herce a zhruba 5 dobrejch foru.(11.9.2006)

 • Mercilonka
  ****

  Je to film pro děti, které v koutku duše touží stát taky před kamerou. Jako já, když jsem byla malá. Nahlédnutí pod pokličku (za kamery) je vždy lákavé a zajímavé. Stejně jako slavo75 si z děje pamatuju jen pár okamžiků - ostříhání hlavní hrdinky (mráz po zádech, kvůli tomu jsem se nikdy neodvážila jít na žádný casting, který se u nás ve městě konal), tvorba plešaté hlavy na normální vlasy a věta "Já se v tom točit nebudu." :D No a ještě přidám jednu větu nadrženého hošánka "Dej mi pusu, jsme tu sami." Uznávám, že film není žádná extratřída, ale jedná se o pěkný film pro děti se zajímavou tématikou.(5.12.2013)

 • slavo75
  *****

  Ten film ma v detstve fascinoval. Umožňoval totiž nazrieť do zákulisia natáčania filmu, v záberoch boli kamery, svetlá, klapka :-) , maskéri... Skrátka – pre mňa ako detského diváka to bolo úžasné – vidieť, ako vlastne film vzniká. Priznám sa, že z toho obdobia mi úplne unikla dejová os a vôbec som si nepamätal, o čo vo filme vlastne išlo. Celý film sa mi zlial iba do niekoľkých fragmentov – ostrihané vlasy Pavlíny Mourkovej, práca maskérov s „čiapkou“, pomocou ktorej sa vyrábala plešina, figurína, ktorá bola vernou kópiou Pavlíny Mourkovej. A ešte veta jednej z detských postáv: „Já se v tom točit nebudu“ – na čo si strhla z hlavy tú masku plešiny. Ten film som po rokoch videl znova až nedávno a trvám na svojom – je to skvelý film pre deti (a nielen pre ne) o tom, ako vzniká film a aké veľké dobrodružstvo môže natáčanie filmu byť. Zaujalo ma to, pobavilo, miestami rozosmialo. Iva Janžurová je skvelá (jej postava nepochybne v mnohých situáciách používa pracovné postupy samotnej režisérky filmu Viery Plívovej – Šimkovej), Dáša Veškrnová je tiež úžasná a pesnička, ktorá sa nesie celým filmom v podaní Jany Kratochvílovej je úžasne chytľavá (hudba Petr Hapka). Pre mňa skrátka krásny oddychový letný film. „Zase slunce pálí – dlouho jsme si přáli máj – zase slunce pálí – láska – nebe – peklo – ráj...“(14.4.2009)

 • - Kameramana hral pôvodne Jan Tříska, po jeho emigrácii bola jeho úloha preobsadená, avšak v niekoľkých záberoch ho môžeme predsa vidieť. (dyfur)

 • - Pavlína Mourková chodila mimo záběry a natáčení bez paruky. Po dotočení filmu si paruku vzala na první školní den, ovšem díky spolužákům se její "pleš" ihned odhalila. Pavlína po té již i do školy chodila s oholenou hlavou. Po škole také kolovala pomluva, že musela být ostříhána kvůli vším. (mchnk)

 • - Herečka Dana Vávrová je ve filmu na konkurzu pod jménem Vávrová. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace