V napínavém gotickém příběhu ze Středozápadu se kolem mladého muže (Tom Holland) shlukují podivné existence. Ale on je připravený chránit svoje blízké. (Netflix)

Jazz06

No herecké výkony naprosto dokonalé. Díky nim má i smysl film vidět. Ale je to strašná depka. Příběhově o ničem. Jen brutalita, úchylové a špatné konce. ()

gemi

The Debil All the Time. Přesně tak si bude věřící připadat při sledování tohoto filmu. Film je o tom, jak se život krutě vysmívá vypatlaným bigotním katolíkům. Poselství je to silné. Tedy ne že by to u někoho z nich mohlo vést k prozření z bludu. To sotva, protože když jim někdo protne krk šroubovákem nebo vyvraždí půlku rodiny, tak to byla jenom zkouška jejich víry, která tímto ještě ze(s/š)ílí. Toho samozřejmě zneužívají mazaní vlci v rouše beránčím (třeba církevní pohlaváři) ve svůj prospěch, dláždíce si cestu do místa, které ti první zovou peklem. Až na výjimky (které potvrzují pravidlo) ve filmu nikdo jiný není, jenom bigotní katolíci a vlci. Za zobrazení lidské blbosti v plné nahotě si film zaslouží uznání, ale za tu zzzdddlllooouuuhhhaaavvvooosssttt naopak věčné zatracení. V poslední čtvrtině se sice z neustálých modliteb a vzývání Pána vyklube solidní slasher, ale protrpět se k němu je Dantovo peklo. ()

mira.l

Tak tomu se říká udělat na diváka vejmrd zprava. Já to stáhnul patrně jen a pouze kvůli Mie Wasikowske, kterážto se tam mihla na chvilku na začátku, pak zmizela v propadlišti děje. Takže dávám jednu hvězdičku za ten základní námět, dejme tomu, že nějaký příběh to mělo. ALE: za prvé je to strašně dlouhý. Za druhé ty kecy.... Kdyby to bylo o třicet až čtyřicet minut kratší a bylo tam tak o 60 - 70 % těch pánbíčkářských keců míň, tak by se na to dalo snad i se zájmem koukat, ale tohle moc nešlo. A i když hlavní postavy spolu zpočátku nemají zdánlivě nic moc společného, postupně se jejich osudy sice docela spojí, ale díky té stopáži se v tom právě ta kontinuita děje poněkud ztrácí a celé se to tak nějak rozpadá. Díky snaze zkombinovat cosi jako detektivku či gangsterku s nějakým duchovním rozměrem mi to připadalo jako by byl natočen materiál na minimálně dva filmy rozdílných žánrů a pak to nakonec bylo slepeno do filmu jednoho. No a nakonec se vlastně (skoro) všichni vzájemně postříleli a jestli neobživli, jsou umřetý dodnes. Pohádky je konec, dobrou noc, děti. Mmch, jestli neobživli..... to je vlastně docela trefný, protože zabít svojí manželku jednou dobře mířenou ranou šroubovákem do krkavice a pak po ní s pomocí Pána chtít, aby obživla - teď!!! -, no tak doprdele Pane slyšíš, ať už kurva vstane z mrtvých!!, no tak to byla fakt docela komedie. ()

deLaFere

Váhal jsem mezi třeni a čtyřmi hvězdami. Nakonec dávám čtyři za skvělou filmařinu, casting a herecké výkony. Pochopitelně je těch zrůd v jednom filmu mnoho, ale archetipálně jsou zobrazeny naprosto dokonale. Dobří umírají a zlo zdánlivě pořád vítězí. Překvapil i Robert Pattinson, byl velmi uvěřitelný a opravdu odporný. ()

Flory14

Netflix, konečně vydal drama a po sériích svých průměrných až podprůměrných snímků, udělal snímek, který rozhodně přesvědčil.The devil all the Time, je dost surový, drsný a temný snímek. Atmosféra je tu skvělá, podpořená vidláckým jihem USA. Dějových linek je více a časem do sebe krásně zapadají. Máme zde široké spektrum hvězdných herců, všichni hrají na své úrovni a je radost na na ně koukat. Hlavní postavou hraje Tom Holland a úlohu zvládá výborně .Opět vynikající Pattinson (skvělý jižanský přízvuk), jeho postava mě bavila nejvíce, vyzdvihnul bych i Jasona Clarka a Sebastiana Stana. Film krásně ukazuje, kam až Vás, víra v Boha může dovést a v několika linkách je to síla. Scény kde přijde násilí jsou velmi reálně ukázané, což je velké plus. Ani nevím co bych filmu vyčetl, možná absenci více silnějších scén, podobné jako rozhovor mezi Hollandem a Pattinsonem. Nicméně film který v dnešní omezené době je povinnost vidět, velmi silné čtyři hvězdy. ()

ŠpetaMarek

Hodně slušné, ale chybí tomu nějaký ucelenější konec, který by člověka odměnil. Takhle je to jen fascinující freska několika postav protkané tématem semínka zla a jeho postupného růstu napříč generacemi. ()

Cooller

začátek na 4, obsazení Hollanda a Pattinsona se mi z prvu nelibilo, ale v těch kupodivu problém nebyl. Kousek po tom co se ve snimku zjevil Holland tak to začlo dějově upadat... celkem monotoní ale s pěknym zakončením, brutality se to taky nebojí takže, za mě dobré ()

papadoce

Veľmi zvláštny príbeh o rôznorodosti náboženského fanatizmu v Amerike v rokoch šesťdesiatych a iných. Príbeh o živote malého, neskôr veľkého Arvina, ktorý zažil veľa veľa zlého, no vyrástol vo veľmi silného jedinca. Podľa mňa sa jedná o najlepší film Toma Hollanda. Úplne bravúrny herecký výkon tu podáva najmä odporný Patizón, a ak nebudem hodnotiť jeho ohavnosť tak vstávam a tlieskam. Zahanbiť sa ale nedali ani ostatní herci. Celkovo si myslím, že nie je jednoduché natočiť takto atmosférických stotridsaťosem minút filmu a ani na chvíľu nevybočiť z nastavenej brázdy. Cigoš Campos to dal na výbornú. Nejakú dobu som silno uvažoval nad tromi hviezdami (nikdy nie nižšie), ale popravde, od scény s Lenorou som už o štvorke nepochyboval a záver Arvinovho životného príbehu ma definitívne zlomil k piatim aj s dobrým pocitom, že aj neskonale smutný film môže mať happyend. Myslím, že napriek pomalšiemu tempu a možno práve kvôli nemu som dokázal nachvíľu pocítiť smútok a nešťastie jednotlivých postáv, najmä tých kladných. Tým všetkým som držal palce a prial, aby našli šťastie a v konečnom dôsledku sa na tých všetkých Ježiško aj so svojim taťkom z vysoka vysrali. Smutný film o smutných skutočnostiach z prostredia veriacich, chudobných a j****tých. Podľa mňa výborne až kulantne natočené. A žeriem rozprávača. Päťka jak od Boha. ()

Brooks

Nevierohodne poprepletaný zlepenec osudov tucta postáv, ktorý pôsobí ako zostrih tých najkrutejších momentov z podstatne košatejšej predlohy. Po hodine a pol je to násilie už otupné a nemá patričný efekt. Knižnosť materiálu podporuje aj voiceover, nahovorený samotným autorom predlohy, ktorý nám vysvetlí každý zvrat, pocit i myšlienku postáv. Zbytočne doslovné. Preferujem filmy, ktoré nútia diváka nad dianím premýšľať. Najviac sa mi pozdával Skarsgardov úvod. Je plynulý, dejovo najzaujímavejší a ponúka najsilnejší herecký výkon filmu. Po presune k iným postavám už je rozprávanie kostrbaté a príliš útržkovité, ale aj tu sú oporou herci. A vôbec, v celom filme nenájdete slabo zahranú úlohu, fakt je tu množstvo vďačných hereckých príležitostí. 3* ()

neo250

Nuda jak fras. Film neocaril, skor som mal nutkanie si pozriet reklamu v telke. Zaujimavy fanatizmus napriec filmom s negativnymi situaciami s ktorymi sa stretavali osoby ma neoslnil. No niektore pomstichtive sceny boli zaujimave. ()

Duke90

The Devil All The Time má slibně se rozjíždějící začátek s utlumenější "prostřední částí" a výborně gradujícím "revenge" závěrem až po znepokojivé zakončení, které už si jen můžeme dále domýšlet, ale nechci moc spoilerovat. Buranské prostředí je dokonalé. Pravděpodobnost tolika provázaných "špatných" osudů naopak moc vysoká není, ale působí "stylově". Největší hovado je Jason Clarke a přesně takové typy nemám potřebu sledovat v jejich "počínání si", i když mě psychologie podobně vyšinutých jedinců vždy docela zajímala. Po herecké stránce jsem si nejvíce užil stále zkušenějšího Billa Skarsgarda, který opět změnil přízvuk a staršího poznamenaného otce zahrál naprosto bez problémů. Harry Melling na můj vkus zbytečně moc přehrával a Pattinson využil svého vzhledu k proměně v dokonalého slizouna. A Tom Holland? Toho mám v oblibě už od "dob Tsunami" a za takové role ho budu mít vždy raději než jako Spider-Mana. Osobně mohu s jistotou prohlásit, že do těchto amerických končin se nikdy stěhovat nehodlám.... ()

Mkartaylas56

Depresivní, místy dost zvrácená, ale zároveň velmi pohlcující podívaná, jenž na mě bohužel po většinu času působila trochu roztříštěně, čímž z mého pohledu dost strádá. Co jí ovšem bez problémů drží v ranku nadprůměrných filmů, byli, kromě výborně vystavěné atmosféry či jednoduchého, ale povedeného kamerového zpracování, především herci. Mezi nimi bych totiž jen těžko hledal někoho, kdo by zahrál špatně a naopak tu musím za brilantní výkony velice vyzdvihnout Billa Skarsgarda, Roberta Pattinsona a nakonec i Toma Hollanda, který sice herecky nebyl na takové výši, jako ti dva před ním, ale v jeho případě spíš zafungovalo překvapení a potěšení ze zjištění, že si dokáže poradit i s takto výrazně odlišnou rolí, na kterou u něj doposud nebyl nikdo zvyklý. Takže jak jsem psal, Ďábel je určitě nadprůměrný snímek, který se na Netflixu po zásluze zařadí mezi ty vydařenější počiny (alespoň z pohledu kritičtějších diváků), ovšem k dokonalosti má stále ještě daleko, a tak nemohu se svým hodnocením jít výše, než nad 70%. ()

maramashi

Prvá cca hodinka a pol bola nudná pomaly bez významu ale v jednom zlome sa to úplne otočí nádoby a začne sa skladať do seba a tá druhá trištvrte hodinka príbehu svojou intenzitou maximálne vynahradí tú hodinku a pol nudy vydarený skvost ktorý sa jeden z mála podaril v dnešnej dobe. ()

Vanchovi

SPOILER... "There’s a lot of no good sons of bitches out there!" Dobrý sused spiderman má ťažký život a zabíja jedného zlého padoucha za druhým. Celkom som mu fandil a aj keď záver mohol naznačovať niečo iné, ja to beriem ako happy end. ()

Knor

Velmi temný a silný film, kterých je pramálo. Příběhy různých postav ze zapadákova podbarvené násilím, úchylnostmi a protínající se skrz sebe mi připomíná raného Tarantina, ale bez humoru. Tom Holland se tu parádně předvedl, ten kluk bude hvězda a umí určitě víc než jen hlásit v superhrdinském obleku. Jinak celkově obsazení je super, jedinej kdo mě už začíná trochu srát je Pattinson, kterej začíná bejt dost nudnej. Mě se to hodně líbilo, ponurá filmová paráda, kterých by mohlo být víc, Campose určitě začnu sledovat, trefil se mi do chuti. ()

misar3

Tu třetí hvězdičku dávám s velkým sebezapřením za kvalitní herectví... jinak totiž absolutně průměrný, depresivní snímek s nejasnou pointou. ()

Najt

Tarantinovskej styl nemám rád. První a poslední půlhodina nebyla špatná. Poslední půlhodina byla vlastně luxusní, ale ta hodina a půl v prostřed, tak to byl nesmysl. Plno keců o ničem, nelogičnost, ti lidi byli vypatlaní jak neandrtálci a celkově ta křesťanská tématika udělal z tohoto náboženství bandu fanatických bezmozků... Natočené to bylo pěkně, scény a efekty skvělé, ale logika scénáře, tam se to sesypalo ... Buď to napsal vyfetovanej hipísák, a nebo byl v polovině 20 století americkej středozápad opravdu ještě plnej opic ()

Stillborn83

Neskutočná atmosféra tohto snímku, kvalitní herci (úplne najviac ma bavili Jason Clarke a najmä Robert Pattison v úlohe záporákov, potešila aj moja obľúbená Mia Wasikowska), zlo až do morku kosti, ale najmä poukázanie na nebezpečný náboženský fanatizmus hraničiaci so šialenstvom. Dlhšia časová timeline príbehu (mám to rád) na základe silnej literárnej predlohy mi miestami evokovala Tarantina, paralela s duchovnými zas famózny film Brimstone. A záver? Nepriamy odkaz na Charlesa Mansona. Jednoducho, bavilo :) ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů