Parta přátel si pro legraci nainstaluje aplikaci, o které se tvrdí, že umí předpovědět čas zbývající do smrti. Je to trapný pokus o žert nebo již každému začal děsivý odpočet? (Vertical Entertainment)

Hernycztek

Countdown není špatným hororem, nemáte-li přehnané nároky. Jedná se totiž o typický mainstreamový kino horor, cílený na americké náctileté publikum, které sice náklady filmu zaplatilo hned při otevíracím víkendu, no u nás to propadlo. Za to nemůže nic jiného, než onen ,,teen" rating, protože už jen shlédnutí traileru dokázalo spoustu lidí odradit od projekce, jelikož to nemělo šanci přijít s něčím, kvůli čemu byste to chtěli vidět. Musíte tak počítat s úplnou absencí gore, hrubou mluvou, jakoukoliv hudbou a hlavně tím, že se nebudete bát. Je vcelku paradox, že paranormal horor není postavený na strašení, nýbrž na lekání, které sice funguje a chtě nechtě to s vámi cukne, ale každý takový moment je okamžitě utnut rychlým střihem, takže si toho moc neužijete. Herecké výkony byly slušné a jejich představitelé sympatičtí, ale hodně pokulhávala logika ve scénáři, která výsledný, už tak nepříliš dobrý dojem, ještě více dehonestovala. Zcela otevřený konec byl docela troufalý, ale kdo ví, třeba se někdy dočkáme (ne)chtěného pokračování. K doporučení to vyloženě není, protože tím, že to neuvidíte se o nic nepřipravíte, ale na druhou stranu, kdo hledá nenáročný horor na večerní odreagování, tak je tohle to pravé. ()

Flopik

Typický teenage hororový film s hranicou 15 rokov. Pripomenulo mi to Vadí Nevadí avšak tu sa aspoň tvorcovia pohrali s démonom a maska nebola vôbec zlá. Chcelo by to však nejaké lepšie lakačky. Postavy sympatické, hlavný hrdinka pekná. Príbeh odsýpal rýchlo a hlavne tu neboli zbytočné scény. SPOILER: Nechápem prečo neostali v tom kruhu ktorý očividne fungoval.... Koniec lepší priemer avšak celkovo som postrádal atmosféru. Za mňa lepší priemer ale viac ako 3 nemôžem dať. ()

TheSpearCZ

Po přečtení tolika negativních komentářů se jedná o milé překvapení. Není to samozřejmě žádný převratný film, ale rozhodně nezklamal. Bere si to hodně z Nezvratného osudu a navíc potěšili i samotní herci, monstrum i smrti. Lekaček se tu pár taky našlo. Jen ta poslední scéna byla zbytečná. Čisté 3* ()

Gore

I když to má několik logických děr (no docela dost), jednání postav je místy dost dementní a hloupé (poměrně často), tak se na to koukat dalo, herci sympatičtí a má to krásných 91 minut, což je dneska už vzácnost. Krásný průměr, ale vidět znovu to už nechci a nedokážu si představit o čem bude druhý díl, jestli vznikne... a to vznikne, protože si na sebe několikanásobně vydělal. ()

Harpy

Slabunké ako moje dnešné latte- čo sa za kávu ani považovať nedá, presne ako tento film- za horor. Nuda neoriginálna, niekto spomína v hodnoteniach, že sympatickí kasting aspoň- tak ani to by som nepovedala a neriadim sa podľa hodnotení, kuknem hoc aký horor, lebo veď práve mne sa páčiť môže niečo, čo iným nie, tak povediac občas hľadám ihlu v kope sena...no a toto bolo len ďalšie seno! Radšej si pozrite Constantina :) ()

petikacka

Taková příjemná jednorázová podívaná...Nebylo to úplně blbé, občas jsem se i usmála, hudba dobrá, herci sympoši...Za mě 65% ()

Gulde

Když pominu veškerou tu nelogičnost s opuštěným křídlem nemocnice, tak se jedná o docela slušnej, lehkej horor s dobře komickejma prvkama, a sem tam i docela dobrým humorem. Dostal jsem přesně to, co jsem čekal. ()

kkarx

Přznávám, že jsem to nedokoukal. Nesnáším tyhle "mobilní" horory. Stáhni si aplikaci a mobil na tebe přivolá prokletí. Nenapadá mě nic jiného, než že to je naprosto pitomé. Po druhé, třetí smrti jsem to vypnul. ()

Rathalos

Namet na horor fakt super,len v tom prevedeni mi nieco chybalo,ani neviem,ze co,no tak som to nejako citil,ale na druhej strane sympaticki herci,fajn lakacky,bolo to strasidelne,atmosfera dobra i zvukovy doprovod sa mi pacil a zaver jasne nieco naznacil...:-) ()

Rockerman

Mít to lepší, temnější atmosféru chrochtal bych blahem. Vem to čert, že se tu vykrádá Nezvratný osud, ale bohužel kromě hezkých, strašidelných scén se to tváří jako romantika z high school. Final countdown byl však v závěru aktualizováno a tak ve "dvojce" se snad polepší. ()

BOURQUE

Lacný B-ový horor, ktorý postupom času klesne na úroveň C. Operácia s modernými prvkami žánru horor je veľmi slabé. Najzaujímavejšími postavami, paradoxne, je pán „hacker“ a atypický pán „farár“. Hlavné postavy na čele s E. Lail (pre ktorú je to len druhý celovečerný film) dávajú šedý herecký výkon. Problémy sú všade – scenár (kto vlastne stojí za vznikom aplikácie, ktorá má veľkosť 60 GB (na mobil)?), réžia, prechod medzi scénami, atď. Pre prípadný úspech filmu tvorcovia nechali otvorené zadné dvere („appka“ v.2). V tejto forme však pokračovanie je zbytočné. Osobné hodnotenie: 58% (*) ()

sadlokan

Sem starej.Takže mně smrt nevyděsí.Ale pakárna,že ani mladí smrti nedokážou vyndat z tej pixly hověziny co tam nechtějí mně poměrně vzrušuje.Vzhůru do digitalizovaného honění.Čtverečků.Ráků.Baf.Haf.Maf. ()