Barva z vesmíru

• USA Color Out of Space (více)

Rodina Gardnerovcov žije na odľahlej farme. Jednej noci zasiahne ich pozemok meteorit, ale okrem zápachu, ktorý z neho vychádza, a miestnych televíznych novín, ktoré aj tak nikoho nezaujímajú, tomuto úkazu nevenujú pozornosť. Všetko sa ale mení vo chvíli, keď sa začne meniť správanie všetkých členov rodiny a postupne upadajú do zvláštneho stavu. Začína byť jasné, že objekt na ich pozemku nie je z tohto sveta a jeho dopad bude mať pre rodinu katastrofálne následky. (Marceloo)

Hashirama

Mikuláš si zase zapomněl daňové přiznání v krbu, a tak své mimodimenzionální dementální herectví se zběsilou gestikulací vystavuje na odiv ve volné lovecraftovské adaptaci, která rozhodně má áčkové parametry, snaží se zachovat ducha autorovy stylistiky a nevystavovat své trumfy okázale na odiv a nabídne pár pěkných vizuálních fines, ale jako celek je bohužel zapomenutelná stejně jako jiné sci-fi hororové žánrovky, které se ale nechlubí předlohou od známého literáta. Stanley dává do vizualizace díla, které stojí na lidské fantazii, všechny své schopnosti, skvělí herci (především výborná Madeleine Arthur) jeho vizi zdárně přivádějí k životu, a Mikuláš je skvělá podpora pro PR, protože koho by nezajímalo, jestli je pořád na drogách. Nicméně chybí progresivnější vize, vynalézavější filmař a pár milionů navíc do rozpočtu. ()

rublik05

Poněkud zvláštní horor, u kterého si však nejsem jistý, zda ho brát vážně či nikoliv. Pokud ho budu brát jako takovou ulítlou záležitost, kdy Nicolas Cage a jeho rodinka postupně přicházejí o rozum vlivem tělesa z vesmíru, které vytváří barvičky jak na studentské párty a my se po celou dobu nedozvíme proč, patrně budu spokojený, pokud si k tomu ještě přidám nějaký fajnový matroš, budu doslova nadšený. Mě osobně však film nijak zvlášť nebavil, stopáž mi přišla dost přestřelená, většinu času jsem se intenzivně nudil, herecké obsazení rovněž žádná sláva. Postavy se chovají zvláštně, což lze přičítat oné mimozemské barvičce, já však sázím na chabý scénář, protože jinak si zbytečně přehrávajícího Cage a prapodivný děj neumím vysvětlit. Na druhou stranu musím pochválit místy docela děsivou atmosféru, ucházející efekty a několik fakt brutálních scén. Vzhledem k posledním filmům s Nicolasem Cagem jsem upřímně očekával mnohem větší hrůzu. Nic to však nemění na faktu, že Barva z vesmíru je absolutní blbost, ale ještě jakžtakž snesitelná. 4/10. ()

samkko

Jelikož nemám s Lovecraftem žádné zkušenosti, film budu hodnotit jako samostatný celek. Po úžasné Mandy si Nicolas Cage střihl další roli v podobně lazeném snímku, a tak přichází s filmem nesoucím název Barva z vesmíru. On už i ten název tak trochu napovídá onomu filmovému pojetí, (je to šílené, docela zábavné a neskutečně ujeté), se kterým tady budeme mít tu čest a troufám si říct, že divák je schopen už podle plakátu poznat, jestli se bude jednat o jeho šálek kávy, nebo ne. Jako kvalitnější horror film funguje skutečně jen místy. Atmosféra je vesmírnému pojetí nepřiměřená a gradace napínavých scén ve většině případů chybí úplně. Na druhou stranu má film i svou světlejší stránku v podobě zábavných, i když enormně hloupých postav, celkem obstojného vizuálu, a v závěru to prostě všechno tak hezky pluje od začátku až do konce. Trocha goru taktéž nechyběla, ale místo odpudivého zhnusení mě spíše pobavil. Za mě tedy neurážející odpočinková záležitost. ()

Sharleen76

Americký Létající Čestmír s povedenou atmosférou podle povídky H.P. Lovecrafta s lehce přehrávajícím Nicolasem Cagem, ale na to my jsme u něj zvyklí. Tak pokud máte rádi sci-fi, "Barva z vesmíru" rozhodně neurazí. ()

El.Negros

Tuhle povídku jsem četl asi tak před bambiliónem let (zhruba rovno ležaté osmičce) v pradávném zařízení na informace jménem papírová kniha. A jelikož mi byla vyryta samotnými temnými bohy nemilosrdně do paměti, byl jsem docela zvědavej jak tuhle adaptaci amíci zmákli. Na opuštěnou farmu spadl hodně divnej meteor a začal tak trochu po domácku transkriptovat dna všeho živého v okolí: stromy, travičku, pana broučka, psy, kočky, staré smažky v lese, a hlavně cecky vyděšených alpak. A to mi věřte, na konci je na ně hodně nechutný pohled. Komu to trochu připadá jako vyčpělý neorigo námět, ať poradně zagooglí. Zjistil by totiž, že většina scénáře je opravdu podle puvodní předlohy našeho milého náckovsky naladěného H.P. Lovecrafta. Daaavno předtím, než Věc zalezla do svého ikeatalíře a (zjevně úplně na hadry) ztroskotala v Antarktidě. Celkové přenesení do současnosti je úplně vpoho a krom toho je takovýchto sajfaj horrorů jako levných taxikářů na nádraží v Praze. Bohužel…Nick Cage zde velmi efektivně působí jako atmosférový kazišuk. Pokaždé když do sebe začínáte vsakovat hrozivé vibrace podivných událostí filmu, vyskočí na vás z plátna a s přízvukem Donalda Trumpa vám vší silou strčí prst do prdele. Což by nejednoho zcela normálního nadšence hororových snímků alespoň lehce rozhodilo. Takže až na zmíněnou vadu na kráse, vklídku nasaďte dědečkovské plínky a začněte vychutnávat tuhle ojedinělou lahůdku. ()

GameboyNES odpad!

Pohádka o princezně z vyřezanó pičó na čele. Očividně jsem u tohohle výblitku nekonzumoval ty spravný drogy. 5x jsem u teho usnul.... ()

Clark_Kent

Vtahující a plně rozmanité, tak se předvedla Barva z vesmíru. Cage je opět klasickej, komplexní a fungující herec až do dneška. Obohatilo mě to vlastně o dost víc, než kdejaká levná srágora z novodobého streamu. ()

Zombiepod

Takto sprasiť jednu z najlepších Lovecraftových poviedok, to chce poriadnu guráž. A samozrejme Nicolasa Cagea, ktorý to v súčasnosti kope za tie najbéčkovejšie produkcie, aké si viete predstaviť. Color Out Of Space má s pôvodnou poviedkou spoločný snáď len námet, a jediné čím dokáže očariť, je celkom slušný a pútavý vizuál a fajn plíživý synťákový soundtrack. Zvyšok je len extrémne otravná nuda, herci sú nesympatickí, a Nicolas prehráva viac ako je uňho zvykom. Fanúšikom H.P.L. odporúčam, aby sa tomuto radšej vyhli, ostatným asi tiež. ()

Homerking

Příběh pojednává o meteoritu, který dopadne na pozemek odlehlé farmy rodiny Gardnerových. Tento kus kamene odstartuje události které si nikdo z místních nepředstavoval ani v těch nejdivočejších snech. Fialovo-růžové tak trošku zneúctění Carpenterovi Věci. Je mi Nicolase celkem líto, v devadesátkách platil za špičkového herce ale poslední dobou se objevuje v samých břečkách i když Barva z vesmíru patří spíš k těm lepším filmům, pár slušných scén tu je, obzválště scénka "spojení" matky se synem. Na jedno shlédnutí můžu doporučit ale z té růžové vás budou bolet oči. ()

Brmbolec

Za mňa spokojnosť. Správne Lovecraftovské, ale trošku to kazilo pár dier v scenári. A mňa tu práveže Nicolas Cage pekne sadol - ten jeho hysterický prejav pekne podčiarkol postupujúcu šialenosť... Hudba výborná a človek si spomenul aj na The Thing (ten prvý samozrejme). Mám chuť si prečítať niečo od HPL. ()

Mamlas odpad!

Z nebe spadne fialový flusanec a věci kolem se začnou měnit. Zajímavý námět? Zapomeňte, píčovina jak cyp. Jen se tady trochu zastanu Cageho. Udělal co mohl. Spíše za tento hnůj může jeho manžer, který ho do toho uvrtal, a taky kreativní tupoun, který připravil námět, a taky ňouma, který se rozhodl tuhle superhovadinu produkovat. (4%) ()

Hemlock

Téměř dvouhodinová agónie obklopená barvou barbín a profesionálních posouvačů hoven. Slabé triky navíc doplňuje tumpachový (ne)herecký výkon Nicolase Cage, který se z hvězdného herce pomalu stává mistrem propadáků a béčkových filmů, přičemž v Barvě z vesmíru mi mé upadající sympatie k jeho osobě zase potvrdil. Film mohl být zajímavý, kdyby většinu času hlavní postavy nestály a nečuměly do blba - dvě hvězdy dávám za ty monstra ve stodole a za rodiný večírek na půdě, jinak je to celkem zbytečný kousek. ()

Pitryx

Zpočátku se to tváří jako nic moc a postupně graduje až k děsivému finále. Většinou se u těch úvodů nudím, ale zde kupodivu ne, aniž to umím vysvětlit. Pan Lowecraft není mým oblíbencem, něco napsal dobře, něco pod psa. Tohle patří asi mezi ty lepší věci, protože zrovna toto jsem nečetl. Ale tvůrci to zvládli velmi dobře. O výkonu pana Cageho netřeba diskutovat, a i ostatní se snažili. Jediný, kdo to flinkal byl Knight, ale možná se mi to jen zdálo, protože mi byl už od vyrušení Lavinie nesympatický. Trikaři odvedli slušnou práci, děj měl v druhé půli filmu i spád a vůbec jsem se celkově nenudil. Takže strhávám jen dvacítku za Knighta a nebráním se tomu vidět to někdy zase. ()

RigorMortis

Ako fanúšik Lovecraftovej tvorby som si povedal, že tomu dám šancu. Výsledok bol prinajmenšom zaujímavý. Možno je to tým, že nie som odchovaný na hororoch (s výnimkou tých kórejských), na béčkových už vôbec ale moja najčastejšia veta počas filmu bola "čo to má sakra znamenať". Príliš divné ešte aj na béčkový film, od hororu na míle vzdialené, dialógy ako z pomocnej školy a konanie postáv často úplne nelogické. Navyše, dať ako jednu z hlavných postáv príbehu černocha? Chápem, že chlapci si možno potrebovali splniť rasové kvóty aby na nich nejakí pomätení SJW s ublíženou dušičkou nepodali žalobu ale pri Lovecraftovom rasizme je černoch v hlavnej úlohe krutá irónia. Chudák Howard by zaplakal, keby videl. ()

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu