Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Píše se rok 1937 a probíhá japonská invaze do Číny. Markantně lépe vyzbrojená a vycvičená japonská armáda decimuje čínské síly, složené převážně z rolníků a obsazuje jedno území za druhým. V Šanghaji se jejich postup na moment zastavuje, když se oddíl osmi set hrdinných obránců opevní v obřím obrněném skladišti na břehu řeky a s nasazením veškerých svých životů brání útočníkům v dobytí celé Šanghaje a postupu na hlavní město Nanking. Přesila je ovšem obrovská... (C0r0ner)

(více)

Recenze (57)

verbal 

všechny recenze uživatele

Pro milovníky nevkusných, propagandistických válečných filmů rozhodně povinnost! Zvláště těch z bojových konfliktu mezi roztahanou ťamanskou nudou a hloupoučkým rákosnickým bajkařstvím. Velkovýpravná a velmi draze natočená přiblblá čínská sračka, ve které se mongoloidně snoubí retardovaný patos s dementním kýčem a ukrutně překynutým pičopatriotismem, vratce postavená na skutečném týdenním incidentu Války o planetu opic, ovšem veskrze přepatlaném debilním hybridem Žluté karkulky, Bitvy u Šangopyl, Opičího krále a lživého superhrdinského zveličování. Nekriticky musím připustit, že těch pár bojových scén na počátku docela ujde, ty ale ve skoro tříhodinovém filmu zaberou ani ne třetinu, načež následuje sáhodlouhá, veskrze otravná telenovelizovaná pícnina pro demoralizované čínské pradleny, a jak to tady čtu, zjevně i pro pár qocientně strádajících Indoevropanů s rakovinou vkusu. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $80miliónovTržby USA $372,755Tržby Celosvetovo $461,219,921▐ Tak už nie je o čom, teraz sa už v Číne vedia dobre predviesť, už to nie je tak ducha prázdne ako iné predošlé vojenské zlátaniny (Wolf Warriors 2). Tu to má prevažne hlavu a pätu, herci moc neprehrávajú, dodajú tomu aj emociálny náboj, pompézne scény ktoré prinesú zimomriavky a technická stránka sa hravo vyrovná americkým produkciám. Moc sa mi páčila vizuálna stránka, žiadny veľký miš maš prevažne pekne prehľadné obrázky. Výzorom mi to asi najviac pripomenie asi Gibsonov Hacksaw Ridge, až na to že tu je to opačne Japonci dobýjajú zo všetkých strán budovu plnú Čínskych vojakov. Je to brutal masaker, kde sa nikto nešetrí a priblíži vtedajší úžasný svet, plný svetových humanistov, ktorých sa nič netýka, skoro ako dnes. Momentálne to vypadá na jeden z naj favoritov na film roka 2020. Rovnako tak aj v komerčnom merítku to je s tržbou na prvom mieste v celosvetových tržbách. /90%/ ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,KDYBY BYL KAŽDÝ ČÍŇAN STATEČNÝ JAKO ONI, JAPONCI BY SE SEM NEODVÁŽILI“… /// Válečný maso, hrdinství, zbabělost… a kus toho patosu… prostě válka. Hodně dobrejch okamžiků, ovšem ani tady se místy nevyhnuli nudě – když jde o takový to válečný vykecávání… ale to je všude. Prostě válka. Když Číňani zaplatěj za film takový prachy, můžete si bejt jistí, že to bude znát. Minimálně na technický stránce, akci a počtech komparsu. Asi nejlepší válečnej film za posledních… kurva nevím…no (EvilPhoEniX říká 10 let… no tak teda jo…) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 2.) Je mi celkem u prdele, jestli film dokáže vyjádřit třídní útlak v řadách Kuomintangské armády. Chci se bavit! /// Thx za titule „panot“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE **** NAPĚTÍ ** ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Nejvýdělečnější film roku 2020 ( 460 mega) je instantní klasikou a nejlepším válečným filmem za posledních 10 let. Od začátku do konce adrenalinová, atmosférická, brutální a nekompromisní jízda, kde sledujeme 800 Čínských vojáků bránící skladiště uprostřed Shanghaie před enormní Japonskou armádou. Velkolepý vizuál a atraktivní kamera je tak boží, že několikrát jsem měl chuť film pauznout a vyfotit si picture. Tempo filmu se řítí neskutečně kupředu, film téměř neopouští bitevní pole a sledujeme statečné Číňany, kteří mají za úkol ubránit skladiště po celých 5 dnů před nepřátelskými vlnami. Líbilo se mi, že z akce je zde vše, co divák ve válečném žánru očekává. Nádherná a promyšlená Stealth Akce, odstřelování lidí, kteří se snaží utéct přes most Sniperem, nálet letadel, Suicide bombers, boje na blízku s noži a strhující přestřelky. Při sledování máte pocit, že jste s vojáky uprostřed šíleného masakru, kde kulky lítají a trhají vše skrz naskrz. Level násilí je opravdu vysoký a je radost na fillm pohledět. Musím pochválit i skvělou kameru, drtivý soundtrack, kde z každé sirény či výstřelu máte instantně husí kůži a bavily mě i jednotlivé postavy, které sice nedostanou až tak moc prostoru, ale oblíbence si tam najde každý. Atmosféra filmu mě pohltila jak už dlouho žádný film a už teď minimálně 5 scén má šanci stát se ikonickými. Pro fanoušky historie a velkolepé válečné vřavy absolutní povinnost. Klenot, který třeba archívovat! Kdokoliv dá méně jak 3 hvězdy permamentně letí z přátel a stává se Úhlavní Enemy numero uno. Příběh*****, Akce*****, Humor>Ne, Násilí*****, Zábavnost*****, Hudba*****, Vizuál*****, Atmosféra*****, Napětí*****. 10/10. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Po vizuálnej stránke dokonalé, z dostatkom akcie, no vzhľadom na premrštenú stopáž, sa snímok tak či onak nevyhol pasážam, vďaka ktorým divák stráca niť. Nie niť dejovú či príbehovú, tá je jasne daná, ale z pohľadu zachovania koncentrácie na samotný priebeh. Ja skutočne nemám príliš veľké pochopenie pre filmy, ktoré trvajú pól dňa, pričom popri ich sledovaní by človek stihol upiecť hus spolu so štedrákom. Dobrý, no zbytočne dlhý film, vďaka čomu sa vytráca samotná pointa v podobe nezlomného národu. Koniec koncov, preto teraz vládnu svetu. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Po technickej a vizuálnej stránke je to dokonalosť sama, vojnové peklo v pravej podobe. Prvá hodina ma skutočne veľmi zaujala, nájazdy Japoncov na továreň nemali chybu. Spočiatku som čumel s otvorenými ústami ako je možné, že Číňania majú nemecké helmy, uniformy aj výzbroj, ale niečo pravdy na tom je, oni skutočne používali výzbroj a výstroj z rôznych krajín. Celý tento príbeh je ako vymyslená rozprávka, kde vojnovú zónu a blahobyt pokoja oddeľuje iba jedna rieka, keby to nebola pravda. Nepochybujte o tom, že je tu mnoho vecí prikrášlených, zheroizovaných, ale základ je pravdivý. Po prvej hodine však moje nadšenie postupne opadávalo. Samovražedné skoky s granátmi z budovy vyzerali efektne, ale v situácii keď potrebujem každého vojaka by som ja osobne hľadal iné riešenie. Nešlo tie granáty zviazať a hodiť bez ľudského doprovodu? Potrebujeme niečo ťažké? V továrni muselo byť harampádí celá hromada... Vztýčenie vlajky bol vrchol, nechať zabiť toľkých vojakov len pre vlajku...Niekto povie je to symbol...Ok, vyvesme ju na 5 minút, zajtra znova, aby vedeli, že sme tu a potom znova...hrdinstvom a obetovaním sú zabalené mnohé scény, niektoré viac iné menej, ale v konečnom dôsledku je to práve to, čo filmu najviac strháva body. Keby sa v tomto smere ubralo, je to jeden z naj vojnových filmov za posledné roky, takto len pozoruhodný film. 70%. ()

filmfanouch 

všechny recenze uživatele

To, že čínští filmaři umí točit skutečně velkolepě a dokážou natočit velké blockbustery, které jsou následně schopné konkurovat i americké produkci je již delší dobu známá věc. Dokázal to například Wolf Warrior 2 (který této sérii po průměrném prvním filmu napravil čest), Monster Hunt 1-2, Mermaid nebo Journey to the West 1-2. Osobně jsem ještě pár let nazpátek doslova čínské kinematografii propadl a následně jsem čínskou produkci úplně zapomněl nakoukávat (do jisté míry za to může i fakt, že jsem nenašel pořádné zdroje, kde čínské filmy sledovat). Náhle jsem ale na internetu objevil snímek The Eight Hundred a pochopil jsem, že zapomenout na bravurnost čínské produkce byl velký omyl. Čínská produkce sice totiž není dokonalá a stejně jako na každém trhu je možnost, že narazíte na průměrnost nebo vyložený shit, stejně tak ale i na kvalitní kusy a někdy dokonce pecky. Jako například právě The Eight Hundred. The Eight Hundred je zcela prvním čínským filmem, který byl točený kompletně ve formátu IMAX a pojednává o zásadním konfliktu, který je důležitou součástí čínské historie a přitom nejde o tak světově proslulý konflikt jako byla třeba Bitva o Normandii nebo Obléhání Dunkerque a přesto se povedlo natočit jeden z nejintenzivnějších válečných snímků uplynulých let, který se svou kvalitou vyrovná snímkům jako Zachraňte vojína Ryana, Dunkerk nebo 1917. Bez pardonu. The Eight Hundred je jednoduše intenzivní válečná řežba, která má parádní epické sekvence, velmi dobré herce, intenzivní emocionální náboj a je vyloženě strhující. Režisér Hu Guan natočil monumentální válečnou pecku, která patří mezi vrcholy čínské kinematografie posledních let a je až překvapivé jak se v některých motivech podobá Dunkerku Chistophera Nolana, kde se opět pracuje především s motivy statečnosti a snahou o přežití. A zároveň je to díky ratingu R neskutečně brutální, efekty jsou dokonalé a trikové sekvence tak skutečně působí realisticky a skutečně parádně se tu pracuje i se svými protagonisty. Je to vizuálně vypiplané a zároveň to celé skutečně není utržené ze řetězu a funguje jako realistický příběh. Tvůrci se snažili pojmout tento válečný konflikt co nejrealističtěji a zároveň je překvapivě tento film skutečně přístupný i lidem, kteří kroutí hlavou nad čínskou ideologií a není vyloženě patriotický i přesto, že se jí přece jen v jisté formě dočkáme. Právě ta bude pravděpodobně velkou překážkou pro všechny, kteří váhají nad viděním tohohle filmu, přesto je ale tenhle svět dle mého názoru přístupný i evropským divákům. Dá se možná polemizovat nad tím, že Guan celou dobu bere větší důraz spíše na ty akční sekvence a nějaká práce s postavami jde chvílemi na druhou kolej. Přece jen to ale není zásadní problém a především beru za úspěch fakt, že jsem s hrdiny soucítil a bál jsem se o ně. Nebyla to pro mě už jenom banda random čínských vojáků, postavy jako Lao Hulu, Duan Wu nebo Lao Suanpan se stali mými favority a přál jsem jim co nejlepší konec, který přežijí s co nejmenšími ztrátami. Funguje to silně i právě díky tomu, že se máte pocit, že jste součástí té válečné řežby a další kulka dost možná trefí vás. Jsou tam parádní dech beroucí akční sekvence, které diváka prostě ponoří a tohle je zcela určitě válečný klenot, který se v následujících letech vyplatí uchovat a cpát ho co nejvíce lidem, aby se dočkal uznání i mimo Čínu. O Číně si můžete myslet cokoliv, fakt, že z ní pochází jeden z nejlepších filmů roku ale nezapřete. Díky formátu IMAX to vypadá velkolepě, zároveň to ale bravurně pracuje s postavami, emocemi, vizuálem a jednoduše parádním soundtrackem Andrewa Kawczynskiho. Vysoké kvality The Eight Hundred dokazují jediné- Nebojte se podívat na nějaký film jenom kvůli tomu, že je například právě z Číny. Zcela zbytečně byste totiž skutečně mohli přijít o výživné filmové pecky, kterou je například právě The Eight Hundred...... () (méně) (více)

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Rozhodně zajímavá záležitost !  Někomu bude možná připadat ve filmu nereálná existence toho neutrálního území  koncese, ale tak to skutečně bylo. Šhanghaj bylo na tehdejší poměry megaměsto. Svůj velký vliv zde měli Britové, Amíci a Francouzi. Tyto země měly vlivná obchodní centra a z těchto center vznikla Francouzská koncese a mezinárodní britsko-americký setlement. Centra to byl západní svět se svým tehdejším luxusem a koloniálním stylem. Kolem těchto center byla pravá tradiční mnohdy středověká Čína. Chudé domečky, slumy, opravdové lidské mraveniště. V roce 1937 zaútočilo Japonsko na Čínu a čínské čtvrti Šanghaje velmi rychle dobylo. Koncesí si Japonci nevšímali, protože nechtěli mezinárodní konflikt s mocnostmi. Až po zbabělém útoku na Pearl Harbor, kdy USA a Anglie vyhlásila Japoncům válku se Japíci vrhli i na zbytek Šanghaje. Modří už vědí a nebo ti co četli krásnou knihu J. Ballarda - Říše slunce. Ano tady začíná příběh britského chlapce, který byl i zfilmován pod stejným názvem jako nese kniha. Tento recenzovaný čínský film ale mapuje tu první etapu bojů, kdy z celého města zůstalo v rukou Číňanů už jen dobře opevněné skladiště. Je skutečně absurdní, že si stačilo vynést židličku na nábřeží a sledovat přes vodu v reálu boje mezi odhodlanými obránci a zuřivými Japonci. Docela bych se bál zbloudilých včeliček... Zejména pro obránce musel ten svět na druhé straně vypadat v tomto ohledu jako nějaký surrealistický sen... Čína umí točit slušné filmy to už nám nejednou dokázala. Bojové scény jsou bezchybné i akce. Horší je to s tou asijskou uřvaností plnou slziček, byť tady naštěstí nebyly žádné vzpomínkové flashbacky. Čeho tam bylo ale přesmíru byl patriotismus. Toho tam bylo tolik, že i nejeden soudobý ruský válečný film vedle toho vypadá jak Babicovo vaření.  Čína je teď na koni a tak pochopitelně chrlí tyhle národní snímky utvrzující ulidu národní hrdost a já si říkám proč vlastně ne (samozřejmě v titulcích se nezapomene, že to díky komunistické straně...). I nám by neškodilo natočit pár válečných filmů, ze kterých by bylo zřejmé, že Češi opravdu nejsou národ, který nikdy pořádně nebojoval. Bohuže na to po Marhoulově Tobruku nikdo neměl jak říká Mirek Topolánků gule. Dávám za 3 výstřely z japonského tanku Či-Ha. * * * ()

Vavča 

všechny recenze uživatele

Jakkoliv jsem nakloněn válečným spektálům a nemohu popřít, že tento je skutečně technicky vymazlený, tak ten patos a realismus out of window (použijme nový Grekův koncept vědeckosti, realismu osa Aristotelés-Boll, případně aristotelsko-bollská stupnice) někdy zbytečně maří dosavadní úsilí flimařů. Mluvím o té naprosto nemožné scéně vztyčování vlajky, která stojí desítky mrtvých a raněných. Hudba je někdy působivá a povedená, jindy nemám dobrý pocit z hudební režie (nevhodné motivy pro danou chvíli). Ano je tam heroismus, patos, to vše chápu pro událost obrany šanghajského skladiště roku 1937, kdy oddíl o velikosti brigády odolával celé japonské divizi. Trochu mě však mrzí, že ve všem tom válečném pekle a propagaci semknutí národa, vlasteneckých hodnot se nekonaly žádné postavy a trochu lidský příběh, jsou to jakoby jen omylem útržky a fragmenty. Velkohubá prohlášení z loňska (než film dostala do spárů cenzura), jak to bude epické, a pecka ve stylu Dunkirk jsou mimo. Čína je ještě na sto honů od takového typu filmů, ne vzhledem, ale obsahem. Uvidíme, co letošní filmy na téma 70.výročí korejské války, a Yimou Zhang na to téma chystá svůj film o čínském odstřelovač pro příští rok, bojím, bojím. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Vynikajúci vizuál, tá vojnová atmosféra takmer chce vyskočiť z obrazovky. Takže v tomto chválim. Ale nakoľko ma to zaujalo? Musím priznať, že nie veľmi a že mi osud hrdinov bol celkom ukradnutý, aj keď som sa celý čas snažil nájsť si v tom niečo svoje. ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Čínský válečný velkofilm, který nejvíce připomíná korejskou produkci se všemi pro i proti, které od dané produkce očekáváte. Velkolepé, velice dobře zpracované, nezajímavě zahrané a ve výsledku rychle zapomenutelné. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele

I dnes jsem věnoval nějaký čas druhé čínsko- japonské válce, ale s tím, že byl včerejší zážitek mnohem mocnější než ten dnešní. Čínští tvůrci totiž tentokrát v oblasti emocionálního ždímání notně přitlačili na pilu, což je opravdu škoda, protože se jinak až překvapivě drželi skutečných událostí. Příběh obrany skladiště proti mnohonásobné japonské převaze byl už sám o sobě skvělým námětem na film, takže mi zbytečné bobtnání scénáře přišlo jako znevažování statečnosti těchto nesporných čínských hrdinů. Snímek také ukázal v pravém světle , že tehdejší obránci demokracie změnili svůj původní postoj z nevměšování se (Asie) v pozdější přímou zradu svých spojenců (Evropa). ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Mile překvapil námět, v němž nehrají titulní roli vojska čínských soudruhů, ale převážně Čankajškovi vojáci. Odvaha se cení a podle očekávání to vládnoucí garnituře nešlo pod nos. Dalším plusem je absurdnost prostředí, v němž se konflikt odehrával, kdy se bojující strany ocitly v jakési válečné divadelní hře, kterou z bezpečí za řekou pozorovali jak jejich krajané, tak Evropané či Američané pobývající v britské části Šanghaje. A nakonec je tu technická stránka věci a kvalita akčních scén, kde jsou vynaložené peníze prostě vidět. Na druhé straně stojí všudypřítomné gerojství a patos, což jsem se zpočátku snažil přehlížet, ale zkrátka a jednoduše to nešlo. Některé scény, jako to z vlajkou, sice působily efektně, ale člověk se při nich chtě nechtě musí usmát. A nelíbil se mi ani pohled na cynické bělochy sázející se o to, jak dlouho obránci vydrží. Celkově to vidím na mírný nadprůměr. 60% ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Niečo medzi Stalingradom a 300vkou na čínsky spôsob. Tentokrát sledujeme boj viacmenej odvážnych 800 Číňanov (s pár zbabelými výnimkami), ktorí chránia sklad v Šanghaji pred klasicky zákernými Japoncami. Technická stránka je špičková a dočkáme sa množstva skvele natočených a krvavých prestreliek. Film bol evidentne poriadne drahý. Horšie sú na tom jednoducho načrtnuté postavy, ktoré mi boli celkom ukradnuté a miestami sa mi splývali. Takže výsledkom je nekonečná prestrelka anonymných aziatov na jedno pozretie. 5/10. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Patos, streľba, krv. Patos, streľba, krv. Patos, streľba, krv. V skratke vystihnutý film, ktorý si zaslúži hlavne pocty za skvelú technickú stránku a nekompromisný pohľad na umieranie. Je to komerčné, ale je to mimoriadne efektívne. ()

berny2468 

všechny recenze uživatele

Nejvýdělečnější film loňského roku mě moc nepřekvapil. Na druhou stranu ani nezklamal. Mělo to vše, co jsem od toho snímku očekával, tedy kvalitní a slušně natočenou válečnou řežbu. Avšak příběhově trochu prázdnou. Už v úvodu mě snímek překvapil tím, že bez jakéhokoliv osvětlení situace do a nemožnosti (pro evropského diváku minimálně) se orientovat od počátku děje, se film ihned hrne do akce. Chvíli mi trvalo než mi došlo kdo za koho bojuje a kdo je kdo. Tohle za mě mohlo být mnohem lepší. Ale zase díky tomu snímek získává již od počátku slušný tempo, který si udrží až do konce. Postavy jsou trochu plošší, ale na druhou stranu jsem rád, že se šetří patosem a patriotismem. Film je opravdu slušně natočen a rozpočet na něm jde rozpoznat. Akční scény jsou přehledné. Rozhodně tedy jeden z těch lepších vojenských filmů za poslední dobu. Má to sice i své mouchy, ale celkově je to snímek, co za vidění stojí. 7/10. ()

agentmiky 

všechny recenze uživatele

S těmi recenzemi jsem byl dost opatrný, většina lidí film vynášela skoro až do nebes, tak jsem se musel o kvalitě přesvědčit na vlastní kůži. Tak zaprvé, film pojednává o skutečné historické události, kdy posledních osm stovek čínských vojáků bránilo skladiště v Šanghaji před Japonci. Asi je mi jasné, že si něco filmaři stvořili k obrazu svému (na druhou stranu toho patosu tam moc nebylo, takže za mě pale hore), ale to nic nemění na tom, jak nabušený tenhle válečný film je ! Po pohodlném usazení do sedačky na vás snímek vybalí ihned kupu momentů oplývajících dávkou obří dávkou adrenalinu. Ty akční sekvence považuji osobně za to nejzdařilejší, filmaři v tomhle ohledu nabídli podívanou, na kterou se nezapomíná (už chápu ten rozpočet 80 milionů dolarů). Ozvučení perfektní, stejně jako střih, jenž na mě nezapůsobil chaoticky, ale hezky přehledně. Chápu to rozhodnutí, že postavy jsou dost upozaděné, na druhou stranu to vidím jako hlavní aspekt, díky kterému film nemůže pomýšlet na úplný vrchol žánru. Ale audiovizuál špičkový, to se musí nechat. Překvapivých 8/10 ()

PP66 

všechny recenze uživatele

Číňani si v hrdinském etosu nezadají s Amílky ani Rusy... Ve všech případech jsou to ovšem vždy a jenom jatka... ()

Necron 

všechny recenze uživatele

docela dobre natocena, nakladna, ale nekonecne dlouha, nudna a debilni cinska propaganda => spatny scenar. kdyz uz se nalilo tolik penez do komparzu, mohla se dat pomerne vetsi cast i na kulisy, aby cela scena kolem historicke budovy nevypadala jak z papiru. ()

C0r0ner 

všechny recenze uživatele

V nebojových scénách to lehce drhne a ty dvě a půl hodiny stopáže jsou zbytečně moc, nicméně když dojde na boj, je to klasická rákosnická dokonalost. Tematicky velmi podobná Pohwa sogeuro je však o třídu výše v podstatě ve všem, takže "jen" 4 hvězdičky. 80% ()

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD se tradičně svěřují s osobními topkami 3 filmů (a seriálů), uvedenými v našich končinách (nebo kdekoliv jinde) v uplynulém roce, a od letoška jejich řady rozšiřují taky… (více)

Reklama

Reklama