Krvavá nevěsta

• USA Ready or Not (více)

Grace (Samara Weaving) si bere za muže Alexe Le Domase (Mark O'Brien), pohledného a úspěšného mladíka z bohaté rodiny, která své jmění získala vymýšlením a prodejem deskových her. Leckterá dívka o takovou lásku a její svatební naplnění marně usiluje či aspoň tajně sní. Grace navíc tímto sňatkem konečně získává rodinu, protože krutý osud z ní před časem učinil sirotka. Le Domasovi sice nepůsobí úplně běžným dojmem, ne každý z nich se z tohoto sňatku raduje, ale Grace je šťastná a zamilovaná a tak tomu nevěnuje příliš velkou pozornost. Po svatebním obřadu se Grace dozvídá, že je nyní již téměř oficiální součástí rodiny Le Domasů. A aby její přijetí bylo úplné, musí si s nimi ještě po půlnoci zahrát některou z jejich tradičních rodinných her, kterou si sama vylosuje. A její volba padne na hru na schovávanou. Pravidla jsou jednoduchá, nevěsta se musí schovat tak, aby ji do svítání nikdo z její nové rodiny nenašel. Jak prosté. Grace ale netuší, že zatímco si ve velkém sídle Le Domasů hledá vhodný úkryt, její budoucí příbuzní a jejich služebnictvo vytahují různé střelné, bodné i sečné zbraně. A jen co dozní tradiční „Před pikolou za pikolou nikdo nesmí stát“, vyrazí na lov nevěsty, který má skončit velmi krvavým zapikáním. Grace naštěstí brzy pochopí, která bije, a rozhodně svou kůži nechce prodat lacino. Když zdánlivě křehkou nevěstu zaženete do kouta, nemůžete se pak divit, když se začne bránit. Tahle svatební noc bude krvavá a dlouhá a je dost možné, že na jejím konci nezbydou žádní živí svatebčané. (Cinemart)

GameboyNES

Pro mě super komedie, po dlouhé době. Elrondka je fajn, dobře se na ní kouká a hláškuje jak v 80. béčku. Von je tam vůbec pekelně jedovatej humor, který asi každej nepobere. Krve dostatek, mohlo bejt víc gore. 89% ()

Equilita

Pre mňa jeden z najlepších hororov/thrillerov tohto roka. Malo to skvelú atmosféru, kulisy, jednoduchý dej, humor a to je celé, čo film tohto žánru potrebuje. Na záver by som už len dodala, aby ste si dávali pozor, do akej rodiny sa vydáte / priženíte. ()

Knor

Překvapení jako prase. Humorem a nadsázkou opatřený vyvražďovací horor, kterej je stylovej, dobře vypadá a svojí béčkovitost si prostě užívá. Samara Weaving je úžasná, tuhle roli si musela užívat, perfektně jí to sedlo a já jí moc fandil. Odlehčená krvavá zábava ve stylovým prostředí, co víc si přát, určitě doporučuju. ()

Meev

Od filmu s takovým námětem jsem čekal kapánek víc. Prostředí, herci, rychlost, to vše bylo na jedničku, ale jakožto horor film musí dá víc, než asi tak jednu povedenou lekačku a čtyři napínavé momenty. Představoval bych si víc napětí, víc zoufalosti a větší seznámení s postavami, které by zapříčinilo byť jen sebemenší lítost nad jejich úmrtím. Velkým plusem pak byly zvraty, kterých je hodně a jsou opravdu povedené, atmosféra v nich nevázne a člověku se i zatají dech. Změnil bych taky konec (spoiler), kdy po povedeném překlopení Alexe na stranu zla přichází zabití všech členů rodiny. Já osobně bych preferoval zajímavější konec a namísto zabití všech členů rodiny bych všechny nechal naživu a zahrál to trochu na psychologii. 60%. ()

Clark_Kent

Nasraná nevěsta, její věta kdy řekla o svým nastávajícím, že je to rozmazlenej fracek zapůsobila. Jen taková další novodobá šílenost z poměrně zdegenerovaný rodiny. Nic moc. ()

RAFT

Svižná podívaná. Zahrajem si hru. Krvavá nevěsta dobře natočené. Vtipné, oddechový film. Za mě 70% ()

TaNya_

Bavila jsem se. Čekala jsem plnohodnotnou blbost a i když jsem ji dostala, tak byla vtipnější a napínavější než se podle traileru zdálo. A hvězdičku navíc dávám za konec, opravdu jsem se bála, že se klesne do trapného klišé. Hravě a dobře vystavěný survival si zaslouží něco podobného. ()

papadoce

Samare Weaving to v tých krásnych svadobných šatách ozajsky pristane a zrejme to bolo nalíčením, ale bola pekná. Ku tomu celkom dobre hrala, to je skvelá kombinácia pre film. Za mňa, keďže nie som ani fanúšik hororov ani teenagerských vypatlanín typu Vreskot, šlo o celkom originálny príbeh. Myslím, že keby som sa mal priženiť do rodiny s takýmto extravagantným zvykom, asi by som to chcel vedieť ešte než poviem “Áno”. Grace sa to teda dozvedela až po. No čo, smola. Najhrôzostrašnejšou osobou bola rozhodne teta Helen, tá bola desivá od začiatku. Samozrejme na prijatie takej zápletky musí divák úplne zabudnúť na logiku, či racionalitu a len to prijať ako fakt. Vtedy si to viete celkom vychutnať. Od momentu čo som pochopil o čo pôjde som držal palce jedine Grace. Čo ma sklamalo a prečo dávam nižšie hviezdy je fakt, že niektoré momenty boli na hrane paródie, ale neboli vtipné a to mi nesedelo. Viac by som si to užil, keby sa to bralo vážne po celú dobu a šlo by o čistú rezničinu. Nie je treba vidieť dvakrát. Ku prekladu názvu sa vyjadrovať nebudem. ()

johnny01

Spiolery. ... Úvod filmu není přehnaně dlouhý a stihne navodit patřičnou atmosféru i díky povedené hudbě a hezkému prostředí. Tím asi ty kladné stránky končí... Nevěsta je divná, ty její zuby a samé "fuck"... Mnohé jiné postavy jsou sice také dost vulgární, ale u nich to většinou nějak vyplývá z emocí, děje (nejlepší je v tomto ohledu otec, který se po dílčích neúspěších skvěle vzteká). Nevěsta je vulgární prostě jen tak a nehodí se to k ní. První půlka je ještě místy i vtipná, jak umírají služebné. Poté se však ve scénáři vrší chyby. Pomiňme, že svatebčané se nedokážou do nevěsty trefit, zatímco ona se trefí do všech, aniž by měla nějaký trénink či co. Ve chlévě, kdy nevěsta dostane kulkou do dlaně ruky a pak ještě stejnou dlaní prorazí hřebík, si pak ruku ováže kusem šatů a vesele pokračuje. Bolest už ji pak netrápí, nevykrvácí, nedostala infekci. Totéž když si rozedře boky o plot. Když nevěsta uteče z areálu domu, zdá se, že tím film končí jejím vítězstvím. V lese ji však najde nějaký rodinný sluha - absurdní. Nevěsta prostě z areálu utéct neměla, naprosto nedává smysl, aby ji našli někde v lese. Sluhu zbytek rodiny sleduje přes videohovor (ještě jedna postava tam ujíždí na závislosti na telefonu - trapné), nevěsta z lesa vyběhne na nějakou louku, aby k ní mohlo přijet auto. Naprosto nesmyslné. Pak se jí podaří jedinou (!) rukou toho sluhu závojem uškrtit. Zjevný nesmysl - na to jsou potřeba ruce obě. Jak jednou rukou přehodí závoj přes krk a pak ho znovu chytne? Uškrcený sluha zanedlouho zase vesele běhá a doběhne to auto, které jelo dost dlouho na to, aby to nedokázal... Mezitím ženich zvládl pouty přeřezat dřevěnou tyč u postele a vidí, jak nevěsta zabíjí jeho matku. Do té doby nevěstě pomáhal, ale nyní ji sám chytí a volá ostatní - krásný obrat! Koná se opakovaný ceremoniál, ženich bodá nevěstu, jenže nevěsta bodnutí přežije! No cože? Vždyť ji bodnul! Pak svítá, všichni kromě nevěsty umírají a dům hoří - a je to obrovské zklamání. Nevěsta měla zemřít. Pak klidně mohli zemřít i ostatní, jakože to nestihli do úsvitu. Ano, končí to podle očekávání... Ale je to zklamání po tom obratu. ()

Micoldee

Opravdu originální spojení hororu a komedie. Písnička ,The hide and seek song’ je fakt slušně creepy a perfektně se tam hodila. V některých scénách jsem se dočkala i celkem překvapivých momentů. ()

ACDCKL

Pro mě příjemný komediální horor. Vyloženě odpočinkový krvák, který si na nic nehraje s dobrým hereckým ansáblem, Samara Weaving je velké překvapení, Henry Czerny je výborný herec a další zdatně sekundují. Hezké 4*. ()

borohub

Taková odlehčenější očista, spíše než o horor se jedná o krvák plný černého humoru. Co musím ocenit je herecké obsazení, záporáci byli vyloženě slizouni a pošahaní úchylové, klaďaska byla naopak sympatická. Konec byl naprosto fantastický a musím říct, že jsem měl pocit zadostiučinění. Film příjemně odsýpá a ani není nijak dlouhý, takže rozhodně dobrá volba. 80% ()

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

14.04.2023

Jaký film chystá Daisy Ridley?

Jaký film chystá Daisy Ridley?

04.05.2020

Máme 4. května, Den Star Wars, takže začneme rovnou novinkou o hvězdě poslední trilogie herečce Daisy Ridley. Ta má po letech strávených zachraňováním galaxie daleko, daleko odsud coby mladičká Rey… (více)

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

13.03.2020

Už jste si taky mysleli, že se nedočkáte? Kultovní hororová série Vřískot se nakonec ale přece jen vrátí do kin s pátým dílem. Natočí ho režiséři Krvavé nevěsty Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett… (více)

Nové Mise uvítají starou tvář

Nové Mise uvítají starou tvář

03.02.2020

A teď jedna z těch hezčích castingových zpráv za poslední měsíce. Sedmý a osmý film v sérii Mission: Impossible přivítají zpět starého známého. Do akční franšízy Toma Cruise se totiž vrací kanadský… (více)