poster

Krvavá nevěsta

 • USA

  Ready or Not

 • Slovensko

  Nevesta na zabitie

 • Velká Británie

  Ready or Not

Horor / Thriller / Komedie

USA, 2019, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lamps
  ****

  Dokud sám nejsem bohatý, nemám problém s touhle vybíjecí svéráznou pohádkou sympatizovat. Zábavně oživený koncept honu na člověka, který se zvrhává v morbidní vyvražďovačku v oblíbených kulisách velkého barokního sídla. Sice tomu občas podráží nohy lacině oddalované vyvrcholení a s tím spojená nemohoucnost lovců, ale divák se pořád může upínat k výborné a fuckující hlavní postavě (Samara Weaving je pro tyhle role fakt jako zrozená) a ve finále se může naštěstí spolehnout na nepředvídatelnou vlnu nadhledu, díky níž to lze celé akceptovat jako zvrhle a otevřeně zábavný brak v áčkovém provedení. Víc takhle kvalitních vymývačů mozku do kin, a klidně všechny se Samarou.. 75%(16.9.2019)

 • Nevka
  *****

  Člověk by si řekl, že jde do kina na klasickou slasher kravinku, kde bude Samara Weving běhat standardně po domě a snažit se přežít tuctové vraždění (i když se zajímavou myšlenkou). Ale nakonec se z toho znenadání vyklubalo jedno z největších "hororových" překvapení tohoto roku. Postavy jsou i na tak malém prostoru poměrně komplexní a jejich chování dává oproti žánrovým zvykům smysl. Do toho všeho se děj vyvíjí mnohdy nečekaně, a nebýt dvou laciných chyb se vzdáleností (člověk někam ujede autem, ale rázem jsou u něho osoby, které neměly reálnou šanci se tam dostat), byl by scénář prakticky bezchybný. I tak si ale Ready or Not zaslouží maximálně podpořit, protože přišla s krasně černo-humornou podívanou, která v kinech dlouho nebyla. A kvůli tomu na plný počet půjdu.(23.8.2019)

 • TheSpearCZ
  ****

  Ready or Not krásně splňuje svoje žánry, protože se doslova jedná o hororový thriller s dávkou zvrhlé černé komedie do toho a ta kombinace je prostě parádní. Je to vtipně šílené, napínavé a rozhodně to nezklame ani fanoušky gore. Ale hlavně mě překvapila samotná nevěsta v podání Samary Weaving, která svým šarmem a herectvím pomáhá celému filmu a zvedá ho ještě výše. Konec mi potvrzuje, že není třeba logiky, aby si člověk film užil. Slabší 4*(26.8.2019)

 • Yoshitsune
  ****

  Krvavá nevěsta je příjemným překvapením, asi málokdo čekal, že se to povede a ono se to povedlo, je to vtipné, (možná až moc) je tam trochu cítit horor, má to velice sympatickou hlavní hrdinku a až do konce vás to umí udržet v nejistotě. Při sledování, se mi hned vybavil starší kousek, který je podobně laděný "You're Next", kdy do již tak velké rodiny, přibude nový člen a nikdo vlastně netuší, čeho je nový člen schopný aby přežil. Ano Grace sice neni taková mašina na zabíjení, ale i tak se ji daří docela obstojně odolávat dotěrné rodině. Co však zamrzí, je to že to neni moc horor, ale velice dobrá černá komedie, kdy rodina nahání nevěstu a ta se snaží rodině zdrhnout, znáte to klasická rodinná naháněčka. Ve filmu je pár drsných scén a za mně vede určitě studna, a taky pár šokujících překvapení. A kromě Grace, vyniká snad jenom tetička a starší brácha, ostatní rodinný příslušníci sou celkem normálně šílení. A pak že s rodinou je nuda.(8.9.2019)

 • JAn
  ****

  Fucking rich people. Půvabně zvrhlé a nebývale hravé. Krvavá nevěsta je svěží černohumorná variace na Connellovu povídku The Most Dangerous Game s boží Samarou Weaving, whedonovskými postavami a dostatečnou dávkou brutality, co příjemně odsýpá, sympaticky pomrkává na Schoedsackovu adaptaci a zvládne i překvapit.(22.8.2019)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 27. července 2019 na Mezinárodním filmovém festivalu Fantasia v Montréalu (Québec, Kanada). (Varan)

 • - Svatební šaty hlavní hrdinky jsou postupem noci čím dál více zničené. Aby se to podařilo přesvědčivě zachytit, vytvořila kostýmní návrhářka Avery Plewes pro Grace (Samara Weaving) sedmnáct verzí šatů. (D.Moore)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace