Reklama

Reklama

Krvavá nevěsta

  • USA Ready or Not (více)
Trailer 1

Grace (Samara Weaving) si bere za muže Alexe Le Domase (Mark O'Brien), pohledného a úspěšného mladíka z bohaté rodiny, která své jmění získala vymýšlením a prodejem deskových her. Leckterá dívka o takovou lásku a její svatební naplnění marně usiluje či aspoň tajně sní. Grace navíc tímto sňatkem konečně získává rodinu, protože krutý osud z ní před časem učinil sirotka. Le Domasovi sice nepůsobí úplně běžným dojmem, ne každý z nich se z tohoto sňatku raduje, ale Grace je šťastná a zamilovaná a tak tomu nevěnuje příliš velkou pozornost. Po svatebním obřadu se Grace dozvídá, že je nyní již téměř oficiální součástí rodiny Le Domasů. A aby její přijetí bylo úplné, musí si s nimi ještě po půlnoci zahrát některou z jejich tradičních rodinných her, kterou si sama vylosuje. A její volba padne na hru na schovávanou. Pravidla jsou jednoduchá, nevěsta se musí schovat tak, aby ji do svítání nikdo z její nové rodiny nenašel. Jak prosté. Grace ale netuší, že zatímco si ve velkém sídle Le Domasů hledá vhodný úkryt, její budoucí příbuzní a jejich služebnictvo vytahují různé střelné, bodné i sečné zbraně. A jen co dozní tradiční „Před pikolou za pikolou nikdo nesmí stát“, vyrazí na lov nevěsty, který má skončit velmi krvavým zapikáním. Grace naštěstí brzy pochopí, která bije, a rozhodně svou kůži nechce prodat lacino. Když zdánlivě křehkou nevěstu zaženete do kouta, nemůžete se pak divit, když se začne bránit. Tahle svatební noc bude krvavá a dlouhá a je dost možné, že na jejím konci nezbydou žádní živí svatebčané. (CinemArt)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (551)

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Čistokrevná odlehčená hororově komediální zábava, jaká už tu dlouho nebyla. Tvůrci tímto složili reparát za nepříliš povedený Devil's Due a navázali na svůj segment z první antologie V/H/S, kterým na sebe před lety poprvé upozornili. Krvavá nevěsta je vkusná taškařice, jež hravě využívá vlastně tak trošku nablblého námětu (který se ale zcela akurátně hodí pro film, jenž se nebere smrtelně vážně), panoptika ujetých zbohatlíků a nesmírně sympatické hrdinky v podání Samary Weavingové. Výsledkem je svižná jízda, které se jen těžko odolává. Osobně bych možná uvítal, kdyby to bylo ještě o trochu divočejší, ostřejší a ulítlejší (zas tak krvavé, jak se budou snažit naznačovat někteří mainstreamoví komentátoři, to fakt není). Jakmile se ale hrdinka dostane do ráže a začne neskutečně roztomile fuckovat na všechny strany, jdou veškeré výtky k ledu. Užil jsem si to moc. ()

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Grace se právě vdala a dochází jí, že to nebyl dobrý nápad. Její noví příbuzní s ní totiž chtějí hrát hru na schovávanou. Když ji do rána nenajdou, vyhraje. Když ji objeví, pravděpodobně zemře během krutého rituálu. Bude legrace. Krvavá nevěsta je černohumorná hororová podívaná, ve které se střídají vcelku brutální scény s hodně drsným humorem, ale i solidně napínavými momenty. Má skvělou hlavní hrdinku a jediný problém nakonec je, že do toho tvůrci nešlápli ještě víc. Jako celek je to ale hodně fajn. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $6miliónovTržby USA $28,714,231Tržby Celosvetovo $57,615,777▐ Dosť ustrelené od boku. Taký ako že zábavný krvavý béčkový mišung, ktorý sa rýchlejšie rozpadá v rukách režiséra než by si asi prial, fakt tak trošku bezhlavé . /40%/ ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Pěkně natočený, vcelku hlavopatoidní a poměrně zábavný, ovšem veskrze tuctový a nijak výrazně nevybočující sterilní vybíjecí kočkopes pro náctileté požírače vypukané kukuřice, který nenašel varlata vydat se ani k pořádnému hororu, ani k pořádně brutální kokotmédii. Partička snobských člověčenezlobkářských kokůtků nedisponuje kromě opravdu kulantní tety Heleny dostatečně úchylným potenciálem k vytvoření pořádného tlaku a ňoumovitá nevěsta celou dobu spíše jen tak zdrhá a ječí, přičemž sem tam někoho náhodně nehodově típne. Na jedno snězení to jakž takž ujde, ovšem zdejší přehnanou vyčerveněnost přikládám výhradně výronům nevkusných paniců nad tou čuňákovitou blonckou, která sice téměř i hraje, ale film je pak globálně hodnocen optikou mnutí si šulínka neestetickými nekňuby, co by ze zoufalství vlezli i na jejího strýce Yga. Já si tedy v první chvíli myslel, že omylem čumím na hranou verzi Nasraných ptáků. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Slušná a nápaditá vyvražďovačka, která z běžné rodinné večeře udělá rachot, na který jen tak nezapomenete. Navíc s bonusem hlavní herecké nevěsty, které se chopila něžná Samara Weaving, ze které to čarodějnictví, strach a tajuplno čiší již z jejího samotného jména. No a to přitom za nic v tomto filmu vlastně nemůže. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (9)

  • Celosvětová premiéra proběhla 27. července 2019 na Mezinárodním filmovém festivalu Fantasia v Montréalu (Québec, Kanada). (Varan)
  • Na konci filmu hraje „Love Me Tender“ od Stereo Jane. (Duoscop)

Související novinky

Jaký film chystá Daisy Ridley?

Jaký film chystá Daisy Ridley?

04.05.2020

Máme 4. května, Den Star Wars, takže začneme rovnou novinkou o hvězdě poslední trilogie herečce Daisy Ridley. Ta má po letech strávených zachraňováním galaxie daleko, daleko odsud coby mladičká Rey… (více)

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

13.03.2020

Už jste si taky mysleli, že se nedočkáte? Kultovní hororová série Vřískot se nakonec ale přece jen vrátí do kin s pátým dílem. Natočí ho režiséři Krvavé nevěsty Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett… (více)

Nové Mise uvítají starou tvář

Nové Mise uvítají starou tvář

03.02.2020

A teď jedna z těch hezčích castingových zpráv za poslední měsíce. Sedmý a osmý film v sérii Mission: Impossible přivítají zpět starého známého. Do akční franšízy Toma Cruise se totiž vrací kanadský… (více)

Lord a Miller chystají komedii s medvědem

Lord a Miller chystají komedii s medvědem

18.12.2019

Phil Lord a Chris Miller se spojili s tvůrčí trojicí Radio Silence (Matt Bettinelli-Olpin, Tyler Gillett a Chad Villella) a dohromady teď chystají novou komedii s medvědem. V podstatě by mělo jít o… (více)

Reklama

Reklama