Krvavá nevěsta

• Austrálie

• Nový Zéland

Horor / Thriller / Komedie

USA, 2019, 96 min

Svět potřebuje víc blonďatejch vdávajících se krásek, který chce hned po ceremoniálu rituálně zabít ženichova rodina!! Takovej ten typ filmu, kterýmu lze se zapnutým mozkem vytýkat první poslední, a v podstatě jen počítat logický chyby, jenže o to tu nejde. Žánr zábavný vyvražďovačky dlouho nedostane výraznější zářez do pažby. Lepších 7/10.(26.11.2019)

Viac než celý film ma tešilo pozerať sa na hlavnú predstaviteľku. Dúfam, že tu máme ďalší austrálsky talent, ktorý dostane príležitosť naplno sa rozvinúť. Skvelá bola... Film sám o sebe bavil tak akurát, na nejakú extra klasiku by som to nevidel. Sa opakujem, ale tak to skrátka je, že pohodlnosť dnešných filmárov je už do neba volajúca - "mám skvelý nápad, poďme okolo neho niečo zbúchať a hurá na festivaly"... žiaden postoj, potreba sa vyjadriť (či aspoň naplno vyblázniť), nič. Vyserte si oko, tupčekovia!(3.2.2020)

Toto mě dost minulo (původně jsem to vlastně ani vidět nechtěl, ale nakonec jsem se tomu rozhodl dát šanci). Humor mi povětšinou přišel nevtipný (a protivně vulgární), všechny postavy do jedné mi byly nesympatické (btw. ten závěrečný zvrat v Alexově vztahu k jeho novomanželce byl zcela nepochopitelný a stupidní, podobně jako v případě jeho bratra, který ho prodělal též), a vadí mi i vyznění filmu, že všichni bohatí lidé jsou nějak "poznamenaní", takový názor mě skutečně irituje, i kdyby byl maskovaný nadsázkou (podobně jako nesnáším výrok přisuzovaný Balzacovi: "Za každým velkým majetkem se skrývá zločin"). Navíc jsem měl celou dobu pocit, že sleduji jakýsi bizarní remake ruského hororu Nevěsta, a i bez toho bych měl silné tušení, že už jsem něco takového musel v minulosti vidět - děj je v každé scéně dokonale předvídatelný, a celkově ten film podle mě nepřišel s ničím, co by tady už nebylo předtím. Příště bych se mu obloukem vyhnul.(18.12.2019)

Úžasně odlehčená, místy hodně zábavná a hlavně neskutečně akční střílečka, která si vůbec na nic nehraje a jede pořád vpřed. Přesně něco takového jsem dnes potřeboval a proto jsem spokojen skoro na maximum. Navíc Samara je typově natolik perfektní, že mi svým šarmem a pózami v průběhu filmu na tváři několikrát vykouzlila úsměv. A hlavně v situacích, kde bych to vůbec nejmíň čekal.(26.8.2019)

Pěkně natočený, vcelku hlavopatoidní a poměrně zábavný, ovšem veskrze tuctový a nijak výrazně nevybočující sterilní vybíjecí kočkopes pro náctileté požírače vypukané kukuřice, který nenašel varlata vydat se ani k pořádnému hororu, ani k pořádně brutální kokotmédii. Partička snobských člověčenezlobkářských kokůtků nedisponuje kromě opravdu kulantní tety Heleny dostatečně úchylným potenciálem k vytvoření pořádného tlaku a ňoumovitá nevěsta celou dobu spíše jen tak zdrhá a ječí, přičemž sem tam někoho náhodně nehodově típne. Na jedno snězení to jakž takž ujde, ovšem zdejší přehnanou vyčerveněnost přikládám výhradně výronům nevkusných paniců nad tou čuňákovitou blonckou, která sice téměř i hraje, ale film je pak globálně hodnocen optikou mnutí si šulínka neestetickými nekňuby, co by ze zoufalství vlezli i na jejího strýce Yga. Já si tedy v první chvíli myslel, že omylem čumím na hranou verzi Nasraných ptáků.(13.9.2019)

• - Impérium rodiny Le Domas je inšpirované rodinou Miltona Bradleyho (firma Milton Bradley Company) a Georga Parkera (firma Parker Brothers). (Real Tom Hardy)

• - Spoiler: Důsledek toho, že rodina Le Domas měla na svém pozemku kůlnu, je způsoben tím, že uvedené zvíře je zastoupením ďábla. (Stoka)

• - Na konci filmu hraje „Love Me Tender“ od Stereo Jane. (Duoscop)