Krvavá nevěsta

Nevesta na zabitie

Ready or Not

Horor / Thriller / Komedie

USA, 2019, 96 min

Pěkně natočený, vcelku hlavopatoidní a poměrně zábavný, ovšem veskrze tuctový a nijak výrazně nevybočující sterilní vybíjecí kočkopes pro náctileté požírače vypukané kukuřice, který nenašel varlata vydat se ani k pořádnému hororu, ani k pořádně brutální kokotmédii. Partička snobských člověčenezlobkářských kokůtků nedisponuje kromě opravdu kulantní tety Heleny dostatečně úchylným potenciálem k vytvoření pořádného tlaku a ňoumovitá nevěsta celou dobu spíše jen tak zdrhá a ječí, přičemž sem tam někoho náhodně nehodově típne. Na jedno snězení to jakž takž ujde, ovšem zdejší přehnanou vyčerveněnost přikládám výhradně výronům nevkusných paniců nad tou čuňákovitou blonckou, která sice téměř i hraje, ale film je pak globálně hodnocen optikou mnutí si šulínka neestetickými nekňuby, co by ze zoufalství vlezli i na jejího strýce Yga. Já si tedy v první chvíli myslel, že omylem čumím na hranou verzi Nasraných ptáků.(13.9.2019)

Černohumorná vyvražďovačka přičemž mně vůbec nevadilo, že některé ze smrtí jsou výsledkem čisté souhry okolností anebo diletantství útočníka. Jednotlivé postavy jsou solidně zahrané a mají vlastní charakter. Občas se tvůrci pokusili i jistý přesah co se týká soudržnosti rodiny versus vztah mezi ústřední dvojici. A zachovali solidní balanc mezi nadsázkou a jemně seriózními myšlenkami s podtextem lehkého opovržení zvrhlými zbohatlíky. Jo zaprodat duši není zase nakonec taková sranda.(22.8.2019)

Je to tak na pomedzí troch a štyroch hviezdičiek. Na jednej strane je zaujímavý nápad, lákavé prostredie, sympatické postavy, pekná hlavná hrdinka, a aj to spracovanie je nedpriemerné, no na druhej strane sa z toho dalo vytrieskať viac. Viac bláznivostí, viac krvi, viac humoru, viac napätia a tak nejako všetkého. V podstate všetko mimo plot ma nudilo, všetko v dome bolo super. Len keby toho domu bolo viac. Koniec pre mňa nečakaný a posledných 15-20 minút bola poriadna jazda. Takže mierne ovplyvnený hodnoteniami ostatných uživateľov dávam 4*, ale 7/10.(22.8.2019)

• Johny303

Komediálně laděné horory mívám rád a tak byla má očekávání docela veliká. Ovšem Krvavá nevěsta byla spíše zklamáním. Přestože je film krátký, chvílema nudí. Hlavní hrdinka není zrovna z nejsympatičtějších, humor hapruje, strach chybí a postrádal jsem i nějaké to napětí, což by měla být u podobných snímků samozřejmost. Vyzdvihnout z lehké podprůměrnosti lze snad jen správně šílenou Nicky Guadagni...(3.9.2019)

Poslední dobou mě přijde, že , když se na něco moc těším a nedaj bože to všichni chválí nebo je to v červených číslech jsem zklamán. Těšil jsem se na Noční Můry Z Temnot zklamalo mě to 60 procent tohle všichni chválí (k 23.8.2019 78 procent) a taky lepší průměr. Přitom potenciál byl vysoko a zhruba do 20 minuty (než ji začaly honit) to fungovalo, ale pak to šlo do hajzlu. Ono, když zhruba z 7 lidí jsou 4 totální idioti (jedna feťačka, jeden notorik, jeden co to má úplně na háku a je mu vše jedno a na závěr jaksi tlustoprd co si radši hraje na mobilu než, aby něco dělal) je něco špatně. Kdyby aspoň ty mordy stálo za to tak bych chválil, ale když na konci všichni přežijou (hups spoiler srat na to) je něco špatně. 40 procent za film a 20 za ty 2 mrtvé děcka (i když to neukázaly) nicméně v dnešní době je málo hororů co to ukážou většina před tím uteče. Jinak trošku alternativa kdyby někdo chtěl https://www.csfd.cz/film/595981-the-russian-bride/komentare/(23.8.2019)

• - Celosvětová premiéra proběhla 27. července 2019 na Mezinárodním filmovém festivalu Fantasia v Montréalu (Québec, Kanada). (Varan)

• - Svatební šaty hlavní hrdinky jsou postupem noci čím dál více zničené. Aby se to podařilo přesvědčivě zachytit, vytvořila kostýmní návrhářka Avery Plewes pro Grace (Samara Weaving) sedmnáct verzí šatů. (D.Moore)