Již název filmu vypovídá o tématu, kolem kterého se příběh točí. Existuje totiž teorie, že by se každý člověk měl narodit s určitou dávkou alkoholu v krvi. Tato malá intoxikace totiž otevírá naši mysl k poznání světa okolo nás, zmírňuje problémy a zvyšuje naši kreativitu. Tato teorie zaujme Martina (Mads Mikkelsen) a jeho tři přátele, unavené středoškolské učitele, a pustí se do experimentu, při kterém si po celý den udržují hladinu alkoholu v krvi. Když Churchill dokázal vyhrát druhou světovou válku s notnou dávkou alkoholu, kdo ví, co způsobí pár kapek jim a jejich studentům? Prvotní výsledky jsou povzbudivé a tento malý projekt se stane opravdovým akademickým výzkumem. Jak jejich hodiny, tak výsledky se zlepšují a skupina znovu dostane chuť do života! Když však výzkum přeženou, někteří musí skončit. Je stále jasnější, že i když alkohol mohl dopomoci ke skvělým úspěchům v historii, některé odvážné činy mají své následky. (Film Europe)

Fender

Spojení Vinterberg + Mikkelsen se mi po Honu velice zamlouvá, tak jsem na tento film byl velmi zvědavý. Nezklamalo mě to, prostě je to zase film o mezilidských vztazích, který si na nic nehraje a podává to tak, jak to zkrátka občas bývá, to ten Vinterberg jednoduše umí. Téma je celkem originální a zajímavé, čili se mi líbí, jak se díky tomu tématu snímek nesnaží být černobílý a divákovi nepředkládá nějaké moralizující poselství, naopak divák musí přijít sám na to, co je vlastně správné, či špatné, nebo vhodné. Doporučuji sledovat s flaškou v ruce, má to větší efekt :) ()

cubiczech

V první řadě skvělý Mikkelsen a to jako fakt hodně. Třetí Vinterbergův počin co jsem viděl (zatim jsem dal jen Hon a Rodinnou oslavu). Cool alkoholovej experiment se (očekávaně) lehce zvrtne a čast na skoro komediální úroveň, skoro... ()

punco

Mads Mikkelsen je absolútny dánsky klenot, majster svojho remesla s charizmou a zaroveň absolútne bežne posobiacim dojmom. Vinterberg ovláda svoje remeslo dokonale ale v porovnaní s Hon mal Chlast v konečnom dosledku predsa len menší dopad. Každopádne severania potvrdzujú že v európe su bezkonkurenční vo filmovom priemysle ()

MrFarmer

Slušný, ale celkem předvídatelný film o chlastu. Mads super, ale jinak to není zas tak revoluční ani originální film. Otřesná kamera. ()

hony23

Kdo jiný by měl natočit film o chlastu, než Dánové? A kdo jiný si měl střihnout hlavní roli, než démon Mikkelsen, který svou mimikou dokáže říct víc, než jiní slovy? 4 učitelé podstoupí experiment, který má za výsledek zjištění, že se stálou hladinou alkoholu v krvi naučí své žáky víc, než za střízliva. Jak je začátek filmu celkem zábavný, postupem času se mění v nepřetržitou kalbu a vše směřuje k očekávané tragédii. Druhou půlku už jsem dokoukával jen z donucení, a výsledný dojem trochu vylepšil závěrečný Mekkelsenův taneček. ()

Gregor_Samsa

No těšeno bylo moc, Mads Mikkelsen a Thomas Vinterberg, nic nečteno, nic neznámo, očekávání stočena jak kilometry v bazaru, jen ten protivný název, který něco signalizuje, proč mi tohle děláte? Krásný film; takový dánský. Navazující na ty předchozí. Maria z Rekonstrukce. Film balancující dovedně – na hraně komedie a mrznoucího dramatu. Chcete se ještě smát, nebo už vás smích přešel? Kde je ta hranice? Suchý vyhořelý skoroabstinent, nebo lejboj, co ještě dokáže žít? Má to dost rovin, kdo trochu pil, chápe, že tohle nejsou jednoduché počty a že všechno má svoje. Asi to chce ten balanc, řekl bych, to jsem si z toho odnesl. Dokonalí nejsme a nebudeme a drogy potřebujeme; ale držme tu hranici, ať jsme ti, co rozhodují. Amen. [90%; 2020-12-30 Home sweet home] ()

chozze008 odpad!

ty vole troll verbal napsal skoro normalni prispevek a pouzil snad jen dve sprosta slova. Bud byl pod vlivem nebo naopak vyjmecne nebyl. ()

Tomas_PO

Tak toto je zrejme národná záležitosť, pretože pre východoeurópana to vyznieva ako povrchný edukatívny príbeh, ktorý má dánsku mládež upozorniť, že alkohol môže byť nebezpečný. Množstvo scén je spracovaných až príliš polopate, či dokonca mierne pritiahnutých za vlasy. Ale spracovanie je krásne, dánske prostredie a spôsob života, či práce detto. ()

Aquila

Film objevuje již tisíckrát ztvárněné téma, že alkohol má své klady i zápory, a jen schématicky se dotýká vztahového odcizení, rodinné rutiny apod. Není na něm nic, čím by vyčníval nad průměr. Mikkelsen a na minimálním prostoru i Bonnevie hrají dobře, ale celý film tím nezachrání. ()

fafejt001

OPĚT skvělá jízda Mikkelsena a oslavný , musím říci , opravdu perfektní taneček na závěr filmu . Bravooo . Kámoši byly rovněž dobří týpci . Škoda , že ten jeden to nezvládl . Film je zajímavý , nevšední i poučný . Mohlo se jít , možná , trochu více na dřenˇ všem hlavním představitelům , ukázat , kam až by je ten chlast ve své nejsilnější razanci dovedl , ale i tak dost dobré . Za mne * * * * a půl * . Určitě to za čas zkouknu jěště jednou . ()

Novko

Moje prvotina od Thomase Vinterberga a vůbec nezklamala. Výborná režie, kterou si otestuju úplně jednoduše. Když koukám doma na film a nemá potřebu se během toho kouknout do mobilu (na čas atd.), Tak to je dobré znamení. A to se tady podařilo. Originální námět, který jde ruku v ruce s parádním scénářem a dobrými herci. Samozřejmě to vede Mads Mikkelsen, ale bavil mě třeba i Magnus Millang. Velké překvapení pro rok 2020 a 9/10. ()

ZetDaElO

Výborný scenáristický nápad ako spojiť krízu stredného veku s kritikou alkoholizmu v severských krajinách, doplnený o skvelých hercov na čele s Mr. Charizma - Mads Mikkelsenom. K naozaj legendárnemu statusu chýba tejto snímke prekvapivé alebo aspoň dramatické finále. ()

kolly13

Jaká hranice alkoholu je dobrá? Jaké výhody a nevýhody skýtá bytí v náladě se rozhodla vyzkoušet parta kamarádu ve středních letech. A pozorný divák si užívá hranici pijáctví, oživení vztahu a zaměstnání, důsledky chlastu a možná i zavidí vzájemnost a přátelství. Líbí se mi pojetí bez velkých efektů, ale za to s pauzami na emoce A nejde jen o koncert Mikkelsena, režie drží všechny potřebné střípky filmu v obdivuhodném souboji se zobrazením psychologie postav. A to je umění. ()

kokofek

Mám ráda filmy na které myslím ještě několik dní a to je tento případ.Přemýšlet a někdy se znovu pousmát když si přehrávám nejrůznější situace z filmu.Taky se mi líbí otevřené konce a hlavně vše ponechat na divákovi,nevnucovat mu co je dle autora dobře a co špatně.A to si myslím ,že bylo záměrem.Ono vše jasně černé nebo bílé měli komunisti a to už fakt nechci. ()

bonovox

Nie nadarmo sa hovorí, že piješ ako Dán...tento film to úplne potvrdzuje. Silný námet o experimente s alkoholom, ktorý sa trochu vymkne kontrole a ovplyvní doteraz fádne životy hlavných hrdinov. Mikkelsen je totálny herecký chameleón...a ten záverečný tanec ma totálne odrovnal. 90% ()

Saxos

Chlast dělá divy a k tomu je správné vymyslet zajímavou studii, aby jsme mohli chlastat organizovaně a odůvodněně. Klady: i ta opilecká logika byla zařazena - když nemají čerstvou tresku v sámošce, tak vezmeme pruty a prostě jí půjdeme chytit. Zápory: až moc pomalé tempo. Závěr: doporučuji. ()

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

30.01.2024

36. Premios Goya – výsledky

36. Premios Goya – výsledky

13.02.2022

Ve Valencii byly v sobotu 12. února 2022 předány výroční španělské filmové ceny Goya. Režisérem slavnostního ceremoniálu, jenž se uskutečnil v operním divadle Palau de les Arts Reina Sofía, byl… (více)

Rytíři spravedlnosti se dočkají remaku

Rytíři spravedlnosti se dočkají remaku

16.11.2021

Studio Lionsgate si objednalo remake další evropské pecky – tentokrát velebeného dánského snímku Rytíři spravedlnosti. V původním filmu režiséra Anderse Thomase Jensena (O kuřatech a lidech, Adamova… (více)

28. Dny evropského filmu startují!

28. Dny evropského filmu startují!

15.06.2021

DEF proběhnou v termínu od 16. do 23. 6. v Praze, Ostravě, Brně a v dalších městech ČR v rámci festivalových ozvěn. DEF jsou filmovým festivalem, který se již 28 let zaměřuje výhradně na současný… (více)