VOD (1)

Adam Duncan se narodil 11. prosince 1987 a zemřel při tragické nehodě v den svých osmých narozenin. Zoufalí rodiče se po smrti milovaného syna obrátí na doktora Richarda Wellse (Robert DeNiro), který se na špičkové úrovni zabývá genetickým výzkumem. Bez většího váhání přijmou jeho nabídku ke klonování jejich mrtvého dítěte. Adam se znovu narodil 23. září 1996. Brzy se však ukazuje, že je trochu jiný, než byl předtím. Zprvu drobné změny v jeho chování jsou stále patrnější. Rodiče se nejdřív snaží děsivou proměnu svého synka nevidět. Brzy však poznávají, že se někde stala chyba. Adamova povaha se začíná zlověstně měnit. Podaří se osudný omyl napravit? (Magic Box)

Trailer

tron

V schwarzeneggerovke ŠIESTY DEŇ nám filmári dovolili vyklonovať novú mačku, v CINTORÍNE DOMÁCICH ZVIERAT sa náš maznáčik (prípadne syn) tiež vrátil naspäť do života, so smrťou, či skôr Smrťou, si zahrávali aj klinickí HRÁČI SO SMRŤOU - a mnohí ďalší. Problém zvykne bývať v tom, že dotyčný navrátilec si zo sveta „tam odtiaľ“ prinesie niečo navyše. Zmení sa. A začína horor. Je to tiež otázka etiky. Čo bohužiaľ ale vzal režisér Nick Hamm až príliš za svoje. Výsledkom je trestuhodná nuda. Z hercov zaujme snáď len krstný otec Robert De Niro v menšej úlohe tajomného vedca, ale aj on je jedno veľké klišé. Manželia nie sú nič extra (Kinneara nemusím, Rebecca Romijnová bola lepšia v X-MEN) a kasting na rolu syna mal byť lepší, lebo puding Cameron Bright je pre mňa osobne jeden z NAJHORŠÍCH detských hercov, akých som kedy videl a ktorý NIKDY NEMAL V NIČOM HRAŤ. V INŠTITÚTE GODSEND sa strieda priveľa nudných halucinácií, nočných môr a snov, chlapec vedie čudné reči, kreslí čudné obrázky a celkovo sa správa čudne. Mohlo to byť mrazivé a znepokojivé skĺbenie GATTACI a PRICHÁDZA SATAN, ale je to len omyl. Viac v mojej recenzii na Studna.net: http://www.studna.net/reviews/511/ ()

Anderton

Niekedy koncom 90tych rokov, po sérii vynikajúcich psychologických a kriminálnych trilerov (napr. Fincherove filmy, Mlčanie jahniat), začalo hollywoodskym producentom šlahať na mozog a začali produkovať jeden tuctový triler za druhým. Tento, Nepovedz ani slovo, Sklenený dom, Hra na schovávačku, atď, atď...Zaujímavá myšlienka v čisto televíznom balení. To by nevadilo,ak by tam nehralo ústredné hviezdne trio a nenacpali by to do kín. ()

Phobia

Jako obvykle mi zde chybí možnost hodnotit dvěmi a půl hvězdičkami. Film je veskrze průměrný, se špatně zpracovaným námětem, na drama je v tom málo emocí, na horror nebo thriller málo strachu, výše uvedenou nálepku fantasy příliš nechápu. Navíc to celé působí velmi nevěrohodně, nepromyšleně, zkratkovitě... k tomu v české verzi opět kulhá dětský dabing (kdy už konečně tvůrci dabingu přestanou dávat osmiletým dětem hlas patnáctiletých a naopak?). Ani Robert de Niro tuhle průměrnost zkrátka nezachrání. Pokud se někdy budete strašlivě nudit, není důvod se na "Godsend" nepodívat, zabaví alespoň mírně. Jestli si ho však necháte ujít, vůbec o nic nepřijdete, existuje spousta lepších snímků z tohoto žánru. 50% ()

lennyd

Šťastná to rodinka, Paul (Greg Kinnear) a Jessie (Rebecca Romijn), a jejich syn Adam (Cameron Bright). Ale brzy po Adamových osmých narozeninách se stane tragická nehoda - při které malý Adam umírá. Zoufalým rodičům ale nabídne pomoc záhadný doktor Wells (Robert De Niro) - je schopen z jedné Adamovy buňky naklonovat jeho DNA. I přes etické výhrady s tím nakonec rodiče souhlasí, a nově narozený Adam je stejný jako dřív. Ale brzy po osmých narozeninách se jeho chování začne dramaticky měnit. Koho to vlastně doktor Wells stvořil ? ... Už jak jsem film zmerčil, nemohl jsem se dočkat. Na podobný typ filmů se vždycky těším, a i když vím, že to většinou nedopadne podle očekávání, stejně dalšímu podobnému znovu dám šanci. To je (bohužel) i případ Godsendu - námět sliboval mnoho, ale Nick Hamm z toho moc nevytěžil. I když herecké obsazení je skvělé (škoda že Robert De Niro nedostal více prostoru), tak mi přišlo, že konci autoři neví jak z kruhu ven, a začali se v tomu trošku motat. I tak ale nemůžu říct, že bych byl úplně zklamanej, film nebyl úplně špatnej, jen jsem čekal o něco víc... ()

SOLOM.

Film je vlastně takovým napodobením několika filmů. Opět zde máme nepovedené oživení (naklonování) někoho blízkého. Podobné prvky známe např. z filmu Hřbitov zvířátek. Jenže tady se trochu režisér Hamm sekl. Velká pasáž filmu je celkem nudná a ikdyž se nám snaží prezentovat různé zvraty, jste už tak otrávení, že si to ani moc nevychutnáte. Slabé 3* ()

• Společnost Lions Gate v rámci propagace filmu vytvořila fiktivní internetové stránky "Godsend institute", na kterých se například tvrdilo, že dokážou oživit mrtvé. (Terva)
  • Tvůrci použili scénu z filmu Oživlá (1977), jenž byla zahrnuta do jedné z nočních můr malého chlapce. (Homerking)

Související novinky

McClane (bohužel) zpátky

McClane (bohužel) zpátky

03.08.2006

Noční můra všech zapřísáhlých fanoušků jednoho z nejlepších akčních filmů všech dob dostává v těchto dnech konkrétní obrysy. Čtvrtou bitvu o přežití odstartuje Bruce Willis na plátnech kin v dalším… (více)

De Niro znovu zasahuje!

De Niro znovu zasahuje!

08.03.2006

Po několika ne zrovna ukázkových filmech zkušeného matadora Roberta De Nira se dočkáme ambicióznějšího projektu, kterým by se živá legenda mohla vrátit do kdysi tak úspěšně zajetých kolejí.… (více)