Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Adam Duncan se narodil 11. prosince 1987 a zemřel při tragické nehodě v den svých osmých narozenin. Zoufalí rodiče se po smrti milovaného syna obrátí na doktora Richarda Wellse (Robert DeNiro), který se na špičkové úrovni zabývá genetickým výzkumem. Bez většího váhání přijmou jeho nabídku ke klonování jejich mrtvého dítěte. Adam se znovu narodil 23. září 1996. Brzy se však ukazuje, že je trochu jiný, než byl předtím. Zprvu drobné změny v jeho chování jsou stále patrnější. Rodiče se nejdřív snaží děsivou proměnu svého synka nevidět. Brzy však poznávají, že se někde stala chyba. Adamova povaha se začíná zlověstně měnit. Podaří se osudný omyl napravit? (Magic Box)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (80)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Podivnost. Teda ne, že by to bylo bůhvíjak vymyšlené. Jedná se vlastně obyčejný klonovací thriller se vzpomínkami původního subjektu, ale je tu tolik scénáristických zmatků, že se stal film divným. Ale bohužel ne v dobrém slova smyslu. Neseděl mi ani Cameron Bright. Byl tady na mě až moc psycho, což by v jistých polohách sice nebylo na škodu, ale on si ten narušený výraz uchovával po celou dobu, takže to přepínání mezi divným a normální dítětem člověk nezaznamená. Zbytek herců zapadl do průměru, což platí i pro De Nira, ale na jeho obranu je třeba říct, že tu vlastně ani neměl co hrát. Tvůrci se nevyznamenali ani co se napětí či atmosféry týče, takže 30% je pro mě maximální hodnocení. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Naklonovaný osmiletý chlapec je pronásledován děsivými nočními můrami. Osmiletého syna fotografky Jessie a učitele Paula na ulici usmrtí auto. Po čase se zoufalá dvojice seznámí s doktorem Wellsem, který jim nabídne, že jejich dítě znovu oživí. Údajně je totiž schopen svou revoluční metodou genetické manipulace v okamžiku početí Adama naklonovat. Jessie skutečně porodí syna, jenž je Adamovi k nerozeznání podobný. Rodiče jsou štastní, ale po osmi letech začne chlapec trpět nočními můrami následovanými podivnými záchvaty. Příznivci napínavých hororů budou velmi zklamáni. Film vedle slibného hereckého obsazení nenabídne ze svého hororového arzenálu ani kapičku atmosféry nebo nějakého náznaku kdyby divák zpozorněl. Je to zřejmě dáno určitou nepřízpůsobilostí režiséra, který se jen svezl na neotřelém námětu, ale natočil ho velmi nudně. Bez dobrých hororových scén se dnes žádný horor neobejde a v tomto na nic takového nenarazíte. Velká nuda. Velmi slabě natočeno. Mé hodnocení: 40% ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Americký snímek „Godsend“ doplácí na to, že má hodně špatný scénář, který nejprve dokáže diváka zaujmout, je v tom něco mysteriózního, i když až moc vědecko-fantastického, jenže pak se to začne víc a víc rozplétat a vy přemýšlíte o tom, proč herci, kteří rozhodně nejsou špatní (Kinnear, De Niro) kývli na něco takového, co dává smysl opravdu jen povrchně. Špatné, špatné. ()

Phobia 

všechny recenze uživatele

Jako obvykle mi zde chybí možnost hodnotit dvěmi a půl hvězdičkami. Film je veskrze průměrný, se špatně zpracovaným námětem, na drama je v tom málo emocí, na horror nebo thriller málo strachu, výše uvedenou nálepku fantasy příliš nechápu. Navíc to celé působí velmi nevěrohodně, nepromyšleně, zkratkovitě... k tomu v české verzi opět kulhá dětský dabing (kdy už konečně tvůrci dabingu přestanou dávat osmiletým dětem hlas patnáctiletých a naopak?). Ani Robert de Niro tuhle průměrnost zkrátka nezachrání. Pokud se někdy budete strašlivě nudit, není důvod se na "Godsend" nepodívat, zabaví alespoň mírně. Jestli si ho však necháte ujít, vůbec o nic nepřijdete, existuje spousta lepších snímků z tohoto žánru. 50% ()

igi B. 

všechny recenze uživatele

Rutinní film, rutinní herecké výkony. Rutinní nemyslím nikterak pejorativně. Alternativní 4 konce, z nichž já osobně bych si dal ten čtvrtý. Nebo si vymyslel pátý :-) Nechápu emoce v některých zdejších komentářích, proč by alternativní konce měly znamenat bezradnost tvůrců. Vůbec to není špatný film, i téma je vcelku zajímavé a trochu vlastně i vědeckofiktivní. Spíše než fantasy (?)!, vlastně mám trošku pocit, jako by se tu leckdo díval na nějaký jiný film... Možná každý i se svým dějem :-P --- Prostě tohle není film pro hloupé hororisty s potřebou lekací dávky popcornu a vyšumělé koly... Snad jen Mr. Kinnear mohl trošku šetřit mimiku... Dobré drama s prvky thrilleru a sci-fi. Dobrý film. Za tři a půlku za ty další konce... ()

Galerie (54)

Zajímavosti (2)

  • Společnost Lions Gate v rámci propagace filmu vytvořila fiktivní internetové stránky "Godsend institute", na kterých se například tvrdilo, že dokážou oživit mrtvé. (Terva)
  • Tvůrci použili scénu z filmu Oživlá (1977), jenž byla zahrnuta do jedné z nočních můr malého chlapce. (Homerking)

Související novinky

McClane (bohužel) zpátky

McClane (bohužel) zpátky

03.08.2006

Noční můra všech zapřísáhlých fanoušků jednoho z nejlepších akčních filmů všech dob dostává v těchto dnech konkrétní obrysy. Čtvrtou bitvu o přežití odstartuje Bruce Willis na plátnech kin v dalším… (více)

De Niro znovu zasahuje!

De Niro znovu zasahuje!

08.03.2006

Po několika ne zrovna ukázkových filmech zkušeného matadora Roberta De Nira se dočkáme ambicióznějšího projektu, kterým by se živá legenda mohla vrátit do kdysi tak úspěšně zajetých kolejí.… (více)

Reklama

Reklama