Godsend

Inštitút Godsend

Drama / Thriller / Horor

USA / Kanada, 2004, 96 min

• obitus

Jednim ze zasadnich problemu obdobnych filmu je vyber predstavitele hlavni detske role. A u Godsendu se tvurci sakra sekli. Cameron Bright je spatnej az hruza. Kdyz se k tomu prida neschopnost rezisera vytvorit alespon naznak napeti je na zadelano na poradnej prusvih. Ve filmu neni prakticky nic, co by dokazalo zaujmout, je cely sedivy a podprumerny. Snad jedinym svetlym bodem je Greg Kinnear, ale to je bohuzel trochu malo.(12.2.2005)

• tron

V schwarzeneggerovke ŠIESTY DEŇ nám filmári dovolili vyklonovať novú mačku, v CINTORÍNE DOMÁCICH ZVIERAT sa náš maznáčik (prípadne syn) tiež vrátil naspäť do života, so smrťou, či skôr Smrťou, si zahrávali aj klinickí HRÁČI SO SMRŤOU - a mnohí ďalší. Problém zvykne bývať v tom, že dotyčný navrátilec si zo sveta „tam odtiaľ“ prinesie niečo navyše. Zmení sa. A začína horor. Je to tiež otázka etiky. Čo bohužiaľ ale vzal režisér Nick Hamm až príliš za svoje. Výsledkom je trestuhodná nuda. Z hercov zaujme snáď len krstný otec Robert De Niro v menšej úlohe tajomného vedca, ale aj on je jedno veľké klišé. Manželia nie sú nič extra (Kinneara nemusím, Rebecca Romijnová bola lepšia v X-MEN) a kasting na rolu syna mal byť lepší, lebo puding Cameron Bright je pre mňa osobne jeden z NAJHORŠÍCH detských hercov, akých som kedy videl a ktorý NIKDY NEMAL V NIČOM HRAŤ. V INŠTITÚTE GODSEND sa strieda priveľa nudných halucinácií, nočných môr a snov, chlapec vedie čudné reči, kreslí čudné obrázky a celkovo sa správa čudne. Mohlo to byť mrazivé a znepokojivé skĺbenie GATTACI a PRICHÁDZA SATAN, ale je to len omyl. Viac v mojej recenzii na Studna.net: http://www.studna.net/reviews/511/(20.7.2005)

Soundtrack Brian Tyler: 1. Main Titles [3:35] ,2. Adam [1:16] ,3. Zachary [3:49] ,4. Birth [1:48] ,5. Regression [1:54] ,6. Face Down [1:36] ,7. Contemplation [2:54] ,8. Near Miss [2:19] ,9. Not to Me [1:46] ,10. Damp Woods [4:01] ,11. To Godsend [2:26] ,12. Did I Die? [1:06] ,13. New Home [2:23] ,14. Transfigurations [2:58] ,15. Second Opinion [1:36] ,16. Epiphany [0:56] ,17. Shack in the Woods [2:23] ,18. Photo Discovery [2:23] ,19. First Disturbance [2:12] ,20. Loathing [1:43] ,21. Funeral [1:36] ,22. Crash [2:18] ,23. Draw the Burning Building [3:59] ,24. Curtains [2:08] ,25. Illusion Confusion [2:06] ,26. Comatose [1:32] ,27. Darkroom [1:33] ,28. No Return [1:44] ,29. Completion [1:04] ,30. End Titles [4:20],(3.6.2011)

Film je vlastně takovým napodobením několika filmů. Opět zde máme nepovedené oživení (naklonování) někoho blízkého. Podobné prvky známe např. z filmu Hřbitov zvířátek. Jenže tady se trochu režisér Hamm sekl. Velká pasáž filmu je celkem nudná a ikdyž se nám snaží prezentovat různé zvraty, jste už tak otrávení, že si to ani moc nevychutnáte. Slabé 3*(5.5.2010)

• POMO

Katastrofálne zmätený thriller, zlyhávajúci po emocionálnej, dôveryhodnej i tematickej stránke. Autori akoby ho nakrútili improvizačne, nie na základe scenára, ale jednostranového stručného námetu. Dosť škody možno narobil aj finálny strih. Na DVD sú mimochodom 4 alternatívne konce a z ich sprievodných komentárov od rejžu a scenáristu je evidentné, že sami nevedia, prečo ich nakrútili a ktorý z nich by bol pre film najlepší. A takíto dementi v Hollywoode dostávajú 30 miliónové rozpočty a prvotriednych hercov...(10.6.2005)

• - Společnost Lions Gate v rámci propagace filmu vytvořila fiktivní internetové stránky "Godsend institute", na kterých se například tvrdilo, že dokážou oživit mrtvé. (Terva)