Godsend

Inštitút Godsend

Drama / Thriller / Horor

USA / Kanada, 2004, 96 min

• Anderton

Niekedy koncom 90tych rokov, po sérii vynikajúcich psychologických a kriminálnych trilerov (napr. Fincherove filmy, Mlčanie jahniat), začalo hollywoodskym producentom šlahať na mozog a začali produkovať jeden tuctový triler za druhým. Tento, Nepovedz ani slovo, Sklenený dom, Hra na schovávačku, atď, atď...Zaujímavá myšlienka v čisto televíznom balení. To by nevadilo,ak by tam nehralo ústredné hviezdne trio a nenacpali by to do kín.(28.9.2012)

• Falko

Zaujimave hviezdne obsadenie, jedine meno rezisera Nicka Hamma mi nic nehovori, ale to je jedno. Nie som si isty, ci ani samotni herci neboli spokojni s tymto filmom, pretoze namet bol celkom zaujimavy, ale film bol podla mna totalne pokazeny blbym zaverom. Uz dost stacilo to, ze chvilkami bol aj nudny a obcas tam zachranovali dej nejake lakacky. Stacilo nejaky sokujucejsi zaver a dal by som aj 3 hviezdicky... 17.07.2010 ________ Greg Kinnear - (Paul Duncan) +++ Rebecca Romijn - (Jessie Duncan) +++ Robert De Niro - (Richard Wells) +++ Cameron Bright - (Adam Duncan) +++ Merwin Mondesir - (Maurice) +++ Jake Simons - (Dan Sandler) +++ Elle Downs - (Clara Sandler) +++ Hudba: Brian Tyler +++(17.7.2010)

• numi

Upachtěná snaha udělat dobrý horor nemůže nikdy dopadnout lépe než v tomto případě. Až na pár lehkých lekaček ve filmu nefunguje totiž vůbec nic. Cameron Bright je neuvěřitelně špatný - stejně jako Robert De Niro. Co se pánové příhodilo? Námět je zajímavý, ale podaný tak rozpačitě, že každou další informaci přijímáte s tak skeptickým nadhledem, že byste nezkousli ani sníh na Vánoce, natož nějaké klonování. A jde to bohužel i dál... Dramatická linka? Veškerá žádná. Napětí? Nulové. Dialogy? Roztržité, nefungující... Erotika? Rebecca Romijin-Stamos naprosto nevyužitá. A tohle všechno je natočeno parádní kamerou! A i Nick Hamm nabídne své světlé chvilky, ale dohromady připravil jedno velké trpké zklamání. S takovým obsazením jsem čekal mnohem víc. [březen 2005](11.11.2005)

Šťastná to rodinka, Paul (Greg Kinnear) a Jessie (Rebecca Romijn), a jejich syn Adam (Cameron Bright). Ale brzy po Adamových osmých narozeninách se stane tragická nehoda - při které malý Adam umírá. Zoufalým rodičům ale nabídne pomoc záhadný doktor Wells (Robert De Niro) - je schopen z jedné Adamovy buňky naklonovat jeho DNA. I přes etické výhrady s tím nakonec rodiče souhlasí, a nově narozený Adam je stejný jako dřív. Ale brzy po osmých narozeninách se jeho chování začne dramaticky měnit. Koho to vlastně doktor Wells stvořil ? ... Už jak jsem film zmerčil, nemohl jsem se dočkat. Na podobný typ filmů se vždycky těším, a i když vím, že to většinou nedopadne podle očekávání, stejně dalšímu podobnému znovu dám šanci. To je (bohužel) i případ Godsendu - námět sliboval mnoho, ale Nick Hamm z toho moc nevytěžil. I když herecké obsazení je skvělé (škoda že Robert De Niro nedostal více prostoru), tak mi přišlo, že konci autoři neví jak z kruhu ven, a začali se v tomu trošku motat. I tak ale nemůžu říct, že bych byl úplně zklamanej, film nebyl úplně špatnej, jen jsem čekal o něco víc...(31.1.2009)

• genetique

Toto treba vidieť. Atmosféra je skoro až komická a pripomína toľko videných filmov, že ani neviem kam to zaradiť a záver tiež akoby som niekde videl. DeNiro s Kinnearom pobehujú po filmovom pľaci ako mátohy a nevydajú zo seba skoro ani kúsok dôveryhodného náznaku, čo nezachráni ani Rebecca s pomerne obstojným malým Cameronom Brightom. Každopádne, odvážny počin. 40%.(25.10.2007)

• - Společnost Lions Gate v rámci propagace filmu vytvořila fiktivní internetové stránky "Godsend institute", na kterých se například tvrdilo, že dokážou oživit mrtvé. (Terva)