Godsend

Godsend

Inštitút Godsend

Drama / Thriller / Horor

USA / Kanada, 2004, 96 min

Takový průměrně napínací thriller. Námět je sice zajímavý, ale zpracován tak, že jsem se především ke konci trochu ztrácel v tom, co se tomu klukovi děje. Herecké výkony celkem obstojné včetně malého Camerona Brighta. Na DVD jsou zajímavé čtyři alternativní konce komentované režisérem a scénáristou - snad jsou jen zbytečně dlouhé, protože se některé scény celé opakují.(27.5.2006)

Rutinní film, rutinní herecké výkony. Rutinní nemyslím nikterak pejorativně. Alternativní 4 konce, z nichž já osobně bych si dal ten čtvrtý. Nebo si vymyslel pátý :-) Nechápu emoce v některých zdejších komentářích, proč by alternativní konce měly znamenat bezradnost tvůrců. Vůbec to není špatný film, i téma je vcelku zajímavé a trochu vlastně i vědeckofiktivní. Spíše než fantasy (?)!, vlastně mám trošku pocit, jako by se tu leckdo díval na nějaký jiný film... Možná každý i se svým dějem :-P --- Prostě tohle není film pro hloupé hororisty s potřebou lekací dávky popcornu a vyšumělé koly... Snad jen Mr. Kinnear mohl trošku šetřit mimiku... Dobré drama s prvky thrilleru a sci-fi. Dobrý film. Za tři a půlku za ty další konce...(13.9.2005)

• Wormboy

Uz z mojho hodnotenia vyplyva, ako sa na film pozeram, avsak nechapem ako sa podarilo do takehoto snimku dostat De Nira a Kinneara. Ta R.R.Stamos je celkom pochopitelna, ale aj tak. Jedinym vysvetlenim mi ostava, ze islo o nejake predchadzajuce studiove zavazky ako tomu uz bolo parkrat. Ale ak nie, tak potom hanba De Nirovi a Kinnearovi...(1.9.2005)

Není to vůbec tak špatné, jak slyším ze všech recenzí. V prvé řadě se nejedná o žádný thriller nebo horor, jak by se mohlo zdát, ale spíš o drama, které thrillerové prvky pouze obsahuje. Pravda, je to všechno předvídatelné a už jsme to viděli i jinde, ale na druhou stranu je tento film velmi citlivě zrežírován a opět dokazuje, že Greg Kinnear je výborný herec, neprávem opomíjený.(12.3.2005)

• genetique

Toto treba vidieť. Atmosféra je skoro až komická a pripomína toľko videných filmov, že ani neviem kam to zaradiť a záver tiež akoby som niekde videl. DeNiro s Kinnearom pobehujú po filmovom pľaci ako mátohy a nevydajú zo seba skoro ani kúsok dôveryhodného náznaku, čo nezachráni ani Rebecca s pomerne obstojným malým Cameronom Brightom. Každopádne, odvážny počin. 40%.(25.10.2007)

• - Společnost Lions Gate v rámci propagace filmu vytvořila fiktivní internetové stránky "Godsend institute", na kterých se například tvrdilo, že dokážou oživit mrtvé. (Terva)