Šílenci na prknech

• Austrálie

• Kanada

Komedie / Sportovní

USA, 2001, 85 min

Do krásných aljašských hor Bull Mountains přijede nový majitel lyžařského městečka, které dodnes dýchalo na návštěvníky klidnou a pohodovou atmosférou. Nový šéf však chce městečko předělat na obrovské horské středisko, plné restaurací a turistů. To se nelíbí místní partičce snowborďáků, kteří se pokusí udělat všechno proto, aby nekalé úmysly nového šéfa zarazili... Pohodová komedie připomínající starší snímek Lyžařská akamedie. Kromě partičky hlavních hrdinů, kteří se starají ve filmu o zábavu nebude chybět ani podlý padouch a spousta krásných děvčat. Jedna z rolí připadla také na Zacha Galifianakise, největšího trapáka ze slavných Pařeb ve Vegas a Bangkoku. 55%(23.12.2012)

...nevíte co tam dělal Richard Donner za barem?? Jak se tam dostal?? Miluju hory, proto dnešních lehce nadsazených šedesát procent, věnuju všem kteří rádi lyže, snowboardy, boby, lžíce, pytle, prostě všechny ty nádherné věci, na kterých se dá jezdit a blbnout do zblbnutí. Jednou větou: Ve filmu je jeden vtip a ten považuju za naprosto geniální...kdybych seděl za volantem já, musel bych se podívat, jestli náhodou připosráno v kaťatech nemám:)).(23.9.2008)

Tak tohle je poctivý béčko, který má všechny atributy, který má správný béčko mít. Každej je tu tak trochu magor, máme tu uchyláky, nechuťáky, dementy, špatný lovce holek, klasickej slapstick humor, starouše tvrďáka ze starý školy, ohranej námět (partička mladejch proti nekompromisnímu kapitalistovi), oblastní účastníci miss mlíko v roli sexbomby, trochu toho fekálního humoru, latentního buzíka, Zacha Galifianakise, Willieho Garsona a já nevim co ještě a to vše zabalený do tak trochu dřeváckýho českýho dabingu. Když je správná konstelace hvězd (a nejlíp hladinka alkoholu) a člověk nic, ale opravdu nic nečeká, může se slušně pobavit =). "Sorry skrčku, ale z tebe se mi dělá na blití, provede mě tady Rick." (70%)(3.1.2015)

• giovanni3

Nevím co to mělo být.... přišlo mi to jako jakási klasická americká teen komedie, ale nebylo to přesně ono. Tak jako tak mne to minulo. Komediálnost založená na teplém barmanovy, ožralovy (kterému dělají trapné naschvály - medvěd.. či si je trpně dělá sám - vířivka).. Ani krásné ženy se tam neukázaly ta ,,Švýcarka,, byla hnusná a ,,Francouzka,, taky bída nevím co na nich kdo vidí.. A příběh? Ten byl kde? Dávám 1z5 jen proto, že jsme to dokoukal do konce a sem tam jsme se pousmál..(5.6.2011)

Vážení filmový kritici, odpusťte mi mé 4 STARS, pro mě to jo prostě klasika, které se (v originále!) musí prostě smát každý =) skvělý mix cool snowboarďáků, vtipu, ujetosti a krásných hor. No přiznejme si: kdo nikdy neopil kamaráda, neposadil ho bez kalhot do sněhu a do rozkroku mu nedal sůl pro medvědy?? =)) Prostě oddechovka jak má být. Enjoy!(8.2.2009)

• - Ve filmu se objevili o profesionální snowboardisté Todd Richards, vicemistr světa z roku 1997, Rio Tahara, Tara Dakides, Devun Walsh a Rob "Sluggo" Boyce. (Simpoch)

• - Poslední film, ve kterém si herec Lewis Arquette zahrál. Zemřel 9 měsíců před uvedením filmu do kin. (Elwanelyn)

• - Film se natáčel na Aljašsce, kde se odehrává i děj filmu, mimo Aljašku se natáčelo také v kanadské provincii Britská Kolumbie. (Koldyn)