Šílenci na prknech

Out Cold

Šialenci na snowboardoch

Komedie / Sportovní

USA, 2001, 85 min

...nevíte co tam dělal Richard Donner za barem?? Jak se tam dostal?? Miluju hory, proto dnešních lehce nadsazených šedesát procent, věnuju všem kteří rádi lyže, snowboardy, boby, lžíce, pytle, prostě všechny ty nádherné věci, na kterých se dá jezdit a blbnout do zblbnutí. Jednou větou: Ve filmu je jeden vtip a ten považuju za naprosto geniální...kdybych seděl za volantem já, musel bych se podívat, jestli náhodou připosráno v kaťatech nemám:)).(23.9.2008)

Do krásných aljašských hor Bull Mountains přijede nový majitel lyžařského městečka, které dodnes dýchalo na návštěvníky klidnou a pohodovou atmosférou. Nový šéf však chce městečko předělat na obrovské horské středisko, plné restaurací a turistů. To se nelíbí místní partičce snowborďáků, kteří se pokusí udělat všechno proto, aby nekalé úmysly nového šéfa zarazili... Pohodová komedie připomínající starší snímek Lyžařská akamedie. Kromě partičky hlavních hrdinů, kteří se starají ve filmu o zábavu nebude chybět ani podlý padouch a spousta krásných děvčat. Jedna z rolí připadla také na Zacha Galifianakise, největšího trapáka ze slavných Pařeb ve Vegas a Bangkoku. 55%(23.12.2012)

Průměrná pohodová komedie s trochou romantiky z prostředí hor a ukázek snowboardingu - celkem slušné záběry, když už. Zápletka je jednoduchá nenáročná, humor sklouzává místy až k Nielsonovskému absurdnímu humoru, herecké výkony postačující, ale je to Amerika devadesátých let - hodně keců o sexu, ale bradavku neukážou nikdy. Ovšem to nejlepší hodnotím sestřih nepovedených záběrů a skoků/pádů na konci filmu - kdyby se film skládal jen z nich bylo by to vtipnější.(17.10.2016)

Komedie o mladých a pro mladé. Přiznám se, že tuto odnož divokých teenagerských komedií, kterou nastartoval American Pie, moc nemusím. O to příjemněji mě překvapil Out Cold, protože vtipy, na kterých stojí, jsou sice ulítlé, avšak nezacházejí do trapností až nechutností jako např. již zmíněné Prcičky (ok, to hovno v kelímku bylo moc), a hlavně, všechny postavy jsou zahrány naprosto sympaticky a prostě jim musíte fandit (především skvělý Zach Galifianakis, jehož postava v Out Cold mi sedla daleko více než ta v Pařbě ve Vegas, díky které se proflákl o x let později). Celkově patří Out Cold mezi mé oblíbené komedie.(4.4.2011)

• giovanni3

Nevím co to mělo být.... přišlo mi to jako jakási klasická americká teen komedie, ale nebylo to přesně ono. Tak jako tak mne to minulo. Komediálnost založená na teplém barmanovy, ožralovy (kterému dělají trapné naschvály - medvěd.. či si je trpně dělá sám - vířivka).. Ani krásné ženy se tam neukázaly ta ,,Švýcarka,, byla hnusná a ,,Francouzka,, taky bída nevím co na nich kdo vidí.. A příběh? Ten byl kde? Dávám 1z5 jen proto, že jsme to dokoukal do konce a sem tam jsme se pousmál..(5.6.2011)

• - Film se natáčel na Aljašsce, kde se odehrává i děj filmu, mimo Aljašku se natáčelo také v kanadské provincii Britská Kolumbie. (Koldyn)

• - Ve filmu se objevili o profesionální snowboardisté Todd Richards, vicemistr světa z roku 1997, Rio Tahara, Tara Dakides, Devun Walsh a Rob "Sluggo" Boyce. (Simpoch)

• - Poslední film, ve kterém si herec Lewis Arquette zahrál. Zemřel 9 měsíců před uvedením filmu do kin. (Elwanelyn)