Šílenci na prknech

• USA Out Cold (více)
Trailer

Bull Mountain rozhodně není nejluxusnějším lyžařským letoviskem na Aljašce. Ani Rick Rambis s kamarádem Lukem, jeho bratrem Pierrem, černochem Anthonym a půvabnou Jenny, kteří tu pracují jako instruktoři lyžování a snowboardingu, nepatří k nejvzornějším. Když zrovna nesjíždí svahy, užívají si života na nekonečné řadě divokých mejdanů. Jejich sen o místě pro všechny, kterým se snowboard stal náplní života, je ohrožen, když majitel letoviska, bývalý slavný lyžař Papa Muntz, odkáže letovisko synu Tedovi. Ten totiž nemá pro mladé rebely příliš pochopení a chystá se vše prodat bohatému Johnu Majorsovi, jenž se na areál přiletí podívat s dcerou Annou a nevlastní Inge. Brzy vyjde najevo, že se chystá místo plné života přebudovat v luxusní letovisko pro bohaté manažery a obchodníky, což znamená vyhazov pro většinu personálu. Jediný, koho by byl ochotný v podniku ponechat, je Rick. Jenže ten je věrný přátelům a rozhodně by netrhal partu. Navíc zjistí, že s Annou před lety prožil krátkou romanci v Mexiku, a když ho po třech týdnech opustila, zlomilo mu to srdce. Rick a jeho kamarádi se rozhodnou Bull Mountain zachránit pro sobě podobné snowboardisty a vyhlásí Majorsovi válku. Situaci poněkud ztíží skutečnost, že Anna má zřejmě pro Ricka stále slabost. Na zasněžených svazích se tedy rozpoutá válka o záchranu letoviska i o Rickovo srdce. (TV Nova)

Trailer

agent_barton

Tak u tohoto filmu si vzpomenu na rčení, když dva dělají totéž, není to totéž. Zejména co se týče pozdějšího filmu K. Janáka, který velmi pravděpodobně v tomto díle našel předlohu pro své snowboarďáky. A tam kde selhal, tam producenti Šílenců na prknech vytvořili jednu z nejlepších zimních komedií. Navíc zde vidíme filmové začátky pozdější hvězdy série Hangover Zacha Galifianakise. Jemu zkrátka tyto nenáročné komedie na míru sedí. ()

divokeprase

Pohodová komedie, která spojuje sport s konzumací alkoholu, kdy tato kombinace obzvláště za přispění Zacha Galifianakise, nebo A.J. Cookové je prostě výborná. Rovněž mě příjemně překvapil Jason London v hlavní roli Ricka a autor samozvaných průpovídek David Koechner. Celý film je doprovázen soundtrackem Michaela Andrewse, který je jako ušitý na míru. Snowboarding, schválnosti opilému Zachovi, akce v hospodě s teplým barmanem Davidem Denmanem a mnoho dalších neskutečných zážitků s herci, kteří si na nic nehrají a působí naprosto přirozeným dojmem, jako by spolu žili (pili) už od dětství (včetně Zachova bráchy „Prasíka“). Na to vše v krásné přírodě zasněžených Aljašských hor dohlíží socha Papa Muntze (samozřejmě s holým zadkem). „Býčí horo, zůstaň pořád stejná“ :)!!! ()

vojta033

Už kvůli tomu, že se toho dost motá okolo sněhu, tak můžu být spokojený. Osobně preferuji dvě fošny, ale přenesl jsem se. Ve filmu je spousta bláznivostí u kterých se dá zasmát a opravdu k tomu není potřebná žádná pomůcka krom dobré nálady. Těžko tady hledat super herecké výkony nebo hluboké myšlenky, ale zábava to je dobrá. ()

Ratherfly

Snímek, u kterého dosáhnete asi nejlepšího filmového zážitku tím, že si jej dáte v původním znění (dabing jsem slyšel později a stojí fakt za hovno), s kámoši a při konzumaci nějakého toho oblbováku. Já osobně se při této kombinaci bavil královsky - jak u drsnějšího humoru tak při narážkách na Cassablancu. Gagy jsou místy opravdu vražedné a romantická místa sladká tak akorát, aby člověk hlavním hrdinům fandil a zároveň mu to nepřipomnělo Lásku přes Internet, nebo nějakou obdobnou blbost. Pro mě Šílenci na prknech zůstanou v paměti jako taková šílená a sympatická komedie zároveň. Na pátou zvyšuju hlavně na truc Musakovi, který ačkoliv ho tento filmový žánr dle jeho slov nehorázně sere, tak se na něj přesto dívá; nejspíš proto, aby pak tady mohl brečet nad tím, jakže to nebylo špatné:) ()

venca163

Tak tohle je poctivý béčko, který má všechny atributy, který má správný béčko mít. Každej je tu tak trochu magor, máme tu uchyláky, nechuťáky, dementy, špatný lovce holek, klasickej slapstick humor, starouše tvrďáka ze starý školy, ohranej námět (partička mladejch proti nekompromisnímu kapitalistovi), oblastní účastníci miss mlíko v roli sexbomby, trochu toho fekálního humoru, latentního buzíka, Zacha Galifianakise, Willieho Garsona a já nevim co ještě a to vše zabalený do tak trochu dřeváckýho českýho dabingu. Když je správná konstelace hvězd (a nejlíp hladinka alkoholu) a člověk nic, ale opravdu nic nečeká, může se slušně pobavit =). "Sorry skrčku, ale z tebe se mi dělá na blití, provede mě tady Rick." (70%) ()

• Ve filmu se objevili o profesionální snowboardisté Todd Richards, vicemistr světa z roku 1997, Rio Tahara, Tara Dakides, Devun Walsh a Rob "Sluggo" Boyce. (Simpoch)
  • Poslední film, ve kterém si herec Lewis Arquette zahrál. Zemřel 9 měsíců před uvedením filmu do kin. (ČSFD)
  • Film se natáčel na Aljašsce, kde se odehrává i děj filmu, mimo Aljašku se natáčelo také v kanadské provincii Britská Kolumbie. (Koldyn)