Milostný příběh je volnou biografií dánské spisovatelky Karen Blixenové a zachycuje její dlouholetý pobyt v africké Keni. Karen v Dánsku řekne bratrovi svého milence, baronu Broru Blixenovi, že se za něj provdá a dá mu peníze, aby koupil farmu v Africe. Roku 1913 Karen přijíždí do Keni a ve vlaku se poprvé setká s lovcem Denysem Finchem Hattonem. Už v den svatebního obřadu přichází první rozčarování. Bror bez rozloučení odjede na dlouhý lov, a navíc Karen zjistí, že manžel její peníze nepoužil na zřízení chovu krav, ale rozhodl se pěstovat kávu. Karen se seznamuje s prostředím, komunitou bělochů i domorodými vesničany. Při jedné z vyjížděk se opět setká s Denysem, který zasáhne, když je v pustině překvapena lvicí. Krátce nato se Karen od lékaře dozví, že ji manžel nakazil syfilidou. Její stav je natolik vážný, že se musí léčit v Evropě. Do Afriky se vrací až po válce. Keňa Karen stále víc fascinuje. V buši se probouzí její senzitivní duše, která čím dál víc trpí po manželově boku. Není divu, že se zamiluje do nezávislého a svobodomyslného Denyse, se kterým prožije nejkrásnější chvíle svého života. Krátké období štěstí je však vykoupeno tragédií... (TV Nova)

Ivoshek

Celkem civilně odvyprávěný romantický příběh. Herci hrají dobře, africké scenérie jsou pěkné a Barrymu se hudba fakt povedla - on prostě muziku k filmům s dlouhými záběry na přírodu umí (viz Tanec s vlky). Na druhé straně, 161 minut je docela dost a filmy o hledání lásky mně nikdy moc nebraly. Takže u mne za 3* s tím, že pokud máte romantické filmy rádi, přičtěte si další dvě. ()

hansel97

Za mě přechválené. Film je excelentní díky hercům a hlavně také vizuálu, ale příběhově je to příliš natažené (vražedné 3 hodiny) a vlastně to není zrovna moc dějové. Hodně mi tam scházela hlavní dějová linka, na kterou by se scénář v Karenině životě soustředil. Prostě mě ten snímek nějak neuchvátil. ()

kajda.l

Utahaná, nekonečná nuda, bez jakéhokoliv záchytného momentu, aby mě svým dějem dokázala strhnout (ať nekecám..scény se lvy za to stály) a to je na 150ti minutový výpravný, skvěle obsazený (před i za kamerou) epos trošku málo..alespoň pro mě. Dlouhé, pozvolně vyprávěné filmy mi nevadí, ba naopak je v poslední době vyhledávám, ale zde by trošku svižnější režie neškodila pane Pollack. Prostě není vše v pořádku, když mám během i po sledování chuť spáchat sebevraždu :D. A co Meryl ten ohavný "dánský" přízvuk?? Král mezi romantickými filmy?..ale kdeže!! Celkem zklamání 65%. ()

duklak2

Tento málo reprízovaný snímek jsem dlouho sháněl na DVD. Až se mi to nakonec podařilo, ale panuje ve mě částečné zklamání. Sice jsem dopředu věděl, že tento druh filmu není mým šálkem......, ale přeci jen jsem prostě očekával více. Mnohem lepší výkon od paní Meryl, zato Redford nezklamal, ale nijak to nenapravuje celkové zklamání. Hodnotím pouze průměrně. ()

Borrtex

Nádherný film, úchvatná příroda, výborná atmosféra pro takový poklidný příjemný romantický film. Meryl Streep a Robert Redford výborně zahráli dvojici zamilovaných. Všem doporučuji 80% ()

Agatha

Povedený film, ale pro mě rozhodně ne dokonalý. Nevím přesně co, ale nemůžu si pomoct, prostě mi na něm něco vadilo. "Vadilo" asi není to správné slovo, ale na lepší jsem nepřišel. Prvně mi přijde, že tady na csfd jsou Vzpomínky docela dost nadhodnocené, na IMDB mají "pouhých" 70% a to se mi zdá daleko přesnější, osobně dávám asi tak 75%. Nejvíce mě upoutala prostě a jednoduše fascinující hudba a výprava, dále pak kostýmy a kamera. Ale herci mi tak fascinující zdaleka nepřišli. Nevím proč, ale touto rolí si mě Meryl Streep nějak nezískala. Karen Blixen se mi zdála taková chladná, stejně jako její vztah s Denysem. Dabingem to určitě nebylo, protože ten byl výborný. Slovy se to těžko vyjadřuje. V původním znění jsem to ale neslyšel, takže je možné, že pak by se můj názor změnil. Snad by se to dalo říci takto: film mě uchvátil po všech stránkách kromě té herecké. Vzpomínky na Afriku určitě zůstanou v mých nejoblíbenějších filmech o Africe, ale v mém případě až na pomyslném 3. místě za snímky Snila jsem o Africe a Nikde v Africe. Navzdory všem hodnocením a kritikám... V tomto případě ke většině nepatřím:-).... tak nedávno jsem film viděl v původním znění a nic se na mém hodnocení nezměnilo, ba naopak, tentokrát jsem se vyloženě nudil a hodně dlouho si ho nepustím, protože jinak by se mi zprotivil nadobro. ()

fishki

Výprava vynikajúca, Redford sympatický, Meryl znesiteľná a OSCAR zaslúžený. Ale ja som sa nudil. Dokonca viacej ako som čakal. Je mi ľúto. ()

Terva

Film natočen podle skutečné události a patří mezi největší romantické filmy všech dob. Scénář : Kurt Luedtke. Kamera - David Watkin. Hudba - John Barry. Hrají - Meryl Streep jako Karen Christence Dinesen Blixenová a Robert Redford jako Denys George Finch Hatton. Výtvarník Stephen Grimes musel v Keni postavit několikakilometrový úsek staré železniční trati, ještě z dob, kdy Nairoby bylo jen prašnou koloniální vesnicí. K dispozici měl původní plány a staré pohlednice. Keňské zákony jsou přísné co se týče zvířat, že štáb musel často čekat celé hodiny, až hroši nebo zebry sami došli tam, kde se měl natočit záběr. CITÁT - Měla jsem farmu v Africe......... ()

moviesfan

Romantika jak hrom, ale opravdu skvěle vyobrazená a zahraná. Silný příběh film nepostrádá, takže jsem u toho i přes větší stopáž neusnul. Hodnocení: 80% ()

villon17

S Meryl snad pokaždé brečím. Naposled to byly Madisonské mosty...Vzpomínky na Afriku je opravdu krásný, srdečný, pohlcující film, který utkví v paměti vyznavačům snad všech žánrů..."Bude to velký rozdíl lovit za peníze?" "Pro zvířata ne." ()

Skrk

Děsně utahaný film s jednoduchoučkým dějem, který nedokázal vyvolat nebo spíš ani neměl žádné emoce. Krásné prostředí není všechno, pane Pollacku. ()

Marek1991

Príbeh o živote v kolóniách za imperiálnej Británie z východnej Afriky, kde však žiadnu vojnu nečakajte, je to skôr o živote v mieri. Krásne scenérie, úkony, ktoré sa prevádzali, imperiálne správanie v kontraste s domorodým obyvateľstvom, plus nejaká láska do toho, pár zamyslení a máme tu krásny film. Meryl Streep nemusím, znepríjemňuje mi snáď každý film, pôsobí na mňa viac než feministicky, je to pre mňa taký drsný chlap, tu sa to však ešte dalo, no Robert Redford ten exceluje aj tu. Hudba, kamera, výprava super, no scenár mi veľmi nesadol. Koniec však po zamyslení, nie je až tak zlý aj keď je smutný. Pre mňa je to taká zmeska života pár belochov v Afrike, ale nič silnejšie. ()

corpsy

Hľadal som v tomto filme romantiku, ktorá by ma dostala do kolien, ale nenašiel som nič. A to filmy tohto druhu zbožňujem, spomeniem napr. TITANIC, AUSTRÁLIA či NAVŽDY A ĎALEKO. Veľkolepý snímok, to uznávam, hudba, kamera atď. Ústredný romantický pár je však nejako necharizmatický a tú zamilovanosť im nejako neverím. Tie hlavné umelecké Oscary sú v mojich očiach udelené nespravodlivo. ()

Ajinka126

Krásný příběh, krásná osobnost hlavní hrdinky, exoticky překrásná krajina, ale působilo to na mě až moc poeticky a "dospěle". Možná až mi bude jednou 30 nebo 40 let a budu tak rozumná jako Meryl, tak to pochopím líp. ()

ledzepfan

Tohle je na mě Afrika pořád ještě málo syrová, po povrchu klouzající a rozežraně aristokratická.. Natočený je to jako takovej slaďák na nedělní odpoledne a nad průměr to táhne jen ta příroda a Streepová, která byla v osmdesátkách hodně chytlavou kombinací charismatické ježibaby a dechvyrážející krásky. ()

Květula

Asi jsem trochu jako Karen se stejnou touhou vypadnout, se stejnou zálibou ve vyprávění příběhů, se stejnou potřebou lásky a strachem z opuštění. Jsem ale taky jako Denys, mlčenlivý posluchač toužící po svobodě a nespoutanosti, milující dobrodružství. Rozuměla jsem oběma, věřila jim každé slovo, každý pohled. Mnoho scén mi utkvělo v paměti, ale jednu si neustále přehrávám v hlavě: když se Karen po své nemoci vrátila zpět, setkala se s Denysem a řekla: "Hezké Vánoce." On se zarazil a zamyšleně řekl: "Vánoce?" V tu chvíli jsem se zamilovala do Afriky. ()

Smršť koncertů filmové hudby se blíží

Smršť koncertů filmové hudby se blíží

25.09.2013

Dobrá zpráva pro všechny příznivce filmové hudby: Pražský filmový orchestr připravuje pro letošní podzim velikou sérii koncertů v celé republice, dvakrát zavítá i do Bratislavy. Orchestr, zaměřený… (více)

Navštivte Noc v Hollywoodu

Navštivte Noc v Hollywoodu