Píše se rok 1645 a krvavá občanská válka končí. Ulice jsou plné raněných a král Karel je ve vězení. Členové parlamentu jsou připraveni dohodnout se s kýmkoliv, kdo má co nabídnout. Karlův syn čeká ve Francii na svůj okamžik. Největšími hrdiny jsou generál Thomas Fairfax a Oliver Cromwell, přátelé, jejichž představy o novém uspořádání Anglie se však jak se zdá, úplně rozcházejí (oficiální text distributora)

xander

Aj kedˇ má tento film dobré herecké výkony je len priemerný. Nenudil som sa, ale na viac ako 3 hviezdičky to nieje. Dougray Scott, Tim Roth, Olivia Williams a Rupert Everett sú kvalitný, aj scenár je dobrý ale celkový výsledok bohužiaľ nieje napriemerný. ()

endymion

Na to, že jsem od tohoto snímku nic nečekal, velmi příjemné překvapení. Pro neznalého historických fakt sice zpočátku trochu chaotické, ale po čtvrt hodině a zorientování se kdo je kdo a s kým proti komu, vám film nedá vydechnout. Navíc ukázkový příklad toho, jak to už celá staletí funguje v politice. Fairfax coby klasické dítě revoluce měl vyloženě štěstí. Navrch skvělé herecké výkony všech hlavních hrdinů, zejména charismatického Everetta v roli krále Karla. ()

siki37

závidím britom, že vedia točiť filmy o svojich dejateľoch. škoda, že my sme zatiaľ okrem Mórica Beňovského, kráľa Madagaskaru, nedokázali spracovať príbehy iných historických velikánov svojej doby, napr. Matúša Čáka Trenčianskeho. film je mierne nezáživný, zdĺhavý, taký aké bývali hodiny dejepisu, ale fandom tohto žánru to určite vadiť nebude, hlavne, že stvárnenie absolutistickej doby a Cromwellowho pokusu o nastolenie prvej republiky v monarchistickom svete nebolo prifarbené nejakým romantickým príbehom o princeznách a princoch ()