Veselé Vánoce přejí chobotnice

• Československo

Veselé Vianoce želajú chobotnice

• Západní Německo

Fröhliche Weihnachten wünschen die Kraken

Merry Christmas from the Octopuses!

Rodinný / Komedie

Československo / Západní Německo, 1986, 92 min

Československo zapádonemecká koprodukčná, veselá vianočná sci-fi rozprávka. Zdá sa to byť odvážna kombinácia, ale prekvapivo to celkom dobre šlape. Súrodenci z Prahy, Eva a jej mladší brat Honzík, prežijú divoké Vianoce s dvoma malými chobotnicami, ktoré si vymodelovali z podivnej hmoty, čo našli na dovolenke pri mori. Táto substancia je zdrojom obrovského množstva elektrickej energie. Chobotničky sú preto plné chuti do života. Lenže je im na stope aj tím vedcov, ktorí by ich chceli rozkrájať a využiť pri výrobe elektriny. "Fröhliche Weihnachten wünschen die Kraken"! ***(5.1.2013)

Dětský kult.(24.4.2003)

Čiší z toho vánoční atmosféra a tu já mám ráda. Chobotnice tentokrát ve vánočním hávu. Výborná komedie pro celou rodinu, nejen pro děti. Pavel Zedníček a Dáša Havlová se k sobě náramně hodili.(15.12.2008)

Teda ... az teraz som si vsimla scenu manzelov v lozi v divadle, ked si hmota poziciava dalekohlad a vymazava program ... skvele! Rozosmialo ma to.(7.1.2015)

• moviesfan

Chobotnice rád nemám. Jak vodní, tak i tyhle. Nuda. Hodnocení: 45%(14.8.2008)

• - Ve scéně shození klavírů do Čertovky je možné na okamžik zahlédnout konstrukci, na které je nástroj zavěšený. (Jirka_Globus)

• - Laďka Kozderková s Vlastimilem Bedrnou, kteří hráli manžele v lóži ND, byli manželi i ve skutečném životě. (funhouse)

• - Jedná se o druhou část celovečerního sestřihu čtyřdílného TV seriálu z původně čtyřhodinové stopáže, za oběť padla druhá polovina druhého dílu a první polovina třetího (prázdniny u dědečka). (BoredSeal)