Film vznikl sestřihem původní televizní série a jeho hrdiny jsou opět manželé Holanovi s dětmi Evou a Honzíkem. A samozřejmě také dvě chobotničky, které děti vymodelovaly z prapodivné podmořské hmoty. I tentokrát působí figurky, pojmenované Modrý a Zelená, svou nezvyklou živostí a neutuchající zvědavostí řadu zmatků, nejprve ve Lhotě, kde jsou děti na prázdninách u dědy, a potom na pražské Kampě, kde Holanovi bydlí. Andrea, která zpívá menší role v Národním divadle, a Honza, jenž pracuje jako řidič kamionu, právě prohrávají vážnou manželskou krizi. Honza už se dokonce odstěhoval do karavanu na dvoře. Děti jsou z rozkolu rodičů smutné a chobotničky se rozhodnou dát rodiče dohromady. Pochopí, že příčinou sporů jsou Honzovy cesty do ciziny a Andreino zpívání, a tak jim to chtějí překazit, čímž všechno ještě zhorší. Navíc způsobí v divadle i na Kampě řadu zmatků a pozdvižení. Samy se vzápětí ocitnou v nebezpečí, protože kolem začíná kroužit Georgeův vědecký tým, který pátrá po ztracené hmotě. Potápěč Andreadis je přesvědčen, že o ní děti vědí, a je jim stále v patách. Zachraňovat manželství Holanových a ještě se skrývat před Andreadisem, to je však i pro tak zázračná stvoření obtížné. (TV Nova)

montel

Je těsně před vánoci a manželé Holanovi, Honza (Pavel Zedníček) a Andrea (Dagmar Veškrnová) mají před rozvodem. Do toho dětem přidělávají starosti chobotničky, které se rozhodli prozkoumat Prahu po svém. Vše se ještě zhorší, když se na scéně objeví vědec, který po záhadné hmotě, která dokáže vytvořit energii pro celou Prahu pátrá. Děti proto musejí zachránit nejen manželství svých rodičů, ale také své plastelýnové kamarády...Druhý díl pobaví skoro tak stejně jako první. Já dávám raději přednost Lucii,postrachu ulice. Je vtipnější a zábavnější. 55% ()

honajz2

Tak asi před rokem jsem hodnotil první díl a strašně se divil, že jsem ho nehodnotil už dřív a až teď jsem zjistil, že nemám ohodnocený ani tenhle díl... A přitom bych přísahal, že tu to hodnocení bylo... Tak asi ne, no. Každopádně tenhle díl mi vždycky přišel horší, než ten první, ale tehdy jsem se u toho bavil celkem dobře a když to náhodou běželo v televizi, koukal jsem na to. Takže ze vzpomínek asi 3*, ale pro nějaké podrobnější hodnocení bych to musel vidět znova. ()

zdeny99

Volné pokračování skvělé rodinné komedie o dvou chobotničkách z plastelíny. Prvních 40 minut je neméně dobrých. Možná dokonce i lepších než celý první díl. Rodiče Holanovi se rozvádějí a vše chtějí půlit. Tomu chobotničky dopomohou a rozpůlí téměř celý jejich byt, klavír odnesou k Čertovce atd. Řádí podobně jako formeláci z jiného Polákova filmu A ZASE TA LUCIE! Pak jejich revírem začne být Národní divadlo, kde především vyděsí vodníka a Rusalku. Ten seladon z Rusalky byl parádní. Tohle vše se odehrává ještě v létě a vůbec to nekoresponduje název filmu. Změna ovšem nastane náhle přibližně ve 40. minutě a najednou tu máme po letní Praze (Čertovce a Národním divadlu) zimní Prahu a Vánoce. Od této chvíle už je to o hodně slabší. Chobotničky jakoby se už vyřádili a místo toho je pronásledují portugalští vědci z minulého dílu, kteří mimoto mluví plynně česky a jezdí autem s MPZ Francie. [10612. hodnocení, 95. komentář, 65%] ()

Matematicka

Příjemná "oddechovka" pro celou rodinu. Kromě "zelené" a "modrého" a jejich napětí s dětskými protějšky potěší i hudba a krásné záběry Prahy. A samozřejmě i atmosféra Vánoc a dva dospělí, kteří k sobě hledají (zase) cestu... Jeden z filmů mého dětství, který mě potěší i po letech. Zajímavé komentáře: gouryella, berg.12, LiVentura, kingik, Ainy ()

ZHODNOTITEL

Každé Vánoce, během kterých jsem to viděl už jako malý kluk v TV reklamě (nejčastěji moment, kdy Veškrnová otvírá dveře k vánočnímu stromku) mě štvaly. Já nevím, jestli je to víc o nějakém smíchu, nebo rodinné krizi. Každopádně na Vánoce mi nepřijde, že by to mělo patřit na obrazovky. Ale v jinou dobu bych se na to už taky nepodíval. Hvězdu dávám za animace. ()

• Byt Holanových se nachází v Praze v ulici U lužického semináře. V záběru, kdy tatínek vychází z domu, je to dům s číslem popisným 100. Okna i balkón, ze kterého byl vyhozen klavír do Čertovky, se ale nachází na čísle popisném 94. (Gareth_Jones)
  • Ve scéně shození klavírů do Čertovky je možné na okamžik zahlédnout konstrukci, na které je nástroj zavěšený. (Jirka_Globus)