poster

Veselé Vánoce přejí chobotnice

 • Západní Německo

  Fröhliche Weihnachten wünschen die Kraken

 • anglický

  Merry Christmas from the Octopuses!

 • Slovensko

  Veselé Vianoce želajú chobotnice

Rodinný / Komedie / Sci-Fi

Československo / Západní Německo, 1986, 92 min

 • honajz
  ***

  Ani seriál, ani oba sestříhané filmy mne nikdy moc nebavily. Nejhezčí na tom jsou záběry z pražské Kampy a občas Macháček z vědeckého týmu a "zlý" Kanyza, ale to je tak všechno. Jinak je to vlastně rodinná vztahovka, kde mi lezli na nervy jak ti sourozenci, tak maminka v podání Veškrnové, a dokonce ani Trávníček to moc nezachránil.(14.2.2019)

 • Billie777
  ****

  Druhý díl, stejně tak povedený jako díl první, o malých chobotničkách, dětech a jejich rozvádějících se rodičích. Nakonec samozřejmě všechno skončí dobře. Ikdyž všechno... To, co se stalo na konci s chobotničkama mi přece jenom jako holce hrozně vadilo. Asi proto jsem měla vždycky radši díl první. Ale i tak za čtyři hvězdy. A navíc ta vánoční atmosféra je v tomhle filmu opravdu kouzelná.(6.6.2012)

 • Godhaj
  ***

  ,,Maminko, pánům taky kafe! Pro pana učitele slabší.“ Zimní pokračování chobotniček mi přišlo o fous horší, než předcházející film. Vina podle mě leží v nezajímavé příběhové linii rozcházejících se manželů a také té detektivní, která je podle mě na dětský film moc vážná. Také oproti minulému filmu ubylo vtipu a komických scén, možná i trochu nadhledu. Za zcela zbytečnou považuji dlouhou operní vložku, bez které by se příběh klidně obešel. Ač jsem pouze kritizoval, stále je pro mě tento snímek ukázkou příjemného filmu, na který se rád podívám znovu, už kvůli sympaťákovi Honzíkovi a Zelený a Modrýmu.(31.1.2014)

 • montel
  ***

  Je těsně před vánoci a manželé Holanovi, Honza (Pavel Zedníček) a Andrea (Dagmar Veškrnová) mají před rozvodem. Do toho dětem přidělávají starosti chobotničky, které se rozhodli prozkoumat Prahu po svém. Vše se ještě zhorší, když se na scéně objeví vědec, který po záhadné hmotě, která dokáže vytvořit energii pro celou Prahu pátrá. Děti proto musejí zachránit nejen manželství svých rodičů, ale také své plastelýnové kamarády...Druhý díl pobaví skoro tak stejně jako první. Já dávám raději přednost Lucii,postrachu ulice. Je vtipnější a zábavnější. 55%(25.12.2011)

 • tomtomtoma
  ***

  Pokračování příběhu chobotniček z modelíny, kdy je svět dětí tvrdě konfrontován s neúprosným světem dospělých. Sourozenci Eva (Žaneta Fuchsová) a Honzík (Milan Šimáček) Holanovi, s pomocí pohádkových chobotniček Zelené (hlas Jiřina Bohdalová) a Modrého (hlas František Filipovský), se trochu naivně snaží zabránit úplnému rozpadu rodiny a neodvratnému rozvodu. A obzvláště díky chobotničkám se dějí další a další zmatky. Navíc nastává dilema, mezi tím chobotničky si nechat, i když se o ně nedokážou postarat a dát jim cokoliv potřebného, a navíc se u nich projevuje touha po chlubení se jimi, aby ostatní mohli závidět. Nebo jim dát svobodu, a tím je zachránit před hrozbou dopadení skupinou ambiciózních vědců, kteří je chtějí z ryze materiálních pohnutek, nehledíc na jejich ušlechtilou a v podstatě lidskou duši. Z dalších rolí: rodiče dětí Andrea (Dagmar Veškrnová-Havlová) a Honza (Pavel Zedníček) Holanovi, kteří k sobě díky vánočnímu času nacházejí cestu zpět, operní zpěvák (Přemysl Kočí), který cítí šanci s rozvádějící se Andreou, šéf podmořského výzkumu George (Miroslav Macháček), se svým ambiciózním spolupracovníkem Andreadisem (Boris Rösner), neodbytný v opětovném získávání magické hmoty z hlubin moře, Andreina kamarádka Jiřina (Jaroslava Kretschmerová), ponoukající Andreu v rozvodovém řízení, Honzův spoluřidič v práci (Jiří Kodet), vždy obratně výmluvný, hrnčíř Mertlík (Vladimír Kratina), soused Holanů, a inženýr Lanc (Jan Přeučil), toužící po levném zdroji energie. Svět naivní dětské fantazie, kouzel a pohádek nemůže zvítězit nad hrubým světem dospělých, kde vládne tvrdý pragmatismus a vypočítavost. A tak ani závan dětství nemůže mít jíný konec, neboť svět dětství vždy nenávratně skončí. A opět kouzlo staré Prahy, kde chobotničky působí další zmatky.(14.6.2012)

 • - Když veze operní mistr maminku Andreu (Dagmar Veškrnová-Havlová) večer po představení domů a vjíždí autem do dvora, jde zřetelně vidět, že na místě spolujezce sedí úplně jiná žena než Dagmar Veškrnová-Havlová. (Stupet)

 • - Laďka Kozderková s Vlastimilem Bedrnou, kteří hráli manžele v lóži ND, byli manželi i ve skutečném životě. (funhouse)

 • - Jedná se o druhou část celovečerního sestřihu čtyřdílného TV seriálu z původně čtyřhodinové stopáže, za oběť padla druhá polovina druhého dílu a první polovina třetího (prázdniny u dědečka). (BoredSeal)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace