Veselé Vánoce přejí chobotnice

• Československo

Veselé Vianoce želajú chobotnice

• Západní Německo

Fröhliche Weihnachten wünschen die Kraken

Merry Christmas from the Octopuses!

Rodinný / Komedie

Československo / Západní Německo, 1986, 92 min

Ale ano, pridam.. pridam komentar! Chobotnicky jsou spolu s "Certy nejsou zerty" a "Krakonos a lyznici" mym zasadnim stedrovecernim filmem. Proste at uz travim stedry den kdekoliv a jakkoliv, tak tyto filmy v prubehu dne proste videt musim, neb jinak hruza nejhorsi, nestesti na pristich deset let, jezdci Apokalypsy atakdale atakdale... No, i tak davam "jen" ctyri hvezdy.. Tak nejak mi trochu vadi ten prilis dominantni/majetnicky, misty az hystericky pristup deti k k chobotnickam. Zvlaste scena kdy Zaneta Fuchsova na ne rve "Pritoky Labe!!! Kde jsou???!!!??? mi prijde tedy opravdu vice nez nevhodna! Tak!(7.1.2015)

Odjakživa miluju tenhle film a obecně uznávám dětskou herečku Ž.Fuchsovou, ta byla podle mě ve své době zdaleka tou nejtalentovanější dětskou herečkou vůbec. Duo Veškrnová-Zedníček je jako neúspěšný manželský pár na 100 % k věření a chobotnice jako takové byla taktéž trefa do černého..Především na Vánoce tenhle kousek prostě nesmí chybět, mám jej raději než řadu pohádek................... moje hodnocení = 8,5 z 10.(25.4.2015)

Československo zapádonemecká koprodukčná, veselá vianočná sci-fi rozprávka. Zdá sa to byť odvážna kombinácia, ale prekvapivo to celkom dobre šlape. Súrodenci z Prahy, Eva a jej mladší brat Honzík, prežijú divoké Vianoce s dvoma malými chobotnicami, ktoré si vymodelovali z podivnej hmoty, čo našli na dovolenke pri mori. Táto substancia je zdrojom obrovského množstva elektrickej energie. Chobotničky sú preto plné chuti do života. Lenže je im na stope aj tím vedcov, ktorí by ich chceli rozkrájať a využiť pri výrobe elektriny. "Fröhliche Weihnachten wünschen die Kraken"! ***(5.1.2013)

Jo chobotničky, mají své kouzlo, které je neopouští. Tento příběh je takový asi nejvíce smutný, vážný a ještě k tomu rozlučkový. I tak všechny postavy jsou stále stejně zajímavé. Boris Rösner hodně temný, přestože toho jeho postava tolik nenamluví, ale jeho výskyt vždy nastolí mírně děsivou atmošku a to se počítá. I ta Praha v tom vypadá tak nějak slušně. Jinak to působí celkově nejslaběji ze všech chobotničkových příběhů. 7/10(24.12.2012)

Oživlé chobotničky připraví hodně milých a nemilých situací dvěma dětem a jejich nic netušícím rodičům, kteří mají před rozvodem. Jenže jsou Vánoce a i rozhádaní manželé najdou zase k sobě cestu zpátky, i přes rozřezaný nábytek a vyhozený klavír do Čertovky. Triky a animace hodně naivní a trhavá, legrace tak akorát, vánoční atmosféra pěkně zachycená a herci vystihli své role perfektně. Přesto je datum vzniku této rodinné, a i trochu smutné komedie, na filmu rok od roku stále víc nepříjemně znát. 60%(25.12.2011)

• - Když veze operní mistr maminku Andreu (Dagmar Veškrnová-Havlová) večer po představení domů a vjíždí autem do dvora, jde zřetelně vidět, že na místě spolujezce sedí úplně jiná žena než Dagmar Veškrnová-Havlová. (Stupet)

• - Ve scéně shození klavírů do Čertovky je možné na okamžik zahlédnout konstrukci, na které je nástroj zavěšený. (Jirka_Globus)

• - Jedná se o druhou část celovečerního sestřihu čtyřdílného TV seriálu z původně čtyřhodinové stopáže, za oběť padla druhá polovina druhého dílu a první polovina třetího (prázdniny u dědečka). (BoredSeal)