poster

WrestleMania (TV pořad)

Sportovní / Akční

USA, 1985, 114 min

Režie:

Kevin Dunn
 • nevermore
  **

  Sentiment z první Wrestlemanie dejme stranou, tahle show byla slabá. Hogan s Piperem jsou pořád stejní stiffové, ať už dnes, v 90. letech nebo zde v začátcích.._________1.Tito Santana Vs. The Executioner 6/10______ 2.King Kong Bundy Vs. Special Delivery Jones 6,5/10 15 sekundovej zápas. Wow.______ 3.Ricky Steamboat Vs. Matt Bone 6/10 Vidět Steamboata bylo na této kartě jak narazit na oázu v poušti.______ 4.David Sammartino Vs. Brutus Beefcake 5/10______ 5.Junkyard Dog vs: Greg Valentine 5/10______ 6.WWF Tag Team Championship: Nikolai Volkoff/Iron Sheik Vs. Champions: The U.S. Express (Mike Rotundo and Barry Windham) 6,5/10______ 7.$15,000/Retire Body Slam Challenge: André the Giant Vs. Big John Studd 4/10______ 8.WWF Women's Championship: Wendi Richter Vs. Champion: Leilani Kai 5/10______ 9.Hulk Hogan/Mr. T Vs. Rowdy Roddy Piper/Paul Orndorff 5/10 Silně přebookovanej zápas. Avšak navzdory wrestlingovým skillům hlavních účastníků ještě ucházející.______ Celkově dávám 5/10.(26.5.2013)

 • PavelVanekArt
  *****

  Wrestling. Miluju wrestling.(17.2.2016)

 • Brain-D
  ***

  průměrná zábava jen pro muže, kde bojují (jen jako) hmotní až už svalnatí nebo tlustí bojovníci s předem připravenými kaskaderskými kousky, které aplikují jeden na druhého(16.7.2009)

 • fabuloso
  ****

  Prvá WrestleMania znamenala zlom v histórii športovej zábavy. V období wrestlingového boomu v 80. rokoch chcel pripraviť Vince McMahon niečo špeciálne a prišiel s koncepciou zvanou Rock ´n´wrestling, ktorá mala spájať wrestling s hudobným priemyslom. Na samotnej šou sa predstavili viaceré osobnosti mimo wrestlingového neba ako Cyndy Lauper, Muhamad Ali či Mr. T, ktorý sa zúčastnil po boku najväčšej hviezdy tej doby Hulka Hogana hlavného zápasu večera. S wrestlingového hľadiska prvá WrestleMania nepriniesla nič významné, no pre WWE znamenala obrovské zisky a zvýšenie popularity wrestlingu.(14.3.2012)

 • ElBeatbox
  *****

  Naprosté počátky profesionální kaskadérské wrestlingové show. Bylo opravdu příjemné sledovat tuto podívanou v naprostých začátcích a opravdové chvíle nostalgie nastaly při zápasech ve kterých se objevily opravdové legendy tehdejší WWF jako například Hulk Hogan, Jimmy Snuka, Roddy Piper nebo Junkyard Dog. V zápase kde proti sobě nastoupili Hulk Hogan & Mr.T proti Jimmy Snukovi a Roddy Piperovi se dokonce objevil i Muhammad Ali jako rozhodčí.(26.7.2012)

 • Mr. T

 • - Před začátkem akce se motorkářské skupině Hell's Angels na motocyklech Harley Davidson podařilo projít do zákulisí nakládací rampou přes bezpečnost Madison Square Garden, odhodlani vidět show. Přestože byla akce zcela vyprodána, vedení WWF vyhovělo jejich požadavku a přineslo pro ně několik dalších židlí. (Epistemolog)

 • - Jako vstupní hudební motiv Hulka Hogana byla použita skladba od Survivor – Eye of the Tiger (1982), která zazněla i ve snímku Rocky III. (1982). (Epistemolog)