1BR

• angličtina 1BR: The Apartment

Po smrti svojej matky sa Sarah (Nicole Brydon Bloom) presťahuje do Los Angeles, pretože už nevydrží žiť s otcom, ktorý jej matku podvádzal. Pošťastí sa jej nájsť komunitu s príjemnými susedmi a jediným problémom sa zdajú byť podivné zvuky, kvôli ktorým v noci nedokáže spať. Všetko sa mení vo chvíli, keď niekto z jej susedov zistí, že si napriek zákazu Sarah so sebou priniesla svojho domáceho miláčika. (Marceloo)

honajz

Hvězda za docela koukatelnou hérečku, jinak je to klišé na klišé, s expozicí zvíci 30 minut!, což je třetina stopáže, a s nijakým závěrem - vlastně jsme se nic nedozvěděli, nic se nevyřešilo. A koukat jenom na praktiky podivné komunity - sekty, to jednoho spíše unaví, když z toho jinak nic nemá. Čekám, že tvůrci doufají ve slušný úspěch, jenž by jim ve stylu Kostek a Saw umožnil několik dalších filmů předpokládané série, protože jinak jiný význam ten film nemá. Btw, a z čeho ta komunita žila a kde brala jídlo na grilovačky? A kde tam chodili na záchod? ()

JASON_X

Jasně, levné televizní béčko s průměrnými herci, s nepříliš originálním námětem a s nepřekvapivým orwellovským rozuzlením (sakra v čem já podobný závěr nedávno... aha, The Invitation). Ale nemůžu si pomoct, tyhle filmy o vymývání mozků a o pošahaných sektářských magorech podobných androidům mám prostě rád. Zaokrouhluju nahoru, bavilo mě to, i když filmová forma byla dost nevýrazná. ()

Morholt

Po smrti matky a roztržce s otcem přijíždí Sarah do LA hledat nový začátek. Najde si práci a krátce na to i ideální bydlení v bytovém centru obývaném vstřícnou komunitou. Jenže není všechno zlato co se třpytí a celkem záhy je jasné, že s bytem i lidmi je něco špatně. V souvislosti s hororem se dá mluvit snad jen o scéně s hřebíky. Nečekejte ani houstnoucí atmosféru a dávkované napětí. Za to se ale dočkáte celkem působivého psychoteroru a velice šikovně zakomponovaného orwelloského podtextu. A to mě dohromady hodně bavilo. Co vytknout není ani hercům a doufám, že Nicole Brydon Bloom ještě v budoucnu ukáže, co v ní je. Zatím vypadá hodně slibně. 80% ()

JohnCZ

Obsahuje nepřímé spoilery! Velice hutnej psychothriller, kterej je hororovější, než leckterý samozvaný horor. Jen to není pro diváka, kterej si pod pojmem horor představí hlasité lekačky, křik, krev a střeva. Ve své podstatě je to myšlenková vykrádačka Orwella a jak mě mrazilo při čtení 1984, tak stejnou intezivní úzkost jsem cítil i při sledování 1BR. Protože nenapadá mě nic děsivějšího, než zažít a žít v takovéhle situaci. Hodně dobré béčko. Cením neokoukané herce v čele se sympatickou racionálně uvažující hlavní hrdinkou. ()

Davered

Sadisticky misogyni vyplach (takhle trapene nejsou zeny ani v japonskych pseudo-snuff filmech; k zachrane je nutna muzska pomoc), ktera potencialne zajimavy konflikt jedinec vs. komunita nijak prinosne nerozehrava. O naproste absenci logiky nemluve (kde na svou cinnost berou cas/penize). ()

Flipnic-RE

Nečekané překvapení. Nejde snad ani tak o horor, ale o nepříjemnej, hustej a mrazivej psychickej teror. Při trochu empatie, když se do toho člověk vžije, co tam všechno té holce dělají, to nemůže nechat člověka jen tak klidným ... Je to, řekl bych, taková reakce na třeba Get Out a Midsommar. Fakt mě z toho nebylo chvílema vůbec dobře. Jediný snad, že film trpí trochu asi nižším rozpočtem. To ale jak je to vymyšlení, jak se vrší WTF scény na sebe, jak hlavní hrdinka se snaží všechno na oko (nebo vážně??) přijímat... Brrr!!! Ukrutný!!! Nicole Brydon Bloom tady podává parádní hereckej výkon, tleskám! Navíc tohle ani nebylo moc vzdálený od reality, spousta politických režimů takhle v historii fungovala, podobně jako sekty a podobně ...a viz taky aktuální situace v ČR , noste roušky kokoti !! Apod... ()

BoredSeal

Už jsem tohle téma viděl mnohokrát a často lépe natočené. Takže mě nenáročné nízkorozpočtové cvičení o vymývání mozku moc nenadchlo. ()

ilemas

Sympatická Sarah v zajimavém horůrku, celou dobu jsem čekal, co se z toho vyklube. Větší napětí bylo až na závěr. Po delší době jsem kápl na horor bez nadpřirozena a jde to i bez krve. V hororech oceňuji více napětí a hrůzy než bezduché potoky krve a nesmrtelných zloduchů. ()

bourec

Od odpadu to zachránila jen moje dobrá nálada.Pomalej film o vymejvání mozku.Nesnášim filmy o komunitách.Sice bych si tipnul,že v současným světě bude spousta kreténů,který by tohle přivítali,ale já to nejsem.Bejt na místě hrdinky,tak to tam vypálim do základů,a pak bych ještě u producentů vyškemral pokračování týhle blitky,a vystřílel bych i ty zbylý baráky,který v tom jeli taky.Mramor patří na hřbitov,a ne na židli režiséra.10%. ()

dubinak

O 1BR jsem dopředu nic nevěděla, ale podle hodnocení a komentářů jsme se vcelku těšila. K mojí smůle mi to ale přišlo nějak málo horlivé a ač se tvůrci snaží hrát divákovi na nervy, mně přišlo, že se na tu pilu tlačilo málo a taky jsem to té hlavní hrdince vůbec nevěřila. Bohužel je tu ten námět podle mě zobrazený dost ploše a chabě a tu podstatnou myšlenku to nepředalo tak precizně, jak by si to zasloužilo. Je tu taky dost nesympatických postav a scénář mi někdy přišel přitažený za vlasy, co se týkalo naivity těch zdejších členů. Moc sympatií k tomuto filmu nakonec nemám a závěr tomu nepomohl. ()

oveckaoa

Ženská dělá pomocnou sekretářku a hledá byt. Jednoho dne ho najde a vezme si tam kočku, kterou nesmí (pro film to není absolutně důležité myslel jsem si, že se třeba budou bát, že je ta kočka něčím nakazí nebo něco podobného, ale nic se nestane) tak si pro ni dojdou a chtějí ji zasvětit do své sekty (nebo co to bylo). Jako horor to nefunguje přibitý ruce a kočka v troubě není nic tak úžasného co bych ocenil jako thriller taky nic moc a psychologický film je to slušný, ale třeba takový Slunovrat nabídl více a lépe byl zpracovaný. Pointa tam není žádná nedozvíme se o co jim šlo kde braly finance a potraviny (ani jeden z nich nepracoval a přesto nevypadají, že by hlady trpěly) kdo byl teda nad něma a nějaká závěrečná satisfakce též chybí. 40 procent za hlavní herečku hvězdy dole za zabíjení zvířat nemám to rád dále za nefunkční pointu a nevysvětlené otázky. ()

Brain-D

Předem jsem jen věděl, že jde o horor, ale už jsem netušil jakým směrem se bude snímek dál vyvíjet. Bylo to pro mě po zvucích starého topení z počátku jako překvapení, co se bude dál dít. Po představení statě už byl předvídatelný závěr, ale i tak snímek svou nadčasovostí a tématem osloví. 70% ()

Kienast

Sympatická herečka v hlavní roli a zajímavý nápad, který v dnešní době je i dost reálný. Bohužel to není tak silné psycho. Dobrý film a úplný závěr také k zamyšlení. Silné tři hvězdy 6/10 ()

666Carnage

Jo dneska je lepší si dopředu zjistit, kam se stěhujete. Ne každá komunita je super a ne vždy hned zapadnete. Ono vlastně možná nechcete, ale na to se taky nikdo neptá. Slušná sektařská jednohubka. 70% ()

borec999

Sympatická hlavná hrdinka sa prisťahuje do novej štvrte, v ktorej to komunita susedov a vlastníkov bytov začne so spolupatričnsťou a príjemným susedským spolunažívaním trochu preháňať. Slušná, psychologická, trilerovo-hororová jednohubka, ktorá nie je ničím čo by ste museli vidieť, no ak na ňu náhodou natrafíte tak na to 1 pozretie by nemala uraziť. Okrem pár jemne creepy momentov a pošahaných susedov potešil aj nečakaný a trochu čudný, konšpirátorsky záver (aspoň mne teda sadol). Priemer 55% ()

MIMI.kry

Za ty krásné, nenahraditelné sousedské vztahy musím dát alespoň 3 hvězdy. Kdo by nestál o takovou harmonickou komunitu, kde jeden soused tomu druhému nezištně pomáhá (třeba i do hrobu), kdo by nechtěl zažít podobný pocit sounáležitosti? Je to horor poměrně ze života, když se přestěhujete na to správné místo. - 1BR: The Apartment není příliš výrazným filmem, ovšem shlédnout se dá. ()