Láska a příšery

• USA Love and Monsters (více)

Sympatický smolař Joel přežil apokalypsu, při které Zemi ovládly příšery. Po sedmi letech ale opustí útulný podzemní bunkr a vydá se najít svoji bývalku. (Netflix)

Hedy

Vítejte ve světě kde doslova triliony zástupců hmyzí říše spolu s miliardami zástupců studenokrevných byli proměněni v monstra Lovecraftovských rozměrů. Zlaté rybičky zde požírají spící děti když si neutřou prdel po vysrání. Obyčejné žáby zde mají rozměr jako nejbohatší cikánky na Bratislavském sídlišti a obyčejní kraby jsou zde proměněni na deset tun vážící monstra schopné ustát výstřel z granátometu. Představte si, že v tomto světě musíte žít. Logicky s potenciálně triliardou zmutovaných oblud je jistě těžké přežít na zemském povrchu. Vzpomínáte si jak v lese stačí zvednout kámen a vidíte pod ním hemžit všemožnou hmyzí havětí. Jenže v tomto světě došel rozpočet na vizuální efekty a tak se může i tokový neschopný idiot procházet hodiny napříč pustinou která po civilizaci zbyla. Za týdenní cestu narazil na čtyři nebo pět zmutovaných monster. Možná zním jako hnidopich ale pokud se triliony hmyzu proměnili do monster která mohou mít i dvě patra na výšku a zuby o velikosti mačet tak bych řekl, že by to tam vypadalo spíš jako ta scéna v Ant-manovi kdy se Pavel Ruda musel zvětšit aby ho mravenci nesežrali. Prostě mi přišel film jako taková hloupá pičovinka bez nějakého specifického smyslu. Dvě zmutované komáry za solidní nápad. ()

smatana.sk

Pekné lineárne dobrodružstvo, ktoré sa na nič nehrá a má peknú grafiku - podobne to zvládol Mandalorian. Pol hviezdičky naviac za hustý výskyt rádioamatérskych staníc Kenwood a Yaesu. ()

george82

No čekal jsem trochu jiný konec, kterej za mě nebyl nic extra...stejně jako začátek. Upřímně nejlepší část byla, když dělal společníka těm dvěma přeživším. ()

tkey

Když má kámoši na tohle poslali trajler, tak si říkám: "To bude taková kravina, to prostě musím vidět!" A tak se vážení taky stalo. A dostal jsem co jsem čekal. Co je na tom smutné? Že zkrátka dneska stačí vzít dvě věci, co baví rozdílné pohlaví, spojit to dohromady, dát tomu prvky ze zombie-landu, přidat trochu Australopikreténa a underdogismu, mraky CGI a máte něco, co vlastně ve výsledku překoná v daném roce tvorbu 80% slovutných režisérů. Na sledování při současném orálním uspokojení (klidně i oboustranné) od své BFF/GF/WTF ideální počin. ()

Klat

Láska přes hory přenáší, co na tom, že cesta je plná nebezpečných monster. Film pobavil, nenudil a po vizuální stránce je super. Závěr filmu je otevřený, tak se možná dočkáme pokračování, rád bych viděl ty sněžný pavouky. ()

SAINTS

Kvalitny a dobre spracovany film a aj obsadenie je velmi dobre.Je to vtipne a orginalne,toto  dobrodružstvo stoji za to.Solidna rodinna jednohubka. ()

Kimkong

Dosti nereální apokalyptická situace. Všechna technologie zničena brouky, ale kluk si kráčí světem a je celkem v pohodě. ()

johnsnow

Očakávanie neboli veľké ale takúto pecku som nečakal. Postavy sú skvelé, potvorky vyzerajú dobre, stretov s nimi je dosť a síce sú kratšie(okrem posledného) kvôli rozpočtu tak nevyzerajú zle. najlepšia je pasáž s tým červom alebo záverečná s krabom. špecificky musím pochváliť postavu Rookera ktorá síce nemá až tak veľa priestoru ale je fajn, aj jeho nežný sidekick je fajn. Ten pes je výborný a pasáž s tým robotom je naozaj pecková. Ja som spokojný a koniec vnadí na pokračovanie. Tak sem s ním. ()

Caliboss

jako sranda akční pohádka dobrý. jako Sci-Fi slaboučké.. hlavně proto, že Sci je naprosto odbyté a nefunkční.  Pohádka o Honzovi, který se z bázlivého kuchaře během pár dnů vypracuje na suverénního přemožitele monster a spasitele zbytku lidstva, který nádavkem sepíše Bibli, a jako mesiáš hrdinným proslovem přes vysílačky přesvědčí tu trochu lidí, co ještě žijí, aby jen tak, bez důkladné přípravy, vylezli z úkrytů na povrch a přežívali tam po boku krvelačných monster, jež vyhladila převážnou většinu světové populace a na nichž si vylámaly zuby všechny armády světa. OK, jen říkám, že v takovém naivním scénáři nevidím moc práce a působí, jako by byl napsán horkou tužkou ve frontě na veřejných hajzlech v době pandemie průjmu. ()

DoubleJack

Love and Monsters jede na vlně Zombielandu. Jedná se o malé sympatické putování v barevném a trochu naivním světě, který ocení fanoušek velkých přítulných monster. Děj je přímočarý, stejně jako motivace a vývoj hlavní postavy. Na tom však není nic špatného, protože u toho není zapotřebí příliš přemýšlet a vše příjemně utíká. Film přitom nevymýšlí zbytečné blbosti a jednoduše spojuje několik klíčových bodů, okolo nichž staví fungující svět. Doporučeno čtyřmi z pěti beznadějnými romantiky s kuší. ()

blazma

Možná jsem až moc zblbnutý a trošku jsem nechal při koukání tohoto filmu povolit uzdu, svému pubertálnímu já. Což bude i pravda, protože jsem milovníkem filmové i knižní trilogie Labyrintu s Dylanem O'Brienem v hlavní roli. Když se k němu navíc připojí Jessica Henwick která byla skvělá v jinak průměrném seriálu Iron fist, tak jsem to prostě musel vidět. Jenže ono to fakt není špatné, jasně nemusí to být originální, jenže udělat z všelijakého hmyzu zmutované potvory, mi přijde jako vtipný nápad a zároveň to vypadá strašně dobře. Joel je tady strašnej ňouma, s kterým se dokážu ztotožnit, protože tak nějak by jsem asi vypadal já při apokalypse. Milostná zápletka je klasika, která nenaštve. Finální zvrat možná předvídatelný.. Nic méně ten konec byl prostě super příjemný, Vrátit se za svými lidmi, nechat ho pěkně otevřený, pro případ nějakého střeleného pokračovaní a i kdyby žádné pokračování nepřišlo, tak si zkrátka sami můžete upustit šílené fantazii tohoto filmu a příběh si dokončit sami. Jsem mile překvapen. ()

Facerr

Monstra tady vypadali sice občas, jak loutky z divadla. Na druhou stranu, rozhodně jsem se u toho nenudil. Geniálně a vyváženě tu je sladěný vypravěčský styl s akcí. Geniální nápad by mohli tvůrci podojit i druhým dílem. Rozhodně bych si k němu popcorn v kině koupil. ()

xxmurphyxx

Veľmi príjemná road trip oddychovka o sile lásky a priateľstva na pozadí post apo sveta plného nádherne spracovaných drobcov, ktorí sa vám snažia utrhnúť makovicu prípadne inú časť tela. Veľké plus má film v tom, že sa nesnaží hrať na nič viac ako pukancovú zábavu pre celú rodinu a úplne sa vyhol viac či menej skrytej politickej, či rasovej agitke, ktorú v poslednej dobe čoraz častejšie tlačia aj do filmov pre to najmladšie publikum. ()

BlondJames

Tak tohle se mi líbilo,moc.Vtipný, akční, dobrodružný a hlavně ty monstra byly úžasný.No a k smíchu bylo i to, když můj pes během filmu několikrát zvedl hlavu, protože se také jmenuje Aimee :D A proto musím dát samosebou hvězdu navíc. ()

palmovylist

Zpočátku trochu nevýrazné, je třeba si na hlavního hrdinu zvyknout, ale jakmile se na scéně objeví první příšerky a pes, tak Love and Monsters začíná být zábavnou survival jízdou.Tradičně si projdeme pár žánrových klišé, které se v závěru skoro podařilo zlomit, ale bohužel. Film je však podáván s nadhledem, takže je to celkově moc příjemná a nakonec i vcelku originální podívaná a konečně jednou zajímavá ústřední dvojice člověk - pes.....75% ()

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu