Láska a příšery

• USA Love and Monsters (více)

Sympatický smolař Joel přežil apokalypsu, při které Zemi ovládly příšery. Po sedmi letech ale opustí útulný podzemní bunkr a vydá se najít svoji bývalku. (Netflix)

jjjerry

Zápletka je trošku povrchní a naivní. Snaha tam dát vše. Lásku, roztomilého pejska, rodinu. Ale ten komediální prvek na mě byl slabý, bylo ho málo. Pak to místy působí jen jako tranpě nepovedené sci-fi. ()

Sirpusak

Naši agamu krmíme sarančaty a občas nějakými většími cvrčky. Před tím, než jí je hodíme do terárka je dáváme kočkám nebo psovi na hraní a samozřejmě nejlepší hračka je ta co se hejbe, takže sarančata pak při předání agamě občas postrádají nohu, nebo nějakou jinou část těla. Doufám tedy, že žádná taková zvířecí apokalypsa jako ve filmu nenastane, protože se obávám, že bych moc dlouho nepřežil, protože u první příležitosti by mi nějaké dvacetimetrové saranče ukouslo hlavu. Každopádně apokalypsa obřích zvířat mi přijde mnohem zajímavější než apokalypsa zombíků. Možná protože zvířata jsou zajímavější než lidi. I když je příběh hodně jednoduchý, tak koukat na graficky skvěle vymyšlené příšery je mnohem zábavnější než koukat na nudný lidský mozkožrouty, který si jenom slintaj na košili, jsou hrozně hloupý, někdy až dementní a občas jim chybí kus nohy, ruky nebo hlavy. Musím říct, že tento popis mi velice připomíná našeho velevůdce majora Bumbála, i když to bych asi těm zombíkům trochu křivdil. Film je prostě takovej hezky barevnej a pěkně se na něj kouká. Kvůli jednoduchosti příběhu je zde jenom pár postav, přičemž jedna z nich je pes, ale myslím si, že filmu to jenom pomáhá, jelikož se více můžete soustředit na ty barvičky, okolí a charakter postav a manželka nebo přítelkyně se vás alespoň nemusí každých 5 minut ptát na ty klasické otázky typu „ odkud se tam zase vzal tenhle?, jak se jmenuje?, je hodnej nebo zlej?, a umře?“. Vlastně i celá pointa filmu je o tom, že lidi jsou mnohem větší svině než zvířata s čímž, nelze než souhlasit a upřímně bychom si jakožto lidská rasa asi docela zasloužili osud, který potkal postavy ve filmu. Asi jediné hluché místo bylo, když si Joel povídal s robotem o svých rodičích, což měla být jakási dojemná část filmu, která ale vůbec nebyla potřeba a místo toho bych si mnohem radši podíval na to, jak Joel ustřelí nějakýmu švábovi hlavu. Jinak byl film plný akčních scén a bylo pořád na co koukat a když k tomu přidáte popcorn a pivko tak vám vznikne fajnově strávený večer s tímhle fajn oddycháčem ()

Slack

Tvorcovia sa na nič nehrali. Film odsýpa, je vtipný, herci sympatický. Univerzum je takmer uveriteľné. Bavil som sa kráľovsky. ()

Bolex

Jednoduchý, až prostoduchý scénář. Film si asi docela užijí diváci ve věku okolo 14 let. Za dobře hrajícího psa přidávám jednu hvězdu na celkové 2*. ()

RoyBatty444

Outsider s atakmi paniky, ktorý vie variť polievku minestrone a opravovať rádio sa v post-apo stane hrdinom. Veľká podobnosť so Zombielandom, ale ako už názov napovedá s monštrami. Milé, hrdinské a občas drsné. Pripomínalo mi to aj Seriál Defiance až na to, že tam sú mimozemťania a zápletka je iná. ()

futislav

Dobře udělané sci-fi, které má předvídatelný děj a sem tam nudnější pasáže, protože love. Ovšem ta monsters se tvůrcům vydařila na jedničku. Je trochu škoda, že do hlavní role obsadili O´Briena a nevynechali některá užvaněná místa. 80%. ()

bigmatko

po dlhšom čase film od netflixu ktorý sa reálne aj dal pozerať a nebol trápny ani nedokončený. Apokalypsa má dobrý nápad. príbeh má svieži dej a dobré tempom s uveriteľnými pohnútkami postáv. Nič sa tam nepreháňa a je to aj zábavné. výborná oddychovka ktorá prekvapí. ()

Tafi.CK

Jo, tohle jsem si fakt užil. I když je dějová linka předvídatelná jak dešťové srážky z černých mraků, ale fakt hezké prostředí, rozmanité a výborně udělané potvory to dost vyvažují. Měl jsem celkem Zombieland vibes, a i když je to možná až zbytečně moc one man show, vážně jsem si to užil. Dal bych i 5 hvězd, ale dost mi chyběla nějaká fajn hudba. ()

bichalmajus

Post-apo mám veľmi rad, takze tento film vo mne vyvolal zvedavosť už odkedy som videl trailer a musím povedať, že nie som sklamaný. Je pravda, že príšer nebolo moc veľa a aj keď boli tak neboli príliš nebezpečne, ale zato svet post-apo bol pekne vykreslený a najmä v prvej polovici bol aj charizmaticky Merle, teda pardon Michael Rooker, ktorý to u mna dosť potiahol hore. Druha polovica s námorníckou zápletkou kusok stratila stavu, inak by som asi zrejme hodnotil o bod vyššie a záver už bol  viac-menej očakávaný dizajn. Ale príjemný film na večer, ktorý rýchlo zbehne :) ()

Pythonator

Perfektní velkofilmově laděné postapo dobrodružství, které si musíte zamilovat. Vadil mi jen ten nesympatický hrdina srábek. Celá ta myšlenka o zmutovaných hmyzácích je velmi zajímavá. Je jen otázkou času, kdy nám to tady natřou nějací švábi. ()

Erichan

No ehm. Bola to skôr romantická skoro-dráma, než komédia. V polovici filmu som čakala, kedy už bude koniec, čo nie je dobré znamenie. Ku koncu to ešte chytilo trochu dych ale ináč čajíček. Ani komédia, ani dráma, ani horor, ani rozprávka, ani ani... Nie je to vyslovene tupé, tak ako oddychovka ok, ale že by to malo nejakú hodnotu, to teda nie. ()

rzepa

Love ad Monsters neni Kubrick a nerozšíří Vám obzory. Na druhou stranu se nesnaží z každé scény dělat sociální komentář, za každou cenu moralizovat a cpát do všeho politiku. Netušil jsem že se ještě točí filmy které Vás mají pouze pobavit.  Za nejslabší článek filmu beru Dylana O'Briena, který mi sice chvíli přišel jako dobrá volba, ale moc dlouho to nevydrželo. Jinak snad ani nemám námitky.  Pokud máte chuť zabít večer filmem co si na nic nehraje a nevadí Vám že bude evidentně laděný pro mladé publikum, určitě nebudete litovat. ()

Kyrgyzstanec

3 hvězdičky za kamarádství, 1 dolů za odbyté klíčové momenty a 1 za to, že příběh je vachrlatě naroubovaný na otázku "co můžem udělat s pytlem zlatých cihel a armádou animátorů". Ale kdyby udělali ještě 4 díly, tak bych je slupnul jak sandgobbler. ()

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu