Vekslák aneb Staré zlaté časy

Vekslák

Krimi / Drama

Česko, 1994, 84 min

Mám moc rád knížky Pavla Frýborta, proto jsem s velkým očekáváním vzhlížel na zfilmovanou verzi jeho nejlepšího románu Vekslák. Film se nikdy nedává srovnávat s knížkou, ale myslím, že byl natočený celkem zajímavou formou. Pohodový oddechový film na deštivý večer.(21.2.2017)

• blackrain

Veksl byl jeden ze způsobů obživy. Jakmile jste se jednou dostali do kolotoče dluhů, tak vám nezbývalo nic jiného. Martina Zounara moc zrovna nemusím. Film vychází z předlohy Pavla Frýborta. "Kde jsem udělal chybu? Nevím. Vím jen, že jsem nechtěl nic špatnýho. Chtěl jsem si žít dobře. Okolnosti byly proti mě." Ano, ano, okolnosti jsou i proti to mu to filmu.(17.3.2009)

• dobytek

Martin "prima vařečka" Zounar ve vrcholný formě.(20.11.2006)

• Ilicka

Asi jenom za to, že tam hrál Zounar, jinak nuda...(27.4.2006)

• Tommassi3

"Ty vole, kurva, co děláš ?? Za to bych ti měl rozbít držku, víš ?! Ale já jsem slušnej člověk.." ;)(25.4.2014)

• - Film se odehrává ve druhé polovině 80. let, ale ve výčepu hospody, kde hospodský (Ladislav Potměšil) čepuje pivo, je na zdi plakát týmu AC Sparty Praha z roku 1993. (Mr.Hudson)

• - Děj se odehrává v roce 1986, ovšem v některých záběrech jsou zaparkovaná auta značky Škoda Favorit, který se do prodeje dostal až v roce 1988. (Mr.Hudson)

• - Tvůrci připravovali volné pokračování, ale z finančních důvodů z něj sešlo. (hippyman)