Epizody(6)

V posledních letech vlády královny Viktorie je Londýn sužován „Dotčenými“ – osobami, většinou ženami, u nichž se náhle projevily nadpřirozené schopnosti. Některé jsou okouzlující, jiné velmi znepokojivé. Mezi ně patří i tajemná a rázná vdova Amalia Trueová (Laura Donnellyová) a geniální mladá vynálezkyně Penance Adairová (Ann Skellyová). Stěžejní představitelky této nově etablované třídy vezmou svůj osud do vlastních rukou ve snaze zajistit prostor těm, pro něž v historii, jak ji známe dnes, není místo. (HBO Europe)

M.i.k.e

ty čtyři tomu dám,Jednak proto,že mám rád Whedona a druhák proto,že mě bavilo Nevers sledovat,nicméně je to s hodně odřenýma ušima.Viktoriánky jsou totiž extrémně nevyrovnané a zatímco první dva díly jsou zábavná směsice sci-fi,fantasy a historické kriminálky,další dva se zbytečně utápí v rozvleklých rozhovorech a víc nudí než baví.Pátý díl to sice zase vrátí zpátky na původní kolej,ale aby se to nepletlo,přijde závěrečná epizoda,kterou doteď vstřebávám.Ta se snaží vše vysvětlit,ale dělá to dost zvláštním a zmateným stylem.Zhurba do poloviny vypadá jako úplně jiný seriál a nakonec jí zbude asi 30 minut na to aby příběh alespoň částečně uzavřela a to je sakra málo.Na extrémně malém prostoru tak nakonec dosprintuje do finále a i když je jasné,že si připravila půdu pro případnou další řadu,zanechá za sebou pachuť polovičatosti...70% PS : až později jsem zjistil,že tohle divné uzavření série je z větší části chybou HBO a nikoiv tvůrců.To se totiž rozhodlo původně deseti dílnou sérii natáhnout na dvanáct epizod a poté jí “roztrhnout” na dvě části.Což se neukázalo jako šťastné.Nezbývá tedy doufat,že druhá série/polovina zmatený dojem napraví. ()

Martrix

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Už od první epizody mě svým světem dokázal Whedon zaujmout. Přestože je v seriálu převážně ženské obsazení, nešlo si nevzpomenout na postavy z Firefly. Postava Amalie jakoby kopírovala kapitána lodi, bývalého vojáka, který nikdy nejde daleko pro ránu a spíš než etikou, se řídí srdcem. Máme tady i křehkou, ale velmi schopnou mechaničku, vynálezkyni, také postavu která je napůl blázen...nebo taky ne... . Tím neříkám, že se Whedon vykrádá, ale spíš že se ve Viktoriánkách vrátil k tomu, čím si získal spoustu fandů. Takový potenciál tento seriál ale nemá. S každou další epizodou totiž ubývá zábavy a zvolňuje tempo, což vyvrcholí v šesté epizodě, kdy tvůrci přehodili výhybku a vybalili na diváka půlhodinku čistého sci-fi. Mě osobně se tím vůbec nezavděčili, protože bych si vystačil pouze s tím intrikařením ve fantasy kabátku. Přesto se na další řadu podívám. Už jen protože mě zajímá, jak moc se dá tak slibně rozjetý seriál pokazit, resp. jestli se to stane. ()

iXtr3m3

Veľké očakávanie na ďalšiu časť série. Prvé časti si človek hovorí, kua, niekde mi niečo musí unikať, lebo niektoré rozhodnutia, niektoré vety, ktoré sa prednesú atď. ako keby nemali to, čo im predchádzalo. Samozrejme svet je maximálne zaujímavý, krásny mix steampunku ála Liga výnimočných meets X-Men. Potom príde začiatok šiestej časti a také WTF som fakt nezažil už dlho predlho. Kua, pozerám iný seriál? Omylom sa mi sem zatúlalo niečo iné? Zrazu všetko začne dávať zmysel, vysvetlí sa množstvo vecí z prvých častí a človek čaká, kam to bude smerovať. Sem s pokračovaniami. Ďaleko ale fakt ďaleko lepšie ako Irregulars. ()

Arsenal83

Silné ženy a udatní černosi. Na konci 19. storočia. Čisté sci-fi a čistá zívačka s výnimkou pár momentov v jednotlivých častiach. A posledná časť to pokrúti tak, že je z toho už naozaj sci-fi a vlastne už dovtedy chaotický dej zchaotizuje ešte viac. Samozrejmosťou je tu podprahová fetišizácia lesbizmu či lásky medzi ženami, ktorá stojí nad všetkým. The Nevers majú ale výstižný názov. Ja som si to vyložil ako Never again. ()

verbal

Partička krutě pozitivních, emancipovaných viktoriánských supervulv bojuje za lepší superzítřky se zkurvenými konzervativními šovinisty, méně kladnými supervulvami a nějakými plešouny se svraštělými xichty. Slizák Džoš v marné snaze o udržení se v hlavním proudu prostě naházel do generátoru náhodných pomatených pičovin slova „Viktorie“, „PMS“, „Feministka“, „Homix“, „Londýn“, „Slepičí úlet“, „BLM“ a „Den nezávislosti“, přičemž výsledný přitroublý pipinkovský guláš s jednou až dvěma silnými či šokujícími scénami na díl by býval byl se zatnutými zuby do krku nějaké sufraštětky jakž takž přežitelný, nebýt toho opravdu megadebilního až nesvéprávného vyústění do žumpy céčkové pavědecké fantasmagorie. ()