Hercule Poirot - Season 10 (2005) (série)

Záhada modrého expresu (S10E01)

(epizoda)
  • Velká Británie The Mystery of the Blue Train (více)

Měla být obětí té vraždy skutečně ta mladá, bohatá dědička? Nemohl se vrah jen splést? Zdálo by se, že život Ruth Ketteringové nemůže být příjemnější. Je mladá, bohatá, obletovaná, po smrti jejího otce jí kyne nemalé dědictví, kromě toho vlastní jeden z nejvzácnějších rubínů na světě. Nebylo však právě něco z toho důvodem tragédie, která se odehrála ve vlaku, řítícím se z Calais do Nice? Jenomže měla být skutečně obětí té vraždy Ruth? Nechtěl spíš vrah sprovodit ze světa Kate Greyovou, s níž si Ruth vyměnila místo? Hercule Poirot má o čem přemýšlet. (Česká televize)

wooloong

Tuhle svou knihu prý Agatha Christie neměla vůbec ráda. Na filmových adaptacích jejích detektivek miluju (kromě skvělého Davida Sucheta) i skvěle navozenou dobovou atmosféru (parní lokomotivy, stylová nádraží, úžasné funkcionalistické a modernistické vily, White Heaven Mansions. Tady si člověk především vlaků a nádraží užil do sytosti. ()

vecnaAmbra

Troška trvalo kým sa to rozbehlo, ale potom ma príbeh držal v typicky Poirotovskom príjemnom napätí celý čas. Tá atmosféra vo vlaku mi sadla. Občas sa ale zamýšľam nad tým ako, resp. na základe čoho Poirot prípad takto vydedukoval? / Rok 2024 pozerám znova a už sa mi to také super nezdá, vo vlaku sa to vlastne odohráva len krátko, mám pocit že je tam kopec nezmyslov ktorým nerozumiem a napriek Poirotovskému šarmu som sa miestami nudila. Znižujem na priemer. ()