Reklama

Reklama

Hercule Poirot - Season 10 (2005) (série)


Záhada modrého expresu (S10E01)

(epizoda)
  • Velká Británie The Mystery of the Blue Train (více)

Obsahy(1)

Měla být obětí té vraždy skutečně ta mladá, bohatá dědička? Nemohl se vrah jen splést? Zdálo by se, že život Ruth Ketteringové nemůže být příjemnější. Je mladá, bohatá, obletovaná, po smrti jejího otce jí kyne nemalé dědictví, kromě toho vlastní jeden z nejvzácnějších rubínů na světě. Nebylo však právě něco z toho důvodem tragédie, která se odehrála ve vlaku, řítícím se z Calais do Nice? Jenomže měla být skutečně obětí té vraždy Ruth? Nechtěl spíš vrah sprovodit ze světa Kate Greyovou, s níž si Ruth vyměnila místo? Hercule Poirot má o čem přemýšlet. (Česká televize)

(více)

Recenze (62)

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

I přes závěr možná i lepší, nežli jinde, považuju Záhadu modrého expresu za jeden z nejslabších dílů seriálu/série. Po většinu času to totiž zábavný film není, pravda, chvíli se sice snaží alespoň hudba ozvláštnit scénu, ale i ta to brzy vzdá. Natočeno je to tak, že na mě v mnoha scénách působí barvy všeho vybledle a celé je to vlastně mnohem větší šeď, než-li jindy, dokonce i postavy, z nich velká část je přehnanou karikaturou a nikdy bych je za pachatele nemohl ni na pět minut podezřívat podezřívat. Podprůměrný Poirot = průměrný film. Na jednom místě navíc s asymetrickým knírem. ()

karlee 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Klasický Poirot, motiv činu pochybný, provedení náhodné, Hercule prakticky nevyšetřuje, on prostě ví a na konci nám to všem poví. Řešení občas kalí nějaký detail, který Hercule s výkřikem typu "Mon dieu, Poitrot byl slepý!" rozlouskne a - jak říkají šachoví komentátoři - zbytek je věcí techniky. Ale i tak je to milé, tady třeba pobavil prostoduchý Corky. ()

Reklama

bloom 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hercule je opět ve formě! Po sérii mdlých dílů mě tento dokázal opět zaujmout. Ale spíše než Suchetovy příběhy mi spíš připomněla Vraždu v Orinet Expresu či Smrt na Nilu, nejen kvůli podobnosti prostředí. Všichni herci byli skvělí a ačkoliv jsem znal kromě Sucheta pouze dva (Elliotta Goulda a Nicholase Farrella), sehráli to všichni možná líp než nějaké hvězdy. Hudba byla místy geniální, ale místy zase zbytečná a nesnesitelná. Uvažuju o tom, že si ale přečtu předlohu. Je to na 4, ale protože tak dobrý díl jsem dlouho neviděl, dávám 5. ()

Stanmi 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Agatha Christie zdá se měla slabost pro vlakové soupravy, protože byly natočeny hned tři příběhy, kde podstatnou roli hraje vlak: nejznámější je samozřejmě Vražda v Orient Expresu, dalším je Plymouthský expres a konečně třetím Záhada modrého vlaku.V něm vyšetřuje Poirot hned dvojitý zločin - vraždu bohaté Ruth Ketteringové a také krádež jejího rubínu. Příběh se mi líbil především v tom, že skutečně na první (a ani na druhý) pohled nelze jednoznačně určit, kdo je vrah (a také zloděj), což udržuje napětí až do samotného závěru. Navíc má film také slušnou podporu co se týče herců, protože tu máme kromě amerického herce Elliotta Goulda, také solidní britské herce jako je James D´Arcy, Lindsay Duncan, Roger Lloyd-Pack, nebo tehdy ještě začínající Alice Eve. Navíc se dočkáme i malého odkazu na Orient Expres. Záhada modrého expresu se tak dle mého názoru povedla, protože se může opřít o dobře napsaný příběh a kvalitní herce, jen to nasnímání skrz rozostřené předměty by si tvůrci mohli pro příště odpustit. ()

chelseaman22 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

A jéje! Tak se ten náš Herkules opět zamiloval do dívky o dvě generace mladší! Nejenže by ji byl býval s ochotou zahříval lože, ale ani se neodvážil tu křehotinku obvinit z podlé vraždy! Slabší variace na Vraždu v Orient Expresu byla naozaj bez servítek vůči ženám - jedna dostala po držce tak, že by ji milenec nepoznal, druhá téměř okusila teplo sálající z vlastní horké krve tryskající z hrdla a třetí by pro koitus interuptus zabila. A zabila. Krása! 91% ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama