Reklama

Reklama

Hercule Poirot - Season 10 (2005) (série)


Záhada modrého expresu (S10E01)

(epizoda)
  • Velká Británie The Mystery of the Blue Train (více)

Obsahy(1)

Měla být obětí té vraždy skutečně ta mladá, bohatá dědička? Nemohl se vrah jen splést? Zdálo by se, že život Ruth Ketteringové nemůže být příjemnější. Je mladá, bohatá, obletovaná, po smrti jejího otce jí kyne nemalé dědictví, kromě toho vlastní jeden z nejvzácnějších rubínů na světě. Nebylo však právě něco z toho důvodem tragédie, která se odehrála ve vlaku, řítícím se z Calais do Nice? Jenomže měla být skutečně obětí té vraždy Ruth? Nechtěl spíš vrah sprovodit ze světa Kate Greyovou, s níž si Ruth vyměnila místo? Hercule Poirot má o čem přemýšlet. (Česká televize)

(více)

Recenze (62)

Autogram 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po úpadku série okolo roku 2000 sa Poirot vracia s napínavým dielom, aj keď aj tu by som zo začiatku dokázal zostrihať niektoré zbytočné scény, ktoré nikam nevedú a nič filmu neprinášajú. Nakoniec po pomalom rozbehu sa začne hľadanie vinníka s viacerými dômyselnými obratmi a chytákmi. Čo som si myslel, že som odhalil, bolo ako zvyčajne celkom ináč. –––– Je dobré, keď jeden fakt podporuje druhý. Ale čo ak sú oba fakty chybné? ()

karlee 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Klasický Poirot, motiv činu pochybný, provedení náhodné, Hercule prakticky nevyšetřuje, on prostě ví a na konci nám to všem poví. Řešení občas kalí nějaký detail, který Hercule s výkřikem typu "Mon dieu, Poitrot byl slepý!" rozlouskne a - jak říkají šachoví komentátoři - zbytek je věcí techniky. Ale i tak je to milé, tady třeba pobavil prostoduchý Corky. ()

Reklama

Wormboy 

všechny recenze uživatele

Dalsia „agathochristieovka“, v ktorej sa vrazda opat stane v relativne uzavretej komunite ludi a opat vtedy, ked tam nahodou je prespekulovany Poirot, podozrivych je opat vela, motivov este viac. Kniha moze byt zaujimava, avsak toto podpriemerne televizne spracovanie ma len otravilo (pricom som skoro dobru polovicu prespal). ()

Stanmi 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Agatha Christie zdá se měla slabost pro vlakové soupravy, protože byly natočeny hned tři příběhy, kde podstatnou roli hraje vlak: nejznámější je samozřejmě Vražda v Orient Expresu, dalším je Plymouthský expres a konečně třetím Záhada modrého vlaku.V něm vyšetřuje Poirot hned dvojitý zločin - vraždu bohaté Ruth Ketteringové a také krádež jejího rubínu. Příběh se mi líbil především v tom, že skutečně na první (a ani na druhý) pohled nelze jednoznačně určit, kdo je vrah (a také zloděj), což udržuje napětí až do samotného závěru. Navíc má film také slušnou podporu co se týče herců, protože tu máme kromě amerického herce Elliotta Goulda, také solidní britské herce jako je James D´Arcy, Lindsay Duncan, Roger Lloyd-Pack, nebo tehdy ještě začínající Alice Eve. Navíc se dočkáme i malého odkazu na Orient Expres. Záhada modrého expresu se tak dle mého názoru povedla, protože se může opřít o dobře napsaný příběh a kvalitní herce, jen to nasnímání skrz rozostřené předměty by si tvůrci mohli pro příště odpustit. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Román The Mystery of the Blue Train (1928) sice Agatha považovala za svůj nejslabší, ale zřejmě byla jediná, kdo si to myslel. Pouze začala profesionálně rozvíjet sama sebe, v tomto případě rozvinula povídku The Plymouth Express (1923). V televizní verzi se Suchetovým Poirotem je to učiněná rozkoš a lahoda. Dědičku v nesnázích hraje sexy Jaime Murray, a všechny postavy kolem ní mají také řádný náboj. Zejména ta podařená rodinka, kde si člověk není jistý tím, kdo je matka a kdo dcera. Poirot sám se tetelí kolem takové miloučké dámičky a rozdává úsměvy na potkání. Hotový skandál. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama