Hercule Poirot - Season 3 (1990) (série)

Záhada lovecké chaty (S03E11)

(epizoda)
  • Velká Británie The Mystery of Hunter's Lodge (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, 1991, 50 min

Poirot doprovází kapitána Hastingse na venkovské panství Harringtona Pace na lov tetřívků. Po lovu je pořádán večírek v lovecké chatě, po jehož skončení v domě zůstává pouze pan Pace, žena jeho synovce Rogera Zoe a hospodyně, paní Middletonová. Pozdě večer navštíví pana Pace neznámý muž. Jednají spolu o samotě, když se náhle ozve výstřel. Pan Pace je mrtev a neznámý prchá oknem. Na místo přijíždí inspektor Japp a okamžitě zahajuje vyšetřování. Poirot se pochopitelně do pátrání zapojuje také a svou pozornost poněkud nečekaně zaměří na ukradený bicykl pana Anstruthera, zaměstnance železnice. (Česká televize)

karlee

Hm, tak to opět zamotali až moc, tajemství hospodyně paní Middletonové je jednak poněkud průhledné, jenak naprosto nesmyslné. Aspoň pár hlášek to zachraňuje ("To není žádná rýma, inspektore, ale vražedná horečka!") ()

maoc

Docela vymykající se díl. Velmi realistický zločin Poirot civilně vyřeší i přes svou "chorobu" a pobyt v hotelu. Slušná atmosféra, zajímavá konfrontace světa bohaté aristokracie s levicovými myšlenkami, trocha suchého i černého humoru. Velmi dobrý díl, jeden z nejlepších krátkých. ()

Mapl

Překrásný anglický venkov, temné kopce a pošmourné zimní počasí. Jinak zápletka zajímavá a rozuzlení jako vždy napínavé. Navíc díl má i prvky humoru. 90 % ()

LencaN

S03E10 - Tenhle díl si budu pamatovat. Asi jsem měla štěstí a zrovna dobrý odhad či vnuknutí ... nebo prostě jsem dobrá :D ale pár scén po prvním záběru na viníka jsem ho odhalila a pak už mi to všechno dohromady jen zapadalo až do konce, zvláštní pocit. Bylo to hezky vymyšlené. Ocitli jsme se v prostředí pochmurných blat a na loveckém zámečku, kde je jen dočasné služebnictvo, protože přes rok zámek zeje prázdnotou. Akorát někdo zabije pána tohoto panství a Poirot se musí rychle honem vyléčit ze svojí smrtelné rýmičky. ()

gizi

Pěkný případ, kde jsem se dobře bavil (spoustu skvělého humoru), ale taky začátek je moc pěkný (krajina se sněhem a tetřívky). Případ jsem odhadl na začátku, ale to nic neubírá dobře odvedenému filmu. 80%, 15.8.2014. ()

vecnaAmbra

Áno. je to klasicky šarmantný Poirot, natvrdlý Hastings a stručne sarkastický Japp plus spisovateľkin dôvtip ako veci či rovno podozrivých nakombinovať tak, aby sme nakoniec neverili vlastným očiam či ušiam, čo je fakt, ktorý sa dá v podstate využiť pri amatérskom hádaní páchateľa. Mňa táto časť ale až tak neoslovila, možno preto, že pri zohratí vraždy trebalo sledovať trocha chaotický sled obrázkov plus prerozprávanie ďalšieho deja podozrivými. A tie dôkazy proste niekedy holt aj tak chýbajú. ()