Hercule Poirot - Season 2 (1990) (série)

Záhada Západní hvězdy (S02E09)

(epizoda)
  • Velká Británie The Adventure of the Western Star (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, 1990, 50 min

Poirot se těší jako malý chlapec. Obdržel totiž pozvání od belgické filmové hvězdy Marie Marvelleové, jejímž je oddaným ctitelem. Ukáže se, že herečce kdosi posílá výhružné dopisy, ve kterých jí sděluje, že plánuje loupež jejího vzácného diamantu, zvaného Západní hvězda. Na světě existuje jen jeden podobný diamant, Východní hvězda, který vlastní lady Yardlyová. I té je vyhrožováno krádeží. Poirot s Hastingsem ji také navštíví a přímo před jejich očima je lady Yardlyová okradena neznámým útočníkem. Po návratu do Londýna se detektiv dozví, že byla okradena i Marie Marvelleová. V obou případech vše nasvědčuje tajemnému čínskému spiknutí, Poirotovi se to ovšem pochopitelně moc nezdá. (Česká televize)

chrispe

Druhou řadu uzavírá z mého pohledu další slabší díl. Na ženy je tu sice radost pohledět, ale situace kolem diamantů mi přišla zkrátka spíš nezajímavá. Poirot a jeho zalíbení v belgické hvězdě bylo roztomilé. :-) ()

maoc

Zápletka trochu přitažená za vlasy, všechno ale vynahrazují inside jokes pro fanoušky série (opět cáklý Poirot jako filmový fanda, skvěle natvrdlý Hastings, Japp jako neústupný policejní pes, apod.). Hodně dobré a naivně roztomilé. ()

djbarrel

Většina Poirotovek ve kterých se nejedná o vraždu mají tendenci klesat kvalitou. Ne že by to byl takový průser, ale je to prostě slabší, víceméně o nic nejde a ani ve finále se nic nestane. Prostě taková rodinná detektivka ztraceného/duplicitního/znovunalezeného drahokamu ve které nejde skoro o nic. 75 % ()

LencaN

S02E10 - Existují dva drahokamy, Západní a Východní hvězda a ocitnou se v nebezpečí. Poirot se proto vydává hledat pohnutky, záměry a tajemství všech přítomných zainteresovaných osob. Nejvíc mě pobavila krádež kamene z krku Caroline Goodall, ale jinak tento díl nijak nevyniká. Vše je standartní, ale příběh není takovou senzací a konec byl tak trochu zvláštní. Až moc velká souhra náhod. Akorát mě tam přímo do očí bil dlouhý mužský kožich ala Leoš Mareš, bídákovi to přidalo na jeho negativním pojetí. Kdyby ten kožíšek měla žena, bylo by to o něčem jiném, ale na chlapovi to prostě vypadá jak převlek na maškarní ples. ()