Hercule Poirot - Season 6 (1994) (série)

Němý svědek (S06E04)

(epizoda)
  • Velká Británie Dumb Witness (více)

Za celou jeho kariéru ho ještě žádný detail tak netrápil. U každého zločinu, s nímž se dosud setkal, se mu dříve nebo později podařilo odhalit motiv. Tentokrát však tápe v temnotách. Komu mohla prospět smrt bohaté tety Emily, když všichni potenciální dědici dobře věděli, že právě změnila svou závěť a že nikdo z nich nedostane ani penny? V zájmu všech přece naopak bylo, aby žila dál, a mohla je zase někdy třeba vzít na milost! Poirot musí chtě nechtě připustit, že podezřelí jsou sice všichni, důkazy však nemá ani proti jednomu z nich. Kdyby tak mohl mluvit foxteriér Bob! Ten určitě zná pachatele. Vždyť se volně pohybuje po celém domě, a určitě byl svědkem všech těch nepravostí, které se tu děly. Jenomže Bob se zatím ještě komunikovat s lidmi nenaučil. Nebo ano? Hastings si už pomalu začíná myslet, že mezi ním a Poirotem přece jen nějaký druh dorozumívání existuje. (Česká televize)

kyLuke

Je to už několikátý díl a já se divím,že měla Agatha Christie stále nápady :). Hercule Poirota moc v lásce nemám,ale tenhle díl se podle mého vydařil velmi. ()

strom-z

Vtipná interakce Poirota s Dášeňkou, ale jinak jsem dost překvapenej zdejšim hodnocenim - zápletkou podle mě jeden z nejslabších Poirotů, úplně mi chyběla nějaká klasická Agátina geniální pointa. ()

maoc

Povedený díl. Uvěřitelné postavy (obzvláště ty 2 cáklé sestry jsou super), čoklík Bob k sežrání a jako bonus skvělá scéna, kdy Emily umírá a "její duch opouští tělo". Atmosféra by se místy dala krájet, což se zas až tak často v této sérii nestává. Vidím pouze 2 skvrny na kráse: trochu chatrný motiv pro obě vraždy a naprostá nedostatečnost výslechů. Jak je např. možné, že podivné okolnosti Emiliiny smrti se Poirot dozvěděl až někde ve dvou třetinách filmu? ()

xxlch

PlayEasy

Trochu zklamání. Chyba není v naprosto dokonalé Agathině předloze, naopak v přílišné odlišnosti od knihy. Jiné epizody se děl královny detektivek drží velmi striktně a mají své kouzlo, zde je mnoho odlišností i zbytečných vynechávek ...a nevhodný casting to celé dovršil. Dumb Witness nás určitě bavil, přesto preferujeme trochu jiný styl. ()

Reiner

Případ s pejskem není špatný. Navíc Poirot věří v šedé mozkové buňky tohoto psíčka, který mu snad i pomáhá ve vyšetřování. Anebo si to Poirot myslí ;) DOPORUČUJI :) ()

swinevenca

Monsieur Bob trochu přehrával. Poirotova nejlepší chvilka byla, když za ním cupital, jinak byl trochu pomalejší, když jsem pachatele výjimečně měl v hledáčku dřív než on. Mystika proč ne, ale ne v podání takových babek. ()

LencaN

S06E04 - Sympatický díl s foxterorem, který pomáhá Poirotovi, i když mluvit neumí. Ale kukuč měl srandovní. Jeden chlapík se snaží o překonání rychlostního rekordu v lodi na jezeře, následuje nehoda jeho tety na schodech, pak i smrt, ke které se připletou jak manželé brzy se stěhující do Řecka, tak sestry duchařky a další vypočítaví příbuzní a známí. Už jen kdyby byl samotný díl o Poirotovi starajícím se o pejska, tak už jen to by stálo určitě za 4*. Tady to máme zasazeno ještě do zločinu, jehož řešení nakonec bylo jednoduché, i když jsem tápala od začátku do konce. Pěkný, nepřekombinovaný díl. ()

ZeldaZ

Mám moc rád tento seriál. Nedávno jsem začal číst i nějaké předlohy. Dnes poprvé jsem to udělal tak, že jsem dočetl knihu a hned si pustil film pro porovnání. Ale musím říct, že jsem poměrně zklamaný. Zjednodušení děje se vyhnout nedá, ale s dějem samotným dost zamíchali (doba kdy Poirot vstoupí do událostí a druhá mrtvá osoba). ()

allegria

Nemá asi smysl opakovat zde chválu na vynikající zpracování případů H. Poirota. Ale málokdy je tu zmíněn i skvělý humor Agathy Christie, který se nenápadně (a proto tak účinně) proplétá jejími příběhy jako zlatá nitka. Pozor spoiler: "Kdo že mi volal?" "Slečna Emily." "Ale vždyť ta je mrtvá!" "To si s ní musíte vyřídit sám, pane." ()

nakamura

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů s Herculem Poirotem, vidět ho řešit případ nejen za pomoci malých šedých buněk, ale i roztomilého a chytrého psíka, vnáší do tohoto filmu příjemné odlehčení a spoustu vtipných situací (už jen vidět Poirota dohromady s nějakým zvířátkem, se kterým by si rozuměl, je téměř zázrak:-) ) ()