Reklama

Reklama

Hercule Poirot - Season 6 (1994) (série)


Vražda na golfovém hřišti (S06E03)

(epizoda)
  • Velká Británie Murder on the Links (více)

Obsahy(1)

Toho léta se do francouzského přímořského letoviska Deauville sjela spousta vyznavačů dvou ušlechtilých sportů: golfu a cyklistiky. Hercule Poirot sem ovšem v doprovodu svého starého přítele Hastingse přijíždí za zcela jiným účelem. Hodlá konečně trochu vysadit, odpočinout si, potěšit se ojedinělými kulinářskými zážitky, které mu prvotřídní francouzská kuchyně může nabídnout. Jenomže tam, kde je Poirot, tam je obvykle i zločin. On sám i všichni jeho přátelé si na to už ostatně zvykli. Konec konců, možná že by jeho činorodé povaze nečinnost stejně brzy začala vadit. Ani Poirotova dovolená se neobejde bez napětí. Případ mrtvoly, nalezené na místním golfovém hřišti, může brát jako svého druhu rozptýlení. Proslulý detektiv ovšem netuší, že tento případ se bude od všech ostatních zásadně lišit, neboť tentokrát nepůjde jen o odhalení pachatele. (Česká televize)

(více)

Recenze (71)

mosem 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Poirot a Suchet, dvě jména, které jsou zárukou dobré zábavy. Promyšlená zápletka a ještě promyšlenější rozpletení. Snad až na Hastingsovu naivitu (=hloupost) která byla při Poirotově perfekcionalismu naprosto neakceptovatelná, a závěrečnou scénu ve stylu Pilcherové. Ale Poirotova galantnost a svéráznost, krásné prostředí, to vše vynahrazují. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Možná to bylo tím, jak jsem byl celkem unavený, ale tenhle díl mě nějak moc nedostal. Není to až tak komplikované, jak to vypadá, ale na druhou stranu je to pořád velmi zábavné, což rozhodně tomuhle seriálu dělá velkou službu. Důležitým prvkem je zde i protivník, kterého tu Poirot má. Jsou skvělými soupeři. ()

Reklama

filmmovier 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Agatha ráda psala příběhy, kde se řešila vražda související s minulosztí postav, například Pět malých prasátek. Předlohu k tomuto filmu jsem zatím nečetl, ale film se mi hodně líbil.Velice zábavná je postava francouzského detektiva, který si o sobě myslí, že je borec a vyřeší případ rychleji. Pokud by vyhrál, Poirot by si musel oholit knírek... ()

maoc 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nacionálně dmýchaná sázka mezi detektivy koření sice zajímavý, ale nevyrovnaný díl. Romantika dvou párů je pojata zcela odlišně. Hastingsův part je decentní a vezme za srdce, mladí jsou přelétaví a falešní jak pětník. I po prozření. Není to vybroušené, jak bych čekal. Detektivně jde ale o celkem napínavý a po nějaké době zase dost zamotaný příběh o plánech v plánech jiných plánů. Dobré, ale... ()

Lupes 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nadsázka a ironie vůči francouzskému Poirotovu alter ego je dle mého devizou a ne na škodu. Opět škoda nešvaru tohoto zpracování, které z nepochopitelných důvodů odkrývá svými retrospektivami vraha hned na úvod. Jinak je ovšem zápletka bez větších lapsů, příležitost dělá nejen zloděje, ale i vraha. A zoufalý křik zlotřilé matky na závěr je víc než jen morální pointou. Zajímavostí dílu je jistě i to, že Arthur Hastings zde potká svou vyvolenou. Přes své preference pro kaštanové vlasy a své viktoriánské třídní předsudky se nakonec zamiluje do tmavovlasé (v knize) zpěvačky Dulcie Duveen, která nejen miluje jiného, ale navíc kapitána zneužije. Přesto pomůže Poirot oběma k vzájemnému vyjádření lásky. V knižní předloze poté Hastings získá farmu v Argentině a usadí se jako farmář. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama