Reklama

Reklama

Agatha Christie's Poirot - Season 6 (1994) (série)


Vražda na golfovém hřišti (S06E03)

(epizoda)
  • Velká Británie Murder on the Links (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, 1996, 1 h 43 min

Obsahy(1)

Hercule Poirot a kapitán Hastings se rozhodli strávit dovolenou v Normandii, velký detektiv si tam ovšem moc odpočinku neužil. Hned prvního večera ho požádal o pomoc Paul Renauld, majitel hotelu, v němž se přátelé ubytovali. Hoteliér vyjádřil obavy o svůj život, Poirot ho tedy nazítří navštívil, přišel však už pozdě. V noci kdosi manžele Renauldovy přepadl, paní svázal a muže unesl, tělo zmizelého bylo posléze nalezeno na golfovém hřišti s nožem v zádech. Poirotovi celý případ neodbytně připomíná jiný zločin, k němuž došlo před deseti lety v Anglii. Odjíždí tedy do Londýna, aby si dal promítnou staré filmové zpravodajství... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (69)

Šandík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Suchet jako Poirot je opět bezchybný. Rozehrávání malých komických etud na téma "podivínské rysy slavného detektiva" je skvělým kořením mnoha epizod, a ani "Vražda na golfovém hřišti" se za tuto komediální linku rozhodně nemusí stydět. Pokud zde něco poněkud selhává, pak je to žel opět předloha, která sice filmu "nadělila" rafinovanou a značně nečekanou zápletku, jež je ovšem také z rodu těch svrchovaně nepravděpodobných... Celkový dojem: 70% PS: Je pochopitelné, že se v téhle detektivce mluví anglicky, co je ovšem velmi podivné je fakt, že ti, jimž je francouzština před objektivy kamer mateřským jazykem, neumí správně vyslovit jméno slavného detektiva... Il est étrange, très étrange... ()

genetique 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Všetká zamotanosť, pochybné alibi, divné okolnosti a chabé dôkazy okolo vraždy majú opäť svoje poirotovské čaro, čakajú na finálne vygradovanie a prešpekulované vysvetlenie. Len ten hlavný motív a zvláštnosť vraždy, ktorými sú Herculove príbehy také preslávané, mi tentokrát príde úplne obyčajná. Rovnako ako úplne nezvládnutá romantická nádielka. Mierne slabšia časť prípadov si aj tak ale udržuje svoje renomé. 75%. ()

Reklama

Tommassi3 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

( POZOR !! OBSAHUJE SPOILERY !! ) "Ne, Monsieur, nechte si svou dýmku !! Od této chvíle budete myslet na Poirota vždy, když si zapálíte !!" ;) Další epizoda oblíbené britské detektivní série vychází ze stejnojmenného románu Agathy Christie, který mám osobně velmi rád a který navíc Agatha věnovala svému tehdejšímu manželovi Archiemu, jinak vášnivému golfistovi !! Vražda na golfovém hřišti podobně jako Vražda v Orient-expresu a Prasklé zrcadlo čerpá námět ze skutečné události, což však příliš nepomáhá jeho celkové věrohodnosti, příběh legendární autorky se zdá být opravdu neskutečně překombinovaný a znovu silně přitažený za vlasy, zde se jej nicméně tvůrcům v čele s již dostatečně osvědčeným režisérem Andrewem Grievem podařilo velmi umě vystavět a přiznávám, že jsem si ho maximálně užíval, tentokrát totiž Poirot Davida Sucheta dostal opravdu hodně prostoru, stejně jako smutný hrdina kapitán Hastings Hugha Frasera, který se zamiluje do ženy, která v zápletce sehraje poměrně zásadní roli.. Znovu jsem si velmi užíval francouzské lokace, protože se naši hrdinové vydávají na dovolenou do překrásné Normandie, i výborné atmosféry, nicméně tím naprosto nejlepším, co epizoda nabízí, jistě je dějová linie se sázkou Poirota s nabubřelým francouzským policejním důstojníkem Giraudem, kterého ztvárnil výtečný Bill Moody, kdo dříve najde vraha, přičemž by Poirot v případě porážky musel oholit svůj pověstný knír !! Je samozřejmě jasné, že Giraud nemá proti Poirotovi šanci, ačkoliv by se možná chvíli kdejakému naivovi mohlo zdát, že Poirot zklame, a tak nakonec Giraud přijde o svoji dýmku.. Nebo nepřijde ?? ;) ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Poirot z těch nudnějších, což zamrzí obzvláště po začátku, kde je přítomno zajímavé, méně obvyklé prostředí a hlavně Belgicko - Francouzský souboj detektivních myslí, obého je trestuhodně nevyužito, souboje obzvlášť. Napitomělá je i Hastingosva část scén, která neskonale nudná, blbá a kýčovitá, ač mám jeho postavu jinak rád a plesám pohanský tanec kutarli - vangavaba pokaždé, když je ve filmu přítomen, tady to bylo naopak. Děj je možná až příliš překombinovaný a v druhé části skoro bez tempa, zkrácení by pomohlo. ()

Agatha 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Další ze série detektivek o slavném Herculu Poirotovi v nenapúodobielném podání Davida Sucheta. Tentokrát opět v režii osvědčeného Andrewa Grieva. Ze snímku sálá stejné kouzlo jako ze seriálu Hercule Poirot z roku 1989. Propracovaná a následně výborně filmově zachycená zápletka je zárukou dobré zábavy. Herecké obsazení a výkony také mimořádné. Za pozornost stojí i nedoceněná herečka Diane Fletcher, která je ozdobou filmu. Atmosféra Francie byla pomocí hudby s pařížskými prvky také věrohodně navozena. Vražda na golfovém hřišti předčila má očekávání... ()

Galerie (4)

Zajímavosti (1)

  • V tomto příběhu kapitán Hastings (Hugh Fraser) poprvé potkává svou budoucí manželku Dulcii Duveenovou. (PhillM.)

Reklama

Reklama