Zrcadlo mrtvého muže (S05E07) (epizoda)

Dead Man's Mirror

Předloha:

Agatha Christie (povídka)

Anthony Horowitz

Chris Wimble

Příběh doprovází velice atmosferická hudba, která místy působila jako by byla z nějakého hororu. Také jsem si všimla jednoho detailu jako Poirot, ale myslela jsem si, že bude mít větší význam. Nakonec bylo všechno ještě mnohem zamotanější. Uzavřený počet osob mi v tomto případě naprosto vyhovoval, protože podezřelými můžou být totiž všichni.(16.7.2012)

Serie a epizoda: S05E07. Sikovna zapletka klasickeho strihu. Poirot je "najat" neprijemnym obchodnikem s umenim Chevenixem, aby zjistil, kam dal architekt Lake jeho investovane penize. Za odmenu ma Poirot dostat zrcadlo, ktere mu na aukci Chevenix vyfoukl. Zbytek se odehrava na uzasnem sidle vypadajicim jak moderni hrad s chodbami jako z nejake filmove duchariny. A autori toho schvalne vyuzili a pridali sikovne tajemnou esoterickou atmosferu. Dve divky a jejich dva partneri, manzelka a asistentka, sluzebnictvo... Pomerne hodne podezrelych, z kterych si muze divak vybirat, protoze Chevenix je pred veceri nalezen mrtvy ve sve pracovne a zdanliva sebevrazda je zahy vyvracena. Bohuzel zrcadlo, ktere melo byt Poirotovou odmenou, bylo pri zlocinu zniceno. To ovsem detektivovi nezabrani najit vraha.(17.11.2015)

Tentokrát bez slečny Citronové, zbývající maňásci Japp i Hastings jsou sice na svých místech, nicméně, že by byli v nějaké extra kondici, to se říct nedá. Prvek mystiky a hororová hudba mi k Poirotovi prostě nesednou (stejně jako např. v díle Sen), moc k smíchu to taky nebylo... Díl šokuje snad jen tím, že je v něm exploze celého domu, na poměry seriálu navýsost nezvyklé :-)(14.3.2016)

Přišlo mi to jako malinko slabší díl, i když ono je to celkem vynahrazeno tím, kdo je vlastně vrahem. V podstatě kdokoli jím mohl být, což se nakonec potvrdilo. Vrah mě snad nenapadl. Je to hlavně proto, že díl je plný stop, které ukazují na všechny možné postavy. Tím se tu celkem dobře udržuje napětí.(11.3.2015)

Agáto, Agáto! Implementace určitých tvých myšlenek je rázu neúprosně cyklického! Dražba zrkadla v Christie's se vyšplhala do téměř stejných výšin jako Výkřik by Munch za pěkných 119,922,000 dolarů! Hercule si může vyškrábat další zářez do své sukové hole - existuje nějaké hrabství, kde by náš mrož neulehl v honosném paláci?! P. S. Hermafrodit L.e.e.n.e.e. pije neúprosně krev každému poarotovci! 75%(25.8.2013)