Zrcadlo mrtvého muže (S05E07) (epizoda)

Dead Man's Mirror

Agatha Christie (povídka)

Anthony Horowitz

Norman Langley

Chris Wimble

Klasická Poirotovská zápletka. Rozuzlenie pomerne prekvapivé, prichádza až potom, čo sa zdá, že je všetko uzavreté. Pripomenulo mi to jednu časť Perryho Masona. Z atmosféry sa však dalo vyťažiť viac, je škoda, že je to proste iba ďalší nevyčnievajúci kúsok do televíznej seriálovej skladačky. Potešila ma ale zase stopáž, keď nič nie je príliš naťahované, akoby tomu bolo u potenciálneho celovečerného filmu. Škoda, že trik so šampanským je dnes už tak otrepaný, potom nemôže správne fungovať ani pri adaptácii z roku 1993.(26.9.2015)

Agáto, Agáto! Implementace určitých tvých myšlenek je rázu neúprosně cyklického! Dražba zrkadla v Christie's se vyšplhala do téměř stejných výšin jako Výkřik by Munch za pěkných 119,922,000 dolarů! Hercule si může vyškrábat další zářez do své sukové hole - existuje nějaké hrabství, kde by náš mrož neulehl v honosném paláci?! P. S. Hermafrodit L.e.e.n.e.e. pije neúprosně krev každému poarotovci! 75%(25.8.2013)

• Godhaj

,,Služby Hercula Poirota nejsou zrovna levné." Tento příběh je k uzoufání. Samotný děj je hrozně klišoidní a opět mi bylo naprosto ukradené, kdo byl vrahem. Co ale bylo horší, bylo zpracování. Nevím jestli jsem tu sám, ale navozování atmosféry nestálým ,,hrozivým" kvílením mi prostě rvalo uši. A kdyby to snad bylo jednou, dvakrát, ale to nesnesitelné kvílení se odehrávalo každých pár minut. To je jasný režisérský kiks. Jediné, co se opět povedlo bylo zvtárnění prostředí. Kostýmy, auta, interiéry, vše je opět dokonalé, to je ale vlastně u všech příběhů Poirota.(18.3.2012)

Slabší diel, ktorý núti zaspať pri opakovaní všetkých možných situácií z iných prípadov. Zápletka zvláštna, spôsob rozuzlenia pritiahnutý za vlasy, už na začiatku sa mi nepáčila duchárska vložka. (22.8.2013) Na druhýkrát som ochotný zvýšiť z dvoch na tri hviezdy, pretože pri čiastočnom poznaní riešenia viac vynikne detektívne pátranie a nejako viac mi všetko do seba zapadlo. Len ten bubák tam byť nemusel. (26.9.2015)(22.8.2013)

Příběh doprovází velice atmosferická hudba, která místy působila jako by byla z nějakého hororu. Také jsem si všimla jednoho detailu jako Poirot, ale myslela jsem si, že bude mít větší význam. Nakonec bylo všechno ještě mnohem zamotanější. Uzavřený počet osob mi v tomto případě naprosto vyhovoval, protože podezřelými můžou být totiž všichni.(16.7.2012)