poster

Žlutý iris (S05E03) (epizoda)

 • Velká Británie

  Yellow Iris

 • Slovensko

  Žltý kosatec

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1993

Předloha:

Agatha Christie (povídka)

Kamera:

Norman Langley

Střih:

Chris Wimble
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • chelseaman22
  ****

  No tě prsk - Hercule Poirot má výpravu, jež přesáhne přes hranici toho Lamanče, Brity volaného Ingliš Čenl! Je evidentní, že léto se neúprosně blíží - Hercule nebaští, Hercule zobe jak kosák ptačí zob. Inu, nedivte se - tento obrýlený mrož chce zapůsobit na žemlbáby na koupáku! Ani povzbuzování očima nedotlačilo Hercula k intenzivnějšímu potlesku - takhle může tleskat jedině vetchá Alžběta ty jeden nádivo! (jen tak dál a můžeš zamířit do svatostánku příbramského fotbalu, kde je vskutku komorní atmosféra) Ale to nejlepší nakonec - Don Perignot z Misery s příměsí kyanidu draselného! Hercule tenhle francouzský ležák koštne a využije své znalosti nabyté studiem oboru Department of Chemical Engineering and Biotechnology na Princetonu, New Yersey. 81%(5.8.2013)

 • laepus
  ****

  Na to, že jde o jeden z krátkých dílů se toho sem vlezlo opravdu hodně - flashbacky z Argentiny, státní převrat, krachující společnost a korupce, Poirot jako špión ve vězení, luxusní restaurace, tklivá jazzová píseň, jeden z nejodvážnějších způsobů provedení vraždy a Poirot tlačící fish and chips z novinového papíru...(4.3.2014)

 • otík
  *****

  Nesmírně bohatý kratší díl Poirota. Zažijeme s ním události vojenského převratu v Argentině, falešné obvinění, vyhoštění ze země a nedořešený případ vraždy. O dva roky později však Poirot dostane šanci znovu přijít na zákeřného vraha a napravit tak svou reputaci. Vynikající díl, který šlape jako Poirotovy hodinky. Additional Music & Lyrics: Neil Richardson, Music: Christopher Gunning(22.6.2012)

 • Autogram
  ****

  Detektívka s argentínskou atmosférou, nechýba tango, podmanivý spev a vojenský prevrat. Skritizuje anglickú kuchyňu a pospomína, ako sa v Argentíne dostal do problémov, nevyriešil prípad a utrpel traumu z cestovania v tretej triede. Riešenie vraždy je zaujímavé a pritom jednoduché. –––– Angličané nemají kuchyni, mají jen jídlo.(17.8.2013)

 • Dale
  **

  Už ma nebaví pozerať tieto detektívky, keď v polovici viem, kto je vrah aj ako to urobil. Aj tú Poirotovu záverečnú fintu som hneď prekukol. Neviem, či to je len tak zle natočené, že mi je vrah hneď jasný, alebo by som na to prišiel aj pri čítaní knihy. Ale tu aj vďaka kratšej stopáži sa ten príbeh veľmi nerozvinul, nemalo to tú správnu atmosféru, jedna z najslabších častí Poirota.(5.9.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace