Žlutý iris (S05E03) (epizoda)

Yellow Iris

Scénografie:

Tim Hutchinson

Kostýmy:

Barbara Kronig

Detektívka s argentínskou atmosférou, nechýba tango, podmanivý spev a vojenský prevrat. Skritizuje anglickú kuchyňu a pospomína, ako sa v Argentíne dostal do problémov, nevyriešil prípad a utrpel traumu z cestovania v tretej triede. Riešenie vraždy je zaujímavé a pritom jednoduché. –––– Angličané nemají kuchyni, mají jen jídlo.(17.8.2013)

Tady se mi strašně líbila forma, jakou je příběh vyprávěn. Nejprve Hercule Poirot odhaluje minulou událost, která se mu stala a která očividně bude mít důsledky v jeho současnosti. Jeden detektivní případ z Poirotovi minulosti, který prostě musí vyřešit, i když se mu to zatím nepodařilo. A samozřejmě, že jej vyřeší.(9.3.2015)

S05E03 - Chvástání se není zrovna hezké... no ale vraha jsem odhalila jakmile vraždu provedl a závěrečný trik byl taky očividný :) Ale pokud si někdo nevšiml hned na začátku, tak to bylo hezky zamotané a mohl vraždit v podstatě kdokoliv. Proto v tomto dílu víc než v mnohých jiných hraje větší roli ostražitost a logika obsazuje až místo druhé. Byl to velice záživný díl, Poirot byl v Argentině zajat a deportován, takže nemohl vyřešit vraždu a dostává se k tomu až po dvou letech, kdy se mu v poštovní schránce objeví žlutý iris - květina, která byla symbolem tehdejšího vražedného večera.(27.10.2015)

David Suchet nehraje Poirota,David Suchet Je Poirot a to naprosto excelentní.A.Christie by se jistě dmula pýchou,při pohledu na tohoto skvostného představitele jejího Hercula a na perfektní atmosféru Anglie té doby.Tedy, né že bych se jakkoliv chtěla dotknout pana Ustinova,ale na D.Sucheta coby Poirota nemá.Hudba je skvělá a od samého počátku naprosto úchvatně přechází do děje ,no a herecké obsazení zbylých protagonistů je naprosto dokonalé, (Japp je úplně k sežrání).Neznám žádný jiný detektivní seriál,ke kterému se vždy ráda vrátím a totéž platí i o filmech s tímto elegantním pánem.(29.6.2014)

Nesmírně bohatý kratší díl Poirota. Zažijeme s ním události vojenského převratu v Argentině, falešné obvinění, vyhoštění ze země a nedořešený případ vraždy. O dva roky později však Poirot dostane šanci znovu přijít na zákeřného vraha a napravit tak svou reputaci. Vynikající díl, který šlape jako Poirotovy hodinky. Additional Music & Lyrics: Neil Richardson, Music: Christopher Gunning(22.6.2012)