Reklama

Reklama

Agatha Christie's Poirot - Season 5 (1993) (série)


Žlutý iris (S05E03)

(epizoda)
TV spot

Obsahy(1)

Hercule Poirot má vzácnou příležitost vyřešit případ, jehož vyšetřování mu bylo v minulosti znemožněno. Při návštěvě Buenos Aires večeřel Poirot v luxusní restauraci. Iris Russellová, členka společnosti u jednoho z vedlejších stolů, náhle během večeře zemřela, poté co se napila vína vylepšeného kapkou cyankáli. Oficiální verze, že spáchala sebevraždu, slavného detektiva neuspokojila. Než ale mohl začít s vyšetřováním, došlo v Argentině k vojenskému převratu a Poirot byl ze země vyhoštěn. Dva roky nato otvírá majitel oné restaurace pobočku v Londýně. Při této příležitosti se v podniku scházejí všichni, kdo byli svědky smrti mladé ženy. A historie se opakuje s děsivou přesností. Po doušku vína se hroutí Irisina sestra. Klíčem k tomuto zločinu je nepochybně první vražda. Všichni přítomní z ní totiž mohli mít finanční prospěch. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (43)

blackrain 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vražda to byla opravdu rafinovaná, ale zároveň to byla taková sázka do loterie. V jednom okamžiku jsem si říkala, že by to ten brilantní detektiv nechal zajít tak daleko. Jeho jednoduchý nápad jsem prostě neprokoukla a tak to má být, člověk si má počkat na objasnění až do konce. Pak se všechno krásně rozplete a všechno dostane skutečný rozměr, který bývá často velmi jednoduchý. ()

Hellboy 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Velmi výpravná epizoda. Příběh je ale komplikovaný takovým literárním způsobem, který mi nesedl, byl až příliš překombinovaný. Což je u Poirotových příběhů sice zcela běžné, Agatha Christie takhle prostě píše, ale tady už to prostě bylo až moc přehnané. Stejně jako třeba v "Hercule Poirot: Smrt v oblacích." ()

Reklama

Dale 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Už ma nebaví pozerať tieto detektívky, keď v polovici viem, kto je vrah aj ako to urobil. Aj tú Poirotovu záverečnú fintu som hneď prekukol. Neviem, či to je len tak zle natočené, že mi je vrah hneď jasný, alebo by som na to prišiel aj pri čítaní knihy. Ale tu aj vďaka kratšej stopáži sa ten príbeh veľmi nerozvinul, nemalo to tú správnu atmosféru, jedna z najslabších častí Poirota. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tady se mi strašně líbila forma, jakou je příběh vyprávěn. Nejprve Hercule Poirot odhaluje minulou událost, která se mu stala a která očividně bude mít důsledky v jeho současnosti. Jeden detektivní případ z Poirotovi minulosti, který prostě musí vyřešit, i když se mu to zatím nepodařilo. A samozřejmě, že jej vyřeší. ()

elizabeth_ba 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Volně inspirováno Cyankáli v šampaňském, což je má oblíbená detektivka od Agathy. Úvod příběhu situován do Argentiny za vojenského převratu, některé osoby vypuštěny, květinová jména sester (Rosemary a Iris) pozměněna, zavraždění i pachatel také a Anthonyho Browna (jenž zde není ani Browne ani detektiv) hraje poručík čekatel Simps z Hornblowera. Přesto nejlepší dosud viděné zpracování románu. Ale nedám mu plný počet hvězdiček, jelikož kvalit románu prostě nedosáhlo. I když ostatní zpracování byly mnohem horší... ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama