Když mladý právník Jack Campbell (Nicolas Cage) odlétal na stáž do Londýna, sliboval své přítelkyni Kate (Téa Leoniová), že za rok už budou zase spolu. Uplynulo třináct let. Z Jacka se stal úspěšný burzovní makléř, který si za ta léta vybudoval slibnou kariéru, na Kate už dávno zapomněl a stále je svobodný... Jsou Vánoce, Jack jde pozdě večer z kanceláře do svého bytu na Manhattanu, a cestou se staví v malém obchůdku. Zde se stane nechtěným svědkem roztržky mezi prodavačem s nějakým pobudou. Podaří se mu zklidnit vášně a dá se s účastníky hádky do hovoru o všem možném. "Mám všechno, po čem jsem toužil," říká při tom o sobě. Když se konečně dostane do svého luxusního mládeneckého apartmá, lehne si a okamžitě usne. Druhého dne se probudí v domku na předměstí, vedle něj leží v posteli o 13 let starší Kate, vedle v pokoji pláče dítě a šestiletá holčička mu říká "tati". A to je jen začátek z celé řady překvapení, která na Jacka čekají... Z Jacka Campbella - businessmana se stal Jack Campbell - otec rodiny. Nežije v centru, ale na předměstí, neřídí Ferrari, ale "kombíka", neprodává akcie, ale pneumatiky a v šatníku má místo drahých obleků flanelové košile. Jack se nejprve pokouší vrátit do svého "starého" života, ale ani ve firmě ani doma se k němu nikdo nezná. Postupně si začíná zvykat na nový život a zjišťuje, že se mu vlastně velmi zamlouvá. S chutí si užívá otcovských povinností, stýká se s novými přáteli a navíc mu dochází, že Kate i po těch 13 letech stále miluje. Není ale jisté, jestli je tento život už "navždy" - totiž jestli se zase někdy znovu neprobudí sám ve svém manhattanském apartmá. A pokud by se tak stalo, jak by mohl napravit všechny ty chyby, kterých se dopustil...? (oficiální text distributora)

Poga

Ono recyklovat staré a dobré filmy sa nevypláca. Ale! Tu to podľa mňa vyšlo, aj keď film nemá vôbec čím prekvapiť, scenár neprináša totiž nič nové, no napriek tomu to má taký ten príjemný look a celkovo také klasické americké rodinné flow. Tea Leoni, prirodzené krásna a v roli obyčajnej manželky výborná a Cage, zeriem mu to viac ako pseudoakcnych hrdinov. Pre mňa veľmi fajn film. 75% ()

kyblik2

Pekná zamotávka, ktorá sa nerozmotala na konci zrovna tak ako som čakal. Škoda, tvorci zistili že už majú natočených 90 minút a trebalo ho ukončiť tak to spravili takto. Napriek tomu pekný film, ale nezaradím ho medzi moje TOP vianočné pretože mu chýbalo to kúzlo, ktoré pochoval rýchly a naivný koniec. Nicolas Cage ešte v super hereckej kondícii. Tak či tak príjemná jednohubka, ktorá neurazí ani moc nenadchne... ()

NikiVai

Asi každý z nás si někdy představuje co by kdyby. Jack si to nepředstavoval a přece to zažil. No, nemám podobné filmy moc ráda. A nelíbilo se mi jak to skončilo. Celkově to bylo ale na pohodu a pár lehce úsměvných momentů by se tam také našlo. ()

colin

Jsou filmy, co padnou do noty tím, co říkají, nezávisle na tom, jak moc jsou kvalitní. Takže za dojmy bych dal 90%, za provedení a realizaci tak 65%. Předvídatelný, ale dost potěšitelný děj. ()

Rathe

Myslím, že film poukázal na přesnou problematiku dnešních lidí. Všichni jsou zaměřeni na kariéru. A dávají ji i před lidi, osoby, které jsou pro ně důležité. To se stalo i Nicolasu Cageovi. Ten ovšem měl to štěstí ochutnat obojímu a viděli jsme jak mu rodina rychle přičuchla do stylu života. Ale většina dnešních kariéristů takovou situaci ani nepoznají. Je pravda, že vše bylo vynikající, kromě toho pokulhávajícího konce. ()

fajntomas

Film je celkově pěkný, zajímavý, ale tomu konci něco chybí. Káva na letišti je bídná tečka za hezkým příběhem. Doporučuju 80%. ()

viax

Nebýt Nicolase Cage, tak se na to ani nekouknu. Utahaný film, nudná hudba, divné dítě. Ačkoliv ta malá byla fajn. Zápletka nebyla špatná, ale to provedení stálo za houby. ()

Lucy39

ano, velmi sentimentální.. no a co :-) já se za svou slabost na romantiku nestydím... typově velmi srovnatelné s Městem andělů.. krásně jsem si poplakala :-D a filmu říkám : To jste jednou takhle nechutně bohatý single luxusně oděný ředitel na Wall-streetu... A ráno se probudíte v domku na předměstí jako prodavač pneumatik, děti, manželka, místo obleků svetr , uslintaný pes a divní kámoši na bowlingu, který ani neumíte hrát.. 🙈🤣 Leč ve finále zjistíte víte CO - že to druhý je stejně lepšííííí 🙈🤣😍😘 jsem si nádherně zabrečela a všem plačkám vřele doporučuji 😍 .... Za prachy se to opravdové Štěstí prostě fakt koupít nedá... A kdo píše o úchylnosti - tak za mne Naopak - je to o tom, že stejně Rodina a láska je nejvíc.. ()

freebob

Moc vtipná komedie to není,ale z celého filmu tak nějak září laskavost a pohoda.Nicolas Cage tu hraje postavu tak trochu sobeckého obchodníka, který jednoho dne má tu možnost žít obyčejný život usedlého otce od rodiny po boku své lásky ze školy.Film je jako takový hodně zaměřený na rodinné hodnoty, což je dobře, obzvláště v dnešní době idividualismu.Dneska si chce každý jen užívat,ale i to nakonec přejde a než se člověk naděje zjistí že mu ujel vlak a zůstane navždy sám.Hrozná to představa.Proto mám tento možná naivní film rád, protože má srdce a dovede pohladit. ()

sunlion

Jack opustil svou velkou lásku Kate (ačkoliv velká láska to byla spíše z její strany) a dal se houževnatě do budování své kariéry. Byl schopný a usilovný, na osobní život kašlal, takže žádný div, že dosáhl mimořádného úspěchu v obchodní branži. Uběhlo třináct let. Nic mu nechybělo, či spíše – on ani nevěděl, že mu něco chybí, neboť úspěch zatím zvládal znepokojený hlásek v jeho nitru bez zaváhání přerušit. Jack byl vrchovatě spokojený, až tolik spokojený, že nevnímal absenci štěstí (za to se často vydává spokojenost). Zásah shůry v podobě afroamericky vyhlížejícího anděla ho najednou vytrhl z luxusu a pohodil jej do manželské postele vedle Kate. Jackovi nezbylo, než prozkoumat svou alternativní minulost – třináct let zpět. Jedno z jeho dvou dětí, malá dcerka, poznalo, že s „tatínkem“ něco není v pořádku (manželka však ne, což může, ale také nemusí být divné), a občas mu poradila, jinak si musel Jack na vše přijít sám. A proč vůbec dostal tuto osudovou lekci? Aby přišel na to, oč přišel, když se celých třináct let zběsile hnal za kariérou a život mu mezitím zvolna uplýval mezi prsty. Jakmile došel k určité mezi poznání, anděl vrátil vše do toho paradigmatu, ve kterém žil Jack předtím. A jemu „zničehonic“ začal chybět Kate a rodinný život, jenž jej v alternativní realitě místy doháněl k šílenství. Jo, výborný film, romanticky laděný, přímočarý, místy dráždivě zneklidňující. Příběh ze života, ovšem – až na toho anděla, my nefilmoví hrdinové šanci prozřít nedostáváme takto snadno... 85% ()

Sejkorka

Tři * je možná moc, ale nakonec jsem se rozhodl je udělit. Nicolase Cage tak nějak nemusím, ale tohle je jedna z jeho lepších rolí. Téa Leoni je skvělá. Trochu to připomíná legendární Záměnu John Landise ve fantasy hávu. A na rozdíl od některých recenzentů se mi závěr docela líbil. Je to hepyš, ale nijak přeslazený. Kate neměla možnost poznat svoje děti, Jack ano... ()