Pořád sem si během filmu nemohl vzpomenout,zda jsem na vhs někdy tenhle film viděl.Ale jo,viděl.Podle těch posledních scén sem si vzpomněl.Myslim,že tohle je jeden z nej filmů B.Rattnera.Docela origoš nápad,oba dva hlavní hrdinové maj dost velký charisma,aby film utáhli,takže nudu u tohodle filmu nepotkáte.80%.(29.4.2010)

Opravdu je život, který žijeme tím nejlepším způsobem jak ho prožít? Opravdu jsou přepych a bohatství tím, co udělá život šťastným? A jak by život vypadal, kdybychom se v některých případech rozhodli jinak? Jeden z romatických příběhů, který navzdory tomu, že nepatří k nejslavnějším ani nejúspěšnějším, patří k mým nejoblíbenějším.(9.10.2007)

• Psycho.R

Faux paus, Cage je výbornej herec, ale ani on tomuhle filmu nedokázal zdvyhnout úroveň. Na komedii to neni vtipný, na drama vůbec dramatický a romantika? Ta tam trochu je. Zkrátka mi to potvrdilo, že Ratner není ten režisér, který si zasluhuje mít v opratích herce velkých značek. Dřív jsem si jeho spojení s poldou z Beverly spojoval rád, stačilo si vybavit Křižovatku smrti, ale to byl jedinej dobrej počin, co jsem od něj zaznamenal. A ještě navíc rutinářskej o X menech ani nemluvim.(7.11.2013)

V detstve sa mi tento film strašne páčil a Téa Leoni sa mi neskutočne páčila. Dnes s odstupom času sa na to všetko pozerám trochu inými očami a neskutočné vyzdvihovanie rodiny a negatívny postoj k snahe rozvinúť kariéru (myslím už v tej alternatívnej realite). Samozrejme som za rodinné hodnoty a film sa mi aj páčil, len niektoré veci boli trochu prehnané. Inak dobrý nápad, ale nedá mi, dnes je to za 3 hviezdy. 6/10(3.3.2010)

Velmi príjemna vianočná romantická komédia z priam kúzelnou hudbou Danyho Elfmana a bláznivou Téou Leoni. Cagea som tu prvý krát zažil ako speváka a bol som veľmi milo prekvapený (bacha na dabovanú verziu, kde to Petr Svoboda úplne pochoval). Toto sú pre mňa tie pravé rolničky milé deti na čas, kedy sentimentu nikdy nie je dosť.(26.4.2004)

• - Autorem citátu „Kdybych žil v antice, bydlel bych v Římě, a dnešní Amerika je říše a New York je Řím,“ který se ve filmu objevil, je John Lennon. (Terva)

• - Nicolas Cage (Jack Campbell) vlastnil rovnaké Ferrari, aké bolo použité vo filme. Predal ho asi rok pred začiatkom natáčania. (misterz)

• - V úvode filmu si Nicolas Cage spieva v taliančine operu Rigoletto od slávneho talianskeho skladateľa Giuseppe Verdiho. (MikaelSVK)