Hola Guys! =´) Jsou dva filmy, na které koukám každé Vánoční ráno už nějaký ten rok..."The Holiday" a "The Family Man". Pro naději, pro život, pro radost i pro dojetí...pro jasnou a čistou (,co na tom že pohádkovou - to přeci ale k Vánočnímu ránu patří!) výpověď o tom, že to, na čem doopravdy záleží, je hned za rohem, třebas to bude dlouho trvat, než se na to podíváme, ale je to tam! Kouzlo, které ve mně drnčí s každou minutou těchto filmů: It´s there! Look! Just take that chance!" - je to milé, je to legrační, je to dojemné, je to zasněžené, je to plné pravd a je to plné uvěřitelných charakterů...and let me tell you about priorities!!!... "I want that Cake! I Want it!" (i když tahle scéna a její smysl jsou pro mě už navždy zničené :D Ach, Bojovníku!!! Ty lotře!!! :D)(18.8.2015)

Příjemný, uhlazený, sentimentální, naivní, úsměvný film s lehkým morálním přesahem. Takový, jaký má romantický film být. A na nic víc si to nehraje. Myslíte při něm na Harryho a nejen na něj. A že si závěr zasloužil, aby realizační tým trochu zabral, to tu píše téměř každý. Mně v tom závěru navíc, protože mám rád volitelně racionální vysvětlení, vadí ten Jackův ošoupaný ohoz.(16.2.2012)

Velmi príjemna vianočná romantická komédia z priam kúzelnou hudbou Danyho Elfmana a bláznivou Téou Leoni. Cagea som tu prvý krát zažil ako speváka a bol som veľmi milo prekvapený (bacha na dabovanú verziu, kde to Petr Svoboda úplne pochoval). Toto sú pre mňa tie pravé rolničky milé deti na čas, kedy sentimentu nikdy nie je dosť.(26.4.2004)

• Lacike

Mal to byt dojimavy film o tom ako si tvrdy biznisman uvedomi, ze rodinny zivot je viac ako bohatstvo a kazdy den ina sexy zenska v posteli. Ale potom co mu je nejakym zazrakom zmenený zivot, aby to zistil, tak som paradoxne cely cas dufal, ze sa co najskôr vrati do svojho stareho zivota a u toho noveho som trpel s nim. Tentokrat sa tvorcom ich zamer obratil proti nim a ten rodinny zivot pôsobil ako peklo. Z casti za to môze aj Tea Leoni, ktora mi pripada protivna a chemia medzi ňou a Cageom je nulova. Ale uplne najhorsie peklo su neznesitelne dialogy vdaka comu cely film pôsobi nezazivne. Ked uz nejaku Vianocnu komediu s Cageom, tak jednoznacne odporucam Trapped in Paradise. 3/10.(12.6.2016)

Tak tohle nám bylo opravdu velmi milé překvapení! Jedná se o velmi hezký a také vtipný vánoční příběh o tom, že peníze nejsou všechno (asi proto v Česku není až tak populární:) a o tom, jak krásné je mít fungující rodinu a také, jak napravit svoji dávnou chybu. Velkým překvapením u nás v této komedií zůstává velmi dobrý Nicholas Cage, který svým hereckým výkonem perfektně dotváří vtipnou atmosféru Vánoc a také samozřejmě nesmíme opomenout krásnou Téu Leoni, která je v tomhle filmu, jako třešnička na dortu. Jinak ten úplný konec mohl být ještě o něco promakanější, ale i tak nám tento film učaroval, ale dívat se na něj někdy jindy než o Vánocích by také rozhodně nebylo zbytečné! 75%(22.12.2019)

• - Autorem citátu „Kdybych žil v antice, bydlel bych v Římě, a dnešní Amerika je říše a New York je Řím,“ který se ve filmu objevil, je John Lennon. (Terva)

• - V úvode filmu si Nicolas Cage spieva v taliančine operu Rigoletto od slávneho talianskeho skladateľa Giuseppe Verdiho. (MikaelSVK)

• - Nicolas Cage (Jack Campbell) vlastnil rovnaké Ferrari, aké bolo použité vo filme. Predal ho asi rok pred začiatkom natáčania. (misterz)