Nastala chyba při přehrávání videa.
 • LencaN
  **

  Přišla jsem si jako by mi někdo otevřel hlavu a lil do ní všechnu rádoby moudrost a dobro světa. A vůbec to nemyslím dobře. Teď dokonce lituju, že jsem tomuto filmu věnovala ty cca 2 hodiny. Předně, Nicolase Cage mám většinou ráda, ale občas, když přehrává a hraje až příliš s psíma smutnýma očima, tak mi brnká na nervy. A tady navíc hraje pěkného troubu, který si moje sympatie nezískal ani na konci. V reálu bych brala tu možnost, podívat se na různé scénáře svého života a vybrat si tu nejlepší. Dostat se do zlomových momentů, na životní rozcestí a mrknout, kam bych se dostala. Ale ono to tak nefunguje. Já to vím. Ale i tak se dal ten závěr vymyslet jinak. Bylo to absolutně neadekvátní. Všude samé životní poučení, samé moralizování a po chvíli toho člověk už má lehce dost. Přeslazené, jako byste si jahodový dort s marcipánem na povrchu ještě polili čokoládou a posypali to hromadou cukru a ozdobili lentilkami.(4.1.2016)

 • #47
  ****

  Milý romantický film se sympatickými hrdiny a zajímavou zápletkou. Koho by občas nenapadlo "Kde jsem dneska mohl být, kdybych to či ono udělal jinak". Jacku Campbellovi se tento "letmý pohled" splnil ač o něj ani nestál. Není to ale jen hloupý slaďáček o přerodu jednoho sobce, je to o životních hodnotách o nákladech obětovaných příležitosti, o tom, že některé věci prostě nelze vyčíslit penězi a že i když je člověk přehazuje vidlemi, nemusí být šťastný.(3.4.2011)

 • noriaki
  ****

  Podařená jednohubka kterou, světe div se, herecky táhne "muž čtyř výrazů, z nichž tři vypadají úplně stejně", Nicolas Cage. No a když druhou půlku zamilovaného páru tvoří krásná a živočišná Téa Leoni, tak můžu směle prohlásit, že obsazení je ten největší klad filmu. Otec rodiny má vcelku jednoduchý scénář, ale zato poutavě napsaný a s citem natočený. Děj je pomalý, roztažený na dvě hodiny a kousek vyprávění o přerodu jednoho samotářského makléře do usedlého muže s krizí středního věku. Režisér dokázal filmu vtisknout klidnou a domáckou atmosféru, takže nevadí ani přemíra klišé a dopředu odhadnutelná zápletka. Škoda jen realistického konce, zrovna tohle je jeden z těch příběhů, kterému romantická a idealistická pointa zoufale schází.(29.11.2012)

 • zdenny
  *****

  Film, který mne svou "podzimní atmosférou" dokáže vždy dostat. Bohatý mladý muž je zde vystaven testu, kdy musí konfrontovat život úspěšného, leč svobodného mladého muže se životem průměrného manžela a otce dvou dětí. Na pozadí krásné atmosféry nám film nabízí bohatství, úspěch společně se samotou a jakousi sterilitou. Oproti tomu staví teplo rodinného krbu, milující manželku a dvě malé děti - toto všechno samozřejmě zatížené hypotékou a ostatními rodinnými starostmi. Je na divákovi, který způsob je ochoten si vybrat, třebaže tvůrci jasně tlačí na tu druhou variantu, s čímž naprosto souhlasím i já. Myslím, že vše má své pro a proti a vše si bere svou daň. Část filmu, kdy se děj přehoupne zpátky do reality a Jack navštíví Kate, nás uvádí do závěrečné fáze, která je jednou z nejdojemnějších, co se minimálně tohoto žánru týče. Vyvrcholení na letišti, kdy Jack (N. Cage) začne svou řeč tím, že "oba spolu bydlí v Jersey, mají dvě děti atd. atd." mě vždy opravdu vrcholně dojme. DOPORUČENÍ: Typově podobné "podzimní" filmy, které se vyznačují určitým kouzlem (záměna, výměna rolí, trochu mysteriózna) - "Na hromnice o den více", "Záměna (1983)".(29.10.2010)

 • jerry12
  **

  40%. Synopse slibuje velmi zajímavý příběh odpovídající koncepci, kterou vyloženě můžu. Cestování v čase, alternativní reality, sice komediálně laděné, což není zrovna můj šálek, ale zato s vánoční tématikou, a to už je. V praxi se mi však dostalo relativně prázdné snůšky rádoby poučných dialogů, občas nucených situací a sem tam možná i relativně slušného vtipu. Vánoční atmosféru však Otec rodiny postrádá, děj je dopředu předvídatelný prakticky od první scény, ničím nepřekvapí a závěr je... no, hollywoodský. Nevím, proč jsem čekal víc, ale co vím jistě je, že už si ho znovu nepustím. Výjimku v jinak pusté, navenek sice pozitivně působící, ve skutečnosti však mělké slátanině, tvoří neskutečně roztomilá a geniální Makenzie Vega. Kvůli ní to snad stojí za to vidět...(4.12.2014)

 • - V úvode filmu si Nicolas Cage spieva v taliančine operu Rigoletto od slávneho talianskeho skladateľa Giuseppe Verdiho. (MikaelSVK)

 • - Autorem citátu „Kdybych žil v antice, bydlel bych v Římě, a dnešní Amerika je říše a New York je Řím,“ který se ve filmu objevil, je John Lennon. (Terva)

 • - Z celkového rozpočtu 60 milionů amerických dolarů si Nicolas Cage ukrojil více jak třetinu a to 20 milionů. Producentům se ale jeho obsazení vyplatilo, snímek se stal v kinech jedním z největších vánočních hitů toho roku. (Edgerton)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace