Příjemná, nenáročná a mírně vánočně laděná romantická komedie, která sice vůbec nedává smysl, obsahuje řadu chyb v realizaci a je tak trochu blbounce přímočará a předvídatelná, ale na svůj žánr je přirozeně originální, rodinná a relativně dobře obsazená. Osobně jsem se slušně bavil, i když prvotní zjištění 122 minut mi přišlo jako nucená divácká vražda..Leč, dalo se to snést celkem bezproblémů.(30.7.2006)

Pořád sem si během filmu nemohl vzpomenout,zda jsem na vhs někdy tenhle film viděl.Ale jo,viděl.Podle těch posledních scén sem si vzpomněl.Myslim,že tohle je jeden z nej filmů B.Rattnera.Docela origoš nápad,oba dva hlavní hrdinové maj dost velký charisma,aby film utáhli,takže nudu u tohodle filmu nepotkáte.80%.(29.4.2010)

Nicolase Cage považuju za snad největšího idiota Hollywoodu. Oscar někde doma vystavený. Na kontě akční hity jako Skála, Con Air, Tváří tvář a 60 sekund. Perfektní temný thriller 8 mm a pak se upsal k úplným nesmyslům jako je Napospas osudu, Hon na čarodějnice a to jsem neviděl ještě Rituál a možná ani nechci. Ještě než se ale upsal k těm debilním filmům, a zavřel si podle mě dveře pro něco kvalitnějšího, stihl v roce 2000 natočit kvalitní romantickou komedii – i když jsem se zase moc nenasmál, jen občas -, která má prvky dramatu. Film nádherné ukazuje, jak je důležitější rodina, než být sám, mít sice spousty peněz, ale být stále sám a nemít se s kým o ně podělit. Nicolase Cage hraje v té době, ještě dobře. Krásná Téa Leoni je třešničkou na dortu. Společně vytvořili krásný pár. Jediné co dělí hodnocení od 4* je zbytečně natažená stopáž. Stačilo to zkrátit alespoň o 15 minut a dal bych klidně ty 4*.(20.2.2019)

• Psycho.R

Faux paus, Cage je výbornej herec, ale ani on tomuhle filmu nedokázal zdvyhnout úroveň. Na komedii to neni vtipný, na drama vůbec dramatický a romantika? Ta tam trochu je. Zkrátka mi to potvrdilo, že Ratner není ten režisér, který si zasluhuje mít v opratích herce velkých značek. Dřív jsem si jeho spojení s poldou z Beverly spojoval rád, stačilo si vybavit Křižovatku smrti, ale to byl jedinej dobrej počin, co jsem od něj zaznamenal. A ještě navíc rutinářskej o X menech ani nemluvim.(7.11.2013)

Já vím, že je to šablonovitý a romantický, ale nemůžu si pomoct, je to prostě moc dobře natočenej snímek. Nicholas Cage tu podává standartní výkon, na jaký jsme u něj zvyklí a působí vcelku příjemně. O to překvapivější (v pozitivním slova smyslu) je výkon Téi Leoni. Do vánoční či předvánoční atmosféry velmi milý film.(10.12.2004)

• - Nicolas Cage (Jack Campbell) vlastnil rovnaké Ferrari, aké bolo použité vo filme. Predal ho asi rok pred začiatkom natáčania. (misterz)

• - Okrem New Yorku a New Jersey sa film natáčal aj v kalifornskom Los Angeles. (MikaelSVK)

• - Z celkového rozpočtu 60 milionů amerických dolarů si Nicolas Cage ukrojil více jak třetinu a to 20 milionů. Producentům se ale jeho obsazení vyplatilo, snímek se stal v kinech jedním z největších vánočních hitů toho roku. (Edgerton)