Když mladý právník Jack Campbell (Nicolas Cage) odlétal na stáž do Londýna, sliboval své přítelkyni Kate (Téa Leoniová), že za rok už budou zase spolu. Uplynulo třináct let. Z Jacka se stal úspěšný burzovní makléř, který si za ta léta vybudoval slibnou kariéru, na Kate už dávno zapomněl a stále je svobodný... Jsou Vánoce, Jack jde pozdě večer z kanceláře do svého bytu na Manhattanu, a cestou se staví v malém obchůdku. Zde se stane nechtěným svědkem roztržky mezi prodavačem s nějakým pobudou. Podaří se mu zklidnit vášně a dá se s účastníky hádky do hovoru o všem možném. "Mám všechno, po čem jsem toužil," říká při tom o sobě. Když se konečně dostane do svého luxusního mládeneckého apartmá, lehne si a okamžitě usne. Druhého dne se probudí v domku na předměstí, vedle něj leží v posteli o 13 let starší Kate, vedle v pokoji pláče dítě a šestiletá holčička mu říká "tati". A to je jen začátek z celé řady překvapení, která na Jacka čekají... Z Jacka Campbella - businessmana se stal Jack Campbell - otec rodiny. Nežije v centru, ale na předměstí, neřídí Ferrari, ale "kombíka", neprodává akcie, ale pneumatiky a v šatníku má místo drahých obleků flanelové košile. Jack se nejprve pokouší vrátit do svého "starého" života, ale ani ve firmě ani doma se k němu nikdo nezná. Postupně si začíná zvykat na nový život a zjišťuje, že se mu vlastně velmi zamlouvá. S chutí si užívá otcovských povinností, stýká se s novými přáteli a navíc mu dochází, že Kate i po těch 13 letech stále miluje. Není ale jisté, jestli je tento život už "navždy" - totiž jestli se zase někdy znovu neprobudí sám ve svém manhattanském apartmá. A pokud by se tak stalo, jak by mohl napravit všechny ty chyby, kterých se dopustil...? (oficiální text distributora)

Trailer

Fiftis

Komédia Bretta Ratnera The Family Man nadväzuje na rad súčasných hollywoodskych snímok "propagujúcich" stmelenie rodinného života. Navyše sa čiastočne odohráva o Vianociach, takže sa hodí aj na sledovanie počas zimných sviatkov. Hrdinom je newyorský špičkový manažér Jack Campbell, ktorý sa po zásahu "zhora" ocitá vo svojom inom živote. Vtipne vykonštruovaná aj rozvíjaná nadprirodzená zápletka je postavená na vzťahu oboch protagonistov. Obľúbený Nicolas Cage s prehľadom zvláda obe polohy svojho hrdinu a Téa Leoni s ním určite drží krok. Jej postava je navyše rôznorodejšia, vnáša do deja určitú vrelosť a neprekvapivo aj erotický náboj. Samotná snímka sa rozhodne vymyká štandardu obdobných titulov. ()

nash.

Opravdu je život, který žijeme tím nejlepším způsobem jak ho prožít? Opravdu jsou přepych a bohatství tím, co udělá život šťastným? A jak by život vypadal, kdybychom se v některých případech rozhodli jinak? Jeden z romatických příběhů, který navzdory tomu, že nepatří k nejslavnějším ani nejúspěšnějším, patří k mým nejoblíbenějším. ()

Bauer

Nicolase Cage považuju za snad největšího idiota Hollywoodu. Oscar někde doma vystavený. Na kontě akční hity jako Skála, Con Air, Tváří tvář a 60 sekund. Perfektní temný thriller 8 mm a pak se upsal k úplným nesmyslům jako je Napospas osudu, Hon na čarodějnice a to jsem neviděl ještě Rituál a možná ani nechci. Ještě než se ale upsal k těm debilním filmům, a zavřel si podle mě dveře pro něco kvalitnějšího, stihl v roce 2000 natočit kvalitní romantickou komedii – i když jsem se zase moc nenasmál, jen občas -, která má prvky dramatu. Film nádherné ukazuje, jak je důležitější rodina, než být sám, mít sice spousty peněz, ale být stále sám a nemít se s kým o ně podělit. Nicolase Cage hraje v té době, ještě dobře. Krásná Téa Leoni je třešničkou na dortu. Společně vytvořili krásný pár. Jediné co dělí hodnocení od 4* je zbytečně natažená stopáž. Stačilo to zkrátit alespoň o 15 minut a dal bych klidně ty 4*. ()

Blazkowicz

Za mě překvapení vánoční sezóny. A to až takové, že přemýšlím nad plným počtem. Ten teda nakonec nedám, protože je to sice dějově na Vánoce, ale vůbec se to ve filmu neprojeví. To já tam prostě potřebuju. Jestli bude opakované dívání někdy, tak třeba zvýším. No a jinak pecka, u které jsem byl i trochu na měkko. Kdo by nechtěl za manželku Téu Leoni? 4+* ()

Skuby47

Tento velmi milý film jsem viděla už několikrát, většinou v předvánočním období, kam se skvěle hodí a příště mu klidně znovu obětuji svůj volný čas. Každý jsme v životě vystaveni řadě rozhodnutí a stojíme na rozcestí, kam půjdeme dál. Jako dítě jsem se svým otcem a sestrou po smrti mamky žila ve velmi skromných poměrech. Každá maličkost, třeba vánoční balíček ovoce (banány a mandarinky) mi dělaly velkou radost a vždy jsem se na ně těšila. A když se jednou objevilo jako vánoční dárek místo knížky v kůlně nové kolo, to bylo obrovské štěstí. Dneska žiji stále skromně, ale mohu si dopřát banánů, mandarinek a dokonce i párků na kolik mám chuť, ale už to není ono. Ta radost se někam vytratila. Jak se říká : Po čem toužíš, kvete, co jsi získal, vadne. Profesní a majetkový úspěch nemusí být v životě to nejdůležitější, stejně odejdeme ze světa tak holí, jak jsme na něj přišli, tak za čím se štvát. Tento snímek ukazuje, že takto uvažují i filmoví tvůrci a to je dobře. Škoda, že nejde vrátit ztracený a promarněný čas, jako v tomto příběhu. ()

• Nicolas Cage (Jack Campbell) vlastnil rovnaké Ferrari, aké bolo použité vo filme. Predal ho asi rok pred začiatkom natáčania. (misterz)
  • Z celkového rozpočtu 60 milionů amerických dolarů si Nicolas Cage ukrojil více jak třetinu a to 20 milionů. Producentům se ale jeho obsazení vyplatilo, snímek se stal v kinech jedním z největších vánočních hitů toho roku. (Edgerton)
  • V úvode filmu si Nicolas Cage spieva v taliančine operu Rigoletto od slávneho talianskeho skladateľa Giuseppe Verdiho. (MikaelSVK)