• LencaN

Přišla jsem si jako by mi někdo otevřel hlavu a lil do ní všechnu rádoby moudrost a dobro světa. A vůbec to nemyslím dobře. Teď dokonce lituju, že jsem tomuto filmu věnovala ty cca 2 hodiny. Předně, Nicolase Cage mám většinou ráda, ale občas, když přehrává a hraje až příliš s psíma smutnýma očima, tak mi brnká na nervy. A tady navíc hraje pěkného troubu, který si moje sympatie nezískal ani na konci. V reálu bych brala tu možnost, podívat se na různé scénáře svého života a vybrat si tu nejlepší. Dostat se do zlomových momentů, na životní rozcestí a mrknout, kam bych se dostala. Ale ono to tak nefunguje. Já to vím. Ale i tak se dal ten závěr vymyslet jinak. Bylo to absolutně neadekvátní. Všude samé životní poučení, samé moralizování a po chvíli toho člověk už má lehce dost. Přeslazené, jako byste si jahodový dort s marcipánem na povrchu ještě polili čokoládou a posypali to hromadou cukru a ozdobili lentilkami.(4.1.2016)

Milý romantický film se sympatickými hrdiny a zajímavou zápletkou. Koho by občas nenapadlo "Kde jsem dneska mohl být, kdybych to či ono udělal jinak". Jacku Campbellovi se tento "letmý pohled" splnil ač o něj ani nestál. Není to ale jen hloupý slaďáček o přerodu jednoho sobce, je to o životních hodnotách o nákladech obětovaných příležitosti, o tom, že některé věci prostě nelze vyčíslit penězi a že i když je člověk přehazuje vidlemi, nemusí být šťastný.(3.4.2011)

Podařená jednohubka kterou, světe div se, herecky táhne "muž čtyř výrazů, z nichž tři vypadají úplně stejně", Nicolas Cage. No a když druhou půlku zamilovaného páru tvoří krásná a živočišná Téa Leoni, tak můžu směle prohlásit, že obsazení je ten největší klad filmu. Otec rodiny má vcelku jednoduchý scénář, ale zato poutavě napsaný a s citem natočený. Děj je pomalý, roztažený na dvě hodiny a kousek vyprávění o přerodu jednoho samotářského makléře do usedlého muže s krizí středního věku. Režisér dokázal filmu vtisknout klidnou a domáckou atmosféru, takže nevadí ani přemíra klišé a dopředu odhadnutelná zápletka. Škoda jen realistického konce, zrovna tohle je jeden z těch příběhů, kterému romantická a idealistická pointa zoufale schází.(29.11.2012)

Film, který mne svou "podzimní atmosférou" dokáže vždy dostat. Bohatý mladý muž je zde vystaven testu, kdy musí konfrontovat život úspěšného, leč svobodného mladého muže se životem průměrného manžela a otce dvou dětí. Na pozadí krásné atmosféry nám film nabízí bohatství, úspěch společně se samotou a jakousi sterilitou. Oproti tomu staví teplo rodinného krbu, milující manželku a dvě malé děti - toto všechno samozřejmě zatížené hypotékou a ostatními rodinnými starostmi. Je na divákovi, který způsob je ochoten si vybrat, třebaže tvůrci jasně tlačí na tu druhou variantu, s čímž naprosto souhlasím i já. Myslím, že vše má své pro a proti a vše si bere svou daň. Část filmu, kdy se děj přehoupne zpátky do reality a Jack navštíví Kate, nás uvádí do závěrečné fáze, která je jednou z nejdojemnějších, co se minimálně tohoto žánru týče. Vyvrcholení na letišti, kdy Jack (N. Cage) začne svou řeč tím, že "oba spolu bydlí v Jersey, mají dvě děti atd. atd." mě vždy opravdu vrcholně dojme. DOPORUČENÍ: Typově podobné "podzimní" filmy, které se vyznačují určitým kouzlem (záměna, výměna rolí, trochu mysteriózna) - "Na hromnice o den více", "Záměna (1983)".(29.10.2010)

• jerry12

40%. Synopse slibuje velmi zajímavý příběh odpovídající koncepci, kterou vyloženě můžu. Cestování v čase, alternativní reality, sice komediálně laděné, což není zrovna můj šálek, ale zato s vánoční tématikou, a to už je. V praxi se mi však dostalo relativně prázdné snůšky rádoby poučných dialogů, občas nucených situací a sem tam možná i relativně slušného vtipu. Vánoční atmosféru však Otec rodiny postrádá, děj je dopředu předvídatelný prakticky od první scény, ničím nepřekvapí a závěr je... no, hollywoodský. Nevím, proč jsem čekal víc, ale co vím jistě je, že už si ho znovu nepustím. Výjimku v jinak pusté, navenek sice pozitivně působící, ve skutečnosti však mělké slátanině, tvoří neskutečně roztomilá a geniální Makenzie Vega. Kvůli ní to snad stojí za to vidět...(4.12.2014)

• - V úvode filmu si Nicolas Cage spieva v taliančine operu Rigoletto od slávneho talianskeho skladateľa Giuseppe Verdiho. (MikaelSVK)

• - Autorem citátu „Kdybych žil v antice, bydlel bych v Římě, a dnešní Amerika je říše a New York je Řím,“ který se ve filmu objevil, je John Lennon. (Terva)

• - Z celkového rozpočtu 60 milionů amerických dolarů si Nicolas Cage ukrojil více jak třetinu a to 20 milionů. Producentům se ale jeho obsazení vyplatilo, snímek se stal v kinech jedním z největších vánočních hitů toho roku. (Edgerton)