Já začnu tím, jak jsem se dostala k tomu, že jsem včera od půlnoci do půl druhý ráno koukala zrovna na Otce rodiny ;-) Nevím, jestli v profilu jednoho filmu můžu trošku zkritizovat film druhý, ale udělám to... Včera jsem měla narozeniny... jako dárek jsem dostala dvd " Špatnej polda " a ... no zklamalo mě to. Tak jsem si chtěla zlepšit chuť s nějakým pěkným filmem s Nickem Cagem ;-) Volba padla na nikdy neviděného Otce rodiny... A moc se mi to líbilo ! Až tak, že dávám čtyři hvězdičky a hned jsem si poznamenala, ať nezapomenu ráno okomentovat na CSFD ;-) Jasně, že ten námět není bůhvíco originálního, ale Cage se do téhle role fakt dobře hodil . Téa Leoni byla milá jako ženuška rodiny , a malá dceruška nádherně vnímavá :-) Samosebou, že jako fanynka Nicolase nemůžu než slintat nad vcelku počáteční scénou, kdy prochází bytem a zpívá si nějakou operu ( milovníci opery omluvte mě, ale já opravdu nepoznám co to je :-) ). Kdo viděl, tak chápe proč se mi asi tahle scéna líbí :-) No a to probuzení do zcela jiného života, kdy jako v opaření hledá před domem Ferrari a v práci a v N.Y. bytě ho nikdo nezná, vedle brečí mimčo, skáče po něm malá dcerka , slintá pes a na břiše leží manželka, to hned tak každý nepobere ;-) Pět hvězdiček nedám jen " díky " dabingu pana Soukupa, který mi na Cage vysloveně neseděl a až vadil a taky " díky " konci, který jsem také očekávala jiný. Takhle se můžu jen domnívat jestli se mu podařilo na letišti v kavárně ji tzv. ukecat. Nezdá se mi , že by prezident firmy a špičková manažerka měli takovýhle rodinný život, ale sen to byl krásný. Každopádně Jack se úplně změnil.(21.7.2012)

Příjemná, nenáročná a mírně vánočně laděná romantická komedie, která sice vůbec nedává smysl, obsahuje řadu chyb v realizaci a je tak trochu blbounce přímočará a předvídatelná, ale na svůj žánr je přirozeně originální, rodinná a relativně dobře obsazená. Osobně jsem se slušně bavil, i když prvotní zjištění 122 minut mi přišlo jako nucená divácká vražda..Leč, dalo se to snést celkem bezproblémů.(30.7.2006)

Zajímavý námět, klasická ukázka toho, kam můžeme spadnout, pokud si neumíme uvědomit, co vlastně chceme. Trošku zavání typickým amerikanismem, třeba scéna, kdy Cage na letišti před stovkami cizích lidí prosí Leoniovou, aby neodjížděla do Paříže, že měl vizi, že mají děti, dům a tak. Nu každopádně, vezmeme-li to kolem a kolem, typický americký lehce romantický film, s relativně neotřelým námětem, nepohorší. Takže lepší průměr.(15.10.2011)

Pořád sem si během filmu nemohl vzpomenout,zda jsem na vhs někdy tenhle film viděl.Ale jo,viděl.Podle těch posledních scén sem si vzpomněl.Myslim,že tohle je jeden z nej filmů B.Rattnera.Docela origoš nápad,oba dva hlavní hrdinové maj dost velký charisma,aby film utáhli,takže nudu u tohodle filmu nepotkáte.80%.(29.4.2010)

CITÁT - Jsme na letišti a tady nikdo neuvažuje rozumně.......... Jack (Nicolas Cage) odlétá za prací. Stává se úspěšný, opouští svou dívku a najednou se probudí vedle ženy a dvou dětí. Má zmatek. CITÁT - Veselé vánoce........ Vytržen ze své reality a vhozen do jiného světa - to otřese každým. Litoval jsem ho při scéně z plýnkama, to by štvalo i mě. A taky bych se asi chtěl probudit z tohoto zlého snu. Nebo to není sen ? CITÁT - Tohle není můj život, to je Letmý pohled.......Vítej na zemi....... Jackovi se někam ztratilo posledních třináct let života. Ráno se prostě probouzí do jiného, možná nepříjemného, života. Slintá na něj pes, vozí děti do školky, osm hodin prodává v maloobchodě pneumatik - jak já ho litoval. Měl před tím tak nádherný život - nebo ne ? CITÁT - Jdeme do cukrárny, bude to vrchol mého týdne......... Ve filmu je použit citát Johna Lennona : Kdybych žil v antice bydlel bych v Římě a dnešní Amerika je říše a New York je Řím......... Nakonec všichni dostanou to co chtějí.(23.4.2012)

• - Nicolas Cage (Jack Campbell) vlastnil rovnaké Ferrari, aké bolo použité vo filme. Predal ho asi rok pred začiatkom natáčania. (misterz)

• - V úvode filmu si Nicolas Cage spieva v taliančine operu Rigoletto od slávneho talianskeho skladateľa Giuseppe Verdiho. (MikaelSVK)

• - Z celkového rozpočtu 60 milionů amerických dolarů si Nicolas Cage ukrojil více jak třetinu a to 20 milionů. Producentům se ale jeho obsazení vyplatilo, snímek se stal v kinech jedním z největších vánočních hitů toho roku. (Edgerton)