Průměrná RomKom. Ze začátku celkem dobrá - když se divil, kde se ocitl a musel nasadit tepláky, byl Cage výbornej. Zato když najednou otočil, sledoval video ze svatby - přestal jsem mu věřit a už se mi nelíbil. A zpěv na svatbě byl, no něco příšernýho. Ta rádoby zamilovaná atmosféra byla strašně přehraná a závěr samozřejmě taky. Tři jsou opravdu hodně, 50% by sedělo víc.(23.9.2009)

Příjemný, uhlazený, sentimentální, naivní, úsměvný film s lehkým morálním přesahem. Takový, jaký má romantický film být. A na nic víc si to nehraje. Myslíte při něm na Harryho a nejen na něj. A že si závěr zasloužil, aby realizační tým trochu zabral, to tu píše téměř každý. Mně v tom závěru navíc, protože mám rád volitelně racionální vysvětlení, vadí ten Jackův ošoupaný ohoz.(16.2.2012)

"It´s an unbelievable thing. Wearing this suite actually makes me feel like a better person." Zvláštní, ale tenhle film mi připadá jako jediný, kde se RATner jako režisér aspoň trochu snažil. Sic ZASE dostal do rukou originální nápad, který naplno nevyužil, ale mně se to líbilo. 72% "It´s an unbelievable thing...(9.10.2008)

Cynikov tento film možno nepoteší, tí by chceli aby ( akékoľvek ) sviatky vôbec neexistovali. Ale tých, ktorý sa radi nechajú uniesť vianočnou atmosférou a sentimentom, tí budú pri sledovaní v naprostej pohode. A o tom to vlastne je. Je mi len trochu ľúto, že pri sledovaní tohto filmu, som si uvedomil, že v tomto dnešnom svete, je stále viac a viac takýchto karieristických Jackov Campbellov a snažia sa riadiť a meniť životy a hodnoty aj nám ostatným.(19.12.2018)

Film, který mne svou "podzimní atmosférou" dokáže vždy dostat. Bohatý mladý muž je zde vystaven testu, kdy musí konfrontovat život úspěšného, leč svobodného mladého muže se životem průměrného manžela a otce dvou dětí. Na pozadí krásné atmosféry nám film nabízí bohatství, úspěch společně se samotou a jakousi sterilitou. Oproti tomu staví teplo rodinného krbu, milující manželku a dvě malé děti - toto všechno samozřejmě zatížené hypotékou a ostatními rodinnými starostmi. Je na divákovi, který způsob je ochoten si vybrat, třebaže tvůrci jasně tlačí na tu druhou variantu, s čímž naprosto souhlasím i já. Myslím, že vše má své pro a proti a vše si bere svou daň. Část filmu, kdy se děj přehoupne zpátky do reality a Jack navštíví Kate, nás uvádí do závěrečné fáze, která je jednou z nejdojemnějších, co se minimálně tohoto žánru týče. Vyvrcholení na letišti, kdy Jack (N. Cage) začne svou řeč tím, že "oba spolu bydlí v Jersey, mají dvě děti atd. atd." mě vždy opravdu vrcholně dojme. DOPORUČENÍ: Typově podobné "podzimní" filmy, které se vyznačují určitým kouzlem (záměna, výměna rolí, trochu mysteriózna) - "Na hromnice o den více", "Záměna (1983)".(29.10.2010)

• - Okrem New Yorku a New Jersey sa film natáčal aj v kalifornskom Los Angeles. (MikaelSVK)

• - Autorem citátu „Kdybych žil v antice, bydlel bych v Římě, a dnešní Amerika je říše a New York je Řím,“ který se ve filmu objevil, je John Lennon. (Terva)

• - Nicolas Cage (Jack Campbell) vlastnil rovnaké Ferrari, aké bolo použité vo filme. Predal ho asi rok pred začiatkom natáčania. (misterz)