Reklama

Reklama

Americká nakládačka

  • USA An American Pickle (více)
Trailer

Obsahy(1)

Snímek Americká nakládačka je inspirován povídkou spisovatele Simona Riche publikované v časopise New Yorker. Seth Rogen se představuje v hlavní roli živořícího dělníka Herschela Greenbauma, který ve dvacátých letech minulého století emigruje do Ameriky v naději, že své milované rodině zajistí lepší život. Jednoho dne se mu však během pracovní směny v okurkárně stane nehoda, při níž spadne do kádě, která ho uvězní na 100 let. Lák ho dokonale zakonzervuje a když se pak znenadání probudí v současném Brooklynu, zjistí, že nezestárnul o jediný den. Vydá se hledat svou rodinu, ale brzy se zarmoucením zjistí, že jediným žijícím příbuzným je jeho pravnuk Ben Greenbaum (také v podání Rogena), vlídný a mírumilovný programátor, který s Herschelem nikdy nemůže najít společnou řeč. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (89)

Superpero 

všechny recenze uživatele

Historickej Rogen je dobrej, ale ten současnej není moc zajímavej. Film se snaží o reflexi současné společnosti, ale není to zas tak vtipné. Určitě z toho šlo vytěžit víc. Navíc se to pak snažilo o vážnější notu a to smíření na konci prostě moc nefungovalo a nebylo to nijak dojemné. Na takové Návštěvníky s Jeanem Reno to nemá ani náhodou. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Možnože to poznám pod iným názvom.“ Ktovieako sa mi do toho nechcelo (a to Setha Rogena celkom obľubujem), ale nakoniec som rád, že som sa prinútil. Bohužiaľ nejde o žiadnu pecku. Prvých 30 minút je každopádne krásnych, pôvabných a prekvapivo dojemných („Aký prežil život?“). Určite nečakajte klasickú tupú komédiu, kde divný týpek, ktorý z nejakého dôvodu posledných X desaťročí strávil „mimo svet“, objavuje čaro modernej doby (takže keď počuje niekoho telefonovať z mobilu, myslí si, že dotyčný je posadnutý diablom). Takže prvá polhodinka super a báječná. Bohužiaľ ale potom dej naberie nepríjemný smer, kedy sa proti sebe bizarne a vynútene postavia dve dovtedy veľmi sympatické postavy a zrazu sa z každej stane nesympatický hajzel. Divný koniec to nevylepší. Prvých tridsať minút 4*, potom už bohužiaľ iba dve. ()

Reklama

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Kdybych byl Žid tak se mi to asi líbilo víc. Po vynikajícím úvodu děj zpomalí s příchodem do současnosti a i když Rogen solí kromě okurek i jednu vtipnou scénu za druhou, už se nevymaní z laciného moralizování. Zavařování je jak z démonického hororu a následný brutální hype mi nepřijde nereálný. I když má zřejmě jít o nadsázku. Okurka postrádá svižnost a silnější scény, ale pobaví a příjemně uteče. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Slusnej ulet, ale nastesti docela vtipnej. Uvod je paradni, skoda, ze to v podobnym duchu nevydrzi dyl, postupem casu se to totiz z zid z minulosti vs. moderni spolecnost presune k lehce utahanymu a ne moc vtipnymu dramatu o dulezitosti rodiny a podobne. Porad tu jsou vtipny momenty, misty je to tak ujety, az se clovek musi smat, par foru je fakt pecka, ale bohuzel tu je i spousta hluchejch mist a to nema film ani 90 minut. Nicmene Rogen+Rogen to v pohode utahne a ve vysledku je to tak docela prijemna a aspon trochu originalni oddechovka. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

První filmová vlaštovka od HBO Max a mně udělala docela radost. Setha Rogena jsem dříve moc nemusel, ale postupem času jsem mu přišel na chuť a celkem mě nalákal premisou uvězněného žida v láku od okurek. Tak pitomý však zbytek filmu není, naopak je to docela střízlivá sonda člověka v době, kterou vůbec nezná a první hodina pro mě byla velice příjemná. Pak to jde trošku dolů, ale i tak bych dal Rogenově dvojroli pohodových 7/10. Má to mnoho hezkých a silných momentů a i se zasmějete. ()

Galerie (69)

Zajímavosti (4)

  • Uprostřed závěrečných titulků je možné vidět krátkou scénu, kde Hershel a Ben sledují film s Barbarou Streisand. Jedná se o film Jentl (1983). (MTHRFCKR)
  • Plagát k filmu bol nafotený fotoaparátom z 19. storočia. (dwdb)
  • Velká část filmu se natáčela v Pittsburghu v Pensylvánii. (SONY_)

Související novinky

Discovery pokračuje v čistce

Discovery pokračuje v čistce

23.08.2022

Nové vedení společnosti Warner Bros. Discovery pod dohledem ředitele Davida Zaslava začalo šetřit, kde se dá, a jako první to odnesla tvorba streamovací služby HBO Max. Po zrušené Batgirl tak…

Reklama

Reklama